FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna studentská poradna je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STIPENDIUM

odpovídal(a): Redakce

Ubytovací stipendium

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jaké mám jako student možnosti. Plánuji studovat na Ostravské univerzitě a chtěla bych v Ostravě bydlet v bytě. Zajímá mě jestli mám nárok na nějakou pomoc, jelikož moje maminka je samoživitelka a bohužel je v insolvenci a nemá možnost mi dávat kromě výživného peníze navíc a bohužel ani tak to není dost. Určitě budu mít brigádu takže vlastní přivydělávání bude. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Ubytovací a sociální stipendium

Dobry den, od 1.9.2015 budu studovat zkracene studium 1 rok na stredni skole - ukonceni vyucni list. Nyni jsem zamestnany na pracovni smlouvu v SRN. Ze zacatkem studia pracovni pomer samozrejme ukoncim. Chci se zeptat na jakou financni podporu behem studia v CR mam od statu narok? prispevek na studium? prispevek na bydleni? zivotni minimum? Ja - 22 let, svobodny, bezdetny, bydlet se chystam na byte s dalsimi studenty v miste studia. Dekuji za odpoved