FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna studentská poradna je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA UKONČENÍ STUDIA

odpovídal(a): Redakce

Přerušení studia

Dobrý den, obracím se na vás s dotazem. Studuji na ČZU, obor Veřejná správa a regionální rozvoj. Jsem nyní ve druhém ročníku. V prvním ročníku mám splněné všechny předměty, kromě jednoho, který jsem si přesunula do druhého ročníku, ve kterém jsem předmět znovu nedokončila. Ve druhém ročníku mi chybí méně než polovina předmětů. Chtěla jsem zažádat o opakování ročníku, v čemž by mi prý na základně žádosti vyhověli. V červnu jsem nastoupila do práce na Hpp a měla jsem v plánu požádat zároveň o kombinované studium. Nyní jsou to necelé dva měsíce, co pracuji, ale zjistila jsem, že jsem těhotná, nyní 10tt. Tudíž bych chtěla studium přerušit na dva až tři roky. Nevím ale, zda mi přerušení z tohoto důvodu (jelikož jsem v raném stadiu těhotenství), vyhoví. Můj dotaz zní, zda mohu studium z tohoto důvodu přerušit již nyní a pracovat dokud nenastoupím na mateřskou dovolenou? Za normálních okolností bych chodila do práce, i studovala dálkově, ale nyní v těhotenství toho tolik nezvládnu. Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Sleva na studenta

Dobrý den, dnes jsem na vyplatni pásce zjistil, že mi už 3 měsíce prichazi bonus za studenta 335 Kč, když už jsem studium před 3 měsíci ukoncil. Stala se tam zrejme nějaká chyba, jelikož jsem mel ve stejné praci brigadu a pak hpp a zřejmě mi prevedli status studenta i do hpp. V tomhle se vubec nevyznam. Je mi jasné že ty penize budu muset odevzdat zpět. Jen nevim koho kontaktovat abych peníze odevzdal, jestli zdravotni pojistovnu, zamestnavatele nebo muzu pockat az do danoveho přiznání. U zamestnavatele si samozřejme ten neplatny status studenta hned zruším. Dekuji predem za odpověď



odpovídal(a): Redakce

Úřad práce

Dobrý den. Když sám dobrovolně ukončím studium na VŠ nebo mě škola vyhodí z důvodu nesplnění požadavků, tak jsem v měsiční ochranné lhůtě. Jeden známý mi řekl, že během toho měsíce si ještě nebudu muset platit zdravotní, a proto je ta ochranná lhůta abych se během ni zaregistroval na Úřád práce, kde mu to takhle sdělila škola. Mně na studijním říkali, že po ukončení studia je měsíc ochranná lhůta a až potom co ta lhůta vyprší, tak hned první den se mám jít zaregistrovat na Úřad práce. Která varianta je teda pravdivá? Mám se registrovat během ochranné lhůty nebo až po jejím uplynutí? Nechtěl bych zbytečně platit zdravotní. Děkuji za odpověď. Hezký den.


odpovídal(a): Redakce

Datum ztráty statusu studenta

Dobrý den. Pokud tady ta otázka už byla, tak se omlouvám, ale nějak jsem to nemohl najít. Kdy přesně končí status studenta? Jsem v situaci kde nemám dostatek kreditu, opakovat ročník nechci, tudíž čekám až proběhne kontrola studia (20.7) a následně mi přijde dopis ,že mě "vyhodili". Jenže pani na studijním mi řekla, že status studenta ztratím v den, kdy mi dorazí dopis, ale to já nevím kdy to bude....někde cca 4-5 dni po kontrole studia. Tatka musí nahlásit v práci, že už nejsem student a musí to nahlásit na konkretni datum, jenže to já právě nevím kdy přesně mi ten status studenta skončí. Poradí někdo jak to teda je?


odpovídal(a): Redakce

Překrývání nástupu na novou VŠ a ukončení studia na staré VŠ

Dobrý den, chtěla bych po prvním roce bakalářského studia na VŠ změnit školu. Dneškem 7.7. jsem byla přijata ke studiu na nové bakalářské studium, ale na staré VŠ jsem stále studentem a budu až do 15.7. Chtěla bych se zeptat, jestli mi budou vypsány poplatky za překročení délky studia a popř. kdy a kde/jak se o nich dozvím. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dotaz

Dobrý den, chtěla jsem se ještě zeptat, kdy se mám zapsat na úřad práce? Po ukončení studia na vysoké škole, to vím, ale zajímalo by mě kdy mi končí status studenta? Slyšela jsem od známého, který také chce ukončit studium, že je stále ve škole přihlášený jako student a studium ukončí až v září, kdy mu prý končí status studenta a pak nastoupí do práce nebo se zapíše na úřad práce. Nemám to potvrzené, tak jestli nevíte zda je to pravda či nikoliv. Psala jsem email na úřad práce, ale odepsali mi něco úplně jiného, než jsem chtěla. Děkuji předem za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Ukončení studia a nástup na novou VŠ

Dobrý den, žádám Vás o radu. Studovala jsem na jedné VŠ v 1.semestru a ve 2.semestru jsem do studia nenastoupila, ale ani studium neukončila (kvůli brigádě), tudíž mám stále statut studenta. Přijali mě na jinou VŠ a já teď nevím, jak to řešit s poplatky. Mám ukončit studium na předchozí VŠ nebo počkat, až mi přijde dopis s tím, že mi ukončují studium sami? Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Zdravotní pojištění

Dobrý den, Chtěl bych se zeptat, jestli když jsem ukončil studium 7. dubna (za nesplnění požadavků) a přihlásil jsem se na úřad práce 4. května, zda za mě stát ještě platil pojištění i za duben, či nikoliv? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Ukončení studia a úřad práce

Dobrý den, Chci se zeptat chodím na VOŠ, ale mám přijatou přihlášku na vysokou školu, kdybych v tuto chvíli (začátek června) ukončil studium na VOŠ musel bych se mezitím přihlásit na Úřadu? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Sociální a zdravotní pojištění a ukončení studia VOŠ

Dobrý den, jsem v posledním ročníku na vyšší odborné škole. Z důvodu prodloužení klasifikace tří předmětů se mi posunul termín pro odevzdání absolventské práce, její obhajobu i zkoušky z odborných předmětů až na září. Vím, že status studenta mám do konce června, ale nejsem si jistá, jak je to se zdravotním a sociálním. Do kdy ho za mě platí stát? A jak mám vůbec postupovat? Mám zajít na "pracák" a nahlásit, kde pracuji nebo jak mám postupovat? Předem děkuji za odpověď.



odpovídal(a): Redakce

Kdy ukončit studium

Dobrý den, jsem na soukromé vysoké škole v prvním ročníku (VŠFS). Dostala jsem se však na VŠE, kam jsem už loni chtěla. Nevím však, kdy mám ukončit školu, abych nemusela platit škole poplatky za další ročník studia. Nejlépe bych to udělala až po zápisu (ten bude nejspíš začátkem července), ale nevím, zda už nebude pozdě a nebude škola chtít zaplatit poplatek za druhý ročník. Nechce se mi kvůli cca dvoum týdnům hlásit na úřad práce nebo platit peníze pojišťovně. Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Status studenta a DPČ

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na otázku ohledně ukončení studia. V únoru jsem úspěšně ukončila bakalářské státnice, status studenta budu mít tedy do 31.3.2020. V tomto období bych si chtěla přivydělat na smlouvu DPČ. Chtěla bych se zeptat, jak je to tedy když si vydělám nad 3000,-. Když si přivydělám nad 3000,- bude za mě zaměstnavatel odvádět soc. a zdravotní pojištění, tím tedy ztratím status studenta. Zajímalo by mě zda není problém u zaměstnavatele, že ztratím status studenta, když jsem ve firmě po dobu měsíce března, stále ještě vedena jako student. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Ztráta statusu studenta, zdravotní pojištění

Dobrý den, za nesplnění minimálního počtu kreditů, nemůžu pokračovat v dalším semestru, tudíž ztrácím status studenta. Mám již podané přihlášky na jiné VŠ, ale do doby než se zapíšu do studia jinam, budu se muset registrovat na Úřadu práce nebo si zdravotní pojištění platit sama. Zároveň pracuji na DPP, což tuším, že Úřad práce omezuje měsíční výdělek na částku kolem 6 tisíc. Jelikož hodlám znovu studovat a nechci odejít z práce, jediná výhoda registrace na Úřadu práce je, že by mi platil zdravotní pojištění, četla jsem i o možné rekvalifikaci, což bych ocenila například při získání ECDL certifikátu. Nejsem si však jista, jak přesně to chodí, jestli mám povinnost chodit na různé pohovory a od kdy, jestli není problém, že chci znovu studovat, nebo jestli by mi dovolili absolvovat rekvalifikační kurz, i když bych za pár měsíců znovu získala status studenta a nenastoupila do zaměstnání. Má se v mém případě cenu registrovat na Úřadu práce, nebo je lepší si zdravotní pojištění platit sama? Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Ukončení studia po 1. semestru a následné pokračování na jiné VŠ

Dobrý den, bohužel jsem zvolil špatnou vysokou školu a rád bych nyní ukončil studium z důvodu nečerpání dalšího semestru. Jestli to tedy chápu správně, tak se mi ze studia odečte pouze jeden semestr a zbylých 7 bych stále měl mít. Mám také v plánu se ihned přihlásit na úřad práce a zkusit si najít nějakou brigádu nebo případně dočasné zaměstnání. Rád bych se Vás tedy zeptal, zda je toto vše reálné a neudělal jsem někde nějakou chybu ohledně čerpání dotovaného studia na VŠ.


odpovídal(a): Redakce

Platba školného

Dobrý den, nastoupila jsem znovu ke stejnému studiu (navazující magisterské) rovnou do 2. ročníku (předchozí studium jsem nedokončila z důvodu nevyčerpání všech pokusů u SZZK). Nyní jsem se rozhodla studium zcela ukončit. Existuje nějaká možnost, že bych se vyhla platbě školného za letní semestr? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Ukončení studia a další možnosti

Dobrý den, rozhodl jsem se přestoupit na jinou vysokou školu a budu muset znovu na prijimacky . Zajímalo by mě, když ukončim 6 léte studium kolik mi tedy pak zbyde let co mi bude platit stát, zároveň by mě zajimalo když bych sel na bakalare jestli budu mít 3+1 let na dokončení. A pokud by mě tento rok nepřijali a ja to zkusil za rok znova ubyde mi ten jeden rok, když bych jen pracoval? Děkuji za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Ukončení studia

Dobrý den, Studuji magisterský obor (5 let), jsem ve 3. semestru, 2 mám úspěšně za sebou a teď ve 3. jsem se rozhodl studium ukončit. Studium plánuji ukončit bez úspěšného dokončení 3. semestru. V září bych chtěl začít studovat na jiné škole (bakalářské studium na 3 roky), budou se mě nějak týkat poplatky za prodloužené studium? Ať už na novém bakalářském, či potom na případném navazujícím magisterském? Dále bych měl ještě otázku týkající se potvrzení o studia. Teď při studiu mám brigádu, ve které mám odevzdané potvrzení, které trvá do konce února. V případě, že studium ukončím začátkem února, musím to na brigádě okamžitě nahlásit nebo mohu odpracovat zbytek února jako "student"? Ptám se hlavně kvůli případným problémům se zdravotním a soc. pojištěním. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Ukončení studia - možnosti

Dobrý den, studuji první rok na vysoké škole, bohužel jsem si obor nezvolila dobře, ráda bych ze školy odešla a nastoupila na druhou. Chtěla bych se zeptat na možnosti jak se vyhnout na další půl rok placení pojištění atd. Jsou tady vůbec nějaké možnosti? Nikde jsem taky nenašla, jaká je vlastně výše zdravotního pojištění a co všechno člověk musí platit, když ztratí status studenta. Dál bych chtěla vědět, co musí člověk hned po vyhození ze školy udělat? Omlouvám se, pokud se tady otázky opakují ale nikde jsem nenašla jasné shrnutí. Předem moc děkuji za odpovědi.


odpovídal(a): Redakce

Ukončení studia a HPP

Dobrý den, mám takový problém. Už delší dobu jsem byla rozhodnutá ukončit studium, ale neudělala jsem to a mezitím jsem si hledala práci. Teď mám práci vyhledanou a příští týden mám jít na školení. Můj dotaz je jestli můžu podat ukončení o studiu ten den co podepíšu smlouvu na HPP nebo je to problém a musím odevzdat ukončení dříve než podepíši smlouvu. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

ukončení Vašeho studia pro nesplnění požadavků podle § 56 odst. 1 písm. b) zákona č. 111/1998 Sb.

"S ohledem na výše uvedené FŽP UJEP zahájila podle § 68 odst. 1 písm. g) zákona o vysokých školách a § 46 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, správní řízení z moci úřední. Jako účastníka správního řízení Vás podle § 47 správního řádu o této skutečnosti uvědomuji a současně Vám podle § 68 odst. 3 věty druhé zákona o vysokých školách a § 36 odst. 3 správního řádu dávám možnost vyjádřit se k podkladům rozhodnutí ještě před jeho vydáním. Této možnosti můžete využít ve lhůtě do 19.10.2019." Dobrý den, toto mi dnes přišlo na e-mail z VŠ. Co přesně to pro mě prosím znamená? Mohu ve studiu na této škole i nadále pokračovat? Jsem povinen hradit nějaké poplatky?