Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Poradenství z oblasti financování bydlení

Chcete si pořídit vlastní bydlení a nemáte dostatek vlastních finančních prostředků? Základem financování vlastního bydlení by mělo být stavební spoření nebo hypoteční úvěr popřípadě kombinace obou produktů. Je však možné využít i levných úvěrů od státního fondu rozvoje bydlení a jiných finančních produktů.


Zorientovat se v nabídce finančního trhu je poměrně obtížné, proto pokud potřebujete poradit nezoufejte a obraťte se na nás. Na základě vaší momentální finanční situace a výše částky, kterou potřebujete vám poradíme s výběrem vhodného finančního produktu. Pomůžeme vám na základě vašich představ vybrat stavební spořitelnu a zajistit on-line uzavření smlouvy.


Jak vložit dotaz?

Pokud jste zaregistrovaný na serveru www.finance.cz, pak do registrovaného přístupu níže napište své jméno a heslo. Po vyplnění vás systém nasměruje k formuláři, kde vložíte váš dotaz. V případě, že registrováni nejste, se můžete jednoduše zaregistrovat zde.

Financování bydlení - zadání dotazu

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna je financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.


Nejnovější dotazy

  • Dobrý den, mám smlouvu ke stavebnímu spoření, která byla uzavřena v 90. letech s nyní výhodnou úrokovou sazbou 4% a protože mám stanovenou vysokou cílovou částku, bude v platnosti po mnoho let. Každoroční vysoký úrokový výnos ze zůstatku připisovaný na můj účet k 31. 12. mi umožňuje, že nemusím na účet provádět již několik let žádný vklad a i přesto mám nárok na státní příspěvek 2 000 Kč/rok, který se mi, vzhledem ke každoročnímu připsání úroků, připisuje k zůstatku. A nyní k mému dotazu. Spořitelna mi zaslala k mému stavebnímu spoření výpověď vzhledem k pro ně již neudržitelnému vysokému úrokovému zhodnocování mého zůstatku. Po prostudování obchodních podmínek jsem zjistil, že spořitelna v dané situaci nemá zákonný výpovědní důvod ukončit mou smlouvu. V obchodních podmínkách je uvedeno, že „ … Účastník spoří formou pravidelných úložek nebo může kdykoliv složit mimořádnou úložku. Mimořádná úložka může být vázána na souhlas spořitelny…“ Mohla by stavební spořitelna považovat tento způsob spoření (bez mých aktivních vkladů) za porušení obchodních podmínek, na základě čehož by mohla odůvodnit výpověď smlouvy ? Doposud tento stav spořitelně nevadil a situaci nijak nerozporovala. Předpokládám, že úrokový výnos připsaný na konci roku byl účtován jako vklad na následující rok a proto jsem i splňoval požadavky na připsání státního příspěvku. Děkuji za odpověď ing.Brázdil František

  • Dobrý den , chtěl bych poprosit o radu . Potřebuji koupit pozemek a chtěl bych si půjčit asi 50 000 kč se splatností 3 roky s tím že občas dám mimořádné splátky a do 2 let max bych to mohlo být zaplacené . Tento pozemek bude pro rekreaci . Můžete mi prosím poradit kde nejlevněji si půjčit ? Děkuji Ladnar


  • Dobrý den, chtěl bych se zeptat.Mám hypotéku na dum který už je malý a chtěl bych do většího. Jaké mám možnosti děkuji

  • Dobrý den chtěla bych se zeptat.Máme hypotéku u hypoteční banky na rekonstrukci. Chceme dům prodat.rodina by si jej chtěla koupit. Úvěr ke splácení je 1900000kc cena za kterou chceme dům prodat je 3100000kc. Je možné převést dům na bratra i s hypotéku a zbytek by za financoval syn druhou hypotéku 1200000kc. ??? Je tento postup možný? Prosím o řádu jak postupovat abby dům zůstal v rodině.

  • Dobrý den Můj přítel jsi v době kdy jsme spolu ještě nežily koupil byt za 2 mil. Od banky dostal hypotéku která činí 8 tis i z pojištěním k tomu platí 6000 za služby spojené s tímto bytem. Hypotéku splácí již dva roky. K tomu má ještě životní pojištění a nějaké půjčky které zabírají celý jeho plat. Začali jsme společně uvažovat o větším bydlení já jsem momentálně na mateřské dovolené takže nijak výrazně finančně přispívat nemohu navíc jsem zjistila že jsem opět těhotná. Velice by mě zajímalo jestli i přes to je možné nějakým způsobem odstoupit od hypotéky a zařídit novou na větší byt popřípadě dům, byt který přítel vlastní je možné prodat ale momentálně v něm bydlíme. Nevím jaké jsou možnosti a které jsou nejlepší moc se v tom neorientuji slyšela jsem něco o přenechání hypotéky i z bytem pokud jsem tomu dobře rozuměla. prostě jednoduše ráda bych tento byt prodala a koupila větší.

 
« Předchozí 1 2 3 4 123 244 366 487