FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna pojištění je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA POVINNÉ RUČENÍ

odpovídal(a): Redakce

Co s nepojištěným vozidlem?

Dobrý den, mé auto není již půl roku pojištěné jak mám postupovat? Není to problém?


odpovídal(a): Redakce

Platba povinného ručení složenkou

Dobrý den:K 1.1.2008 mám zaplatit povinné ručení na osobní auto a ještě mi nedorazila složenka od české pojišťovny! Co se stane pokud do konce roku ručení neuhradím?Můžu si na poště vyplnit svou složenku a peníze poslat? Děkuji.



odpovídal(a): Redakce

Krátkodobé povinné ručení

Dobry den, mam dotaz ohledne povinneho ruceni - da se uzavrit i kratkodobe? Z duvodu pobytu v zahranici budu auto v CR pouzivat jen na par tydnu v roce. S pozdravem, Irena


odpovídal(a): Redakce

Výpočet malusu u povinného ručení

Prosím jak se počítá malus u poviného ručení, za minulé období jsem měla dvě menší pojistné události a nárust pojištění mám 50%. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Škoda na vozidle a DPH

Dobrý den. Jsem plátce DPH. Měla jsem nehodu, při které došlo k poškození vozidla. Auto jsem dala do servisu, který není plátcem DPH. Zajímalo by mně, zda pojišťovna uhradí celou fakturovanou částku anebo ji poníží. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Odstavené vozidlo bez STK

Dobrý den.Mám dotaz ohledně zákonného pojištění vozidla.Auto mám již rok odstavené na chalupě,bez stk a bez pojistky. Te´d mi přišlo od pojišťovny,že jim dlužím na pojistném.Značky mám u sebe. Jsem povinen platit zákonné pojistné,když mám auto odstavené na vlastním pozemku,tedy se neúčastní silničního provozu.Jsem povinný vracet značky. Děkuji za odpověď Čermák


odpovídal(a): Redakce

Do kdy zaplatit ručení při koupi vozu?

Musim zaplatit zakonne ruceni na vuz okamzite pri koupi vozu? Nebo nemusim vubec? A nebo do jake lhuty


odpovídal(a): Redakce

Újma na zdraví spolujezdce

Dobrý den,vztahuje se zákoné pojištění motorových vozidel na újmu na zdraví osobě ve vozidle, které způsobilo dopravní nehodu? Je v této souvislosti rozdíl v posuzování osob v přibuzenském vztahu k řidiči?


odpovídal(a): Redakce

Uznávání bonusů mezi pojišťovnami

Dobrý den,u Kooperativy jsem měl sjednané povinné ručení s připojištěním "Bonus garant" (možnost jedné PU bez ztráty bonusu). Toto jsem v loňském roce "využil",policie resp. magistrát případ do 12 měsíců neuzavřeli,tudíž nejsem ani uznán vyníkem. Pojišťovna vyplatila plnění "poškozenému". Od ledna 2007 jsem změnil pojišťovnu a Kooperativa mi do "Potvrzení o době trvání..." tuto PU uvedla a u nové pojišťovny jsem tedy přišel o bonus.Kooperativa tvrdí,že je to tak vpořádku a že nová pojišťovna postupuje špatně. Druzí zase namítají,že je uvedena PU a tudíž postupují správně oni. Toto trvá již dva měsíce a já doslova lítám mezi pojišťovnama a teď mi hrozí buď ukončení smlouvy nebo doplacení pojistného, ale v každém případě vypadám jako podvodník. Jak postupovat dál?


odpovídal(a): Redakce

Amortizace majetku (garážových vrat)

Dobrý den, vozidlem (jež má zákonou pojistku) mi byly nabourýny garážové vrata. Garáž je stará 1 1/2 roků. Vrata jsou natolik poničená, že je nutná jejich výměna. Cena nových vrat činní (s prací a dovozem) přibližně 14 000,- Kč. Jelikož jsou vrata stará kolem 18 měsíců vztahuje se na ně již nějaká amortizace, nebo musí být uhrazena celá částka za jejich opravu? Děkuji za odpověď. okpv



odpovídal(a): Redakce

Pojištění vozidla v dědickém řízení

Dobrý den, můj otec měl pojištěný RD a automobil, zemřel a dosud není vyřešeno dědické řízení. Pojišťovně jsem úmrtí nahlásila, a sdělili mi, že pojistná smlouva platí do konce zaplaceného pojistného období a pak bude ukončena. Protože dědické řízení bude trvat nějakou dobu chci si RD i auto pojistit. Jak a kdo si může pojistit tyto věci, když vlastník zemřel? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Výpověď povinného ručení

Dobrý,prosím potřeboval bych poradit jak vypovědět smlouvu o povinném ručení. Nějákou legální cestou,chci přejít jinam,prý to jde až 6 týdnů před roční lhůtou.


odpovídal(a): Redakce

Amortizace a výplata plnění

Dobrý den , mám dotaz ohledně povinného ručení ,tchan měl někdy přeed třemi měsíci autonehodu kterou nezavinil vyplynulo to z šetření i celkové zprávy vinník byl pojištěn u české podnikatelské po opravě tchánova auta (má škodu favorit)mu pojištovna odmítla prplatit celou částku a ze 17.000 Kč mu proplatili jen 12.000 Kč s tím, že jde o amortizaci mohli byste mi prosím vysvětlit, jak to vlastně je? Nechápu, proč pak platím nějaké povinné ručení, když pak pojištovna nevyplatí celou škodu , vím je to "jen" 5000,- ale myslím že i to je dost peněz. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Zákonné povinné pojištění

Dobrý den, zajímalo by mne, co všechno jsem si povinen ze zákona pojistit jako a) soukromá osoba, b) jako podnikatel/firma/zaměstnavatel? Vím pouze o povinném ručení a o povinném pojištění odpovědnosti zaměstnavatele. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Nezjištěný viník dopravní nehody

Dobrý den, na dálnici jsem měl dopravní nehodu. Nehodu šetřila policie, protože došlo k poškození aut třetí osobě (firemní auta). Za mnou jedoucí vozidlo narazilo do mě, to se také bočně střetlo s vozidlem v druhém jízdním pruhu, ale na tomto vozidle bylo i poškození od neznámeho vozidla z druhé strany (podle stop). Já jsem mírně poškodil vozidlo přede mnou v důsledku nárazu. Policie neurčila viníka, s tím že za to může údajný kamion, co poškodil auto jednoucí v druhém pruhu a ujel. Po nehodě jsem nahlásil škodu jak u své pojištovny, tak i u né příliš velké pojištovny toho co narazil do mě. Ale z jeho pojištovny jsem zatím nedostal infromaci, jak bude toto šetřit, protože PČR odložila případ, prožtoe nemůže najít viníka. Ptám se tedy, jaká je šance, že mi škodu někdo zaplatí, když viník není znám ač vůči mě z mého pohledu je to ten za mnou. Předem děkuji za odpoveď.


odpovídal(a): Redakce

Složenka_pov.ručení Generali

Potřebuji nutně pro manželku předvyplněnou složenku na povinné ručení od poj. Generali. Mohl by jí někdo s čísly účtu a s variabilním, konstantním ap. symboly zaslat na email: pavelradil@centrum.cz? Děkuji!