FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna studentská poradna je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA BRIGÁDY A PRÁCE

odpovídal(a): Redakce

Náhrada diplomu

Dobrý den. Úspěšně jsem ukončila studium na VŠ a 1. října mě končí status studenta a chystám se jít na úřad práce. Vím, že na ÚP se má přinést i doklad o nejvyšším dosaženém studiu (v mém případě by to měl být diplom), ale promoci jsem ještě neměla. Jediný důkaz, že jsem dokončila VŠ je tak razítko v mém indexu. Chci se tedy zeptat, co mám dělat.


odpovídal(a): Redakce

Student na HPP

Dobrý den, mám takový dotaz ohledně práce studenta na hpp, totiž jsem student a 1.6. jsem uzavřel smlouvu na hlavní pracovní poměr, nicméně zaměstnavatel mě jako studenta nikde nenahlásil musel jsem tuto povinnost hlásit já?



odpovídal(a): Redakce

Vytýkací dopis

Dobrý den, Mám takový dotaz. Dostala jsem vytýkací dopis. A mám zájem o jinou práci než momentálně mám. Chtěla by jsem se tedy zeptat jak je to tedy s tím vytýkacím dopisem jestli se někam píše a nebo jestli se to nějak maže. Děkuji Vaši odpověď. S pozdravem


odpovídal(a): Redakce

Studenti a DPČ

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať pár otázok ohľadom študentskej brigády v ČR, pokiaľ sa jedná o slovenských študentov. Sú tam nejaké obmedzenia, ktoré treba dodržiavať? Napr. nejaký finančný limit? Koľko Dohôd o pracovnej činnosti je možné naraz podpísať, čiže koľko zamestnávateľov je možné mať? V akej miere sa potom tá mzda bude daniť? Vopred ďakujem sa odpoveď.


odpovídal(a): Redakce

Cashback portály

Chci se zeptat, jsetli někdo máte zkušenosti s cashback portály ? Našel jsem jeden článek o tom tady http://www.usetrito.cz/jak-usetrit-penize-pri-online-nakupovani/ ale zajímalo by mne jestli s tím máte někdo zkušenost případně jak to funguje ? Oni tvrdí , že vám vrátí peníze z nákupu na internetu a ještě k tomu je to zdarma a dostenete 50kč bonus ? Není to nějaký fejk, moc se mi tomu nechce věřit, co z toho ti lidi mají ? Díky za info..


odpovídal(a): Redakce

Refinancování kontokorentu úvěrem

Dobrý den, prosím o radu. Mám na svém osobním bankovním účtu povolené přečerpání - bohužel jsem musela využít, takže mám nyní -68.000 Kč. Měsíčně za to platím cca 900 Kč úrok. Momentálně jsem v situaci, kdy v blízké době větší finanční obnos nezískám, takže to nebudu moci splatit ani částečně "splácet". Byla mi od téže banky, vzhledem k mému mínusu, nabídnuta půjčka na splacení tohoto přečerpání. Ve výši 70.000 Kč, splátka cca 1160 Kč, na 84 měsíců. Prý předčasné splacení a mimořádné splátky možné a zdarma. Přeplatek by tam byl cca 27.000 Kč. Nejsem příznivcem dluh hradit dluhem, ale když se zamyslím, tak v případně půjčky ten dluh aspoň splácím, ale v když to nechám tak, jak to je, tak platím jen úroky. A dluh neubývá. A v obou případech je to v podstatě stejná částka - kolem tisícovky. Prosím o rady :-) Moc děkuji


odpovídal(a): Redakce

Sociální pojištění u DPP

Dobrý den, chci poprosit o radu. K 21.11.2015 mi bude ukončeno studium. Momentálně pracuji na DPP a výdělek nepřevyšuje 10 000 měsíčně. Je nutné v tomto případě platit sociální pojištění? O zdravotním sem se již informovala a zatím se nechci registrovat na ÚP. Děkuji za informaci.


odpovídal(a): Redakce

Zdanění studenta při podnikání a DPP

Dobrý den. Jsem studentka (je mi 23), mám ŽL, pracuji od září pro jednu agenturu na fakturu. Předtím jsem měla stáž v jiné, kde jsem dělala na dohodu o provedení práce. Potřebuji se vejít do rozhodné částky pro rok 2015, ale nejsem si jistá, co vše se do ní započítává. Počítá se tam i výdělek před založením ŽL na DPP? Také nevím, zda do ní započítávat i výplatu za prosinec, když ji dostanu až koncem ledna. Jak a kde se vůbec ta rozhodná částka vypočítává? Předem mnohokrát děkuji za odpověď. Kristýna P.


odpovídal(a): Redakce

Studentská brigáda a pracovní smlouva

Dobrý den, jsem studentka a mám to podložené individuálním plánem. Beru sirotčí důchod. A chodím na brigádu. Jakou potřebuji pracovní smlouvu, abych si mohla vydělat kolik chci a mít neomezený počet hodin?


odpovídal(a): Redakce

Student ze Slovenska a česká DPP

Dobrý deň, som študentka VŠ na Slovensku ale príležitostne pracujem pre firmu v ČR mám tam podpísanú DPP. Môžem podpísať ružový papier aj ked neštudujem českú VŠ? Musím podávať daňové priznanie ak som zarobila viac ako 15 000 CZK? A rátajú sa len príjmy v ČR či aj na Slovensku? Lebo na Slovensku tiež brigádujem a mám príjmy. Tu však nemusím podávať daňové priznanie lebo som nezarobila viac ako 1901,67 €. Ďakujem za odpoveď.



odpovídal(a): Redakce

Potřebné vzdělání pro práci učitele 1. stupně

Dobrý den, studuji bakalářský obor Speciální pedagogika na Ostravské univerzitě. Chtěla bych se zeptat, co vše musím udělat pro to, abych mohla učit na základní škole (1.stupeň)? předem děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Část doby na DPP jako student a část na ÚP

Dobrý den, 31. 8. budu mít ukončeno prezenční studium VŠ a nastupuji na jinou VŠ na dálkové studium. Než si najdu práci, půjdu od 1. 9. na ÚP. Nicméně mám sjednanou DPP v termínu 1. 8. – 31. 10. Výdělek za měsíc nepřesáhne 10 000. Jak mám tuto situaci řešit a co mám odvádět, když budu část doby na DPP jako student a část na ÚP? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Výpočet sociálního a zdravotního pojištění

Dobrý den, studuji střední školu, je mi 16 let a podepsala jsem dohodu o pracovní činnosti.DPP už jsem vyčerpala, odpracovala jsem už 300h. Kolik budu platit soc. a zdrav.pojištění ? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Pozor na manipulaci poradenských společností

Dobrý večer, asi bych začal tím, že se omlouvám, ale opravdu nevím kam toto téma zadat. Můj problém se týká toho, že sem měl začít dělat v OVB jako pozice R1 - podmínky pro přijetí - Živnostenský list, výpis z trestního rejstříku a poplatek za registraci cca 1500,- Jde o to, že mi manažer OVB dal papíry na jejich doplnění a následně do pár dní přinést, aby je mohl na centrále odevzdat a zaregistrovat mě. Jenže kvůli škole a následné maturitě jsem si to rozmyslel a dělat to při škole určitě nebudu. Jde o to, že manažer OVB prý zaplatil registrační poplatek za jakési číslo nemyslím IČ, ale nějaké číslo za mě, které mi bylo přiděleno 1500,- . ale otázka je v tom je to možné platit nějakej registrační poplatek, když jsem papíry na registraci se svými vlastními informaci nepodal ani mu nějak nepředložil ? Když jsem řekl, že tu práci momentáln! ě neberu tak mi bylo řečeno, že je to zaplacený a budou se chtít peníze zpátky . Předem děkuji za radu