FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

DOTAZY NA TÉMA DAŇ Z PŘÍJMU FO

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den pane doktore, mám takový problém, mám…

Dobrý den pane doktore, mám takový problém, mám ŽL na vedení účetnictví a DE, TJ Sokol mě požádal že jim mám vést DE - samozřejmě, že mi za to žádnou odměnu dávat nebudou, protože je manželka i syn členy, jsem plátcem DPH, jak bych to měl ošetřit. Myslím si, že nejlepší je napsat darovací smlouvu s vyčíslením za kolik je vedení účetnictví, abych něměl nějaký problém s FÚ, vše na FÚ za Sokol vyřizuji. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, děkuji za předešlou odpověď týkající…

Dobrý den, děkuji za předešlou odpověď týkající se pořízení použitého zboží z EU a uplatnění zvláštního a běžného režimu. Prosím Vás o radu ještě v následující situaci, jestliže nakoupí použité zboží (automobil) v EU fyzická osoba (nepodnikatel) a faktura je opět rozepsána na ZD a DPH má povinnost v ČR toto nějak přiznávat či hlásit na FÚ? Děkuji



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, podnikatel, který je rovněž zaměstnán,…

Dobrý den, podnikatel, který je rovněž zaměstnán, požádal svého zaměstnavatele o provedení ročního zúčtování záloh a přeplatek mu byl vrácen. Nyní podává přiznání k dani z příjmu a nevím, do kterého řádku v příznání bych tento vrácený přeplatek měla uvést( v podnikání je ve ztrátě).


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jestliže chci zařadit do majetku…

Dobrý den, jestliže chci zařadit do majetku použitou tiskárnu už za sníženou cenu, musím si vyžádat od prodejce původní cenu a kolik již odepsal nebo můžu znovu začít počítat odpisy už z naší (snížené) kupní ceny? Děkuji mnohokrát z aodpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, jsem zacatecnik, nemam vubec predstavu…

Dobry den, jsem zacatecnik, nemam vubec predstavu, jak funguje ucetnictvi, budu si delat zivnostensky list, protoze potrebuji fakturovat zahranicni firme a chteji po me ICO. Budu mit jen 3 faktury rocne, na pomerne nizkou castku, vedle toho nemam zamestnani v CR. Kolik je minimum soc. pojisteni, zdrav. pojisteni? Kolik je minimalni dan? Dan se pocita z castky bez pojisteni nebo pred zaplacenim pojisteni (zdrav.,soc.)? Predem dekuji za odpoved


odpovídal(a): Redakce

Společnost s r.o.poskytla dar z svých zásob zboží…

Společnost s r.o.poskytla dar z svých zásob zboží prosím,jak to zaúčtovat,a jak je to s DPH Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, děkuji za předchozí odpověď, manžel…

Dobrý den, děkuji za předchozí odpověď, manžel skutečně platit zálohy nebude, protože jeho dílčí základ ze záv.činn. činí 55% z celkového základu. Jeho manželka je v domácnosti, pečuje o děti a pobírá rodičnovský příspěvek. Nevztahuje se na ni § 13a, odst.5 zákona o dani z příjmu? Děkujeme


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím Vás dělám dohody o provedení…

Dobrý den, prosím Vás dělám dohody o provedení práce a chtěla jsem se zeptat jestli mám používat §75 podle nového zákoníku práce který je platný od 1.1.2007.dříve jsem používala §232.Jaký § je prosím Vás správně?dále mám ještě jeden dotaz. Jsme s.r.o. a zaměstnanec stratil účtenku od parkování.Je možné mu jí nějakým způsobem proplati a jak to mám účtovat?děkuji a přeji krásný den J.F.


odpovídal(a): Redakce

Vážený pane Dytrich Petr, JUDr. děkuji za…

Vážený pane Dytrich Petr, JUDr. děkuji za odpověď týkající se postupu vyřizování ukončení živnostenského podnikání (důchodce, živnost volná - finanční poradenství, odpověď Nejprve požádejte FÚ, následně oznamte ukončení na ŽÚ, OSSZ a ZP.). Není mě ale jasné kdy bych měl začít s podáním žádosti na Finančním úřadě. Zjistil jsem že FU má na vyřízení čas až 3 měsíce, na ŽÚ to bude také nějaký čas trvat. Takže mě vychází že pokud chci končit koncem tohoto riku, měl bych začít s podáními najpozději začátkem září. Nebo se mýlím? Děkuji za odpověď nebo alespoň odkaz kde bych to mohl zjistit. (FÚ nebývají příliš vstřícné). S pozdravem Ing. Fabiánek M.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám následující dotaz, jsem…

Dobrý den, mám následující dotaz, jsem zaměstnanec firmy, výdělek u firmy je hlavním zdrojem příjmů. už 2 roky provozuji vedlejší činnost na živnostenský list revizní technik, tyto dva roky jsem si prováděl danové přiznání sám, kdy jsem do danového přiznámí zahrnul příjmy a výdaje z vedlejší činnosti a z toho pak po odevzdání zaplatil doplatek daně, stejným způsobem sociální a zdravotní. ted začímám vedleší činost třetím rokem, je zde nějaká změněna při placení daní, zdravotního a sociálního, nebo můžu postupovat stejným způsobem tak jak sem postupoval doposud? děkuji za odpověď, Marada



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, můj dotaz je zaměřen na společné…

Dobrý den, můj dotaz je zaměřen na společné zdanění manželů. Manžel pracuje jako OSVČ a uplatňuje výdaje procentem z příjmu (50%, manželka (závislá činnost) má v tomto čase rizikové těhotenství - dítě se má narodit na přelomu července a srpna. Lze za rok 2007 uplatnit společné zdanění manželů? Nebereme-li v úvahu možné změny, které v této oblasti mohou nastat, ale vycházíme-li ze současně platnych zákonů a předpisů. Děkuji a přeji hezký den.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak vznikají…

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak vznikají rozdíly daňové a účetní zůstatkové ceny dlouhodobého mejetku? Děkuji Jan Novák


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, měl bych dotaz na zřizovací výdaje v…

Dobrý den, měl bych dotaz na zřizovací výdaje v účetnictví. Jak se přesně účtují? Jsou nějak omezeny částkou pro dlouhodobý nehmotný majetek? Předem děkuji. Jan Novák


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den pane doktore, mám problém, a to takový.…

Dobrý den pane doktore, mám problém, a to takový. Podnikatel vede DE, plátce DPH čtvrtletně. Nyní jsme obdrželi fakturu se DUZP ve 12/2006, kterou nám omylem zapoměli zaslat, přesto, že oni DPH odvedli. Dočetla jsem se, že bych měla udělat dodatečné přiznání k DPH. Já jsem to ještě nikdy nedělala a proto se ptám. Dodatečné přiznání mám udělat jen k této došlé faktuře a za 4.čtvrtletí 2006? Opravné to chápu, protože opravím chybnou částku a pošlu kompletní přiznání za celé čtvrtletí. Ale tady nevím. Je to podnikatel s prodejem knih. V průběhu roku mi normálně přecházejí přijaté fa z jednoho čtvrtletí do dalšího. Hrozně mi to vadí, ale nic s tím neudělám, oni mají jiný smluvní vztah. Fakturuje se až po prodání knih a ostatní neprodané se vrací. Je to takový divný kolotoč, protože já to účtuju jako nákup zboží a pak prodej jako tržby. Proto se u nich stává, že přijatá fa za knihy prodané ke DUZP 31.3.07 vystavená 15.4.07 je pro mne už do dalšího čtvrtletí. Pouze na konci roku chci po podnikateli, aby všechny fa přijaté v daném roce byly taky zúčtované. Ale jak vidíte, nepodařilo a vyskytla se chyba. Prosím o radu co mám udělat s fa za rok 2006 v oblasti DPH? Pro daň z příjmu se myslím nic neděje, protože v DE se účtuje o fyzické platbě hotovostní nebo bankovní v roce, kdy je zaplacená. Moc Vám děkuji a přeji hezký zbytek odpoledne. Marie


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, manželé danili společně. Manžel měl…

Dobrý den, manželé danili společně. Manžel měl daňovou povinnost 32537,- měl příjmy ze závislé činnosti a z pronájmu. Bude platit zálohy dle odst.2? Manželka měla daň.pov. 36737,- neměla žádný dílčí základ daně, pobírá rodičovský příspěvek. Má povinnost platit zálohy na daň? Děkujeme.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, zpracovávám kompletní účetnictví pro 4…

Dobrý den, zpracovávám kompletní účetnictví pro 4 společenství vlastníků jednotek, nyní chtějí v jednom SVJ hradit cestovné jednomu členu výboru, prošla jsem několik publikací o účtování SVJ, ale nenašla jsem nic o výplatě cestovného, nevím zda mohu postupovat s evidencí, výplatou a účtováním cestovného jako u družstva, pokud bude odsouhlaseno a schváleno na shromáždění vlastníků jednotek. Člen výboru není zaměstnanec...Děkuji za odpověď.Irena


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den.Mám dotaz ohledně DPH.Nejsem plátce DPH…

Dobrý den.Mám dotaz ohledně DPH.Nejsem plátce DPH,jak mám určit cenu?Je to libovolné nebo jde o nějaká % z ceny nakoupeného zboží(z DPH)? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Jsme s.r.o. podnikající v pronajatých prosto-…

Jsme s.r.o. podnikající v pronajatých prosto- rech.Kanceláře a prodejnu budeme vybavovat klimatizací s tím,že tři kanceláře budou napojeny na jednu klimatizační jednotku a prodejna na druhou samostatnou klimatizační jednotku.Rozvod bude veden po stěnách.Bude se jednat o tech.zhodnocení objektu nebo o hmotný majetek,protože cena bude vyšší než 40 000 Kč?V případě technického zhodnocení bude odepisovat nájemce nebo pronajímatel?


odpovídal(a): Redakce

Vážený pane doktore, prosím Vás o radu. Vedeme…

Vážený pane doktore, prosím Vás o radu. Vedeme DE, jsme plátci DPH. Formou finančního leasingu jsme v květnu zakoupili bagr. Od jiného dodavatele jsme k tomuto bagru nechali vyrobit podkopové lopaty v částce cena bez daně 37800,- Kč, DPH 7182,-Kč, celkem s daní 44982,- Kč.Mohu poprosit o radu, jakým způsobem mám zaúčtovat zakoupení podkopových lopat? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Přeji pěkný den a prosím o radu. Jsem důchodce…

Přeji pěkný den a prosím o radu. Jsem důchodce podnikající na živnostenský list - živnost volná, finanční poradenství. Jelikož již nechci ze zdravotních důvodů v podnikání pokračovat, chtěl bych tuto činnost ukončit asi nejlépe k 31.12.2007. Vím že musím podat na ŽÚ vyplněný formulář " Žádost o zrušení živnostenského oprávnění a také požádat FÚ o souhlas s ukončením činnosti. Dotaz zní: není mě jasná konkrétní časová posloupnost a) vyžádání souhlasu FU, b) podání Žádosti na ŽU (navíc v ve formuláři žádosti není uveden termín ke kterému chci činnost ukončit)a c) je nutno ještě oznámit tyto skutečnosti i na Zdravotí a Sociálku?



Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.