FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA KAM INVESTOVAT?

odpovídal(a): Redakce

Chtěl bych prodat ceniny - Tradekoruny - v…

Chtěl bych prodat ceniny - Tradekoruny - v nominální hodnotě 500 000,-Kč za 400 000,-Kč. Vše o systému Tradebank je na www.tradebank.cz Na koho nebo kam mě doporučíte se obrátit. Děkuji, s pozdravem Fencl


odpovídal(a): Redakce

dluhopisy, dividendy, úroky

Dobrý den, mám dotaz ohledně úroků z dividend. Zamýšlím si koupit podnikové obligace a chci se tedy zeptat kolikrát do roka se pobírá z obligací úrok? A dále mě zajímá, jestli si mohu akcie koupit i mimo burzu - třeba na bance a tak? Nebo jsou na to nějaké specializované instituce? Předem mnohokrát děkuji za dotaz. S pozdravem David.



odpovídal(a): Redakce

jak investovat úspory

Dobrý den, chci se zeptat, jestli by jste mi neporadili, nebo nedoporušili jak nejlépe investovat své úspory?jsem student a přivydělávám si.Napadli mě třeba nějaký akcie ale nevím, prostě něco, co zužitkuje mé peníze lépe, než když je mám jen na účtu. Děkuji za odpověd.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl jsem se Vás zeptat na…

Dobrý den, chtěl jsem se Vás zeptat na následující: mám připravené peníze - na běžném účtu, na rekonstrukci bytu, cca 300 000. Ace se bude konat nejdříve 12/2008. Chtěl bych je zatím investovat např. do akcií TELEFÓNICA O2 C.R., kde se cena pohybuje kolem 509 Kč/ks. Vidíte v tomhle počinu výrazné riziko, nebo by jte volil jinak? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den.Mám dva syny,9 a 12let.Chtěla bych jim…

Dobrý den.Mám dva syny,9 a 12let.Chtěla bych jim spořit.Poradíte mi,prosím,jak a co vybrat,abych využila ty nejlepší podmínky týkající se úrokú ze spoření atd.Sama mám spořící účet.Bylo by vhodné jim také takový založit, bych si mohla dovolit jim spořit tak 400Kč na každého měsíčně.Děkuji


odpovídal(a): Redakce

All Property ltd.

Dobrý den,dostala jsem nabídku investovat prostřednictvím firmy All Property ltd a zajímal by mě váš názor na tuto společnost. Co se týká ČNB ta pouze sdělila, že Společnost All Property Ltd. není oprávněna poskytovat investiční služby na území ČR podle zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu, když nedisponuje potřebným povolením ČNB k této činnosti a nepodléhá tak dohledu ČNB. Předem děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

investice v dolarech

Dobrý den. Potřebovala bych od Vás poradit.Mám 20.000 dolarů uložených na termínovaném vkladu a bohužel jsem s klesajícím kurzem ztratila dost peněz.Zajímalo by mě,jaké mám možnosti. Děkuji za odpověd.


odpovídal(a): Redakce

pamětní mince

Dobrý den, zakoupili jsme několik zlatých a stříbrných pamětních mincí vydávaných Českou národní bankou a sledujeme růst jejich hodnoty. Zdá se nám to zajímavější než např.: penzijní připojištění u AXA, kde zisk z vložených peněz je několikrát menší. Jedná se o vhodný způsob zhodnocování peněz při požadavku malé až střední rizikovosti? Jaká je předpokládaná křivka růstu hodnoty těchto mincí v horizontu 5,10,15,20 let? Kdy je nejvhodnější je prodat? Děkujeme za odpověď (vojtech.kabelka@seznam.cz). Kabelkovi


odpovídal(a): Redakce

investice do poternciálních akcií

Dobrý den. mám možnost investovat do "potenciálních akcií" různých firem v zahraničí. tzn. Mám možnost být členem investičního klubu, který dodává kapitál firmám, které se chtějí dostat na burzu( london,new york..) až tuhle podmínku splní(cca 2 roky) pak lze své akce začít prodávat na burze s tím,že měly za 2 roky nárust cca 400%.( příklad: Skype ) Chtěl bych slyšet váš názor..vřele děkuji.s pozdravem p.Bartošek


odpovídal(a): Redakce

jak sestavit portfolio

Dobrý den, jsem studentem 4. ročníku a čeká mě praktická maturita, kde bude jedním z úkolů také sestavení portfolia. Prosím o ukázku, jak například investova 500 000,- (návratnost 6 let, vyšší zhodnocení, bezpečné investice). Nebo kam investovat při návratnosti do 1, 2, 3 a 10 let. Předem děkuji za Vaši odpověď!



odpovídal(a): Redakce

investice 300 000,-

Dobry den, mam k dispozici cca 300tis. korun, ktere bych rad vlozil na nejaky ucet, kde se mi budou pripocitavat uroky. S tim, ze 200tis. muzu nechat s delsi vypovedni lhutou cca 6mesicu a 100tis. s kratsi cca 14dni. Dale bych chtel k teto castce mesicne pridavat z vyplaty 3tis. Prosim o radu, kam nejlepe penize ulozit, aby se zhodnotily co nejvice. Dekuji


odpovídal(a): Redakce

konzervativní investice

Dobrý den. Mám k dispozici 2 milióny korun. Rád bych si nechal poradit co s tolika penězi. Musím říct, že jsem konzervativně založen co se týče peněz, nejsem přívržencem akciových trhů.Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

konzervativní investice

Dobrý den. Rozhodla jsem se částku 500.000.- Kč, která mi leží na účtě, zhodnotit. Přiznám se, že investičnímu obchodování vůbec nerozumím a můj postoj je spíše konzervativní, resp. chtěla jsem původně celou částku vložit pouze na termínovaný účet (cca 3 roky). Byla mi ale nabídnuta údajně lepší varianta - vložit peníze na akciový prémiový vklad u ČS a také částečně do profilových fondů. Co byste mi, prosím poradil Vy? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

jak nejlépe investovat

Dobry den, chtel bych se dotazat, jak v densni dobe nejepe investovat. Tedy konkretneji. Ziskal jsem nyni jisty obnos ktery cini necelych 1 500 000. Chtel bych penize nejak zurocit a z mnoha stran slysim rozchazejici se rady. Mnoho lidi mi doporucilo jako nejlepsi a nejvice rostouci investici koupit nejaky lukrativni byt. Dalsi zase investici do akcii a podilovych fondu. Avsak ja sam nevim jak presne vyhledat onen lukrativni byt, podel ceho se ridit a jestli je to vubec ta spravna cesta. V akciich a podobnych papirovych investice v odstate vubec nuc nevim a jak jsem se snazil o nich neco docist tak jsem je v podstate moc nepochopil. -Je teda nutne v tomto pripade najit si soukromeho financniho poradce ktery by se mi o moje finance staral? A kolik v tom pripade berou tito poradci nebo jak to vlastne chodi? Dekuji za jakoukoli pomoc. S pozdravem Ondra Wojoczek.


odpovídal(a): Redakce

investice na 5 let

dobrý den, mám k dispozici cca 400.000,-, mužete mi poradit do čeho investovat. za 5 let mi končí fixace u hypotéky a já bych chtěl zaplatit poměrnou část. Napadlo mě koupit stavební pozemek, a za 5 let prodat?


odpovídal(a): Redakce

investice pro studenty

Dobrý den jsem student a rád bych investoval, ale nemám v tomto směru žádné zkušenosti , aproto bych se chtěl zeptat jaká je pro mě jako pro srudenta vyhodná investice,která by třeba přinášela ňáke měsíční obraty.


odpovídal(a): Redakce

volné dolary

Dobry den, mam v bance vetsi mnozstvi dolaru a nevim, jak s nimi nejlepe nalozit. Je lepsi je v tuto dobu vybrat a promenit, nejakym zpusobem je investovat, nebo si je jeste ponechat? Dekuji predem za odpoved


odpovídal(a): Redakce

volné prostředky na eurovém a dolarovém účtu

Dobrý den, prosím o radu. Mám určitou finanční hotovost asi 4 roky na eurovém a dolarovém účtu KB. Kurz eura i dolaru značně klesl,takže mé finance v přepočtu na českou korunu mi značně poklesly. Dočetla jsem se o SGAM fondech Komerční banky. Myslíte, že je dobré tyto prostředky převést do SGAM fondů nebo mi poradíte vhodnější investování. Jsou to prostředky, které v nejbližších letech neplánují vybírat a byla bych ráda, kdyby se mi lépe zhodnocovaly.


odpovídal(a): Redakce

Konzervativní investice

Dobrý den! Mám k dispozici volných kolem 300 000 kč které zatím nepotřebuji.Mám je na běžným účtu ale chtěla bych je přesunout někam kde by se lépe zhodnocovali.Zároveň bych tam pak ctěla spořit dále volné prostředky každý měsíc z výplaty.Jsem ale konzervativní a nechci riskovat.Slyšela jsem o spořících účtech ING a Bawag Bank.Co si o nich myslíte jako o konzervativní investici? Děkuji. Bosáková


odpovídal(a): Redakce

AXA Konto a fond Rentier

Dobrý den, potřeboval bych od Vás radu. Mám měsíční finanční rezervu 10.000 Kč a chtěl bych ji pravidelně investovat v horizontu 3 let a potom to použít jako zdroj financování vlastního bydlení (výstavba rodinného domu v hodnotě asi 2 mil. Kč) a dosáhnout lepšího zhodnocení než na účtě v bance. Bylo mi doporučeno měsíčně ukládat 4.000 Kč do AXA Konta (výnos asi 2,5 %) a 6.000 Kč do podílových fondů Rentier společnosti PIONEER (výnos asi 4,5 %). Děkuji předem za odpověď.