FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Je nám líto, ale pro dnešní den bylo přijímání dotazů z kapacitních důvodů ukončeno. Pokud chcete využít služeb poradenství portálu www.finance.cz, máte možnost zadat dotaz opět zítra. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA DAŇ Z PŘÍJMU FO

odpovídal(a): Redakce

Příjem z autorských práv

V roce 1999 jsem obdržel autorský honorář. 1) Musí být nutně tento příjem v mém daňovém příznání zahrnut do §7 anebo by také mohl být zahrnut do §10 ? 2) V případě §7 bych zřejmě musel hradit kromě zdravotního pojištění i pojištění sociální, jak to ale řešit, když nejsem k sociálnímu pojištění přihlášen jako osoba samostatně výdělečně činná? Děkuji. L.N.


odpovídal(a): Redakce

Mel bych dotaz: Jake je zdaneni uroku…

Mel bych dotaz: Jake je zdaneni uroku terminovych vkladu, bankovnich kont a podnikoveho sporeni. Dekuji



odpovídal(a): Redakce

Věc: Auto na leasing Koupil jsem auto na leasing…

Věc: Auto na leasing Koupil jsem auto na leasing, splácel jsem ho 36 měsíců. Po poslední splátce v 9/99 jsem zaplatil leasingové společnosti kupní cenu 1.220,- Kč. Mohu zaúčtovat tuto částku do daňově uznatelných nákladů roku 1999, když bylo auto během splácení leasingu technicky zhodnoceno a toto tech. zhodnocení se odepisovalo za r. 1997,98,99 a bude odepisovat v r. 2000? Jak mám postupovat? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Vážení přátelé, měla bych dotaz, ohledně…

Vážení přátelé, měla bych dotaz, ohledně prazdninove "brigady". Muj pritel si vydelava 4000 hrubeho. O prazdnihach by si chtel vydelat jste navic Kč 2500. Bylo by to na max. 100 hodin. Chci se zeptat, jestli by pak po teto castce musel podavat danove priznani. Za vyrizeni meho dotazu predem dekuji. S pozdravem


odpovídal(a): Redakce

KNIHA JÍZD

Zdravim, Rad bych se zeptal, na nasledujici vec. Firma vlastni automobil. V pripade, ze firma pozastavi cinnost. Jak to vypada s provozem automobilu. Je nutno nadale vyplnovat knihu jizd? Dekuji. Jan Stanicek


odpovídal(a): Redakce

Na základě jakého předpisu může vyžadovat…

Na základě jakého předpisu může vyžadovat příspěvková organizace při uzavírání smluv platbu zálohy do výše 10-ti% celkové ceny ?


odpovídal(a): Redakce

Reinvestiční odčitatelná polo?ka u software

Letos chceme pořídit nový software v hodnotě 7 mil.Kč. Můžeme si od vstupní ceny odečíst 10% dle $ 34 odst.3 ? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Náklady u příjmů z pronájmu

Platím daň z příjmu z pronájmu budov - nebytových prostor. Jakým způsobem si mohu odečíst náklady když vlastním rodinný domek ve kterém bydlím s mojí krodinou a další nájemníci v něm nejsou. Krom toho domku vlastním další budovu, kterou jsem pronajal a ze které beru nájem za nebytové prostory. Přitom mi vznikají náklady na různé řemeslné práce jako opravy vodovodního potrubí, nátěry oken, zednické práce atd. ajk na domku ve kterém bydlím, tak částečně i na druhé budově, ze které beru nájem. Mohu si odečíst náklady i z rodinného domku nebo jen z toho, co mám pronajatý? Náklady mi jdou z jedné kapsy. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Upřesnění dotazu č.1512 - p.Luděk Hrubý Jakým…

Upřesnění dotazu č.1512 - p.Luděk Hrubý Jakým způsobem přispět na tzv. sdruženou investici? Jak je to s odepisováním a případnými náklady na další údržbu. Jedná se o vybudování kanalizace, kde bude napojeno několik firem. Kanalizace bude v majetku města. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Ja i manzelka jsme fyzicke osoby - podnikatele…

Ja i manzelka jsme fyzicke osoby - podnikatele kazdy s vlastnim ICO. Manzelka ma osobni automobil ve sve evidenci jako HIM drivbe zakladni prostredek). Zaroven je spolupracujici osobou zijici se mnou ve spolecne domacnosti. Jak mohu tento automobil pouzivat pro svoje sluzebni cesty ? (Je pro nas zbytecne a neunosne kupovat dalsi automobil).



odpovídal(a): Redakce

Prosim o zodpovezeni tohoto dotazu: Fyzicka…

Prosim o zodpovezeni tohoto dotazu: Fyzicka osoba-platce DPH ze Slovenska provadela pro tuzemskou pravnickou osobu inzenyrskou cinnost pri realizaci stavby v tuzemsku.Nyni jsme obdrzeli fakturu za tuto cinnost s 0 hodnotou DPH. Dotaz: jak mame postupovat 1.z hlediska DPH na vstupu 2.z hlediska dane z prijmu (uplatnit srazkovou dan podle par. 38 d a event. v jako sazbe) Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Pracuji 3 roky v Německu (tzv.pendler).V květnu…

Pracuji 3 roky v Německu (tzv.pendler).V květnu 2000 jsem koupil akcie na RMS za 10000 Kč a v červenci je prodal za 14000 Kč. Žádný příjem peněz v Čechách nemám. Od jaké částky musim platit daň ? Do kdy musí být zaplacena ? Pokud daň platit nemusim, musim přesto podat daňové přiznání ? Díky


odpovídal(a): Redakce

DOVOLENÁ

Vasi kolegove ze mzdove poradny me s mym dotazem vykazali, ze jej nemohou zodpovedet, pry se jedna o danovou zalezitost. Muzete mi tedy pomoci, prosim? Od 1.11.1999 jsem v pracovni neschopnosti pred nastupem na materskou dovolenou (15.1.2000). Znamena to, ze se jiz do prace nevratim. Z letosni dovolene (15 dnu) mi zbyvaji jeste 3 nevycerpane dny. Chci se zeptat, zdali se mi dovolena za letosni rok diky nemocenske krati a zdali je zamestnavatel povinen mi na moji zadost tuto dovolenou proplatit a kdy (jestli to lze jeste v letosnim roce - vyplata za prosinec, nebo az v pristim roce, popr. az po nastupu na MD). Pozn. Zamestnavatel je fyzicka osoba, tudiz mi vsechny davky vyplaci OSSZ. Jinou nemocenskou jsem v letosnim roce necerpala. Dekuji Iva Zahradnikova


odpovídal(a): Redakce

Založili jsme s kolegou sdružení podnikatelů - FO…

Založili jsme s kolegou sdružení podnikatelů - FO bez právní subjektivity a mám tyto dotazy : Jaké IČO uvádět při fakturaci - jednoho z nás ? Musí být název sdružení v souladu s obchodním jménem jednoho z nás, obou, nebo může být jiné ? Stačí uzavřít pouze smlouvu mezi námi a nikde tuto neregistrovat ?


odpovídal(a): Redakce

vrácení ROP

Chtěla bych vědět, kam se v přiznání k dani z příjmů fyzických osob typu B vyplňuje zvýšení ZD o odčitatelnou položku, na jejíž odpočet zanikl nárok viz § 34,odst.6 Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Placení záloh

V případě že fyzická osoba má příjmy ze závislé činnosti a zároveň z provozování živnosti je povinna platit zálohu na dani z příjmu?


odpovídal(a): Redakce

Jsem společníkem s.r.o. založené v roce 1994, ve…

Jsem společníkem s.r.o. založené v roce 1994, ve které jsem do základního jmění 100000,-Kc vložil (zaplatil) svůj podíl ve výši Kč 25 000,- . V roce 2000 chci tento podíl prodat za Kč2 000 000,-. Budu tento příjem zdaňovat?


odpovídal(a): Redakce

Město jako zřizovatel zrušilo k 31.12.1999…

Město jako zřizovatel zrušilo k 31.12.1999 příspěvkovou organizaci a ta přechází jako zálohované zařízení bez právní subjektivity zpět pod Město. Jakým způsobem provést napojení účetnictví příspěvkové organizace na účetnictví Města, které účtuje jako rozpočtová organizace. Máme sice k dispozici převodový můstek přechodu rozpočtové organizace na příspěvkovou organizaci, ale nepodařilo se nám nalézt informaci k převodovému můstku příspěvkové organizace na rozpočtovou organizaci. Ze strany příspěvkové organizace máme k dispozici rozvahu, výkaz zisku a ztrát, inventurní soupisy. Přivítali bychom i odkaz na zdroj, kde lze nalézt informaci k řešení výše uvedeného problému. Zajímá nás zejména napojení zůstatku účtů : účty fondů (916,914,911,912), dohadné položky, účty časového rozlišení, účet hospodářského výsledku 963. Tyto účty vykázaly zůstatek v rozvaze příspěvkové organizace k 31.12.1999, ale Město jako rozpočtová organizace o těchto účtech neúčtuje ?


odpovídal(a): Redakce

Jsme česká firma s ručením omezeným - prodej…

Jsme česká firma s ručením omezeným - prodej zboží. Měli bychom zájem prodávat zboží v malých částkách i na Slovensko. Avšak slovenský zákazník by rád obdržel doklad s DPH a slovenské měně. Znamená to, že se musíme na Slovensku registrovat, ikdyž se jedná o částky v několika tisícikorunách? Co když budeme zboží posílat zásilkovou službou na dobírku? Jak musí vypadat daňový doklad? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

POJISTNÉ u STUDENTA nad 26 LET

Jak je upravena povinnost platit socialni a zdravotni pojisteni studenty vysokych skol nad 26 let veku bez vydelecne cinnosti a v pripade samostatne vydelecne cinnosti? Predem dekuji za odpoved.



Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.