FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

DOTAZY NA TÉMA SPOTŘEBNÍ DANĚ

odpovídal(a): Redakce

Dovoz sektu či vína v rámci EU

Dobrý den, jsem dovozce kosmetických produktů v rámci EU, jsem OSVČ a plátce DPH. Dostala jsem nabídku na dovoz sektu a vín a ráda bych věděla, zda musím plnit nějaké další povinnosti, prosím, s takovým obchodním atriklem. Děkuji za odpověď!


odpovídal(a): Redakce

Vrácení spotřební daně ve Španělsku

Dobrý den, jsme firma zabívající se mezinárodní přepravou. Nedávno jsme začali tankovat pohonné hmoty ve Španělsku. Chtěl bych se zeptat co vše je nutné pro žádost o vrácení spotřební daně, popřípadě poradit, kde informace dohledat. Děkuji za odpověď. S přátelským pozdravem.


 odpovídal(a): Redakce

Výměna neplatných švédských korun

Rádi a hodně cestujeme. Kromě EUR si většinou necháváme zbylé peníze na případnou další cestu i v jiných měnách. Takto my zůstalo cca 9 tisíc švédských korun. Ke svému zděšení jsem zjistil, že jejich platnost skončila. Můžete poradit co s tím. Samozřejmě není problém (je-li to možné) je "nějak" (ale jak) vyměnit ve Švédsku při další návštěvě. Děkuji za reakci.


odpovídal(a): Redakce

Daňové nesrovnalosti i u spotřební daně

Dobrý den, subjekt je výrobcem tichého vína (asi 10 let), z nevědomosti nepodával celnímu úřadu daňové přiznání ke spotřební dani z vína v domnění, že u tichého vína je sazba spotřební daně 0,- Kč, jakmile tento omyl zjistil, podal řádná daňová přiznání za poslední 3 roky, kdy může správce daně daň ještě vyměřit. Dotaz: Má subjekt podat daňová přiznání i za období starší 3 let sám nebo jej k podání daňových přiznání může vyzvat i správce, i když již nelze spotřební daň vyměřit? Jak je to v tomto případě se sankcí dle § 250 odst. 4 daňového řádu? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Spotřební daň

Dobrý den, pokud jako provozovatel eshopu (fyzická osoba, neplátce DPH) prodávám mj. medovinu od slovenského výrobce, jsem povinen se registrovat také jako plátce spotřební daně (daná medovina spadá mezi tichá vína s nulovou sazbou), případně v tom důsledku i k DPH? Obrat daného zboží je zanedbatelný - cca v jednotkách tisíc za roční účetní období. Děkuji za odpověďPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.