FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna pojištění je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA PENZIJNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Rada

Dobrý den , bývalý manžel zemřel a já nevím kde mél penzijní pojišténí . Vím , že jsem tam byla napsaná v případé úmrtí . Dá mi pojišťovna védět , nebo jak to zjistím ? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Penzijní připojištění - přeplatek

Dobrý den, mám sjednanou smlouvu na penzijní připojištění, kde je stanoven měsíční příspěvek na 100 Kč. Nějakým omylem jsem ale nastavila trvalý příkaz na 300 Kč a skoro rok tam tak bylo posíláno o 200 Kč více. Zajímalo by mě, jestli mi bude nadbytek peněz nějakým způsobem vrácen. Předem děkuji za odpověď.



odpovídal(a): Redakce

Zrušení penzijního připojištění

Dobrý den, kvůli finanční tísni jsem zrušil v listopadu 2010 penzijní připojištění které mi trvalo 5 let. Chtěl bych vědět do kdy mi musí pojišťovna vyplatit peníze popř ještě o kolik přijdu. Děkuji mnohokrát.


odpovídal(a): Redakce

Změna penzijního fondu

Dobrý den, je mi 22 let. V lednu minulý rok jsem si založila penzijní připojištění u České spořitelny, ale ted bych chtěla přejí k AXE, platím 100 Kč měsíčně. Chtěla bych se zeptat, kolik asi dostanu zpět od České spořitelny a jestli se mi to vyplatí děkuji


odpovídal(a): Redakce

Garance vkladů

Mám tento dotaz. Jak jsou garantovány finance v penzijních fondech a ve stavebním spoření. Je to garantováno státem nebo vůbec nikým. Děkuji. Svatekvac@seznam.cz


odpovídal(a): Redakce

Výpověď penzijního připojištění v 60 letech

Dobrý den, jakým způsobem se má vypovědět penzijní připojištění, když jsem dosáhl věku 60 let a splnil všechny podmínky. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Rozdíl mezi životním pojištěním a penzijním připoj

Dobrý den, chci se zeptat jaký je rozdíl mezi životním pojištěním a penzijním připojištěním.


odpovídal(a): Redakce

Maximální daňový odpočet

Kolik musim sporit do penzijniho pripojisteni, abych dosahl maximalni mozne castky 12.000 pro odpocet dane? Mohu uplatnit narok pro odpocet dane z prijmu i ze stavebniho sporeni? dekuji


odpovídal(a): Redakce

Výnosy penzijních fondů v minulých letech

Rad bych si sjednal penzijni pripojisteni. Muzete mi poradit, ktery s peneznich ustavu poskytuje nejvyssi urok? Statni podpora je nemenna (1800), ale uroky se jiste lisi.


odpovídal(a): Redakce

Výsluhová penze a výše příspěvku

Poradce mi doporučil přejít z penzijního připojištění založeného u České pojišťovny, kde jsem vkládala měsíčně 200 Kč k Aegonu a dát si vklad 500 Kč, s tím, že si zároveň zadám i výsluhovou penzi, kterou jsem u České poj.neměla založenou. Doporučil by jste mi také tento způsob? Děkuji.



odpovídal(a): Redakce

Úročení prostředků penzijního připojištění

Dobrý den, od pracovnice pojišťovny jsem se dozvěděl, že v případě nároku na penzi v rámci penzijního připojištění se jednorázově stanoví suma prostředků (které pojištěnec naspořil), z té se spočítají dávky penze (podle počtu vyplácených období) a tímto končí úročení sumy vložených prostředků na klientově účtě. Je to pravda?


odpovídal(a): Redakce

Odpočet na penzijním připojištění

dobrý den zajímalo by mě jestli Duchodové pojištění a PDÚ od ZFP patří do stejné kategorie či-li jestli můžu odečtení dani sčítat 12000+12000=24000kc nebo jestli si dohromady mohu odečíst jen 12000 pokud bych mel oba produkty, takže jediná možnost jak dosáhnout 24000 odpočtu by bylo založení penzijního spoření na částku 1500 děkuji


odpovídal(a): Redakce

Jak vybrat penzijní fond?

Prosím o informaci, podle čeho si vybrat kde uzavřít penzijní připojištění. Děkuji M.K.


odpovídal(a): Redakce

Stav účtu u penzijního připojištění

Dobrý den, přes Váš server jsem uzavřela loni penzijní připojištění. Chtěla bych se podívat na stav svého účtu. Dodnes jsem nedostala žádný výpis, na Vašich stránkách bohužel nevím, jak se ke svým informacím mám dostat. Děkuji za radu. S pozdravem P. Maříková


odpovídal(a): Redakce

Příspěvek zaměstnavatele a mateřská dovolená

Dobrý den, zaměstnavatel mi přispívá měsíčně na penzijní pojištění 1 % z hrubé mzdy. Od 23.8.07 nastupuji MD, kterou budu čerpat po dobu 28 týdnů. Po ukončení MD budu čerpat zůstatek dovolené 2007 a následně rodičovskou dovolenou do 3 let věku dítěte. Pak chci nastoupit zpět k zaměstnavateli. Jak dlouho a v jaké výši mi musí zaměstnavatel poskytovat příspěvek na penzijní pojištění ? Díky za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Maximální odpočet na penzijním připojištění

Dobrý den, rád bych se zeptal na info ohledně penzijního připojištění.Platim si 500,- měsíčně na penzijní připojištění,ale chtěl jsem se zeptat, kolik bych si měl platit,abych si to mohl vždy odečíst v daňovém přiznání, protože mi tento rok nepřišel žádný formulář ohledně snížení z daní?Dále si platím životní pojištění 550,- a na to mi formulář ohledně snížění přišel.Dekuji moc za odpověď Michal


odpovídal(a): Redakce

Pojistná ochrana nebo zajištění na stáří?

Dobrý den, zaměstnavatel mi nabízí roční příspěvek 8000,- na životní pojištění nebo penzijní připojištění. Sama bych si již nechtěla nic připlácet. Prosím o radu, co je pro mě v tomto případě výhodnější - životní pojištění nebo penzijní připojištění? Vím, že když si k penzijnímu připojištění nebudu nic sama připlácet, nemám nárok na státní příspěvek ani daňové zvýhodnění, proto bych si chtěla raději založit životní pojištění. Je výhodnější než penzijní připojištění? Děkuji.