FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna daně je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA ÚČETNICTVÍ

odpovídal(a): Redakce

Daňová evidence a faktury

Dobrý den, jsem OSVČ v oblasti tvorby webových projektů a neplátce DPH. Potřeboval bych přeúčtovat služby za hosting webových stránek u partnerských společností. Mohl by mě někdo nasměrovat, jak se takové přeúčtování prakticky provádí? Vedu pouze daňovou evidenci. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Podnikání na úřadu práce

Dobrý den, jsem OSVČ, od roku 2008 plátce Dph, mám prostory, které sloužily k vlastnímu podnikání a nyní bych je pronajímal... potřebuji totiž ze zdravotních důvodů přerušit současnou živnost a podnikání mít jako vedlejší činnost (pronájem prostor). Můj dotaz zní zda je možné být evidován na úřadu práce a zároveň mít jako vedlejší činnost podnikání...díky za odpověď J.Sádlík



odpovídal(a): Redakce

Prodej auta

Dobrý den. Prodáváme automobil, který je majetkem právnické osoby. Jedná se o Kia Ceed koupený 4/2010. Nyní má zadřený motor a je nepojízdné. Máme zájemce, který jej od nás odkoupí za 20000 Kč. Jsme plátci DPH a při nákupu formou leasingu byl odpočet DPH uplatněn. Můžeme takto auto prodat a odvézt DPH z prodejní ceny, nebo se musíme držet nějaké dané hodnoty automobilu? Kdyby nebyl zadřený motor, prodávají se tyto auta z tohoto roku výroby a s podobným stavem tachometru za cca 75000,- Kč. Děkuji za odpověd. S pozdravem Marek Aulehla


odpovídal(a): Redakce

Nároky na daňovou evidenci

Dobry den. chci se zeptat,chceme si otevrit hospodku na vesnici,bez pokladne a nevime jak je to tam vubec s ucetnictvim.jak se to vede, nasla sem na netu ze musime vest danovou evidenci, vydaje jsou podle uctenek a faktur,ale jak rozepsat prijmy.dekuji za kazdou radu


odpovídal(a): Redakce

Podnikání v Africe

Dobrý den,s mojí agenturou, prozatím neplátcem DPH, se chystáme spolupracovat se zahraničním partnerem, který je v Africe, konkrétně z Republiky Mali,a rád bych se zeptal, jak bychom obě strany měly řešit otázku DPH, případně jaké další daně mohou vzniknout na straně příjemce našich služeb a námi dodávaného zboží (spotřební daně, srážkové daně, případně další, které b u nich připadaly v úvahu...). Jedná se o poskytování služeb při organizování meetingů, workshopů, konferencí, školení, zájezdů, sportovních soustředění apod..V oblasti dodávek zboží by se jednalo o dodávky spotřebního zboží, sportovního oblečení, obuvi, vybavení pro různé zájmové činnosti apod. Předem moc děkuji za odpověď a přeji pěkný den. ZS