FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

DOTAZY NA TÉMA PAUŠÁLNÍ VÝDAJE

odpovídal(a): Redakce

Bezduvodne obohaceni

Dobry den. Prisel mi dopis z CEZu,ze se pri stanoveni sazby u elektriky pred 6 lety sekli a nastavili mi podnikatelskou sazbu... bohuzel jsem si toho nevsimla. Nicmene... poslali mi zpet dobropisy za 3 roky. Psali tam taky o 3 lete promlceci lhute... (viz NOZ),narazila jsem na termin "objektivni" a "subjektivni" proml.lhuta - jsou jine... a ja bych potrebovala vedet,zda mam moznost,pravo,chtit po nich uhradu i za ty prvni tri roky. ke zjisteni doslo nahodou,kazdy rok po vyuctovani tam volam a dozaduji se snizeni zaloh,i kdyz dostavam kazdy rok preplatek,vzdy mi je navysi... tedy - v tomto pripade na to prisla pracovnice CEZu,vubec jsem to netusila,nez prisel dopis. Mam za to,ze kdyz se to opakuje kazdy rok,uz by na to meli prijit davno... dale - muzu po nich chtit urok? Na netu jsem nasla,ze urok u bezduvodneho obohaceni je 7 - 8 % p.a. Moc dekuji za odpoved a pomoc.

odpovídal(a): Elena Ondrová

Příjem z nájmu

Dobrý den, budu danit příjmy z pronájmu dle par. 9. Jde mi o to, že na účet chodí celková suma včetně záloh na energie. Ve smlouvě o pronájmu je také uvedena cena za nájem včetně záloh na energie, fond oprav atd. Mám do příjmů z pronájmu uvést celou tuto sumu nebo zálohy na energie odečíst. Jako výdaje použiji výdajový paušál 30%. Mnohokrát děkuji.

Paušál a odpisy

Dobrý den. Jsem OSVČ, uplatňuji paušální výdaje. Roční příjmy cca 800 tisíc Kč. Chci koupit dům, ve kterém bych měl kancelář. Cena nemovitosti 4 mil Kč. K podnikání využiju polovinu nemovitosti. Druhou buď k bydlení nebo pronájmu. V současné době nevedu daňovou evidenci, pouze evidenci příjmů. Je možné nemovitost odepsat? Dejme tomu během 5 let po 800 tis, tak že by byl můj daňový základ nulový?

Výdajový paušál

Dobrý den, provozuji taxislužbu a chci uplatnit paušální výdaje. Do jaké supiny patří tato činnost? Děkuji

Daňové zvýhodnění na děti

Dobrý den, jsem osvč, uplatňuji paušálne výdaje. Manžel je na neschopence od 10.1.2015 do 03.01.2016. U zaměstnavatele si měsíčne bonus neuplatňoval. Máme 3vyživované děti. Loni jsme zažádali v manželovém daňovém přiznání za rok 2014 o daňový bonus na děti. Za rok 2015 nebude mít kvůli nízkému příjmu nárok? Jaké jsou podmínky a je vůbec možnost získání daňového bonusu na děti za rok 2015 pro mně nebo manžela? Děkuji za odpověď.

Výdajové paušály u OSVČ

Dobrý den, prosím objasnit situaci když OSVČ má živnostenské oprávnění č.1 na řemeslnou činnost ohlašovací/opravy elektro zařízení/ a oprávnění č.2 od Živnost.úřadu má na správu a údržbu nemovitostí /ohlašovací volná/ zda lze použít jeden paušál nabo je třeba v Přiznání k dani z příjmů fyz.osob uvést jednotlivé činnosti pod různým paušálem? Které správně potom? Děkuji. M.Ba

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.