FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna daně je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA DAŇ Z NEMOVITÝCH VĚCÍ

odpovídal(a): Redakce

Koupě zámku

Dobrý den, měla bych dotaz ke koupi zámku. Jaká je daň u tohoto typu objektu? Mohu si vůbec koupi dovolit, pokud vydělávám méně než 20.000,- Kč? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Smlouva o podnajmu

Dobry den, jsem majitelka bytu, ktery pronajimam za urcitou cenu. Vcetne ceny je voda, topeni. Zajima me, jak si mam osetrit platbu zaloh a nasledne vyuctovani po roce. Pokud cena podnajmu cini 7.500,- Kc, v cene je 1.200,- zaloha vody. A po vyuctovani mam vracet podnajmenikovi 15.000,-, prichazim tim o cenu najmu? Take, pokud bude nedoplatek , musim ve smlouve o podnajmu tuto informaci zminit? Dekuji za odpoved. Katerina Birkova



odpovídal(a): Zdeněk Navrátil, JUDr.

Přeplatek daně

Můj zemřelý manžel platil několik let vyšší daň z nemovitosti. Dle zák.č.280/009 Sb., § 155, odst.2) a zejména pak odst.7/ mohu uplatnit tuto vratitelnou částku 6 let zpětně. Pracovník Fú mi tvrdí, že mám nárok na zpětné vrácení pouze 3roky. Kde je prosím pravda? Kam bych se měla se svým dotazem obrátit. Děkuji Vám za pomoc a přeji pěkný den.



Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.