FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna pojištění je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA POJIŠTĚNÍ ODPOVĚDNOSTI

odpovídal(a): Redakce

Pojištění odpovědnosti za újmu z vlastnictví stavb

Dobrý den, prosím o radu v následující záležitosti. Před pár dny jsem před svým domem ponechal stát služební vůz. Po sesuvu sněhové laviny ze střechy došlo k poškození vozidla. Vozidlo je vlastněné společností LeasePlan s tím, že můj zaměstnavatel jej mám pronajaté v rámci operativního leasingu. Škodu jsem tedy nahlásil vlastníkovi (tj. LeasePlanu), který by měl škodu nahlásit pojišťovně, u které má sjednáno havarijní pojištění. Můj dotaz(y) zní: 1. Bude/může pojišťovna, u které je vozidlo havarijně pojištěno, požadovat náhradu škody po mně, jako po vlastníkovi nemovitosti? Pokud ano, pak ... 2. Mám sjednáno pojištění nemovitosti u ČSOB a v rámci tohoto pojištění mám sjednáno doplňkové pojištění odpovědnosti za škodu. Myslíte, že pojištění odpovědnosti bude takovouto událost pokrývat? Domníval jsem se, že by mohlo, ale nejsem si jist, zda není z pojištění vyloučeno poškození cizí věci (ano vozidlo není moje), která mi byla zapůjčena nebo ji užívám (vozidlo je služební). Jaký byste mi poradili další postup? Předem moc děkuji!


odpovídal(a): Redakce

Pojištění odpovědnosti nájemníka

Dobrý den, Měl bych otázku ohledně pojištění osobní zodpovědnosti. Stěhuji se do pronájmu, kde majitelé mají byt i celý dům v osobním vlastnictví. Ve smlouvě požadují aby si nájemník do čtrnácti dnů od nastěhování zařídil pojištění osobní zodpovědnosti. Můj dotaz tedy je: Mají právo to požadovat?



odpovídal(a): Redakce

Pojištění odpovědnosti - finanční škoda

Pojištění odpovědnosti - finanční škoda Dobrý den, jak lze pojistit finanční škodu? Přímá škoda. Například když jdete k právníkovi na konzultaci a omylem mu zničíte jeho práci (vytvořené smlouvy, podklady atd.) svojí nešikovností (voda). Již jsem to jednou řešil, ale naštěstí měl vše uložené v počítači. Nebo když jdete někam na návštěvu a děti "vyrabují" hostiteli peněženku. Standardně mají pojišťovny ve výlukách přímou finanční škodu.


odpovídal(a): Redakce

Pojištění cestovní kanceláře - nízký limit

Po krachu CK v červnu 2015 se neuskutečnila moje zaplacená a pojištěná dovolená v Turecku červen až červenec. Po okamžité žádosti s dodáním všech požadovaných dokumentů se uskutečnilo rozhodnutí pojišťovny v současné době - leden 2016 s rozhodnutím zaplacení od pojišťovny jen části zaplacené sumy z důvodu limitu pojišťovny. Má na to pojišťovna nárok?


odpovídal(a): Redakce

Volba správného pojištění

Dobrý den, začínám jako asistentka bez předchozích zkušeností u rozbíhající se realitní společnosti. Dostala jsem za úkol najít pojišťovnu s nejlepší nabídkou, bohužel s trochu nejasným zadáním. Zájem je o pojištění škody při prohlídkách nabízených nemovitostí, případných úrazů a zároveň také o pojištění samotné kanceláře. Netuším tedy jaký produkt vůbec hledat a porovnávat a určitě bych uvítala i doporučení na konkrétní pojišťovny. Předem díky za odpověď:)


odpovídal(a): Redakce

Pojištění manažerů projektu

Dobrý den, měl bych dotaz na pojištění firmy. S kolegou jsme jako profesionálové z oblasti manažerského poradenství dostali nabídku od klienta na realizace projektu v objemu 250 mil. USD. Klient ale chce, abychom byli pojištění proti rizikům, které projekt s sebou nese a to nejlépe v celé hodnotě projektu - těch 250 mil. USD. Můj dotaz zní: Bylo by možné pojistit pro tento účel nově vzniklou firmu? Jak se přibližně pohybuje cena pojistky při tomto objemu? Jsou podmínky pro získání takového pojištění? Existuje vůbec takový produkt u nás? Vím, že jedna účetní firma na slovensko je pojištěna proti "blbosti" na 250 mil. €. Předem děkuji za odpověď a za případný typ na pojišťovnu. R.N.


odpovídal(a): Redakce

Vznik pojistné smlouvy

Dobrý den, mám dotaz, podepsala jsem s ČP smlouvu o odpovědnost podnikatelů...Tuto smlouvu jsem však nepotřebovala a snažila ji zrušit...I když smlouva byla z mé strany podepsána, neposlala jsem ani jednu jedinou úhradu (částku)a trvala na stornu smlouvy. Byla mi jen zaslána upomínka k zaplacení, kterou jsem neuhradila a nadále trvala na zrušení. Bohužel korespondence probíhala převážně mailem, přesto jsem nakonec obdržela ze strany ČP odpověď a to až po 3 měsících, a to, že smlouvu stornovali z důvodu neplacení, přesto požadují zaplatit necelé 4000,- Kč za 3 měsíce tj.předešlé období. Domnívám se, že pokud klient nezaplatí ani jednu splátku, smlouva může být oboustranně vypovězena bez nároku úhrady, tzn. bez požadavku o úhradě ze strany ČP. Maily uchované nemám, jelikož k sepsání smlouvy došlo v roce 2013, odpověď jsem obdržela do mailu ze strany pojišťovacího agenta, který se mnou řešil tuto kauzu, dnes se k případu nechce vyjádřit. Můžete mi prosím poradit, jak postupovat, a zda mám pravdu, v tom, že pokud klient nezaplatí ani jednu splátku, nemůže pojišťovna požadovat úhradu? Předem velmi děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem Marie Tiťa


odpovídal(a): Redakce

Vícenásobné pojištění

Pojištění odpovědnosti z výkonu povolání Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné uplatňovat škodu způsobenou zaměstnavalateli u více pojišťoven, když mám sjednáno více pojištění?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,jaké pojištění je třeba sjednat při…

Dobrý den,jaké pojištění je třeba sjednat při práci s pásovým minibagrem.


odpovídal(a): Redakce

Pojištění odpovědnosti při výkonu vlastnictví

Dobrý den, jak pojistit byt, který vlastním, a který pronajímám. Nájemce nemá žádné pojištění odpovědnosti ani nemá pojištěné své věci v tomto bytě. Já mám v bytě jen věci nepatrné hodnoty. Pojistit jako domácnost, nemovitost nebo stačí pojištění odpovědnosti. A základní pojištění odpovědnosti nebo pojištění odpovědnosti za škodu vzniklou při výkonu vlastnictví? Toto pojištění odpovědnosti při výkonu vlastnictví je prý nyní povinné. V každé pojišťovně mi říkají něco jiného. Byt je v domě, který je samozřejmě pojištěn. Moc děkuji za odpověď.



odpovídal(a): Redakce

Lhůta pro výpověď pojistné smlouvy

Dobrý den, Jsem zaměstnancem ve státní správě a za tímto účelem jsem měl sjednané pojištění odpovědnosti za škodu zůsobenou při výkonu povolání u Generali. Tato se platila ročně. Jelikož mi stejné plnění zahrnul do smlouvy sám zaměstnavatel, stalo se pro mě toto pojištění nadbytečné. Já požádal o zrušení pojištění, nicméně Generali trvá na tom, že jsem o zrušení nepožádal 6 týdnů před ukončením starého termínu a žádá ať plním další rok. Jinou možnost mi nechtějí dát. Opravdu není možné smlouvu vypovědět jinou cestou? Například zaplacením čtvrtletí, dohodou? Nebo nezaplacením? Připadá mi hloupé mít dvojí pojištění a platit ho tak zbytečně. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Pojištění odpovědnosti za škodu z výkonu povolání

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda byl postup pojišťovny při likvidaci správný. Poškodila jsem vozidlo zaměstnavateli, který mi vyměřil k úhradě Kč 5 000,-, sraženo ze mzdy. Při žádosti o výplatu plnění z mé pojistky za škody z výkonu povolání u České pojišťovny mi výplata byla zamítnuta s tím, že po přezkoumání výše skutečné škody v době poškození je skutečná škoda nižší, a tudíž mi plnění není možno uhradit.Jsem tímto rozhodnutím dost rozladěna, jelikož tím pádem je má pojistka z odpovědnosti k ničemu. prosím o Váš názor, eventuelně radu, co dál. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Pojištění odpovědnosti zaměstnavatele

Dobrý den, prosím o info, zda zákonné pojištění odpovědnosti zaměstnavatele musí zaměstnavatel platit i za fyzickou osobu zaměstnanou na dohodu o provedení práce. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Pojištění odpovědnosti podnikatele

Dobrý den, jako firma se zabýváme cenovým managementem staveb a zpracováním rozpočtů staveb. Mohl by jste mi poradit, jaké pojištění odpovědnosti za škodu máme sjednat. Obešla jsem 3 pojišťovny, kde mi nabídli pojištění pro projektanty a architekty, ale to my nejsme. Ve výlukách pojištění tyto profese mají právě činnosti, kterými se zabýváme my. A jinou pojistku nám nebyli v pojišťovně schopni nabídnout.


odpovídal(a): Redakce

Pojištění odpovědnosti za škodu občanů

Dobrý den, chtěla bych zařídit sobě a dětem (ve věku do 5 let) pojistku odpovědnosti za škodu způsobenou druhé osobě (tzv. pojistka "na blbost"). Poradíte mi, jaký finanční ústav v ČR nabízí toto pojištění nejvýhodněji? Děkuji a zdravím, Vlčková


odpovídal(a): Redakce

Pojištění hrazené zaměstnavatelem

Dobrý den.Potřebuji si prosím Vás vyjasnit následující problematiku:Jsem zaměstnanec v zemědělství a zaměstnavatel za mě platí pojistné odpovědnosti organizace za škodu při pracovním úrazu nebo nemoci z povolání. Jelikož jsem po pracovní době unaven a nijak nesportuji-pouze odpočívám, má smysl se ještě pojišťovat soukromě a sjednat si úrazové pojištění osob-riziko smrti úrazem? Pokud soukromě pojištěn nebudu a v práci mne kopne kůň a já zemřu, jaké dostane rodina jednorázové odškodnění pozůstalých z pojištění, které za mne platí zaměstnavatel? Pokud bych byl pojištěn i soukromě, tak mají pozůstalý nárok po mojí smrti pracovním úrazem na dvě plnění?Předem děkuji


odpovídal(a): Redakce

Pojištění v případě pracovní cesty

Dobry den, jsme francouzska spolecnost a na zivnostensky list pro nas pracuje obcan CR v oblasti poradestvi. Planujeme ze tato osoba prijede na 2 - 3 mesice do sidla nasi spolecnosti v Parizi na skoleni a bude se vyskytovat v prostorach nasi firmy. Zajima mne jaky druh pojisteni ma tento zivnostnik uzavrit v CR pro - odpovednost za sve aktivity v CR a skodu jim zpusobenou - odpovednost za sve aktivity ve Francii - v prubehu sveho pobytu v nasi materske spolecnosti - pojisteni urazove, zdravotni - jestli se mu neco v nasi firme v prubehu skoleni prihodi Staci mu pojisteni ceske (a jake konkretne) nebo ma take uzavrit pojisteni v Francii na obdobi sveho pobytu? Dekuji predem za odpoved!


odpovídal(a): Redakce

Pojištění řidiče

Dobrý den,prosím o radu: Syn jako student VOŠ má 5měsíční praxi u soukromé firmy, na základě dohody VOŠ s firmou o poskytnutí odborné praxe studenta VOŠ. Protože má syn ŘP pro osobní auto,měl by po školení ve firmě užívat,řídit v rámci praxe i firemní os.auto.ŘP má 2,5roku,ale stát se může cokoliv, on by rád firmně vyhověl...... Chtěla jsem sjednat soukromé připojištění, bohužel, dle pojišToven nelze sjednat, neboť zde není pracovní smlouva - odpovědnost zaměstnavateli, se prý na praxi nevztahuje.Odkazují mne na školu - její pojištění studentů však, dle jejího sdělení, se vztahuje pouze na drobnosti, nikoliv na řízení auta studentem na praxi. Můžete mi prosím poradit, zda lze, a jak tuto věc ošetřit,kdyby ke škodě, při řízení firmního auta došlo,? Moc děkuji,nechci dělat nikde problémy, syn je tam moc spokojený, ale těžko bychom hradili firmně škodu, proto prosím o radu a prosím nezveřejňovat mé jméno, děkuji a přeji hezký den.


odpovídal(a): Redakce

Pojištění podnikatele

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na nejvhodnější pojišťovnu a typ pojištění pro mé podnikání. Jedná se o Dětské centrum pro předškolní děti - hlídání a výuka ( pojištění odpovědnosti ) a jeho provozovnu. Děkuji Halžová


odpovídal(a): Redakce

Pojištění podnikatelů

Dobrý den Chtěla bych si pronajmout a otevřít obchod s chovatelskými potřebami a krmivy.. Chtěla bych zde zaměstnat i svého přítele.. Nevím jestli mi dokážete poradit co přesně musí taková prodejna splňovat pro případnou kontrolu a kde takové informace můžu načerpat..dále také jestli e dá pojistit pro případ že mi účetní udělá chybu v účetnictví, slyšela jsem že případné postihy pak platím já jako podnikatel..děkuji Lenka