Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Daňové a účetní poradenství

Nevíte si rady v oblasti daní? Daňových zákonů je celá řada a neustále se mění. Pokud máte otázku, týkající se právě této oblasti, naše poradna je vám k dispozici. Pomůžeme vám nalézt odpovědi na otázky z řady oblastí týkajících se daní, tj.:

  • Daň z příjmů
  • Daň z nemovitých věcí
  • Daň z nabytí nemovitých věcí
  • Daň silniční
  • DPH aj.

 
Jak vložit dotaz?

Pokud jste zaregistrovaný na serveru www.finance.cz, pak do registrovaného přístupu níže napište své jméno a heslo. Po vyplnění vás systém nasměruje k formuláři, kde vložíte váš dotaz. V případě, že registrováni nejste, se můžete jednoduše zaregistrovat zde.

Daně a účetnictví - zadání dotazu

Pro pokládání dotazů se musíte nejdříve přihlásit:

Přihlášení


Nejnovější dotazy

  • Dobrý den, v září 2015 mě můj otec daroval svoji polovinu rodinného domu, druhou polovinu vlastnil můj bratr. Otec v srpnu 2017 zemřel. Bratr chtěl ihned prodat celý dům, tak jsem mu podepsala plnou moc k prodeji. Až když byl dům prodat jsem se dozvěděla, že budu platit 15% z ceny 1/2 nemovitosti. Nechala jsem si udělat odhad k datu nabytí ale teď nevím jak zaplatit daň z příjmu peněz za půlku nemovitosti. Jestli z celé částky nebo z rozdílu cen z odhadu k datu darování a prodejní ceny. Prosím poraďte. Děkuji Vítková

  • Dobrý den, budu danit příjmy z pronájmu dle par. 9. Jde mi o to, že na účet chodí celková suma včetně záloh na energie. Ve smlouvě o pronájmu je také uvedena cena za nájem včetně záloh na energie, fond oprav atd. Mám do příjmů z pronájmu uvést celou tuto sumu nebo zálohy na energie odečíst. Jako výdaje použiji výdajový paušál 30%. Mnohokrát děkuji.


  • Dobrý den, pokud jsem u jednoho zaměstnavatele v minulém roce pracovala na DPP a následně na dvě smlouvy DPČ současně, sociální i zdravotní pojištění za mě odvádí zaměstnavatel a mám u něj podepsané prohlášení k dani, mám povinnost podat daňové přiznání? Pracovala jsem pouze pro jednoho zaměstnavatele, ale na dvě smlouvy DPČ. Moc děkuji za odpověď.

  • Dobrý den, prosím o radu. Minulý rok jsem získal byt darem (má matka ho na mne přepsala) a nyní bych ho chtěl prodat, ale nechci platit vysokou daň. Myslel jsem, že když peníze za prodej bytu do roku použiji na nákup jiného bydlení, daň platit nemusím, je to pravdu tak? Popřípadě jaký právní dokument tuto problematiku řeší? Děkuji

  • Dobrý den, prosím o radu. V létě jsme pořizovali od rodičů byt, 1/3 jsem dostala darem l svatbě a na zbylé 2/3 jsme si s manželem vzali hypotéku, aby rodiče potom vyplatily sestry, já jsem tedy nyní v katastru nemovitostí vlastníkem 2/3 bytu a mnažel 1/3 bytu. Naši nám vystavěli kupní smlouvu, kde jsme se dohodli na zbylé odkupní sumě za byt 2+1 55m2 1.100 000,- na které jsme si vzali hypotéku. Nyní nám komčí 3 měsíční lhůta na uhrazení daně z koupi nemovistosti. Mohu se zeptat, zda je zde daň 4% vypočítávaná z kupní ceny na smlouvě kupní, tedy z 1.100.000, což by bylo nějakých 43tisic, které bychom s manželem podělili na půl a každý podali své přiznání, protože nemáme byt v SJM nebo si musíme udělat odhad na byt a zaplatit daň 4% z celkové odhadní ceny bytu, která by byla výší, protože 1/3 šla darem a na tu by se ta daň vztahovat neměla? Děkuji mnohokrát za odpověď a přeji Hezký den.

 
« Předchozí 1 2 3 4 948 1895 2842 3789