Poradenství pro studenty

Nevíte si rady s přihláškami na VŠ? Nevíte, kolik stojí prodloužení studia? A kdy ztrácíte status studenta? Na vaše specifické dotazy vám rádi zodpovíme.

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna studentská poradna je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY V SEKCI: STUDENTSKÁ PORADNA

odpovídal(a): Redakce

Dotaz test

test


odpovídal(a): Redakce

Dotaz test

testodpovídal(a): Redakce

Úspěšné a neúspěšné souběžné studium

Dobrý den, prosím o vysvětlení,souběžné doby studia - dle zákona se započítává pouze jednou. Můj konkrétní příklad: Roku 2009 jsem zahájila bakalářské studium které jsem 26.6.2013 úspěšně zakončila V roce 2011 jsem zahájila souběžné studium, které bylo neúspěšně ukončeno dle §65,1c dne 8.11.2013(135dní)Dne 25.7.2013 jsem zahájila magisterské studium,které bylo neúspěšně ukončeno §56,1b dne 7.3.2014(119dní) Dne 23.7.2014 - dosud studuji magisterské st. Započítá se doba neúspěšného souběžného studia od r.2011 či jen doba od úspěšně zakončeného bakalař.studia tj. od 26.6.2013? Dle §58 odst.3zákona o VŠ se do doby studia započtou též doby všech předchozích studií..přičemž období, ve kterém student studoval v takovýchto studijních programech a v aktuálním studijním programu souběžně, se do doby studia započítávají pouze jednou!! Děkuji Jana Veselá


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, píši DP na téma řízení nákladů u firmy…

Dobrý den, píši DP na téma řízení nákladů u firmy vyrábějící stroje. Možná úspora nákladů se jeví ve výrobě převodovek v dávkách. Otázkou je , kolik si firma může dovolit vázat finančních prostředků na skladě, aniž by ohrozila chod firmy. Případně, jestli se vyplatí peníze investovat jinam. Aby byly zohledněny náklady na skladování, inflace, rizika spojená se skladováním apod. Měl by někdo tip jak na to? DěkujiPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.