FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Je nám líto, ale pro dnešní den bylo přijímání dotazů z kapacitních důvodů ukončeno. Pokud chcete využít služeb poradenství portálu www.finance.cz, máte možnost zadat dotaz opět zítra. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA CESTOVNÍ NÁHRADY

odpovídal(a): Redakce

Kalkuiačka cestovného

Dobrý den, prosím můžete mi poradit, kde je problém, že nemohu používat Vaši kalkulačku na cestovné. Děkuji. 


odpovídal(a): Redakce

náhrada mzdy

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak postupovat při výběrovém řízení. Ucházím se v rámci podniku o jinou pracovní pozici, nicméně výběrové řízení se koná na centrální pobočce v Praze. Mé pracovní místo je v Ostravě. Musím si brát dovolenou nebo jak se v takovém případě postupuje? Jak je to s cestovními náhradami? Děkuji za odpověď. Hrouzováodpovídal(a): Redakce

Základ pro výpočet daňově uznatelných nákladů - příspěvek zaměstnavatele na stravenky

Je správná úvaha, že pro zaměstnance obchodní soukromé firmy (např. s.r.o.) se počítá daňová účinnost příspěvku zaměstnavatele (70%) z horní hranice pro tuzemské stravné při délce 5-12 hod. (pro rok 2018 je tato hodnota 93 Kč, pro rok 2017 byla tato hodnota 86 Kč)? Setkal jsem se totiž s názorem, že základem pro výpočet v soukromém sektoru (s.r.o.) je minimální hodnota tuzemského stravného (pro rok 2018 = 78 Kč, pro rok 2017 = 72 Kč). Díky za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Zaměstnanec a cestovní náhrady

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat- Zaměstnanec jel na služební cestu autem jiného zaměstnance (jeho syna), jelikož všechny firemní vozy byli pryč. Jakým způsobem udělám vyúčtování cestovného? Jako když jel svým soukr. autem a náhradu za auto pak pošlu zaměstnanci, který je vlastníkem auta a tomu druhému jen stravné? Nebo jak na to? Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Vyúčtování služební cesty

Dobrý den, náš zaměstnanec vyjel na služební cestu do Švýcarska. Dostal zálohu v měně EUR. Na hranicích si zakoupil švýcarskou dálniční známku za 40,- CHF (švýcarských franků). Zaplatil bankovkou 50,- EUR a bylo mu vráceno 7,50 CHF. Do vyúčtování předložil doklad za 40,- CHF, kde je uveden kurz pro přepočet O,95 (50 EUR x O,95 = 47,50 CHF - 40,-CHF= 7,50 CHF). Mohu tento kurz pro přepočet dokladu do EUR použít do vyúčtování služební cesty v souladu se Zák. práce? Děkuji za odpověď.Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.