FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

DOTAZY NA TÉMA POPLATKY ZA STUDIUM

odpovídal(a): Redakce

Poplatek za studium dvou škol

Dobrý den, obracím se na Vás o radu. Studuji současně 2 bakalare a budou mi od příštího roku vyměřený poplatky. Budu platit poplatek na obou školách nebo na jedne, tam kde je vyšší? Děkuji za odpověď.

Souběžné studium a předchozí neúspěšné studium

Dobry den, studovala jsem 3 roky v magisterskem programu a byla jsem nucena toto studium ukoncit neuspesne. Momentalne studuji dva magisterske obory soubezne oba v prvnim rocniku. Chapu to spravne, ze mi budou vymereny poplatky na obou skolach po 3 letech studia tj. kdyz budu na obou skolach ve tretim rocniku? (6 zdarma - 3 za neuspesne studium = zbyvaji 3 zdarma). Nebo mi buduou vymereny driv? Dekuji

Studium na druhém bakalářském oboru

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám úspěšně ukončeného bakaláře, následně 1 rok neúspěšně magistr, nyní opět studuji bakaláře v jiném oboru. Kdybych studium řekněme po roce a půl ukončila, musela bych hradit cely rok a půl nebo jen půl roku, protože prvního bakaláře jsem vystudovala za klasicky 3 roky, kde je nárok asi na 3+1 rok? Děkuji

Přerušení studia, jiná škola, vracení se k předešlému studiu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na jednu věc. Studuji momentálně první ročník bakaláře, ale chtěla bych zkusit jinou školu, na kterou jsem se předtím nedostala, a kde mě ten jiný obor zajímá trošku víc. Trochu mám ale obavy, že ten druhý obor bude příliš těžký, takže bych si chtěla nechat zadní vrátka v podobě přerušení studia. Kdybych tedy studovala rok nyní, pak bych přerušila studium a přešla na jinou školu, studovala rok a nakonec se rozhodla, že se vrátím zpátky, byl by tam nějaký poplatek? Případně kdybych měla studium přerušené dva roky na nynější škole, ty dva roky studovala na nové, ale nevyšlo to a já bych se chtěla vrátit a dostudovat ty dva roky? Vím, že standardní doba je 3+1, ale stejně mě to trochu mate, když do toho zamotám přerušení studia. Děkuji za odpověď.

Poplatky za studium na vysoké škole

Dobrý den, minulé studium Bc. jsem ukončila po prvním semestru, protože mě obor nebavil. Ráda bych chtěla studovat obor jiný. Když Bc. studium dokončím do 3 let, nic bych platit neměla. Pokud si ho budu chtít prodloužit o např. o 1 rok, tak platit budu pouze za 1 semestr? Děkuji za odpověď.

neúspěšné studiu prvního ročníku a poplatek za prodloužené studium

Dobrý den . Studovat jsem začal od 26.8.2015 , prvním ročníku studia na veřejné soukromé škole jsem zjistil , že na to nemám a ročník jsem ukončil bez jediné zkoušky či zápočtu. Dne 23.9. 2019 se škola písemně ozvala a požaduje poplatek za přesažení studia - o dalších 6 měsíců, s tím že jsem přesáhl dobu studijního programu / to je 3 roky/ o jeden rok a jeden den. Jedná se o cca 21.000kč. Žádnou žádost o opravu ročníku ,přerušení či odklad jsem nedával. Poplatek mi byl vyměřen dle evidence v matrice studentů .Nevím jak je možné , že stále něco studuji a nevím o tom. Nemohu snad být po celou dobu stále studentem této školy. P.

Studium na dvou vysokých školách

Dobry den, momentalne studujem 2 rok na VŠ v Brne a rozhodla som sa podať si prihlašku na Lekarsku fakultu odbor všeobecne lekarstvo . A mala by som otazku ohladom poplatkov či nejake budu alebo nie dakujem vam vopred za odpoved

Poplatky za prodloužení souběžných studií

Dobrý den, můj dotaz se týká poplatků za studium u souběžného studia. Konkrétně magisterského (pětiletého, tedy ne navazujícího) a bakalářského programu. Pokud tomu dobře rozumím, měl bych mít možnost si každé prodloužit o jeden rok (když se jedná o různé stupně) bez dalších poplatků? Celkově mi není jasná pozice magisterského ("jednolitého", jako práva nebo medicína) studijního programu v zákoně o vysokých školách. Tedy jestli se k němu přistupuje jako ke "složenině" bakalářského a magisterského navazujícího programu (z toho by vyplývala možnost prodloužení o 2 roky), nebo stejně jako k navazujímu magisterskému programu (1 rok). Když jsem tento problém diskutoval se studijním oddělením nejmenované VŠ, bylo mi řečeno, že si nemůžu bez poplatků prodloužit studium v prvních třech letech magisterském programu a zároveň si prodloužit souběžné bakalářské studium bez placení poplatků. Přijde mi to ale jako naprosto chybný výklad této problematiky.

Poplatky za navazující magisterské studium

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, na možnost poplatku. Studovala jsem bakalářské studium 3 roky neúspěšně, pak další studium 2roky taky neúspěšně a nakonec 3.studium vyšlo úspěšně. Nyní chci nastoupit do navazujícího magisterského studia, které jsem ještě nestudovala. Budou se mé předchozí bakalářské neúspěchy táhnout i do dalšího stupně studia? Děkuji

Tykaji se me poplatky?

Dobry den. Rada bych se informovala, zda a jak se me aktualne tykaji poplatky za studium na VS. Mam uspesne dokoncene bakalarske studium. Nasledne jsem neuspesne studovala jeden rok navazujici Mgr studium. A nasledne neuspesne jeden rok Bc.studium. Nyni jsem nastoupila na jine Bc studium. Prosim o upresneni jak se me tykaji nyni poplatky. Dekuji

Delka studia

Dobry den. Od rijna 2018 studuji VS ve Zline. Ukoncila jsem rocnik a od zari chci prerusit studium, protoze jsem byla prijata na jinou vysokou skolu. Jaka doba by se mi odecitala z celkove delky studia 3+1 pro nove studium, kdybych studium ve Zline neukoncila uspesne, protoze bych se jiz ke studiu nevratila? Odecitala by se mi jen doba studia tj. 1 rok nebo i doba preruseni studia, prestoze jsem soucasne studovala jinou VS? Dekuji

Poplatky za další studium na VŠ v 26 letech

Dobrý den, mam na vas dotaz ohledne poplatku za dalsi mozne studium. Je mi 22 let a ukoncila jsem studium bakalarskeho oboru predcasne po 2 letech, predtim jsem byla pul roku na ÚP a pul roku pracovala. Nyni hodlam rok pracovat a pristi rok znovu nastoupit na jinou VS (bakalarsky obor). Chci se zeptat zda budu mit pote narok na dalsi dva roky bezplatneho studia (bakalarsky obor 3+1), pokud to stihnu do 26 let. A zda pak dale budu mit narok na bezplatne studium navazujiciho magisterskeho studia (2+1) - protoze uz by mi v tu dobu bylo 26 let, nebo si uz budu muset studium hradit dale sama. Dekuji predem za odpoved.

Možnosti dalšího studia

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda by bylo možné nastoupit v příštím roce znovu a bezplatně na bakalářský obor, popřípadě na kolik hrazených let a v jakých studijních programech bych měla nárok. Je mi 22 let a po SŠ jsem nastoupila na VŠ bakalářský obor, který jsem po roce ukončila z důvodu přijetí na magisterský obor studia všeobecného lékařství. Momentálně jsem na konci druhého ročníku a jelikož mi to momentální situace nejspíš nedovolý, tak s největší pravděpodobností studium na konci září ukončím. Proto bych se rada dozvěděla jaké jsou vyhlídky pro případná další studia. Předem děkuji za odpověď.

Studium na české a zahraniční vysoké škole

Dobrý deň, chcela by som sa len spýtať, či je možné študovať magistra prezenčnou formou na Slovensku, a zároveň kombinovanou formou magistra v Česku. Ak áno, sú tam nejaké poplatky? Niekde som čítala, že kombinované štúdium v Čechách je zadarmo, len neviem, či aj v takomto prípade. Ďakujem za odpoveď!

Bakalářské studium a poplatky

Dobrý den, chtěla bych se informovat ohledně poplatků za studium. Bakalářské studium jsem si prodlužovala o rok a následně jsem neuspěla u státní závěrečné zkoušky. Na opravný termín musím čekat rok. Přihlásila jsem se tedy na jiné bakalářské studium, kde jsem byla přijata. Budu muset tedy na tomto studiu platit poplatky za studium, když předchozí studium nebylo zatím úspěšně ukončené? Děkuji za odpověď.

Doba bakalářského studia

Dobrý den, po střední jsem studovala jeden semestr na JČU. Poté jsem jsem šla pracovat a následně jsem nastoupila na VŠH, kde jsem po 3 letech úspěšně vystudovala bakaláře. Poté jsem byla asi 3 měsíce na VŠTE, ale ze zdravotních důvodů jsem musela studium ukončit. Nyní bych si ráda ještě dodělala jednoho bakaláře. Zajímalo by mě jestli už budu muset hradit za studium nějaké poplatky? Nebo jestli mohu studovat do 26 let bez poplatků? Předem děkuji za odpověď

Poplatky za studium

Dobrý den, mám dotaz. Nejprve jsem studovala medicínu, které jsem ale po roce z osobních důvodů zanechala. Druhý rok jsem studovala bakalářský obor. Třetí rok jsem studovala bakaláře a vrátila jsem se zpět do prvního ročníku medicíny. Tento rok jsem úspěšně ukončila bakalářské studium a druhý ročník medicíny. Uvažuji, že budu pokračovat v navazujícím magisterském studiu zároveň s medicínou. Byly by mi vyměřeny poplatky? Děkuji.

Poplatky za delší studium na medicíně

Dobry den, chtel by se zeptat jak by to bylo s poplatky za delsi studium v mem pripade. Po stredni skole jsem nastupil na Bc. obor, ktery jsem po roce zanechal. Pak jsem nastupil na studium Farmacie, ktera se bere jako Mgr. program. Na farmacii jsem studoval dva roky a z osobnich duvodu jsem studium aj zde musel zanechat. Tenhle rok me prijali na medicinu (kde taky neni Bc. jenom Mudr.) a premyslim jestli bych nastupil. protoze nevim jak to bude s platenim studie. Vychazi mi to spravne ze platil bych mal jenom 1 rok v tomhle pripade? Dekuji.

Další navazující studium, roky a poplatky

Dobrý den, mám následující dotaz: V minulosti jsem začal studovat bakalářský program, po roce studia jsem se přihlásil na další bakalářský program na jiné fakultě. Takto jsem studoval souběžně další rok, následně jsem po roce původního studia zanechal a pokračoval jen v druhém, které jsem již bez prodloužení úspěšně dokončil. Následně jsem letos úspěšně bez prodloužení dostudoval navazující studium. Nyní se chci zapsat na další navazující a nejsem si jist ohledně vyměřením poplatku atd, případně od kdy bych musel platit, pokud vůbec, především kvůli předchozímu souběžnému studiu a celkové době studia. Letos v říjnu mi k tomu bude 26. Jsem si vědom, že budu muset od listopadu hradit zdravotní pojištění, ale dalším poplatkům bych se však rád vyhnul. Děkuji za radu.

Poplatky za studium na dvou univerzitách

Dobrý den, měl bych otázku ohledně poplatků za studium v mém případě. V zimním semestru 2016 jsem začal studovat pětiletý magisterský obor Právo, ale nebavilo mě to, a tak jsem si chtěl vyzkoušet jiný obor (bakalářský), kam jsem nastoupil v zimním semestru 2017. Po jednom semestru souběžného studia jsem studium práv ukončil. Nyní bych měl jít do třetího ročníku bakalářského oboru. Studijní systém mi teď ukazuje, že se mi na tento 3. ročník mění způsob financování studia, jenže bez žádného vysvětlení. Proto se chci zeptat, zda budu muset platit poplatky za delší studium na bakaláři, popř. dále na magistru? Taky úplně nerozumím, do kterého typu studia se počítá můj ztracený čas na právech (bakalářské nebo magisterské?), a jestli se jako ztracený čas počítá rok anebo rovnou dva roky (studentem PF jsem byl 3 semestry). Děkuji

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.