FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna daně je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA CESTOVNÍ NÁHRADY

odpovídal(a): Redakce

Kalkuiačka cestovného

Dobrý den, prosím můžete mi poradit, kde je problém, že nemohu používat Vaši kalkulačku na cestovné. Děkuji. 

náhrada mzdy

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak postupovat při výběrovém řízení. Ucházím se v rámci podniku o jinou pracovní pozici, nicméně výběrové řízení se koná na centrální pobočce v Praze. Mé pracovní místo je v Ostravě. Musím si brát dovolenou nebo jak se v takovém případě postupuje? Jak je to s cestovními náhradami? Děkuji za odpověď. Hrouzová

Základ pro výpočet daňově uznatelných nákladů - příspěvek zaměstnavatele na stravenky

Je správná úvaha, že pro zaměstnance obchodní soukromé firmy (např. s.r.o.) se počítá daňová účinnost příspěvku zaměstnavatele (70%) z horní hranice pro tuzemské stravné při délce 5-12 hod. (pro rok 2018 je tato hodnota 93 Kč, pro rok 2017 byla tato hodnota 86 Kč)? Setkal jsem se totiž s názorem, že základem pro výpočet v soukromém sektoru (s.r.o.) je minimální hodnota tuzemského stravného (pro rok 2018 = 78 Kč, pro rok 2017 = 72 Kč). Díky za odpověď.

Zaměstnanec a cestovní náhrady

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat- Zaměstnanec jel na služební cestu autem jiného zaměstnance (jeho syna), jelikož všechny firemní vozy byli pryč. Jakým způsobem udělám vyúčtování cestovného? Jako když jel svým soukr. autem a náhradu za auto pak pošlu zaměstnanci, který je vlastníkem auta a tomu druhému jen stravné? Nebo jak na to? Předem děkuji za odpověď.

Vyúčtování služební cesty

Dobrý den, náš zaměstnanec vyjel na služební cestu do Švýcarska. Dostal zálohu v měně EUR. Na hranicích si zakoupil švýcarskou dálniční známku za 40,- CHF (švýcarských franků). Zaplatil bankovkou 50,- EUR a bylo mu vráceno 7,50 CHF. Do vyúčtování předložil doklad za 40,- CHF, kde je uveden kurz pro přepočet O,95 (50 EUR x O,95 = 47,50 CHF - 40,-CHF= 7,50 CHF). Mohu tento kurz pro přepočet dokladu do EUR použít do vyúčtování služební cesty v souladu se Zák. práce? Děkuji za odpověď.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.