FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

DOTAZY NA TÉMA DAŇ Z PŘÍJMU FO

odpovídal(a): Redakce

Vlastním nemovitost.Pronajímám v části domu…

Vlastním nemovitost.Pronajímám v části domu prostory pro obchody.Peníze z nájmů pobírá moje babička,která v domě bydlí a má tam věcné břemeno na dožití. Příjmy však zahrnuji do daně z příjmů já,přestože z nich nic nemám.Je možné, aby příjmy z nájmů danila babička?Musí se sepsat nějaká dodatečná smlouva? Děkuji za radu.


odpovídal(a): Redakce

Dostal jsem nezdaněný honorář 10.000,- Kč za…

Dostal jsem nezdaněný honorář 10.000,- Kč za uveřejněné příspěvky (odborné články) v elektronické verzi odborného časopisu. Musím z této částky platit také zdravotní pojištění?



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, dovolila bych se Vás ještě jednou…

Dobrý den, dovolila bych se Vás ještě jednou požádat o radu. 1.Na konci účet. období vypočítám procento nákladů na auto na využití k podnikání a na využití pro soukrom . účely.Částku pro soukromé účely zapíši jako normální příjem na konci účet.období ??? Musím tuto částku zapsat do Přiznání k dani FO a kam? V Příloze č.1 do odst. E a do odst.105 ?? Nebo mohu základ daně o tuto částku jen navýšit a nezapisovat do "Přiznání", aby v tom nebyl guláš????? 2. Máme hl. činnost celoročně živnost zednictví,FO,DE. Bokem si vydělám ročně do 15.000 Kč hraním v kapele. Musím toto také danit? Sčítají se činnosti dohromady? Velmi Vám děkuji za pomoc.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den. Koupil jsem obecni byt. Do katastru…

Dobry den. Koupil jsem obecni byt. Do katastru nemovitosti byla zmena zanesena 11.1.2005, smlouvu jsem obdrzel v polovine unora 2005. Byt je v panelovem dome a jde o sdruzeni vlastniku, kam jsem timto take vstoupil. Musim platit dan na rok 2005 nyni? Co danove priznani, kdyz jsem nestihl 31.1.? Co podil dane na spolecnych prostorach? Jak je to s dani z prevodu? A jak je to s formularem B o dani z prijmu - je za rok 2004, takze hadam dobre, ze tam byt letos neuvadim? Dekuji za trpelivost.


odpovídal(a): Redakce

Chtěla bych se zeptat. Základ daně mám nižší nez…

Chtěla bych se zeptat. Základ daně mám nižší nez minimální základ daně, který tedy budu uplatňovat. Uplatňuje se celý nebo jen jeho poměrná část pokud vlastním ŽL od poloviny roku 2004 a první příjem z podnikání mám až v listopadu?


odpovídal(a): Redakce

Můj manžel podniká v silniční dopravě. Nákladní…

Můj manžel podniká v silniční dopravě. Nákladní auto není zahrnuto v majetku firmy, účtuji sazbu 3,50 Kč + PHM. V lednu nebyla práce a není vystavena ani jediná faktura. Musí platit za tento měsíc silniční daň?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám dotaz k daňovému přiznání. Jsem…

Dobrý den, mám dotaz k daňovému přiznání. Jsem zaměstnán na HPP a zárověň mám ŽL. Minulý rok jsem nepodnikal, a nepozastavil jsem živnost. Jak se na mne vztahuje minimální základ daně? Musím něco platit? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Potřebuji poradit jak vyplnit daň…

Dobrý den. Potřebuji poradit jak vyplnit daň přiznání, ve kterém jsou příjmy z §6 z české republiky a příjmy ze závislé činnosti v Kanadě. Jedná se o českého residenta. Prosím o radu: jaký typ přiznání ? Příloha 3 ? Je možno poskytnout jednoduchý návod? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den.Jaké se platí daně při prodeji…

Dobrý den.Jaké se platí daně při prodeji nemovitosti a kdo je platí. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jaká je povinnost k přiznání k dani z…

Dobrý den, jaká je povinnost k přiznání k dani z příjmu, jsem-li spoluvlastníkem obytného domu, kde jsou dva byty s nájemníky, kteří platí regulované nájemné, druhý spoluvlastník je můj otec, který je v důchodu. Popřípadě může otec podat toto přiznání za nás oba, jako spoluvlastníky?



odpovídal(a): Redakce

dobrý den, je možné požádat o vrácení srážkové…

dobrý den, je možné požádat o vrácení srážkové daně, když celkové příjmy v minulém roce nedosáhly hranice nezdanitelného základu daně? pokud ano, jaký formulář je třeba k potvrzení příjmů podléhajících sážkové dani, pokud jsem o toto potvrzení nestihla požádat do 15.2. 05?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám ještě konkrétní dotaz na výpočet z…

Dobrý den, mám ještě konkrétní dotaz na výpočet z minmál. základu daně 101000. Uvažuji správně? Pokud budu odečítat položku na sebe a 1 nezaopatřené dítě , příp. další určené odečitatelné položky, pak ze zbytku zaplatím daň, která ale bude třeba i méně než 7000. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, já ani manželka jsme u zaměstnavatele…

Dobrý den, já ani manželka jsme u zaměstnavatele nepodepsali Prohlášení k dani a musíme tedy podat daňové přiznání typu A. Chci se dotázat jestli odpočitatelnou položku na naše tři děti musím uvést já ve svém daňovém přiznání, protože jsem je nahlásil svému zaměstnavateli nebo můžu odpočitatelnou položku na jedno z dětí převést na manželku. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o sdělení, zda mám povinnost…

Dobrý den, prosím o sdělení, zda mám povinnost odvodu minimální daně. Mám 1 dítě, příspěvky ale nepobírám, protože jsem o ně nepožádal.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den.Nedavno mi sdelil kamarad,že kde si v…

Dobry den.Nedavno mi sdelil kamarad,že kde si v novinach,Mlade fronte četl,že když ma žlověk žl teprve druhym rokem,že přiznani k danim neplati.Na finančni uřad jsem zatim nepsala,protože mi to přijde jak holy nesmysl.Ale pravě proto se Vas ptam jestli je to možne.Žl mam od 7.4.2003 A minuly rok jsem podavala vyplneny socialni do 31.32004 a tento rok je to stejne?? A nebo je to do 30.42005 a nedoplatky zaplatit do 31.52005 Nevim přesne jak to je.Finančni a zdravotni to doufam vim,že je to do 31.3 2005,ale s tim socialnim,je to stejne??,Či ne??? A le spiš me zajimaji ty daně,jestli je to možne,že by človšk tento rok byl nejak osvobozen,nebo takJa to v Mlade fronte nečetla,ale jak řikam zřejmne to bude nejaky nesmysl,dekuji za odpoved.Pekny den.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,jsem profesionální sportovec a tudíž…

Dobrý den,jsem profesionální sportovec a tudíž podávám daňové příznání. Prosím o radu, zda si můžu dát do výdajů nákupy vitamínových preparátů,aminokyselin apod. a masérské služby, na které chodím mimo služeb poskytovaných na závodech.Několik týdnů/spíš měsíců/ v roce pobývám mimo republiku,mám nárok uplatnit si něco jako stravné apod.?


odpovídal(a): Redakce

Vážení přátelé, prosím o radu jak postupovat v…

Vážení přátelé, prosím o radu jak postupovat v daňovém přiznání¨ Jedná se o sdružení FO o třech účastnících Jeden celý rok nepodnikal, byl nemocný a v listopadu dostal invalidní důchod. Účastnící se dohodli, že na něj neboudou rozdělovat žadné příjmy ani výdaje. Zaplatil si sociální pojištění a požádá o vrácení. Na finančním úřadu ohlásil ukončení činnosti ve sdružení k 31.12.2004. Druhý účastník je starobní důchodce, bude mít 50 % příjmů a výdajů. K 31.12.2004 ukončil podnikání a má přeplatek na pojištění, který bude vrácen v roce 2005. Třetí účastník, bude mít 50 % příjmů a výdajů. V lednu 2005 přerušil podnikání a je zaměstnaný od 2/2005. Přeplatek na pojištění mu bude vrácen v roce2005. Na finanční úřad druhý a třetí účastník neohlásili ukončení činnosti sdružení. Sdružení nemá žádný majetek, jen zůstatek na běžném účtu a pohledávku, která byla uhrazena v roce 2005. Prosím o radu jak postupovat v daňovém přiznání jednotlivých účastníků. Příjmy v roce 2005 budou součástí přiznání v roce 2005? A bude pro ně platit minimální daň, i v případě že neprovozovali podnikatelskou činnost v roce 2005? Děkuji Vám


odpovídal(a): Redakce

Prosím o zodpovězení následujícího dotazu: Dne 15…

Prosím o zodpovězení následujícího dotazu: Dne 15. prosince 2004 jsem koupila od družstva ve kterém jsem předtím byla členkou, byt do osobního vlastnictví. 20. prosince 2004 jsme podali návrh na zápis do katastru nemovitostí. Nyní mi přišlo potvrzení, že na katastru k 20.12. provedli změnu vlastníka. Do kdy a za jaké období mám podat na FÚ přiznání k dani z nemovitosti? Co k tomu potřebuji? Do jaké výše jsem od daně osvobozena? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Vážený pane doktore, chtěla bych navázat na…

Vážený pane doktore, chtěla bych navázat na předchozí dotaz, jak zdanit příjmy cizinců. Jde v tomto případě o autorský honorář např. rezidenta Itálie. Náš zákon o dani z příjmů hovoří o zvláštní sazbě daně 25 %, ovšem mezinárodní smlouva s Itálie hovoří, že licenční poplatky mající zdroj v jednom smluvním státě a placené do druhého státu, mohou být zdaněny jen v tomto druhém státě. Znamená to, že na našem území nebudou vůbec zdaňovány? Děkuji předem za odpověď a jsem s pozdravem,


odpovídal(a): Redakce

Nakoupili jsme materiál k dalšímu zpracování v…

Nakoupili jsme materiál k dalšímu zpracování v Německu a přivezli do naší republiky. Na daňovém dokladu od firmy Hornbach je uvedena částka DPH. Můžeme si tuto částku DPH nárokovat v přiznání k DPH?Případně prosím o radu,jak tento daňový doklad zaúčtovat.Kurs bude platný ke dni zaplacení? Děkuji.



Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.