FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna pojištění je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám sjednán produkt "Důchodové…

Dobrý den, mám sjednán produkt "Důchodové pojištění investor" u ING, které, jak to ostatně vyplývá ze zákona, opravňuje k odpočtu až 12000 Kč ročně ze základu daně. Tento rok jsem celý strávil na civilní službě. Mým jediným příjmem byly dávky, které civilkář dle zákona o CS dostává. CS absolvuji na Filozofické fakultě, kde jsem veden jako zaměstnanec. Můj dotaz zní: mám nárok na odpočet mé roční pojistné částky ze základu daně ? Jak zjistím, zda fakulta (zaměstnavatel) za mě odvádí nějaké daně a jak požádat o vrácení pojistné částky (daňové přiznání sám o sobě nepodávám) ? Děkuji mnohokrát za odpověd. S pozdravem ing. Martin Čechura


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o radu v následující věci:…

Dobrý den, prosím o radu v následující věci: kupuji si byt, nákup financuji úvěrem ze stav. spoření, budu ručit kupovanou nemovitostí a musím ji mítsamozřejmě pojištěnou. Jaký produkt a u které pojišťovny byste mi doporučili? Nejdůležitějším kritériem je pro mě poměr ceny a kvality poskytnutých služeb.



odpovídal(a): Redakce

Mám právo na nějaké daňové zvýhodnění, pokud si…

Mám právo na nějaké daňové zvýhodnění, pokud si jako zaměstnanec chci platit penzijní připojištění ve výši 250,- Kč za měsíc?


odpovídal(a): Redakce

chtel bych se jako student nechat urazove…

chtel bych se jako student nechat urazove pojistit s dennim odskodnym ale nevbim kde a zakolik


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den Zajímala by mne jedna otázka, na …

Dobrý den Zajímala by mne jedna otázka, na kterou mi dosud nikdo jednoznačně neodpověděl. Ta otázka zní: Mohu si jako řádný student střední školy zakončené maturitní zkouškou vydělávat, pobírám-li sirotčí důchod? Byla bych Vám moc vděčna alespoň za uvedení zdroje, kde bych tuto informaci mohla získat. Děkuji!


odpovídal(a): Redakce

Od března 1997 platím u ING kapitálové životní…

Od března 1997 platím u ING kapitálové životní pojištění ve výši cca 1000 Kč/měs. Na jaké odbytné bych měl nárok , pokud bych pojištění chtěl ukončit ke konci r.2003. Pojištění bylo sjadnané do r.2017, kdy mi bude 51 let. Děkuji za odpověď. Chalupský


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, už jsem psal, ale nevím jestli dotaz…

Dobrý den, už jsem psal, ale nevím jestli dotaz odešel - chtělo to po mně přihlášení:), takže ještě jednou: Máme 4.měsíční dceru a chtěli bychom ji pojistit tak, ať má i něco našetřeno do dospělosti. Druhou dceru máme pojištěnu u ING (NN) - svatební pojištění. Je nějaký oěbdobný (třeba výhodnější) produkt i u některé z jiných pojišťoven? Případně vyplatí se pojištění mne se současným pojištěním dítěte? (něco jako Dynamik od ČP) Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Nabízí některá pojišťovna u pojištění skladových…

Nabízí některá pojišťovna u pojištění skladových zásob firmy pojištění při poškození kouřem, párou atd. (tedy nejen otevřeným ohněm)?


odpovídal(a): Redakce

Před patnácti lety jsem měl úraz .Dostal jsem…

Před patnácti lety jsem měl úraz .Dostal jsem bolestné.Ale o trvalé následky jsem nežádal ,protože se následky projevily až dnes a jsou zjevně spojeny s úrazem.Mohu je i po tolika letech uplatňovat ? Bylo mi řečeno ,že ze zákona jsem o ně měl žádat nejpozději do tří resp.do čtyř let.Děkuji za opověď .L Hložanka


odpovídal(a): Redakce

Jaké je nejvýhodnější pojištění zodpovědnosti za…

Jaké je nejvýhodnější pojištění zodpovědnosti za škody vůči zaměstnavateli, vč. auta ( do cca. 90 tis.)? KB zvedla tuto pojistku za 700 Kč na 1120 a kolega má s likvidací zdlouhavé problémy. Děkuji za odpověď. ( opakovaný dotaz, uvedl jsem neplatný E-mail).



odpovídal(a): Redakce

Vazeni, zadam Vas o kratkou bezplatnou…

Vazeni, zadam Vas o kratkou bezplatnou informaci. Jako cizi statni prislusnik mam i trvaly pobyt na uzemi CR. Chtel bych uzavrit v CR soukrome nemocenske (mozna ze i duchodove) pojisteni. Muzete mi dat tip, zda to jde a na koho se mohu obratit. V Nemecku jsem samozrejme pojisten! S pozdravem Vojtech Herle Budete-li posilat e-mail, prosim bez veskerych interpunkci. Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, měla bych malý dotaz a to: V době…

Dobrý den, měla bych malý dotaz a to: V době od 27.10 - 2.11.2003 jsem byla nemocná a ráda bych věděla kolik procent ze mzdy činí nemocenská. Ráda bych také věděla, jak zjistím, že mi sociálka vypočítala nemocenskou (jsme malá organizace). Paní, která dělá mzdy není schopná mi ani částku nemocenské vypočítat. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Existuje nějaké pojištění pro případ těhotenství,…

Existuje nějaké pojištění pro případ těhotenství, konrétně pro případ ušlého zisku v důsledku problémů při těhotenství, případně pojištění porodu?


odpovídal(a): Redakce

dobry den, mam uzavreno zivotni pojistěni, ale…

dobry den, mam uzavreno zivotni pojistěni, ale chtela bych zmenit pojistitele. Lze to ? Za jakych podminek?? dekuji za odpoved nemcova


odpovídal(a): Redakce

Prosim o radu ohledne havarijniho pojisteni. U…

Prosim o radu ohledne havarijniho pojisteni. U ktere pojistovny se da nejlepe posjistit starsi auto (opel 1997) - ridic zacatecnik,predpoklad drobnych nehod.


odpovídal(a): Redakce

Vazeni , ja i muj manzel mame zajem o uzavreni…

Vazeni , ja i muj manzel mame zajem o uzavreni zivotniho pojisteni. Potrebovali bychom poradit jak pojistovnu ,tak sluzby ktere jsou nabizeny. Nejlepe ,aby bylo pojisteni dlouhodobe vcetne sporeni. Jsem momentalne na materske ,takze i v pripade , ze by manzel byl dlouhodobe v neschopnosti . Predem Vam dekuji za odpoved a jsem se srdecnym pozdravem Vrbkova Hana tel : 737 554 135


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na pár otázek.…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na pár otázek. Bydlím v Mohelně a do nedávna před naším domem stál lihovar. Ten boužel 3. září vybouchl a nám poškodil dům. Jelikož nemám žádné zkušenosti v tomto oboru, tak nevím, jak postupovat. Náš dům není pojištěn, takže by veškeré finance na opravu měli plynout z majitele lihovaru. Jenže ten se k tomu nějak nemá. Již jsme mu dali i soudní odhad nemovitosti, který činil 200 000 korun, ale odezva pořád žádná. Jak máme postupuvat ve vymáhání? Tento případ je souzem jako trestný čin obecného ohrožení. Předem děkuji za brzkou odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Hledam nejlevnejsi mozne hav.pojisteni a na…

Hledam nejlevnejsi mozne hav.pojisteni a na odcizeni se spol. 10% - 10000Kc na novy vuz Ciroën Jumper 29CH2,0HDi.Vůz bude nakup. na leasing u spol. CAC, nicmene jako soukrome auto, ne firemni.Konecna cena s 22%DPH 644700,-Kč.Hav. pojištění chci individuelně. S díky Hladíková B. 499623013 603781190


odpovídal(a): Redakce

Pritelkyne uzavrela jeste nez jsme se poznali…

Pritelkyne uzavrela jeste nez jsme se poznali zivotni pojisteni u Amcico AIG life na 20 let bez moznosti jakéhokoli pristupu k temto penezum pred ukoncenim pojisteni (rocne plati kolem 20.tis Kc). Kazdorocne nabizi Amcico v dopisech za dalsi zvyseni pojistneho az nerealisticke castky po uplynuti doby pojisteni. Pri prostudovani vysledku spolecnosti se mi zda jeji rocni hruby vynos z investovanych aktiv 6,25% taktez nerealisticky dobry a pravdepodobne kyperska (?) jmena v predstavenstvu americko-ceske pojistovny na mne pusobi ponekud podezrele. Chapu, ze uprimnou odpoved na otazku tykajici se nazoru poradce na spolecnost Amcico cz asi nemohu obdrzet emailem, date mi nejaky kontakt kam se obratit? Dekuji, Jan Hajek


odpovídal(a): Redakce

Dobrý večer, mám sjednané kapitálové životní…

Dobrý večer, mám sjednané kapitálové životní pojištění u České pojišťovny podle sazby 5S. Datum uzavření je prosinec 2000. Toto pojištění končí po 5 letech. Dnes večer mi volala zaměstnankyně ČP, že toto pojištění pojišťovna ruší a nahrazuje kapitálovým živ. pojištěním Dynamik. To ale končí nejdříve za deset let. Mám nějakou možnost se bránit? S penězi z tohoto pojištění jsem počítal pro plánovanou koupi vlastního bytu. Děkuji David Kinšt