Dobrý den, jsem svobodná, bezdětná a je mi 26…

Sekce: Pojištění | Téma: Životní pojištění

Otázka: 02.04.2008 07:52


Dobrý den, jsem svobodná, bezdětná a je mi 26 let. Asi do pěti let bych si chtěla zařídit hypotéku a také asi rodinu (nebo obojí). Jsem pojištěná Komplexním pojištěním u penzijního připojštění Penzijního fondu České spořitelny (Varianta 3 – smrt 600 000 a trvalé následky úrazu 600 000) za 1200 Kč ročně. Můj finanční poradce mi radí zahájit Investiční pojištění u AXY – AXA T100P (1000 korun měsíčně, z nich 100 Kč na pojištění, zbytek investice, zajištění na jakoukoliv smrt 900 000). Chtěla bych se zeptat, zda je tento postup výhodný (jestli se nemám např. více pojistit až při hypotéce atd. a peníze investovat do jiných produktů) a jaké záruky skýtá sama pojišťovna AXA, nemám s ní totiž žádné zkušenosti. Vzhledem ke svým finančním možnostem mohu spořit měsíčně cca 1000 Kč a chtěla bych počítat i s případným snížením, pokud by nastaly komplikace.

Odpověď: odpovídal(a): Redakce , 03.04.2008 14:24


Dobrý den, obávám se, že na Váš dotaz nedokážu zcela konkrétně odpovědět. Přestože jste nastínila Vaše potřeby a požadavky, chtělo by to zřejmě hlubší analýzu. Neznám Váš postoj k riziku, zda volíte raději bezpečné produkty, nebo Vám nevadí zvolit např. agresivnější strategii s vidinou vyššího zhodnocení prostředků. Také nevím, na jak dlouho chcete smlouvu uzavřít. Přesto se pokusím odpovědět alespoň v obecné rovině. U investičního životního pojištění je pro maximalizaci zhodnocení a omezení investičního rizika minimální doporučená doba trvání pojištění 10 let a více. Navíc se dá vhodně kombinovat s hypotékou, což by mohlo vyřešit Vaši budoucí životní situaci. Na druhou stranu, pokud budete uzavírat pojištění jako zajištění na důchod, pak jde o poměrně dlouhou dobu (cca 35 let), kdy se vyplatí spíše uzavřít jen rizikové životní pojištění a spořit peníze prostřednictvím jiných produktů (např. pravidelné investování do podílových fondů).
Jinak AXA působí ve 40 zemích světa a je jednou z největších finančních skupin na světě.
S pozdravem Lukáš Buřík


Tazatel bere na vědomí skutečnost, že odpovědi na jím položené otázky jsou výrazem subjektivního názoru odpovídajícího a nemusejí ve všech případech vyjadřovat jednoznačné a závazné výkladové pravidlo uvedeného problému. V případě, že by se tazatel chtěl uvedenou odpovědí a v ní obsaženou radou či názorem řídit, doporučujeme mu ještě konzultaci uvedeného problému s dalším odborníkem.
Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

DALŠÍ DOTAZY V SEKCI: POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Rada

Dobrý den , bývalý manžel zemřel a já nevím kde mél penzijní pojišténí . Vím , že jsem tam byla napsaná v případé úmrtí . Dá mi pojišťovna védět , nebo jak to zjistím ? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Vedlejší činnost a DPČ

Dobrý den, děkuji za super články a poradnu. Ráda bych se u Vás také optala na možnosti podnikání a DPČ. Chtěla bych začít podnikat (pouze několik hodin týdně) na tzv. vedlejší činnost a nyní mám v práci DPČ, ze které se platí zdravotní i sociální pojištění. Nevíte, zda, pokud začnu podnikat budu muset také doplácet zdravotní či sociální a v jaké výši-děkuji za radu.


odpovídal(a): Redakce

Sociální a zdravotní pojištění u ID.Ist a VPP

Dobrý den, pobírám ID I.st a zároveň jsem OSVČ, do teď jsem pracovala na HPP ale firma skončila, OSVČ jsem pozastavila, abych měla nárok pobírat podporu. Mám nyní možnost nastoupit na VPP/vedlejší pracovní poměr/, tím pádem bych si zároveň obnovila živnost a na ÚP bych se odhlásila. Zajímá mě jestli se potom ID.Ist počítá jako "hlavní pracovní poměr" a OSVČ s VPP zůstává vedlejší. Jde mi konkrétně o to, abych v plné částce neodváděla sociální a zdravotní sama. Na VPP jsem nikdy nepracovala, tak prosím o pochopení.


odpovídal(a): Redakce

ukončené úrazové pojištění - vypořádání

Dobrý den, v únoru 2020 mi skončilo úraz. pojištění založené 19.2.2005. Po čas pojištění jsem žádnou pojistnou událost neměl. Mám nyní nárok na část vložených prostředků? Děkuji za info.


odpovídal(a): Redakce

prijmy jen z kapitalovych vynosu - jak je to z pojistenim?

Dobry den, planuji zit jen z prijmu z vynosu z kapitalu a ukoncit pracovni pomer. Narok na duchod bych si rada ponechala a chci platit dobrovolne duchodove pojisteni. Je toto mozne? Pokud ano, s jakou castkou mam pocitat? Jak je to dale socialnim pojistenim? Podporu v nezamestnanosti cerpat nehodlam, ani socialni davky. Je mozne socialni pojisteni neplatit? Zaroven mam deti do 15 let, je mozne toto nejakym zpusobem zohlednit? dekuji


odpovídal(a): Redakce

Jiné ET kol

Dobrý den, chci se zeptat, zda-li může pojišťovna zamítnout plnění pokud mám jiné ET kol než je uvedeno v TP? Rozměry pneu, velikost a šířka disku sedí dle TP , jen ET je o 1mm větší, může to být problém? Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Kdy za mě platí pojisteni stát?

Dobrý den, před 3 týdny jsem se vrátila se zahraničí a jsem evidovaná na ÚP. Vzhledem k aktuální situaci je těžké najít práci na HPP, a tak bych si alespoň krátkodobě chtěla vydelavat na DPP/DPC. Bohužel moc nerozumím tomu, kdy by za me pojištění platil stát a kdy bych ho musela platit sama. Bylo by možné poradit, co by pro me bylo aktuálně nejvýhodnější? Děkuji a přeji hezký zbytek dne.


odpovídal(a): Redakce

Doplatek do min. vyměřovacího základu - ZP

Dobrý den, mám dotaz: budu pracovat na DPČ v částce cca 3200 Kč, takže je za mě odváděno ZP a SP a zároveň jsem OSVČ na vedlejší činnost, kde ZP platím cca 300 Kč - vypočítané zálohy dle loňského zisku, SP neplatím vůbec. Zajímalo by mě, jak je to s doplatkem na ZP. O jakou částku konkrétně půjde, jaké odvody za mě zaplatí zaměstnavatel a kolik zaplatím já? Prosím o odpovědi, kde nebudete brát na zřetel různé změny v souvislosti s koronavirem. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

spolupracující osoba

Dobrý den, manželka je moje spolupracující osoba. Sociální a zdravotní pojištění za ní odvádím já a je to můj výdaj, nebo si to musí platit sama? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Odpuštění záloh OSVČ

Dobrý den. Platí prominutí záloh i u starobnich duchodců pracujícich jako OSVČ Děkuji.Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.