Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Poradna Finance.cz

Máte dotaz z oblasti investování, pojištění, penze, daní a účetnictví, mezd nebo financování bydlení? Využijte služeb našeho poradenského centra a obraťte se na nás!

Vyhledávání v poradně

Pro pokládání dotazů se musíte nejdříve přihlásit:

Přihlášení

  • Silniční daň při podnikání OSVČ

     02.02.2018 07:29  |   05.02.2018 08:58   odpovídal(a): Ondrová Elena

    Dobrý den. Prosím o informace ohledně placení silniční daně. Začínám podnikat jako OSVČ vedlejší - jako lektorka. Pokud budu na domluvená školení, která budu vést,jezdit svým soukromým autem, budu se muset přihlásit k silniční dani? A pokud ano,je možné platit daň jen za měsíce, kdy jsem ho skutečně použila? Jak je nutno doložit, že jsem auto v určitých měsících k podnikání nepoužila? Je nutno vést knihu jízd nebo stačí nějaké čestné prohlášení? Předem moc děkuji za odpověď.

  • Platba silniční daně

     07.12.2016 10:36  |   07.12.2016 13:12   odpovídal(a): Gola Petr

    Dobrý deň, chcem sa Vás opýtať ohľadne silničnej dani. Naša spoločnosť so sídlom v ČR vlastní auto, ktoré nepoužíva na podnikateľské účely. Toto auto len vypožičiava inej spoločnosti, ktoré má sídlo v SR na základe zmluvy o výpožičke, čiže spoločnosti v ČR z toho neplynú žiadne príjmy. Chcem sa Vás opýtať, či spoločnosť sídliaca v ČR podlieha silničnej dani? A ak áno, tak akým spôsobom by sme sa mohli registrovať na finančnej správe ČR? S pozdravom


  • Daň z motorových vozidel

     14.04.2016 18:00  |   15.04.2016 11:58   odpovídal(a): Gola Petr

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké sazby mají pro výpočet silniční daně v Německu? Děkuji

  • Ekologický poplatek

     24.01.2016 19:00  |   26.01.2016 18:26   odpovídal(a):

    Dobrý den, můj dotaz je ohledně prodeje vozidla. Vozidlo které bylo koupeno v Listopadu roku 2013 osobou s ZTTP průkazem bylo osvobozeno od takzvané ekologické daně. Nyní se vozidlo prodávalo dál. Vím, že v roce 2014 proběhla nějaká změna zákona, kdy se začalo uplatňovat osvobození osob, aby nedocházelo k zneužívání a je osvobozena pouze osoba s ZTTP průkazem a v případě dalšího prodeje se daň platí. Otázka zní jestli se teď musí ta tento vůz platit eko daň či nikoli když byl zakoupen před změnou zákona? Děkuji s pozdravem Marek

  • Silniční daň

     11.01.2016 07:43  |   13.01.2016 18:55   odpovídal(a): Gola Petr

    Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda v případě, že je v dlouhodobém majetku firmy auto (osobní, v technickém průkazu jako nákladní N1 do 3,5 T) a není používáno pro výdělečnou činnost či podnikatelské účely, platí, že odpadá povinnost platit silniční daň? Je zároveň možné i v tomto případě na auto uplatňovat odpisy jako na DHM? Zároveň se chci zeptat, zda v tomto případě lze do nákladů uplatnit doklady za STK, servisní prohlídku, dálniční známku a podobně. To znamená náklady, které udržují auto „připravené“ na případné podnikatelské využití? Náklady na pohonné hmoty samozřejmě neexistují. Velmi děkuji. Jiří Koukolík

  • Silniční daň

     22.12.2015 10:10  |   26.12.2015 11:16   odpovídal(a): Gola Petr

    Dobry den, nove zalozena s.r.o. za ucelem nakupu a pronajmu nemovitosti, spravou vlastniho majetku, bude kupovat automobil ktery nebude slouzit k ucelum podnikani. Jak postupovat, aby za nej nemusela byt placena silnicni dan? Prosim o odpoved, jak postupovat pri registraci na dopravce, zejmena koho uvest jako "provozovatele", ma-li to na to vliv a jak dale zauctovat, ci zazadat o vyneti. Moc diky za odpoved a hezke svatky

  • Silniční daň

     07.10.2015 10:09  |   07.10.2015 11:56   odpovídal(a): Gola Petr

    Prosím o radu. Uplatňuji příjmy za pronájem nebytových prostor dle §9 ZDP, chtěla bych uplatnit daň. uzn. výdaj na soukromé os. auto 4 000 měsíčně. Avšak nevím, zda mám platit silniční daň? Názory v diskusích se přiklánějí k tomu, že ne. Děkuji moc za informaci.

  • Silniční daň - pronájem fyzické osobě

     11.09.2014 13:25  |   12.09.2014 09:16   odpovídal(a): Ondrová Elena

    Silniční daň: Firma A (s.r.o.) vlastní auto, které dlouhodobě pronajímá fyzické osobě (nepodnikateli, osobě nespřízněné) a ta s tímto autem jezdí na služební cesty pro firmu B (s.r.o.), ve které je zaměstnán, zde také vyúčtovává služební cesty vč. PHM a základní náhrady za používání auta (3,70 Kč / km). Která firma (A nebo B) je povinna platit silniční daň a podat přiznání k silniční dani? Děkuji