FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna pojištění je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA POJIŠTĚNÍ ODPOVĚDNOSTI

odpovídal(a): Redakce

Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou při výk

Dobrý den, jsem na vyšší manažerské pozici a chtěl bych si sjednat pojištění odpovědnosti za vzniklé škody. Všude se píše, že zaměstnavatel může požadovat úhradu vzniklé škody pouze do výše několika průměrných měsíčních výdělků a tudíž od této částky by se měla pohybovat i max částka pojistné smlouvy. Jak to ale bude fungovat tehdy, pokud zaměstnavateli vznikne škoda a on s vámi rozváže prac. poměr s následným vymáháním částky. To už člověk není zaměstnancem a tudíž zmíněný § zákoníku práce nefunguje.Můžete mi vysvětlit řešení problému? Děkuji mnohokrát


odpovídal(a): Redakce

Pojištění profesní odpovědnosti za škodu

Dobrý den, jsem čerstvá absolventka lékařské fakulty a od července nastupuji do nemocnice na gynekologicko-porodnické oddělení. Bylo mi řečeno, že si mám sjednat pojištění odpovědnosti za škody při výkonu povolání. Můžete mi doporučit vhodnou pojišťovnu nebo alespoň poradit na co si dát pozor při výběru spávného pojištění? Na internetu jsem se zatím dočetla pouze o různých poškozeních zboží, majetku atd. Jak je to v případě, že poškozen je člověk - tedy pacient? Vztahuje se na tuto situaci stejné pojištění? Děkuji, Veronika.



odpovídal(a): Redakce

Pojištění odpovědnosti

Dobrý den, zahájila jsem živnost na vedení účetnictví.Chtěla bych se poradit, zda si mám založit nějaké pojištění na tuto živnost.Děkuji za odpověď Novotná M.


odpovídal(a): Redakce

Pojištění odpovědnosti sdružení

Dobrý den, jsme Občanské sružení zabývající se historickým šermem a rádi bychom se pojistili proti odpovědnosti při vystoupeních. Nevíme však, zda-li bude lepší pojistit sdružení, jako celek, nebo pojistit pouze vystupující jednotlivce (4 - 5 osob), jelikož nešermující členy pojišťovat je zbytečné. Nevíme co výjde finančně lépe a na co si případně při pojišťování dávat pozor. Předem děkuji za jakékoliv užitečné informace. S pozdravem a přáním hezkého dne, Za Šermířský spolek URSI o.s. JAkub Rejnuš


odpovídal(a): Elena

Pojištění odpovědnosti zaměstnavatele

Dobrý den, v kterých termínech se platí zálohy na Povinné úrazové pojištění. A kdo má povinnost ho odvádět, popř. kdy probíhá vyúčtování. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Pojištění odpovědnosti pro živnostníky

Rád bych se zeptal, zda pro správce nemovitostí na ŽL existuje nějaký druh pojištění odpovědnosti za škodu způsobené při výkonu povolání. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Pojištění odpověnosti u nájemce bytu

Dobry den, jsem clenem bytoveho druzstva (tedy majitelem podilu na byt v druzstvu) v Jeremenkove ulici (Branik, Praha 4) Byt je pronajaty a me by zajimalo, zda ho lze pojistit proti skode zpusobene najemniky (napr. kdyz vyplavi sousedy vyteklou prackou, zpusobi nahodne pozar, zpusobi skodu v byte - poskozeni parket, rozbite okno atd). nejde mi o pojisteni jejich osobnich veci jako elektronika apod. jaky typ pojisteni by byl pro tento pripad vhodny!? dekuji predem za informace. s pozdravem julie


odpovídal(a): Redakce

Pojištění odpovědnosti pro manažera

Poradite vhodny produkt/produkty: pojisteni odpovednosti za skodu zpusobenou zamestnavateli pri vykonu povolani? Stredni manazerska pozice ve velke nadnarodni firme, pobocka pusobici v CR. Dekuji K. karel


odpovídal(a): Redakce

Vytopení souseda - hrazení škody

Rád bych se zeptal na pojištění odpovědnosti za škodu, respektive na reálný příklad z praxe, který si neumím vysvětlit. Když mám sjednáno pojištění odpovědnosti za škodu, tak předpokládám, že je kryto riziko například vytopení souseda pračkou, vanou, atd ... ovšem je tímto pojištěním kryta událost, když mě praskne přívodní hadička k WC ?? V principu jde o hadici která spojuje ventil s rezervoárem WC, paralelu bych našel v pračce a hadici spojující pračkový ventil a pračku samotnou. Pojišťovacím agentem jsem byl informován, že pojištění odpovědnosti toto nekryje, že toto by bylo pokryto doplňkovým připojištěním "Pojištění odpovědnosti za škodu vlastníka nemovitosti", nicméně nechápu dost dobře rozdíl mezi pračkou, vanou či jinou událostí a WC. Můžete mě prosím blíže nasměrovat a určit co je vlastně ještě kryto "běžným" pojištěním odpovědnosti a co již pojištěním odpovědnosti vlastníka ?? Tento rozdíl mě dost uniká a podle mého je tady bez pevnější definice velký prostor pro "kličkování" pojišťovny.


odpovídal(a): Redakce

Pojištění odpovědnosti - jednatel

Dobrý den,zajímala by mne možnost pojištění jako jednatele společnosti, na škodu způsobenou společnosti.Na kterou pojišťovnu je možno se orátit?



odpovídal(a): Redakce

Pojištění za škodu způsobenou zaměstnavateli

Dobrý den, z pracovní smlouvy musím uzavřít zaměstnaneckou pojistku, kterou jsem taky uzavřela a při škodě zaměstnavateli jsem zjistila, že se to vztahuje pouze na rozbití PC apod. Pracuji v administrativě, kde uzavíráme leasingové,úvěrové,kupní,prodejní smlouvy a jiné důležité úkony, kde se je možné udělat chybu. Měla bych zájem uzavřít pojistku, která by se vztahovala na případný omyl.Existuje taková a kolik by činila roční pojistná sazba? Děkuji Maková


odpovídal(a): Redakce

Pojištění družstevního bytu

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně pojištění bytu. Mám družstevní byt, který není zatím v osobním vlastnictví. Byt pronajímám a nemám v něm trvalé bydliště. Chtěla bych se zeptat, jaké pojištění by bylo vhodné sjednat, pro případ způsobení škody v okolních bytech, např. prasknutím trubky vodovodu, nebo poškozením vodovodní baterie (škoda by nebyla způsobena jednáním osoby, která v bytě dočasně bydlí.) Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Pojištění studentů na praxi

Dobrý den, mám dotaz ohledně pojištění studentů provádějících praxi u právnických osob - bezplatně v rámci povinné praxe. Podle nového zák. práce nese odpovědnost za studenty ta daná firma, ne škola. Jaký existuje pojistný produkt na krytí popsaného rizika. děkuji za odpověd


odpovídal(a): Redakce

Pojištění profesní odpovědnosti pro cizince

Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala, zda cizinec, který chce uzavřít v České republice Pojištění profesní odpovědnosti za škodu, musí mít společnost zapsanou v obchodním rejstříku. On je zapsán pouze do seznamu registrovaných osob vedeného českou komorou architektů. Děkuji za odpověď.