FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna pojištění je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Elena

Pojištění po odhlášení z úřadu práce

Dobrý den, před pár měsíci jsem vystudoval střední školu a nikdy jsem nepracoval, teď jsem na ÚP, ze kterého se chci odhlásit. Je mou povinností po odhlášení z ÚP platit sociální pojištění? A pokud ano, kde se o jeho výši informovat? Předem mnohokrát děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, jake jsou podminky k vyrizeni…

Dobry den, jake jsou podminky k vyrizeni povinneho ruceni pro osobu, ktera neni obcanem s trvalym pobytem v CR? Dekuji.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Jsem na rodičovské dovolené a chtěla…

Dobrý den. Jsem na rodičovské dovolené a chtěla bych začít podnikat. Chtěla jsem se zeptat zda musím platit sociální a zdravotní pojištění? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám částečný invalidní důchod a chtěla…

Dobrý den, mám částečný invalidní důchod a chtěla bych s přítelem odjet(řidič kamionu)do zemí EU. Rozumím, že si sjednám připojištění, ale chtěla bych vědět, jak si budu platit zdravotní pojištění? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,chci se zeptat na program daňových úlev…

Dobrý den,chci se zeptat na program daňových úlev. Nerozumím moc,co to znamená. Vím jen,že když si založím životní nebo penzijní, tak k tomu si mohu založit tento program. Ale popravdě nevidím v tom velké výhody. Spořit si chci na životním pojištění asi 500+500můj zaměstnavatel a na penzijním připojištění zatím jen 200. Zajímá mě, jestli se mi tento program vůbec vyplatí,když si na něj budu dávat měsíčně 200kč.Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Životní pojištění pro dítě

Čekáme rodinu a chceme si nechat doporučit podle jakých kritérií vybírat, případně konkrétní produkt:
1. úrazové pojištění pro dítě – pro případ úrazu, hospitalizace v nemocnici a trvalých následků úrazu.
2. nějakou formu spoření pro dítě tak, abychom mu mohli v 18 letech dát nějakou finanční částku do začátku samostatného života. U spoření upřednostňujeme malou až střední rizikovost. Je výhodné úrazové pojištění a spoření spojit?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jsem zaměstnaná jako účetní /vč.mezd,…

Dobrý den, jsem zaměstnaná jako účetní /vč.mezd, daň.přiznání/, zajímalo by mě zda je možnost u některé z pojišťoven se nechat pojistit proti škodám, které bych mohla zaměstnavaleli způsobit- např. něco špatně zaúčtuji, vyplním atd. a zaměstnavaleli uloží třeba FÚ, OSSZ pokutu, penále. Jedná se mě konkrétně o tyto případy a ne škody typu: shodíte počítač, rozbijete telefon. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych uzavřít nové pojištění…

Dobrý den, chtěla bych uzavřít nové pojištění.Dosud mám univerzální životní pojištění Optimal u ČSOB, ale je značně nevýhodné-prodělečné a nelze zde sjednat připojištění na úraz apod.Má představa je zkombinovat životní pojištění s pojištěním úrazu,trvalých následků, pobytem v nemocnici a pracovní neschopnosti a ještě chtít aby toto pojištění vydělávalo.Obdržela jsem nabídku od ING na úvěrové životní pojištění na 2 roky s tím, že ročně bych platila cca 2000 Kč ovšem je to jen pojištění bez jakékoli spoření.Dále mám nabídku od Kooperativy-Perspektiva 4BN,kde je jak pojistný tak spořící efekt, min.měsiční částka činí cca 1000 Kč. Je mi 32 let,uvažuji o založení rodiny a tak stojím před rozhodnutím zda volit klasické pojištění ať už u ING či nějaké pojišťovny a nebýt dlouhodobě vázáná jakoukoli smlouvou ale také nic nevydělat nebo se zavázat na delší dobu a počítat s možným rizikem. Vím, že můj dotaz není nejjednodušší přesto doufám, že mi poradíte. Děkuji a přeji příjemný den martina teplá


odpovídal(a): Redakce

Pojištění pracovní neschopnosti a pobytu v nemocni

Dobrý den, prosím o radu, jaké uzavrít pojištění pro případ pracovní neschopnosti. Mám uzavřeny dva úvěry a v případě dlouhodobější pracovní neschopnosti by nastaly problémy se spátkami těchto úvěrů. Děkuji Marie


odpovídal(a): Redakce

Finanční poradce mi doporučil, abych zrušil své…

Finanční poradce mi doporučil, abych zrušil své životní pojištění - investor plus B 150 - prý jsou již na trhu výhodnější produkty a že poplatky ING jsou vysoké. V květnu to budou 2 roky,co jsem podepsal smlouvu s ING na 37 let. Měsíční vklad je 500. Při rušení mě ale správce mé pojistky řekl,že přijdu o naspořených 12000, budu dodaňovat a hlavně přijdu o dva roky spoření, které vlastně budu muset při nové smlouvě spořit znova,abych se dostal na částku,kterou mi ukázal na modelovém grafu zhodnocení. Opravdu se vyplatí rušit ING a jít jinam jen kvůli poplatkům? Jak mám věřit jejich modelům zhodnocení mých investic v rámci 30 let,když snad záleží hlavně na umění banky investovat? Poraďte mi, prosím, nevím komu z poradců věřit (zatím tomu z ING, ten už svoji provizi za smlouvu dostal:)) Předem díky za odpověď.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda prémii,…

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda prémii, kterou lze získat za uzavření stavebního spoření nebo penzijního pojištění může jeden člověk získat na oba produkty?? Pravděpodobně asi jenom na jeden produkt že?? děkuji


odpovídal(a): Redakce

Investiční životní pojištění vs. spořící účet

Ráda bych uložila cca 100.000 korun tak, aby se mi alespoň minimálně zhodnocovaly. Dobu uložení předpokládám 5 let. Nevyznám se v investování, takže nemůžu sledovat pohyby akcií atd. Existuje nějaký produkt, díky kterému bych nebyla po pěti letech alespoň ve ztrátě? U ING mi nabízejí jejich Investiční životní pojištění GARANT INVEST 2. Je to výhodné nebo mám zvolit jinou společnost i produkt?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, máme družstevní byt, který pronajímáme…

Dobrý den, máme družstevní byt, který pronajímáme. Chtela bych se zeptat, zda je možné, abychom my uzavřeli pojistku proti škodám, které způsobí naši nájemníci jiným osobám (např. vytopí byt pod námi). Liší se situace v případě, že bychom byt měli v osobním vlastnictví? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, můžete mi prosím zdělit základní…

Dobrý den, můžete mi prosím zdělit základní informace o nemocenském pojištění ve Španělsku? Předem děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

dobrý den, v roce 2007 jsem pracoval do 15.…

dobrý den, v roce 2007 jsem pracoval do 15. ledna, od té doby až do konce roku jsem byl na neschopence. Mám nárok na dovolenou? Kde přesně (zákon, §) je to ošetřeno? zaměstnavatel tvrdí, že na dovolenou nárok nemám. Má pravdu? děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, v loňském roce jsem zrušila životní…

Dobrý den, v loňském roce jsem zrušila životní pojištění u ING a založila si životní pojištění u ČSOB. Abych nadále splňovala podmínky životního pojištění, odbytné z ING jsem si nechala převést na mimořádný účet u ČSOB a byla jsem ujištěna, že je to takto v pořádku. Teď po mě chce naše účetní, abych si udělala daňové přiznání a částky z ING, které jsem si odečítala ze základu daně, tam přiznala jako příjmy. Na druhou stranu známý, který se zabývá životním pojištěním, tvrdí, že je vše v pořádku a daňové přiznání dávat nemám. Můžete mi prosím poradit, jak tuto situaci vyřešit? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, Reaguji na odpoved Lukáše Buříka viz…

Dobrý den, Reaguji na odpoved Lukáše Buříka viz nize. Duvod proc jsem se ptal je ten, ze jsem v Anglii, kde hodlam pojistit zde koupene auto. Abych mohl uplatnit bonus, tak tu musim dolozit skodni prubeh. Dnes jsem volal do CR na pojistovnu Generali(kde mam jiz 5 let pojistene auto), aby mi toto poslali. Zde mi ale zdelili, ze mi to vydaji jen v pripade, ze pojisteni u nich vypovim. Jsem tim dosti zaskocen a nevim na co se mohu obratit. Moc dekuji za odpoved. Muj puvodni doraz--> Dotaz: Dobry den Mel bych dotaz ohledne povinneho ruceni. Chci si pojistit (u pojistovny A) druhe vozidlo na ktere chci uplatnit bezeskodni prubeh z meho prvniho vozidla(pojistovna B). Je mi pojistovna A povinna vydat potvrzeni skodniho prubehu, ktere pote predlozim pojistovne B? Dekuji. Petr P. Odpověď: Dobrý den, bonusy za bezeškodní průběh jsou volně převoditelné a pojišťovny je navzájem uznávají, tj. pojišťovna Vám na požádání vystaví doklad o počtu měsíců bez nehody. S pozdravem Lukáš Buřík Odpověděl: Buřík Lukáš


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jsem svobodná, bezdětná a je mi 26…

Dobrý den, jsem svobodná, bezdětná a je mi 26 let. Asi do pěti let bych si chtěla zařídit hypotéku a také asi rodinu (nebo obojí). Jsem pojištěná Komplexním pojištěním u penzijního připojštění Penzijního fondu České spořitelny (Varianta 3 – smrt 600 000 a trvalé následky úrazu 600 000) za 1200 Kč ročně. Můj finanční poradce mi radí zahájit Investiční pojištění u AXY – AXA T100P (1000 korun měsíčně, z nich 100 Kč na pojištění, zbytek investice, zajištění na jakoukoliv smrt 900 000). Chtěla bych se zeptat, zda je tento postup výhodný (jestli se nemám např. více pojistit až při hypotéce atd. a peníze investovat do jiných produktů) a jaké záruky skýtá sama pojišťovna AXA, nemám s ní totiž žádné zkušenosti. Vzhledem ke svým finančním možnostem mohu spořit měsíčně cca 1000 Kč a chtěla bych počítat i s případným snížením, pokud by nastaly komplikace.


odpovídal(a): Redakce

V .2007 jsem vedle příjmů ze zaměstnání, měl…

V .2007 jsem vedle příjmů ze zaměstnání, měl příjem jako soudní znalec cca Kč 18000 je to veřejná funkce, nemám ŽL ani IČO, nejsen evidovaná OSVČ,není to podnikání, jde o příjem nepravidelný, nárazový, krátkodobá činnost.Daň z příjmu jsem zaplatil, jak je to však se zdravotním a sociálním pojištěním?, děkuji za odpověd


odpovídal(a): Redakce

Přeji Vám krásný den, mám takový dotaz. K 31.3…

Přeji Vám krásný den, mám takový dotaz. K 31.3.2008 končím v jednom zaměstnání a do druhého nastupuji až 7.4.2008 co to pro mě tedy znamená ohledně zaplacení zdravotního a sociálního za těch 6 dnů co nebudu zaměstnána? Jaké kroky musím udělat abych se vyhnula případným budoucím nepříjemnostem, které by mě dozajista neminuly pokud by toto nebylo zaplaceno.Děkuji za odpověď