FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna studentská poradna je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA VYSOKOŠKOLSKÉ PRÁVO

odpovídal(a): Redakce

Status studenta zmena oboru

Dobrý den, studovala jsem VŠ, ale zjistila jsem, že mi obor nevyhovuje, tak jsem se přihlásila jinam a vyšlo to. Dne 20.7. jsem byla u zápisu na nový obor. Dnes jsem byla na studijním starého oboru ukončit to. Paní jsem řekla, že jsem již zapsána jinde a ona mi řekla, že bude nejlepší studium ukončit k datu zápisu, tj. 20.7. Jenže, teď koukám do systému a tam mám uvedený jako den zápisu den 22.7. U zápisu jsem ale vážně byla 20., podepisovala jsem několik dokumentů + mám ještě i email s pozvánkou. Hned ve mně hrklo, že nemám pokryté dva dny statusem studenta, tak se chci zeptat, zda je to problém a mám to nějak řešit (popř. Jak?), nebo si dělám starosti zbytečně a o dva dny nejde? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dva současné nMgr a poté jeden ukončený jinak než řádně

Dobrý den, mám dotaz ohledně maximální délky studia na nMgr (2+1). Letos jsem ukončil Bc studium a byl jsem přijat na 2 nMgr. Kdybych nastoupil na oba (na jeden je nutné oznámit zahájení studia do 30. 7. a zápis mají 28.8. U druhého je až zápis a to 18.8.) a poté bych jeden ukončil ještě teď během prázdnin pravděpodobně před zápisem. Jak se tato doba studia promítne do maximální délky studia? (Nevím zcela jistě jestli ode dne oznámení nástupu do zápis budu veden jako student či nikoliv, hypoteticky kdybych tedy veden byl jak by to bylo?). Tedy odečte se celý jeden rok? Nebo jen čistě počet dní, které bylo v tomto mezi studiu? Popř. se toto "mezidobí" nepočítá? Děkuji za odpověď.



odpovídal(a): Redakce

Správní řízení na vysoké škole

Dobrý den,v září jsem podruhé nesložila státní zkoušku a nyní mi přišlo oznámení o zahájení správního řízení o ukončení studia. Jaké možnosti mám pokud s tím nesouhlasím.Jak mám dále postupovat. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Délka studia

Dobrý den, v současné době jsem studentkou prvního ročníku práv, jedná se o magisterské studium. Chtěla bych se v tomto roce přihlásit ke studiu bakalářského oboru. Četla jsem si o problematice studia dvou vysokých škol, ale nejsem si jistá, jak je to v mém případě, když momentálně studuji magistra. Pokud bych bakalářský obor nezvládla spolu s právy a byla tak nucena ho ukončit změnila by se nějak délka meho studia? Nebo v případě, že bych bakalářský obor nezvládla úspěšně ukončit. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Lhůta pro odvolání

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Dne 1.3. mi přišel dopis o vyloučení ze studia, chtěla bych podat odvolání. V dopisu je napsáno, že to lze do 30 dní od doručení dopisu. Za doručení se považuje den, kdy byl dopis doručen na poštu nebo až den, kdy jsem ho vyzvedla? Ještě bych se chtěla zeptat, zda je to 30 pracovních dní? Odvolání lze odeslat až ten 30 den nebo již ten 30 den musí být na škole? A lze podat pouze jedno odvolání nebo v případu nezdaru to lze zopakovat? Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Sčítání studia

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na případně doplácení studia. Mám ukončené bakalářské studium (studium trvalo 3 roky), ve třetím ročníku jsem zahájila studium druhého bakalářského oboru, kde mám v současnosti odstudován rok a půl a studium v současnost přerušeno. V případě, že druhý obor ukončím, sčítá se délka studia a bude se mi tedy přičítat k době studia celý rok a půl nebo pouze půl rok navíc, když jeden rok byl rokem souběžného studia dvou oborů? Předem děkuji za odpověď!


odpovídal(a): Redakce

Přerušení studia

PŘERUŠENÍ STUDIA Dobrý den, je mi 26 let a jsem ve velmi problematické situaci a žádám Vás prosím o radu. V současné době mám přerušené prezenční navazující magisterské studium Speciální pedagogika na fakultě pedagogické MU a 12. ledna bych měla studium obnovit. Studovala jsem ho 4 semestry a k ukončení mi chybí předmět diplomová práce dokončení. V práci mi onemocněla dlouhodobě kolegyně a mě chybí potřebný čas na výzkum. Chtěla bych se Vás prosím zeptat, zda je nějaká možnost jak prodloužit přerušení studia nebo jak zjednodušeně získat ještě semestr navíc, zda je možné studium prodloužit nebo nějak rozvolnit, zaplatit si ho. Studijní řád jsem četla,ale moc moudrá z něj nejsem, proto Vás žádám o pomoc. Předem děkuji za odpověď. Marky


odpovídal(a): Redakce

Počítání času na vysokých školách

Dobrý den, rád bych se zeptal na dobu studia a poplatky. Studoval jsem dva semestry(červenec - březen, červenec-únor) na ČVUT (mezi semestry jsem měl přerušené studium) , když teď přestoupím na jinou VŠ bude se mi již "odstudovaná" doba bude počítat jako kalendářní rok nebo rok a půl. Děkuji za odpověd. Matěj Kraušner


odpovídal(a): Redakce

Vliv neúspěšného studia VŠ na studium VOŠ

Dobrý den, tři roky jsem neúspěšně studovala Lékařskou fakultu na UK. Nyní se patrně budu alespoň na rok hlásit na VOS. Bude se mi toto studium počítat do vymerene doby studia? Nebo bude tak trochu "mimo"? Mela bych zde uhradit poplatek 1500 za semestr. Děkuji moc za odpověď. Anna, 22 let.


odpovídal(a): Redakce

Maximální doba studia

Dobrý den, mám za sebou 2 roky neúspěšného vysokoškolského studia a nyní studuji nové vyskoškolské studium a chtěl bych se zeptat, jestli na něj mám 6 let (jedná se o 3 letý bakalářský obor). Takže mě zajímá, jestli je možné studovat více neúspěšných bakalářských studií po sobě, nebo jestli je to nějak omezené, poplatků si jsem vědom při překročení 4 let bakalářského studia. Děkuji za odpověď