FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Je nám líto, ale pro dnešní den bylo přijímání dotazů z kapacitních důvodů ukončeno. Pokud chcete využít služeb poradenství portálu www.finance.cz, máte možnost zadat dotaz opět zítra. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA DAŇ Z PŘÍJMU FO

odpovídal(a): Redakce

Obracím se na Vás s posbou o radu Rád bych…

Obracím se na Vás s posbou o radu Rád bych investoval do nákupu zahraničních cenných papírů (CP). Konkrétně na americké burze. Jak jsem již zjistil, v případě že v budoucnu prodám nakoupené CP se ziskem zaplatím v Americe ihned 30% daň. Zajímá mně zda musím zaplatit u nás znovu daň z tohoto zisku, a nebo zda platí v tomto případě zákon o zamezení dvojího zdanění nezi CZ a USA (zákon z roku 1994). Předem děkuji za odpověď Ing. Slavomír Mrozek

Společnost koupila před 4 lety osobní auto za 800…

Společnost koupila před 4 lety osobní auto za 800 tisíc Kč a poskytla ho k bezplatnému užívání zaměstnanci, kterému do mzdy počítala jako příjem 1 % (8000)měsíčně z poř.ceny vozu. Vůz má nyní zůstatkovou cenu 250 tisíc a byl prodán leasingové spol. také za 250 tisíc. Leasingová společnost nám tento vůz zpětně poskytne na finanční leasing. Tento vůz bude opět poskytnut zaměstnanci k bezplatnému užívání. Zajímá mě, z jaké pořizovací ceny se bude počítat 1 % pro mzdové účely. Děkuji předem za odpověď.

Muze zamestnavatel v pripade, ze ukonci pracovni…

Muze zamestnavatel v pripade, ze ukonci pracovni pomer se zamestnancem dohodou, tohoto cloveka platit fakturami na zivnostensky list? Jde o to, ze tento clovek bude vykonavat stejnou cinnost, firma na neho vynalozi stejne naklady a on bude mit moznost si tento prijem zdanit podle neho.

Prosím o laskavé sdělení. Letos jsem prodal auto…

Prosím o laskavé sdělení. Letos jsem prodal auto Škoda, které bylo majetkem firmy. Prodal jsem je po odečtu po 4 letech. Musím započíst tuto částku z prodeje do zdanitelných příjmů firmy? Údajně je od letošního roku změna. Velmi děkuji M. Navrátil

Jako právnická osoba "Sdružení občanů obytného…

Jako právnická osoba "Sdružení občanů obytného domu...", která vznikla za účelem koupě, správy, provozu a oprav tohoto domu vybíráme od všech členů sdružení poplatek do tzv. Fondu oprav. Všichni uživatelé bytů jsou členy sdružení a je s nimi uzavřena smlouva o užívání bytové jednotky. Zajímalo by mě zda se na náš "Fond oprav" vztahuje daň z příjmu.

Vážení chci využít možnosti odečtu části…

Vážení chci využít možnosti odečtu části příspěvku do penzijního fondu od daňového základu. Mohu si odečíst celých 12000Kč i v případě, že si uzavřu smlouvu o penzijním připojištění až v prosinci tohoto roku, nebo musím mít na celý odpočet smlouvu uzavřenou v již lednu?

Naše firma spolupracuje s daňovým poradcem.…

Naše firma spolupracuje s daňovým poradcem. Zajímalo by nás, jaká je adekvátní výše odměny za zpracování daňového přiznání, daňové poradenství a kontrolu dokladů firmy z daňového a účetního hlediska. Roční obrat firmy je cca 150 milionů korun. Děkujeme.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.