FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna daně je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STUDENT A DANĚ

odpovídal(a): Redakce

Dohoda o pojistné

Dobrý den, pracuji jako student na DPP s podepsáním růžového formuláře a doloženým potvrzením o studiu, do deseti tisíc mám tedy to co je v hrubém i v čistém, ale jak je to nad deset tisíc? podle kalulačky při hrubém příjmu 10001 dostanu už jen 8901, dostanu z toho něco na konci roku zpět? vyplatí se mi pohlídat si počet odpracovaných hodin tak, aby hrubá mzda nepřekročila 10 tisíc? přijde mi divné např. kvůli té jedné koruně přijít o 1100 Kč na pojistném. Děkuji za objasnění


odpovídal(a): Redakce

Zdanění studenta

Dobrý den jsem student a je mi 18 let jsem na brigádě a zajímalo by mě jak je to z daní z příjmu podepsal jsem dohodu o provedení práce a taky jsem podepisoval tzvn. ružoví papír výplatu bych měl mít kolem 12 500,- chci se zeptat jestli mi z toho seberou dan z příjmu nebo ne a popřípadně kolik a kolik mam slevu na dani z příjmu jako student předem děkuji za odpověd :)



odpovídal(a): Elena

Přerušení studia a slevy na dani

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak je to přesně s přerušením studia. Budu v 01/2015 končit VOŠ a ráda bych nastoupila do práce, která by trvala do konce 08/2015. A v Září opět nastoupit do školy. V tom případě by byly odebrány přídavky na dítě a sleva na dani na dobu, kdy nebudu studovat, je to tak? Lze tedy od září 2015, kdy budu opět studentem obnovit tyto výhody? Bude mi znovu uznána sleva na dani (pro rodiče)? Děkuji.