FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna daně je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA DAŇ Z PŘÍJMU FO

odpovídal(a): Redakce

Kapitálové příjmy ze zahraničí

1) V letosnim roce jsem inkasoval ze zahranicniho fondu dividendu 222 euro 21.3.2000. Kolik korun mam zaplatit na dani? 2) V lonskem roce jsem v 6 mesicni lhute realizoval zisk 1063 EUR z prodeje zahranicniho fondu. Jsem FO. Jak mam vypocitat korunovou danovou povinnost? dekuji


odpovídal(a): Redakce

Hrozí všem podnikatelum podvojne ucetnictvi,…

Hrozí všem podnikatelum podvojne ucetnictvi, kvuli vstupu do EU nebo to neni ani v plánu.



odpovídal(a): Redakce

Jakým kurzem vyučtovat prac.cestu do Španělska od…

Jakým kurzem vyučtovat prac.cestu do Španělska od 7.4.do 15.4.? Kurzem zálohy z 6.4. nebo poslední den cesty 15.4.? Kurz ČNB. Jsem OSVČ. Vadí zaučtování v pen. deníku třeba o 3 týdny později? Byly nějaké změny od 1.3.00. Nové ustanovení § 21 odst.2 - Cestovní náhrady.


odpovídal(a): Redakce

Zadam o odpoved k problematice \\\"dane z prevodu…

Zadam o odpoved k problematice \\\"dane z prevodu nemovitosti\\\". Zajimal by me termin zaplaceni dane z prevodu nemovitosti a vyse v %. Dekuji za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Prosím o odpověď na následující problematiku z …

Prosím o odpověď na následující problematiku z hlediska zákona o DPH: 1/ Dodavatel nepravidelné mezinárodní přepravy osob nám přefakturovává dopravu se sazbou 5% a dále ubytování při služební cestě v SRN bez DPH je toto správné? 2/ Kupní smlouva uzavřená na základě Obch. zákoníku - čas plnění stanoven na 21. týden r. 2000 - Cena předmětu kupní smlouvy je rozdělena do několika splátek, vždy k určitému datu. V kupní smlouvě je uvedena výhrada vlastnictví prodávajícího do zaplacení celé kupní ceny. Považujeme správně za den uskutečnění zdanitelného plnění na daňovém dokladu den dodání uvedený v kupní smlouvě tzn. v 21. týdnu? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

podání přiznání

Dobrý den, v loňském roce 2008, jsme založili společnost (spol. s r.o.). Zatím je společnost neaktivní a nevykonává žádnou podnikatelskou činnost. Jak postupovat ve věci daňového přiznání. Existuje povinnost vyplnit daňové přiznání i v případě, že společnost je v nečinnosti a vůbec neobchoduje? Případně jak postupovat v souladu se zákonem? Děkuji za informaci. Hušek Roman


odpovídal(a): Redakce

SAZBY NÁHRAD

Muzete mi poradit jake jsou posledni aktualni sazby nahrady za pouziti osobniho vozidla ke sluzebnim ucelum a stravne na sluzebnich cestach v CR? Datum a cislo vyhlasku MF a pripadne misto na WEB kde lze udaje ziskat. Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Vazeni, poradte co je lepsi. Po danove kontrole…

Vazeni, poradte co je lepsi. Po danove kontrole na FU jsme nuceni doplatit castky kolem 10.000,- Kc rocne v prumeru za roky 1995, 1996, 1997 a 1998. V kazdem roce jsme neuplatnili vsechny odpisy. Je lepsi podat dodatecne danove priznani a tim se vyhnout penale (pokud je tento postup spravny) a nebo pockat az FU vymeri penale a potom pozadat o vraceni. Jake mate v tomto zkusenosti? Dekuji za odpoved a jsem s pozdravem Frantisek Marek


odpovídal(a): Redakce

Jak postupovat v případě vyřazení automobilu z…

Jak postupovat v případě vyřazení automobilu z majetku OSVČ jestliže vozidlo bylo pořízeno a) na leasing b) po skončení odepisování s tím, že vozidlo bylo před vložením do majetku vlastněno touto osobou díky za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Aktivně obchoduji na českém i americkém akciovém…

Aktivně obchoduji na českém i americkém akciovém trhu.Kde získám nejpřesnější informace,kdy a jakým způsobem mám zaplatit daň z příjmu.Děkuji.



odpovídal(a): Redakce

SILNIČNÍ DAŇ

Majitel automobilu používá v 1 měsíci svůj automobil jako podnikatel fyz.osoba a zároveň jako zaměstnanec jiné firmy. V zákoně o dani silniční (par.4)je uvedeno, že "je-li u téhož vozidla poplatníků více, platí daň společně a nerozdílně". Na FÚ mi nedali uspokojivou odpověd, kdo vlastně silniční daň zaplatí a jakým způsobem vyplnit v tomto případě daňové přiznání.


odpovídal(a): Redakce

Zubní protéza

Jsme chovatelé chovných koní z hřebčína v Napajedlích.Máme v obchodním majetku zařazeno několik dostihových koní.Při prestižním dostihu v Pardubicích jeden z našich nejlepších koní upadl na obávaném hadím příkopu přičemž se při pádu poranil a vyrazil si všechny přední zuby. Tento kůň je pro své dostihové kvality vysoce ceněn z chovatelského hlediska a proto jsme byli nuceni nechat pro tohoto koně vyrobit totální náhradu předního chrupu. Jelikož tuzemští výrobci nejsou schopni tento artikl zajistit,byli jsme nuceni se obrátit na výrobce ve Švýcarsku.Cena fakturovaná výrobcem je 2.550,-CHF což je vyjádřeno v korunách 57.267,90Kč.Nevíme,zda-li se jedná o technické zhodnocení či opravu investičního majetku. Děkujeme za odpověď a jsme s pozdravem


odpovídal(a): Redakce

Odčitatelná polo?ka

Daň z příjmu právnické osoby Zda je možné dle § 34 odst. a)odečíst 10 % pořizovací ceny z nákladního automobilu (automix). Jedná se o nákladní auto na přepravu betonové směsi. Auto (podvozek je po generální opravě) a nástavba je nová. Tento dopravní prostředek jsme koupili jako celek od výrobce nástaveb. Pořizovací cenu podvozku a nástavby neznáme, ale odhaduji, že cena nové nástavby činí cca. 60% z celkové ceny. Děkujeme za vyřízení naší žádosti.


odpovídal(a): Redakce

Podnikám jako OSVČ v oboru pohostinství a vedu…

Podnikám jako OSVČ v oboru pohostinství a vedu jednoduché účetnictví. Nejsem plátcem DPH. Na základě smlouvy s určitým pivovarem jsem vystavil fakturu za pronájem reklamní plochy na dobu 10 let ve výši 500.000 Kč (byla mi uhrazena).Dle smlouvy se jedná o nájemné placené předem.Dle této smlouvy (z 9.2.2000) je toto nájemné dle platného znění zákona 588/1992 Sb. osvobozeno od DPH. Je to tak správně? Započítává se tato částka do hrubého obratu, na základě něhož se budu muset stát plátcem DPH? Připadne mi v roce 2000 celá částka do daňových příjmů nebo ji budu moci rozložit na dobu 10-ti let? Děkuji Čermák


odpovídal(a): Redakce

Vážení,prosím o zodpovězení následujícího dotazu:…

Vážení,prosím o zodpovězení následujícího dotazu: Daňová povinost za minulé období přesáhla 20 000,-Kč a v období následujícím by se měly platit zálohy na DPFO. Povinost platit tyto zálohy nastává i v případě, skládá-li se daň z dílčích daňových základů dle § 7, § 8, § 9 popř. § 10 Zák. 586 o daních z příjmu? Děkuji za odpověď. S pozdravem


odpovídal(a): Redakce

Dne 20.10.2000 čekáme ve firmě daňovou kontrolu.…

Dne 20.10.2000 čekáme ve firmě daňovou kontrolu. Ohlásili kontrolu daně z příjmů práv. osob za roky 1996-9. Domnívám se, že už nemohou kontrolovat rok 1996. Mám pravdu?


odpovídal(a): Redakce

Chtela bych se zeptat, zda si muzu dat do odpoctu…

Chtela bych se zeptat, zda si muzu dat do odpoctu dani stavebni sporeni - jsem prejimatel dluhu. Dekuju za odpoved. Pavla


odpovídal(a): Redakce

SKLAD V JÚ

Je při vedení jednoduchého účetnictví nutné vést podrobnou evidenci zásob, nebo stačí provádět inventuru na konci roku? Jedná se o stavební firmu, kde většina materiálu je ihned zabudována.


odpovídal(a): Redakce

Penzijní připoji?tění

Jak uctovat v podvojnem ucetnictvi penzijni pripojisteni, ktere za zamestnance plati zamestnavatel a je danove uznatelnym nakladem. Dekuji za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

#1 Mohu nejakym zpusobem zaradit do Nakladu…

#1 Mohu nejakym zpusobem zaradit do Nakladu spolecnosti s rucenim omezenym investice do nejakych cennych papiru nebo dluhopisu? #2 Mohu do Nakladu spolecnosti s rucenim omezenym zaradit investice do jinych spolecnosti? Dekuji