FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

DOTAZY NA TÉMA DAŇ Z PŘÍJMU FO

odpovídal(a): Redakce

dobrý den.mám dotaz.mám hlavní pracovní poměr.ve…

dobrý den.mám dotaz.mám hlavní pracovní poměr.ve volném čase chodím vypomáhat do sdružení, práce s dětmi. za tuto činnost dostávám jednorázovou odměnu 15 000 kč dle sjednané smlouvy. Mám zaplatit dań a sociální a jak.děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, dnes nám přišlo penále za silniční daň…

Dobrý den, dnes nám přišlo penále za silniční daň 2004 a 2005. Jedná se o nedaňový náklad, když je to za předchozí období nebo můžu účtovat na 545?



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, ještě se jednou vracím k vyúčtování…

Dobrý den, ještě se jednou vracím k vyúčtování záloh. Odpověděl jste mi, že to záleží na to, kdo tu proformafakturu vystavil.Je to firma vedoucí účetnictví, tak jako my. Jedna platba byla hotově a předložili mi doklad "faktura za hotové",kde je vyčíslena daň.Dále přišla proforma faktura,kde je také vyčíslena daň.Je tam napsána celková částka za internetovou prezentaci/to už jsme si vysvětlili rok 2007 a rok2008/Je tam napsáno, že část jsme zaplatili hotově a část máme zaplatit převodem. Prosím ještě jednou o rekapitulaci.Nějak mi to nejde pochopit a musím polopatě. Pokladní doklad zaúčtuji 314,343/211?,Proforma fakturu má celou zaúčtovat 314,343/321?Platba přez účet se spáruje s 321.Až příjde faktura, tak provedu rozúčtování ze záloh ze 314 na 518 a 381.Pořád nerozumím dani,za který měsíc ji mám dát do přiznání?Za hotové je zaplacena záloha v květnu a převodním příkazem červen.Napsal jste mi,že mám odpočet uplatnit až dostanu řádný daňový doklad./Co tím chci říct, že při zaúčtování plateb tu daň už rozúčtovávám na 343.Proč se nesmí záloha zaúčtovat celá na 314 a daň zapsat až při řádném daňovém dokladu?/ Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, dekuji za predeslou odpoved, ze…

Dobry den, dekuji za predeslou odpoved, ze clenske prispevky nejsou zdanitelnym plnenim. Ale mne slo hlavne o to, zda se clenske prispevky + dotace zapocitavaji do koeficientu z § 76 (kraceni odpoctu), pokud jsme obcanskym sdruzenim. Dekuji moc za odpoved. (v zakone pred 1.5.2004 toto bylo upraveno v §20 (3))


odpovídal(a): Redakce

Firma bude kupovat osobní automobil popřípadě…

Firma bude kupovat osobní automobil popřípadě možná čtyřkolku z jiného členského státu. Bude i v tomto případě provádět samovyměření DPH?


odpovídal(a): Redakce

Dobry den,prosim o radu. Jsme sdruzeni -…

Dobry den,prosim o radu. Jsme sdruzeni - baseballovy a softballovy klub, nejsme platci DPH. Ale chceme byt, kvuli uplatneni DPH z investice. Vime, ze budeme muset kratit toto DPH, protoze delame osvobozene i dani podlehajici cinnosti. Jde mi o to, zda se dani clenske prispevky a zda se s nimi pocita v koef. z §76.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, firma fakturuje výměnu podlahových…

Dobrý den, firma fakturuje výměnu podlahových krytin v bytě s 19% DPH za materiál i odvedenou práci. Jelikož se jednalo o práce na bytové výstavbě, nemá být v obou případech DPH ve výši 5%? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím můžete mi sdělit jak to je s…

Dobrý den, prosím můžete mi sdělit jak to je s 5% daní u vestavěného nábytku?Jedná se mi o psaní faktur. Na faktuře musí být napsáno tř.:Dodávka kuchyňské linky s montáží/služba/,dále spotřebiče/zboží/.Musí být ještě zvlášť základ daně vyčíslen na faktuře pro montáž,nebo stačí jen dodávka kuchyňské linky s montáží?Když se fakturují vestavěné skříně, tak stačí taky jenom dodávka díla s montáží-Věstavěné skříně? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na následující: …

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na následující: Jsem plátce DPH. Chci zaslat dobírkou svému obchodnímu partnerovi (v ČR) zboží. Poštovné a balné mě bude stát cca 120 Kč. Počítá se k této částce také DPH 19 % ? Nejsem si zcela jistá, mate mne to, že poštovné je od DPH osvobozeno. Děkuji Vám předem za radu, případně krátké vysvětlení.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jsem vlastníkem bytu, kterou jsem…

Dobrý den, jsem vlastníkem bytu, kterou jsem nabyl dědictvím před měsícem - byla zaplacena dědická daň. Nyní chci tuto nemovitost, byt 1+2, vyměnit s matkou, která má v osobním vlastníctví byt 1+3, který vlastní více jak 5 let. Jakým způsobem lze tyto dva byty vyměnit a jaké daní se tato směna (darování?) bude dotýkat a z jaké výše počítat?



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den prosím o radu jak zaúčtovat kurzový…

Dobrý den prosím o radu jak zaúčtovat kurzový rozdíl z převodu peněz. Z jednoho dolarového účtu bylo převedeno na druhý dolarový účet částka 48 000 USD na jiném dolarovém účtu se ale objevila částka 47 975 USD poplatky k této operaci jsou 47,5 USD. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,provozujeme osobní dopravu a jsme…

Dobrý den,provozujeme osobní dopravu a jsme plátci DPH a máme klienta, který je němec a potřebuje z Německa dovézt do ČR a zase zpět a je také plátce DPH. Tak se chci zeptat, když budu vystavovat fakturu, tak bez DPH? Nebo je tu jiný postup? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, zajímalo by mě, jak se v rámci…

Dobrý den, zajímalo by mě, jak se v rámci společného zdanění manželů uplatňují úroky z hypotéky. Hypotéku mám napsánu na sebe a úroky uplatňuji u svého daňového základu, jak to ale bude, až někdy v budoucnu nastoupím na MD a dva tři roky budu bez zdanitelných příjmů? Může si úroky z hypotéky odečíst manžel, i když hypotéka i byt jsou psány na jméno manželky? Nebo je třeba sepsat k hypoteční smlouvě nějaký dodatek a převést půlku úvěru na něj? Dále by mě zajímalo, zda se společné zdanění manželů týká opravdu jen manželů, tzn. sezdaných párů. Děkuju za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den Mám otázku ke slevové kartě AXA -…

Dobrý den Mám otázku ke slevové kartě AXA - Věrnostní karta PF AXA,kde při platbách kartou u obchodních partnerů je 0,3% ze všech nákupů převáděno na účet penzijního připojištění .Je tato sleva příjmem ,který je nutno zdanit?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o následující radu, jak…

Dobrý den, prosím o následující radu, jak postupovat. Objednali jsme barvu z Německa, dorazila vpořádku spolu z dokladem -účtenkou, barva byla zaplacena hotově při převzetí dopravci. Písemně i telefonicky jsme upomínali řádný daňový doklad, bohužel stále nedorazil. Na stránkách Ministerstva financí jsme si ověřili, že dotyčná firma je plátce DPH, tudíž jsme pořídili zboží vrámci EU od plátce. Nyní řeším účtování, ke dni převzetí musím DPH samovyměřit. Jak prosím zaúčtovat nákup barvy? A pokud nedostaneme řádný doklad, nemůžeme uplatnit odpočet DPH? Jak by jste prosím postupoval? Děkuji moc za informace.


odpovídal(a): Redakce

v roce 2005 jsem ukončil podnikani a nasledne se…

v roce 2005 jsem ukončil podnikani a nasledne se prihlasil do evidence pracovniho uradu.V zari 200ž jsem prodal dum ktery jsem odepisoval v ucetnictvi firmy,Zaplatil jsem dan z prevodu nemovitosti.Vyuzil jsem možnosti odloženi danove povinosti /zastoupeni danovym poradcem)do konce cervna 2007.Musim vedle dane za prodej domu platit jeste socialku a zdravotni pojisteni,Dekuji


odpovídal(a): Redakce

dobrý den pobírám roční jednorázovou odměnu 15…

dobrý den pobírám roční jednorázovou odměnu 15 000 kč na základě smlouvy.jsem povonen platit daň a pojištění z této částky.děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, koupím předměty např. z broušeného…

Dobrý den, koupím předměty např. z broušeného skla a budu je věnovat nejlepším odběratelům. Je toto daňově uznatelný výdaj? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jak zaúčtuji v danové evidenci daň z…

Dobrý den, jak zaúčtuji v danové evidenci daň z nemovitosti,do které kolonky?děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,jsem zaměstnaná na plný úvazek a je to…

Dobrý den,jsem zaměstnaná na plný úvazek a je to má hlavní činnost.Do teď jsem byla spolupracující osoba u svého otce a místo toho si chci založit živnostenský list.Tato podnikatelská činnost bude vedlejší,nebude pravidelná a bude s nízkými příjmy.Budu platit zálohy na SP a ZP, když to za mě odvádí i zaměstnavatel?



Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.