FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

DOTAZY NA TÉMA PAUŠÁLNÍ VÝDAJE

odpovídal(a): Redakce

Andrea Bocelli

Dovrý večer, 25.6.2019 jsem koupil a rovnou zaplatil kartou 2 lístiky na koncert: Andrea Bocelli za 14.973. Lístky jsem kupoval na stránkách viagogo.cz. Teď jsem se koukal na recenze viagogo a zděsil jsem se. Bojím se že lístky nedostanu, nebo budou falešné. Dostal jsem jen potvrzení o koupi a to je vše. Co mohu dělat abych peníze dostal zpět? Nebo jak tuto situaci řešit. Děkuji předem za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Most pro soukromého investora z naší ulice do sousední obce

Dobrý den, na konci naší ulice, která je vedena jako klidová zóna a jejíž konec je ohraničen potokem, jehož břeh lemují stromy, zamýšlí investor, který koupil pole na druhé straně potoka (tzn. v sousední obci – hranice mezi naším městem a sousední obcí prochází právě tímto potokem), vystavět satelit s 9 rodinnými domy, který hodlá propojit nikoliv s obcí, ve které domy budou stát, ale tvrdí, že pouze s naším městem, a to mostem z naší ulice. V potoce a jeho okolí navíc žijí mj. netopýři, žáby a potápníci. Přitom všechny druhy netopýrů a žab (mimo skokana hnědého) jsou chráněny zákonem o ochraně přírody a krajiny, stejně jako některé druhy potápníků. Starosta našeho města hodlá tento záměr podpořit bez jakýchkoliv podmínek či připomínek, přitom městu most k ničemu nebude a ani ho nebude využívat (jen se o něj město patrně bude muset starat, jelikož by ležel na jeho území, navíc podobný most již stojí 90 metrů od nově zamýšleného). Pozemek pro budoucí satelit je na straně sousední obce napojen nevyužitými pozemky, investor má připraven i tento plán napojení (ale našemu městu ho nepředložil, protože prý by to bylo pro něj dražší a časově náročnější, přitom pozemek pro satelit vykoupil jejich nastrčený prostředník v listopadu 2018 a v únoru 2019 ho na investora převedl). Všichni v naší ulici (50 lidí) už podepsali petici, že most nechtějí, ale starosta našeho města ji zjevně ignoruje. Chtěli bychom se zeptat, jak se tomuto nesmyslnému záměru, který pro obyvatele a přírodu v naší ulici a městě má pouze negativní dopady, účinně bránit? Děkujeme za pomoc!odpovídal(a): Redakce

Bezduvodne obohaceni

Dobry den. Prisel mi dopis z CEZu,ze se pri stanoveni sazby u elektriky pred 6 lety sekli a nastavili mi podnikatelskou sazbu... bohuzel jsem si toho nevsimla. Nicmene... poslali mi zpet dobropisy za 3 roky. Psali tam taky o 3 lete promlceci lhute... (viz NOZ),narazila jsem na termin "objektivni" a "subjektivni" proml.lhuta - jsou jine... a ja bych potrebovala vedet,zda mam moznost,pravo,chtit po nich uhradu i za ty prvni tri roky. ke zjisteni doslo nahodou,kazdy rok po vyuctovani tam volam a dozaduji se snizeni zaloh,i kdyz dostavam kazdy rok preplatek,vzdy mi je navysi... tedy - v tomto pripade na to prisla pracovnice CEZu,vubec jsem to netusila,nez prisel dopis. Mam za to,ze kdyz se to opakuje kazdy rok,uz by na to meli prijit davno... dale - muzu po nich chtit urok? Na netu jsem nasla,ze urok u bezduvodneho obohaceni je 7 - 8 % p.a. Moc dekuji za odpoved a pomoc.


odpovídal(a): Elena Ondrová

Příjem z nájmu

Dobrý den, budu danit příjmy z pronájmu dle par. 9. Jde mi o to, že na účet chodí celková suma včetně záloh na energie. Ve smlouvě o pronájmu je také uvedena cena za nájem včetně záloh na energie, fond oprav atd. Mám do příjmů z pronájmu uvést celou tuto sumu nebo zálohy na energie odečíst. Jako výdaje použiji výdajový paušál 30%. Mnohokrát děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Paušál a odpisy

Dobrý den. Jsem OSVČ, uplatňuji paušální výdaje. Roční příjmy cca 800 tisíc Kč. Chci koupit dům, ve kterém bych měl kancelář. Cena nemovitosti 4 mil Kč. K podnikání využiju polovinu nemovitosti. Druhou buď k bydlení nebo pronájmu. V současné době nevedu daňovou evidenci, pouze evidenci příjmů. Je možné nemovitost odepsat? Dejme tomu během 5 let po 800 tis, tak že by byl můj daňový základ nulový?


odpovídal(a): Redakce

Výdajový paušál

Dobrý den, provozuji taxislužbu a chci uplatnit paušální výdaje. Do jaké supiny patří tato činnost? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Daňové zvýhodnění na děti

Dobrý den, jsem osvč, uplatňuji paušálne výdaje. Manžel je na neschopence od 10.1.2015 do 03.01.2016. U zaměstnavatele si měsíčne bonus neuplatňoval. Máme 3vyživované děti. Loni jsme zažádali v manželovém daňovém přiznání za rok 2014 o daňový bonus na děti. Za rok 2015 nebude mít kvůli nízkému příjmu nárok? Jaké jsou podmínky a je vůbec možnost získání daňového bonusu na děti za rok 2015 pro mně nebo manžela? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Výdajové paušály u OSVČ

Dobrý den, prosím objasnit situaci když OSVČ má živnostenské oprávnění č.1 na řemeslnou činnost ohlašovací/opravy elektro zařízení/ a oprávnění č.2 od Živnost.úřadu má na správu a údržbu nemovitostí /ohlašovací volná/ zda lze použít jeden paušál nabo je třeba v Přiznání k dani z příjmů fyz.osob uvést jednotlivé činnosti pod různým paušálem? Které správně potom? Děkuji. M.BaPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.