Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Daňové a účetní poradenství

Nevíte si rady v oblasti daní? Daňových zákonů je celá řada a neustále se mění. Pokud máte otázku, týkající se právě této oblasti, naše poradna je vám k dispozici. Pomůžeme vám nalézt odpovědi na otázky z řady oblastí týkajících se daní, tj.:

  • Daň z příjmů
  • Daň z nemovitých věcí
  • Daň z nabytí nemovitých věcí
  • Daň silniční
  • DPH aj.

 
Jak vložit dotaz?

Pokud jste zaregistrovaný na serveru www.finance.cz, pak do registrovaného přístupu níže napište své jméno a heslo. Po vyplnění vás systém nasměruje k formuláři, kde vložíte váš dotaz. V případě, že registrováni nejste, se můžete jednoduše zaregistrovat zde.

Daně a účetnictví - zadání dotazu

Pro pokládání dotazů se musíte nejdříve přihlásit:

Přihlášení


Nejnovější dotazy

  • Dar (příp. dědictví) členských práv k družstevnímu bytu synovi od matky, jenž byla vlastníkem členských práv 20 let a současně v bytu měla trvalé bydliště. Syn po nabytí členských práv chce tato práva za úplatu převést na třetí osobu. Doba mezi nabytím členských práv synem a převodem členských právna třetí osobu je kratší jak 5 let. Bude převod členských práv synem na třetí osobu předmětem daně z příjmu? Příp. lze v tomto případě uplatnit jako výdaj nabývací cenu podílu dle §10 odst. písm.c)? Děkuji.

  • Dobrý den, tento rok mi má firma uukoncuje pracovní poměr a mám nárok na odstupné. V dubnu nebo květnu jdu ale na operaci a budu v pracovní neschopnosti zřejmě až do konce června, kdy mi zároveň konci zaměstnanecky poměr. Jak mi bude vypočteno oddtupne, když budu na nemocenské právě ty tři poslední měsíce? Děkuji


  • Dobrý deň, chcel by som sa informovať ohľadne daňového priznania. Som študent VŠ zamestnaný na dohodu o provedení práce s trvalým pobytom na Slovensku. Moja ročná mzda bola 17 200 Kč a zdanená čiastka bola 2580 Kč. Od zamestnávateľa mám potvrdenie o zdaniteľných príjmoch zo závislej činnosti. Chcel by som sa teda opýtať, či ako študent mám právo na vrátenie zdanenej čiastky a ak áno, ako by som mál postupovať. Ďakujem a prajem pekný deň Oliver Szigeti

  • Dobrý den, jsem starobní důchodkyně a vlastním pole, ze kterých dostávám ročně nájemné za užívání těchto pozemků. Podávám každoročně daňové přiznání. Nyní jsem se dozvěděla, že se prý z tohoto příjmu odpočítává daň z nemovitosti. Je to pravda? V růžovém formuláři jsem žádnou kolonku nenašla, vyplňuji hlavičku (strana 1) a přílohu 2. Děkuji za objasnění.

  • Dobrý den, prosím o názor k následujícímu dotazu. Firma s.r.o., plátce DPH, koupí od neplátce DPH motorové vozidlo, které následně prodává za vyšší cenu. Musí tak při prodeji odvádět DPH? Pokud ano, tak z jaké částky? Z celé prodejní ceny, nebo pouze z navýšené částky? A je to pak stejné při prodeji jak plátci tak neplátci DPH? Předem děkuji za odpověď.

 
« Předchozí 1 2 3 4 951 1900 2850 3799
Slovnik.finance.cz

Zobrazit další slova