Poradna.finance.cz

Potřebujete poradit s financováním bydlení, s daňovými záležitostmi, nebo třeba s ukončením svého studia?

Položte nám dotaz do příslušné poradny, kde se mu budeme věnovat. Zodpovězení dotazu je bezplatné. Dotazy můžete zadávat do formuláře níže.

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

NEJNOVĚJŠÍ DOTAZY

odpovídal(a): Redakce

přihlášení firma na OSSZ a ZP

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, co budu muset udělat v případě, když se stanu zaměstnancem své firmy s.r.o.? Jak se můžu registrovat na sociálním a zdravotním pojištění? V budoucnosti počítám s dalšími (asi 4) zaměstanci. Je pro mě výhodnější a jednodušší, aby se o registraci na soc. a zdravotním poj. /HR/výplaty starala za mě jiná firma? Děkuji Lucie


odpovídal(a): Redakce

vyplnění DAP k DPH

Dobrý den,jak prosím vás provedu do přiznání k dph 5% + 9% daň, zvlášt nebo dohromady.Jedná se o fakturu z vodáren - vyúčtování za rok 2007, kdy DUZP je 23.l s 5% daní + vyúčtování za měsíc leden 2008 s 9% daní.Dále i my jsme přeúčtovávali vodné nájemci za rok 2007, kde použijem také 5% daň,kterou odvedeme.Je to tak správně?Děkuji



odpovídal(a): Redakce

převod nemovitosti a daně

Dobrý den, chceme převést na naše dvě nezl. dcery naši nemovitost - rodinný dům. Ráda bych se jen ujistila, že v tomto případě nebudeme platit žádnou daň - ani darovací, ani z převodu nemovitostí - pochopila jsem příslušný zákon správně? Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

převod nemovitosti

Dobrý den, chceme převést na naše dvě nezl. dcery naši nemovitost - rodinný dům. Ráda bych se jen ujistila, že v tomto případě nebudeme platit žádnou daň - ani darovací, ani z převodu nemovitostí - pochopila jsem příslušný zákon správně? Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

pořízení zboží z EU a přiznání k DPH

Dobrý den, chci se zeptat, pokud mán na faktuře, která je z Německa, napsáno DPH 0,-- a je platné v zemi spotřeby, mám si ji k částce faktury připočítat a zaplatit? A dále jak mám postupovat, pokud podávám daňové přiznání za I. čtvrtletí, mám si toto Dph nárokovat jako odpočet?Moc se v tom nevyznám, děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

dodávka časopisu a reklama a DPH

Dobrý večer, pokud fakturuji do EU, konkrétně na Slovensko a Polsko předplatné svých časopisů, nebo reklamu v časopisech, které vydávám v ČR, jsou to služby bez DPH?, na kterém řádku přiznání k DPH by to mělo byt správně zaúčtováno? Je to § 64 Osvobození při dodání zboží do jiného členského státu? Nebo jsou to služby Reverse charge a mám uplatnit DPH na vstupu a na vystupu? Moc děkuji za odpověď. Alice.


odpovídal(a): Redakce

DPH u dopravy

Dobrý den, mám případ, kdy plátce DPH v ČR přepravil osoby z ČR na SK, ale fakturuje přepravu firmě, která sídlí v ČR /oba jsou plátci DPH/. Je přeprava osvobozena od DPH i když bude faktura vystavena firmě, která sídlí v ČR? Děkuji moc za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

účtování o penále

prosím o předkontaci penále za daň z nemovitostí 545/345 a následná úhrada 545/221 ??? děkuji


odpovídal(a): Redakce

převod nemovitosti

Dobrý den, manžel chce dát chatu nabytou před sňatkem do společného jmění manželů. Jaký je pro nás "nejlevnější" způsob z pohledu placení daně? A jak vlastně postupovat? Sepsat spolu smlouvu a tu doručit na katastr? Děkuji a hezký den. Baj.


odpovídal(a): Redakce

příjem manželky

Pekny den, chtela bych se zeptat, zda pro uplatneni castky v radku 65a) v DP (4200,-Kc rocne na manzelku)se do limitu 38040,-Kc zapocitava i penezita pomoc v materstvi? Dekuji predem za odpoved, Ilona Kapounova



odpovídal(a): Redakce

DPH při nákup v EU

Prosín o radu: Je nutno dodanit též nákup v EU na paragon kde je vyčíslena DPH (drobný majetek, provozní režie a pod.), pokud ano, jakým způsobem vyplnit řádky 220 a 320 v přiznání k DPH ? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

typ ŽL

Vím , že to není úplně pro tuto sekci, ale chtěl bych se zeptat, která volná živnost, je vhodna pro IT práce? webové stránky, zpracování dat, zadávání dat, programování atd...


odpovídal(a): Redakce

typ živnosti

Vím , že to není úplně pro tuto sekci, ale chtěl bych se zeptat, která volná živnost, je vhodna pro IT práce? webové stránky, zpracování dat, zadávání dat, programování atd...


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, v roce 2007 jsem složila maturitu a…

Dobrý den, v roce 2007 jsem složila maturitu a tento rok(2007/2008)navštěvuji jednoletté pomaturitní stusium angličtiny a na vysokou se nehlásim.Tak jsem se chtěla zeptat jestli ještě v červenci a v srpnu za mě stát platí sociální a zdravotní pojištění?Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Peněžitá pomoc v mateřství

Zdravím a prosím o radu. Dotaz: Matka je na rodičovské dovolené s prvním dítětem. 6.1.2009 budou dítěti 3 roky. Matka v posledním čtvrtletí 2008 znovu otěhotní a s ohledem na svůj věk a průběh prvního těhotenství nastoupí nemocenskou s diagnózou "Rizikové těhotenství". Jelikož je stále v pracovním poměru u zaměstnavatele, u kterého nastoupila první mateřskou, a splnila podmínku účasti pojištění, má nárok na nemocenské dávky. Mateřskou dovolenou ale nastoupí až po dovršení 3 let věku prvního dítěte. Má i v tomto případě nárok na peněžitou podporu v mateřství?


odpovídal(a): Redakce

Proplacení dovolené

Dobrý den, dostala jsem výpověď pro nadbytečnost, výpovědní lhůta končí dnem 30.4.2008. Zbývá mi nárok na dovolenou 8,5 dne. Jelikož se mi ještě nepodařilo najít zaměstnání nové, dovolenou bych si nevybrala, ale nechala proplatit. Mám stálou měsíční mzdu, počítala by se mi náhrada za nevybranou dovolenou také z předchozího čtvrtletí nebo z průměrné mzdy? Jde mi o to, že v lednu 08 jsem měla plat podstatně vyšší /odměna/. Bude to výhodně? Děkuji. L.


odpovídal(a): Redakce

Příplatek za práci v noci

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, mám pracovní dobu od 17.00 hod do 1.00 hod následujícího dne, může mi zaměstnavatel proplatit pouze jednu hodinu za práce v noci, s odovláním na to že se noční proplácí až po dvou odpracovaných hodinách, tzn. že za dobu od 22.00 do 24.00 nárok nemám.


odpovídal(a): Redakce

Odměny

Dobrý den, zajímalo by mě, jaký je rozdíl mezi pojmem odměny a prémie, nemyslím tím prémie %, ale jako měsíční složku mzdy, jejíž výši určuje zaměstnavatel. Moc děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Zdeněk Navrátil, JUDr.

Odvolání v civilním řízení

Dobrý den, pane doktore prosím Vás tímto o odpověď. Bývalá manželova manželka zažádala o zvýšení výživného.Okresní soud její žádosti vyhověl.Manžel se v 15 denní lhůtě odvolal ke Krajskému soudu.Když probíhalo předhozí jednání ohledně výživného,také se manžel odvolával.Krajský soud zaslal dotaz,zda souhlasíme s tím aby řízení proběhlo bez nařízení jednání,jelikož odvolání je z důvodu špatného právního posouzení.Zajímalo by mě, jaké další posouzení než to právní ještě je, při kterém by jednání obou stran bylo opět nařízeno.Doufám,že pochopíte můj nesrozumitelná dotaz.Děkuji


odpovídal(a): Zdeněk Navrátil, JUDr.

Likvidace společnosti

Dobrý den, ráda bych se zeptala ohledně obchodního práva. Již 10 let funguji jako likvidátor ve společnosti (s.r.o.). Nemůžu ji však ani převést na jiného vlastníka, který by tuto firmu oživil, nebo ji úplně vymazat z OR. Problém je v jednom společníkovi, který odmítá (z důvodů schválnosti) podepsat jakékoliv dokumenty. Každý rok tedy na FÚ musím odevzdávat daňové přiznání a pořád se nic neděje (celých 10 let). Už jsem měla i zájemce o tuto firmu, ale přes toho jednoho jednatele nejede vlak. Vymazat z OR to také rovnou nejde protože tam vázne dluh na FÚ 11tis. korun, který je tam od roku 1992.(dluh odmítají všichni tři jednatalé zaplatit a tudíž i můj díl by byl zbytečný) Prosím, co v této věci mohu dělat? Děkuji za odpověď.



Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.