FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna pojištění je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA ÚRAZOVÉ POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Výpočet plnění u trvalých následků

Dobrý den, rád bych se zeptal na výpočet plnění u trvalých následků u české pojišťovny - konkrétně u jizvy na obličeji: 010 - Jizvy v obličeji a na krku nad 2 cm za každý další 1 cm 0,5 %. Jizva má cca 4cm a je široká cca 2mm. Ve smlouvě mám uvedeno: Pojistná částka za trvalé následky úrazu 400 000 Kč Pojistná částka za trvalé následky úrazu včetně progresivního plnění za trvalé následky úrazu 2 000 000 Kč Denní plnění za dobu nezbytného léčení úrazu (15) 100 Kč Je možné že za jizvu která je takhle velká, vystouplá a je na první pohled vidět dostanu pouhých 6000kč. Když za pojistku platím měsíčně 1520kč. To mi přijde dost směšné. Děkuji za odpověd.


odpovídal(a): Redakce

Zamítnutí pojistné události

Dobrý den,v r.2012 jsem měla autonehodu, kdy došlo mimo jiné i ke zlomení výběžku obratle L5 a vyhřeznutí ploténky u L5. Při žádosti o trvalé následky mi Česká pojišťovna zamítla toto s tím, že : "pojistnou událostí není vznik a zhoršení kýl (hernii), nádorů všeho druhu a původu, amoce sítnice, vznik a zhoršení aseptických zánětů pochev šlachových, úponů svalových, tíhových váčků, synovitid, epikondylitid a výhřez meziobratlové ploténky a s ním související obtíže, včetně vertebrogenních algických syndromů, psychická újma, a to ani v případě, kdy vyvolávajícím momentem vyjmenovaných obtíží je úraz.“.Ale v oceňovacích tabulkách je napsáno :"Poruchy neurologického charakteru po úrazu míchy, míšních plen nebo kořenů (vyloučeny jsou obtíže způsobené výhřezem ploténky, pokud nesouvisí se současnou zlomeninou přilehlého obratle)" Jak mám pokračovat dál ?? Děkuji za odpověď Martina Kroščenová



odpovídal(a): Redakce

Pojišťovna anulovala smlouvu

Dobrý den, prosím o radu, jak postupovat. Před cca dvěma lety jsem si sjednal úrazové pojištění. Letos v listopadu se mi stal úraz ( upadl jsem na schodech ). Došlo při něm k poranění krční páteře a zlomenině nosu. Nahlásil jsem úraz pojišťovně a zaslal fotokopie lékařské zprávy. Pojišťovna mi zaslala doporučený dopis, kde jsem se dočetl, že z důvodu neuvedení do návrhu smlouvy při sjednání pojistné smlouvy jsem neuvedl dřívější úrazy a kdy se staly. Trvalé následky z dřívějších úrazů nemám a jednalo se o podvrtnutí kotníků a další drobné úrazy, které s tímto úrazem nemají nic společného. Bohužel si tyto události nepamatuji. Pojišťovně jsem podepsal již při návrhu pojistné smlouvy souhlas s náhledem do mé zdravotní dokumentace a tudíž jsem nechtěl tyto skutečnosti zatajovat. Na tomto základě mi pojišťovna napsala, že z tohoto důvodu by se mnou nebyla pojistka uzavřena a zpětně ji anulovala a to její část na úrazové pojištění a trvalé následky. Je možné se proti tomuto postupu pojišťovny nějak bránit? Moc děkuji za radu. S pozdravem Zbyněk Plešinger


odpovídal(a): Redakce

Pracovní úraz - trvalé následky

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Dne 21.5.2012 jsem měl pracovní úraz.(oboustranná otevřená zlomenina kotníku), po roce 25.6.2013 jsem byl na vytažení šroubů a drátů. Podnik je pojištěný u kooperativy. Moje otázka zní: Po jaké době od úrazu nebo od extrakce materiálu z kotníku můžu žádat podnik, respektive pojišťovnu o trvalé následky z pracovního úrazu. Myslím tím od - do. Prosím Vás o odpověď a předem Vám děkuji. S pozdravem K.M.


odpovídal(a): Redakce

Ztížené společenské uplatnění

Dobrý den, jsem téměř tři roky po úrazu způsobeném nezaviněnou aotonehodou a pojistné plnění vyplácela pojišťovna Uniqa. Jaká je zákonná lhůta pro uplatnění nároku za Ztížené společenské uplatnění? A má na tuto lhůtu vliv skutečnost, že stále probíhá léčení? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Pojištění u více pojišťoven

Dobrý večer, rád bych se zeptal, jak je to v případě jednorázového pojištění na lyžařský zájezd u více pojišťoven. V případě pojistné události? Je možné plnění jen z jedné pojistné smlouvy nebo ze všech? Děkuji. S pozdravem Ludvík Bejček


odpovídal(a): Redakce

Vznik pojistné smlouvy

Dobrý den, přítel má uzavřenou úrazovou pojistku s účinností od 11.8.2011 u AXA, dne 12.8.2011 se mu stal úraz, komplikovaná zlomenina vřetení kosti na levé horní končetině. Hlásil na pojišťovnu úraz a tam mu sdělili, že se na něho nevstahuje pojistné plnění, protože první splátka pojistky byla zaplacena až 16.8.2011 a je pojistel není povinen vyplácet denní dávku. Nemůže poradit, kam se obrátit? Zda má možnost to řešit? úvěrový poradce nás s tím neseznámil, říkal, že pojistka je platná od 11.8.2011 a né od zaplacení prvního pojistného. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Riziková skupina asistentky jednatele

Dobrý den, je mi 25. let pracuji jako asistentka jednatele, v jaké rizikové skupině bych měla být zařazena. Byla jsem v 1. skupině a jedna známá mi radila, abych se přendala do 2. rizikové skupiny. Jaký je v tom rozdíl. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Více pojistných smluv

Dobrý den, od r.1997 mám KŽP u ČSOB. Jelikož mám už ale rodinu a pojistné částky malé, chtěla jsem toto pojištění zrušit a založit nové. Z důvodů komplikací s dodaněním jsem se ale rozhodla ho ponechat a s novým pojištěním /Flexi/ mít životní pojistky dvě. Jde to? Můžu u obou uplatňovat slevu na dani? můžu mít i dvě úrazové pojistky, které jsou součástí obou životek? a v případě plnění se budou pojistné částky z obou pojistek sčítat? zkrátka - není hloupost mít dvě životka? děkuji, Otrubová


odpovídal(a): Redakce

Návrh na změnu pojistné smlouvy

Dobrý den, prosím Vás mám dotaz k úrazové pojistce. Přišel mi dipis z České pojištovny s návrhem na změnu pojistné smlouvy.Platím 13 roků dceři tuto pojistku,pojistné je placené 4 krát ročně 602 kč, nyní navrhují platit 1062 kč 4 krát ročně. Když si nepřeji nic měnit,nemusím na toto oznámení reagovat? Děkuji



odpovídal(a): Redakce

Výběr úrazového pojištění

Dobrý den, Pracuji jako OSVČ a potřebovala bych poradit nějaké pojištění pro pracovní neschpnost následkem úrazu či nemoci. Minimální potřebný měsíčné přijem pro pokrytí splátek atp. je 15 000,./měs. Investice mám rozdělené, a jsem s tím spokojena. Kapitálové ani investiční pojištění pro mne není lákadlem. Jde mi opravdu jen o zajištění v případě nemoci a trvalých následků. životní pojištění take zatím nepotřebuji. Kterou pojišťovnu a jaké produkty byste mi doporučili? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Odškodné při úrazu

Dobrý den, moje dcera má utavřenou úrazovou pojistku s denním očkodným. V lednu 2009 si zlomila pažní kost a byla nutná operace, při které ji byly kosti spojené dráty. Po třech měsících jí byly vyňaty abyl zjištěn nárust pakloubu následovaly další 2 operace a celková doba léčení byla 270 dní, Pojišťovna nám proplatila pouze 112 dní léčení dle oceňovacích tabulek. Chtěla bych se zeptat zda postup pojišťovny je správný, když tento úraz podle jejich zvážení byla pouhá zlomenina z nutnou léčbou 112 dní. Děkuji za kladné vyřízení...pokud by šlo tak na email chrudimska.viola@seznam.cz...=)


odpovídal(a): Redakce

Pracovní úraz

Dobrý den, manžel utrpěl 9.12.08 úraz v práci(odtržení menisku levého kolena po pádu na toto koleno-operace, léčba 1/2roku+komplikace hlubokou žilní trombozou,plicní embolií atd.), řádně nahlásil a vyplnil hlášení o pracovním úrazu. Česká pojišťovna, u které má své soukromé úrazové pojištění tuto událost uznala a odškodnila. Kooperativa odmítla plnění, s tím, že se nejedná o pracovní úraz ale o obecné degenerativní onemocnění menisku. Je možné, aby každá pojišťovna na základě totožných dokladů rozhodla jinak? Můžete mi sdělit jak dlouhou lhůtu má tato pojišťna na vyřízení pojistné události, pokud má všechny potřebné doklady? Bude to již rok a manžel dosud nebyl odškodněn.Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Cestovní pojištění

Dobry den, ziji trvale v UK, kde platim zdravotni pojisteni, a chtela bych prijet do CR na dovolenou. Potrebuji si uzavrit cestovni pojisteni? Pokud jej mit nebudu a neco se stane, jak budou hrazeny lecebne vylohy? Muzu si toto pojisteni uzavrit s ceskou spolecnosti?


odpovídal(a): Redakce

Zánik úrazového pojištění

Přeji dobrý den.Měl jsem uzavřené úrazové pojištění s pojišťovou AIG CZECH REPUBLIC a.s. Jednou za rok jsem platil pojistné k 15.12. V roce 2005 /15.12/ jsem pojistné neuhradil a následně úrazové pojištění zaniklo pro neplacení.Od uvedené pojišťovny jsem neobdržel žádné vyrozumění až do 20.10.2009, kdy jsem z vymahacího centra dostal obyčejnou poštou výzvu k okamžité úhradě poměrné části výše pojistného a to za období než smlouva od 15.12.2005 asi do 1.6.2006 zanikla pro neplacení.Zde se chci zda jsem povinen poměrnou část dlužného pojistného zaplatit, nebo zde uplynula 3 letá promlčecí lhůta.Děkuji Pavel Betlach - Sokolov


odpovídal(a): Redakce

Výpověď úrazového pojištění

Dobry den, pred par dny jsme podepsala smlouvu k urazovemu pojisteni pro me manzela a deti. Bohuzel az nyni si postupne vsimam a zjistuji, ze mi danne pojisteni uplne nevyhovuje co se tyka podminek i mesicnich poplatku. Je mozne smlouvu ukoncit jeste pred uskutecnenou prvni platbou a take jeste neuplynulo ani 14dni od podpisu. Predem dekuji za odpoved Jana


odpovídal(a): Redakce

Výpověď úrazového pojištění

Dobrý den, mám dotaz ukončení úrazového pojištění (KOOPERATIVA). Pokud je pojistné placeno roční platbou a smlouva je ukončena na základě výpovědi např. v polovině pojistného období, zda pojišťovna vrací příslušnou část pojistného za druhou polovinu pojistného období, kdy už je smlouva ukončena, ale pojistné je uhrazeno na celý rok a tím pádem je "přeplaceno". Děkuji za informace.


odpovídal(a): Redakce

Pojistné plnění - nemocenský tarif

Mám uzavřenou životní pojistku Flexi invest u Pojišťovny české spořitelny. Součastí je úrazové pojištění a nemocenský tarif. 8.9.2008 jsem měla pracovní úraz a nasledně nemocenskou, která trvala až do 31.7.2009, ale již s jiným onemocněním. 30.9.2008 jsem podepsala výpověď dohodou. Jaký mám nárok na plnění z této pojistné smlouvy? Jde mi o to, že pojišťovna tvrdí, že mi nemocenský tarif nemůže vyplatit, protože jsem nezaměstnaná. Zaměstnaná jsem byla v době začátku nemocenské zajímá mě zda na to mají právo a vůbec zda mají právo neuhradit mi toto pojistné jen kvůli tomu, že jsem nezaměstnaná. Nijak se mi nezměnila pojistná částka, kterou platím měsíčně.


odpovídal(a): Redakce

Pojistné plnění u úrazového pojištění

Mám uzavřenou životní pojistku Flexi invest u Pojišťovny české spořitelny. Součastí je úrazové pojištění a nemocenský tarif. 8.9.2008 jsem měla pracovní úraz a nasledně nemocenskou, která trvala až do 31.7.2009, ale již s jiným onemocněním. 30.9.2008 jsem podepsala výpověď dohodou. Jaký mám nárok na plnění z této pojistné smlouvy?


odpovídal(a): Redakce

Trvalé následky

V roce 2004 jsem utrpěl úraz dolní končetiny. V roce 2005 mi byly vyplaceny trvalé následky ve výši 20%. V roce 2008 jsem byl znovu operován / následky úrazu 2004/. V současné době podle oceňovacích tabulek, trvalé následky poranění nohy vykazuje jiné procentuální ohodnocení. Mám nárok na vyplacení rozdílu? Předem děkuji za odpověď.