FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA INVESTIČNÍ CERTIFIKÁTY

odpovídal(a): Redakce

investiční certifikáty

Dobrý den, chci se zeptat, jestli na internetu jsou stránky(v češtině nejlépe), na kterých lze najít certifikáty(nemusí to být realtime data) jak ke komoditám či indexům(akciových). Nebo jestli je dobrý program na ty cenné papíry?děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, drzim asi 8000 britskych liber,…

Dobry den, drzim asi 8000 britskych liber, ocekavam dalsi prijmy v GBP v nasledujicich mesicich a vzhledem k vyvoji kurzu GBP/CZK premyslim nad smennou transakci zminenych liber na ceske koruny, jelikoz se vyrazneho posileni britske libry ocividne asi nedockam:(. Cekat asi nema smysl, ze? Penize mam tzv. "v supliku" a premyslim, kam by bylo vhodne penize ulozit na dobu 1-2 roky. A jestli volit investice v CR v ceskych korunach nebo v GB v librach? Meli byste prosim Vas nejakou obecnou radu, jak byste se asi zachovali, kdybyste ted meli prijmy a rezervy v GBP a penize nasledujici 2 roky nepotrebovali?. Jenom doplnim: stavebni sporeni mam jiz rozebehle 4 rok a "přeplněné", dale mam jen investicni životní pojištění GENERALI, kde si nejsem jisty s jedorazovou investici, jelikoz mam vetsinu pod. v akciovem fondu. Jinak nemam zadne produkty. Dekuji a s pozdravem Jan Lejhanec



odpovídal(a): Redakce

krátkodobé investice

Kam investovat? Dobrý den,mám k dispozici 100.000,-Kč, které bych ráda krátkodobě (cca do konce tohoto roku) investovala, s možností dalšího vkladu v průběhu roku. Prosím o radu, týkající se nejlepšího zhodnocení s minimálním rizikem. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.


odpovídal(a): Redakce

garantované certifikáty

Dobrý den,chtěla bych investovat větší částku.Zajímám se o garantované certifikáty,nevím kde se informovat,poradit a následně pak třeba investovat. děkuji a přeji hezký den


odpovídal(a): Redakce

rozdíl mezi ETF a indexovými certifikáty

dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký je rozdíl mezi indexovými certifikáty, indexovými akciemi a ETF? není to to samé?? děkuji


odpovídal(a): Redakce

investice do PX indexového certifikáty

Dobrý den, zajímalo by mne zda-li je v současné době vhodné investovat do index.certifikátu, které jsou většinou vedeny v EUR s ohledem na vývoj koruny k EUR a dále kde lze eventuálně tyto certifikáty pokud možno co nejjednodušeji získat. Díky za odpověď


odpovídal(a): Redakce

investice do paládia

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak lze investovat do paládia. Děkuji Luboš Hlava


odpovídal(a): Redakce

investice do zlata

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kde a jakým způsobem je možné investovat do zlata a jaké jsou hlavní výhody/omezení. Děkuji, ph


odpovídal(a): Redakce

investování na Ukrajině

Dobrý den, měl byhc zájem o investování na Ukrajině hlavně v oblasti sledování burzy PFTS pomocí certifikátů a invesotvání do podílových fondu na Ukrajině do Ukrajinské měny a fondu, kteér investují hlavně do Ukrjajinských firem. Mám, ale problém nejde ani tak o jazykový, protože ukrajinštinu a ruštinu ovládám, ale problém je, že bych byl radši, aby tam investovala firma, která už s tím má zkušenost a zná místní zákony, protože pro mě jako pro cizince je na Ukrajině složitější investovat než zde doma v ČR. Můžete mi poradit s nějakou společností zde v ČR nebo nějakou mezinárodní firmou, která by mi umožnila vstoupit na ukrajinský trh cenných papírů? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

investice do egyptského indexu CASE 30

Dobry den, Mam zaujem investovat do Egyptskych indexovych certifikatov cec30. Poradite mi cez koho alebo on line cez internet mozem nakupovat? Dakujem L.Hanajik



odpovídal(a): Redakce

Jak fungují investiční certifikáty?

Často doporučujete místo podílových fondů investiční certifikáty. Investuji již delší dobu do podílovýchfondů, ale investiční certifikáty mě nic neříkají. Investuji u ČSOB. Mohu si tam také investiční certifikáty pořídit? Jaký je rozdíl mezi podílovými listy a certifikáty? Na jakém principu fungují a je to pro mě jako začátečníka složitější jak investování do podílových fondů?Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Nákup indexových certifikátů on-line

Dobry den chci se zeptat zda je mozne zakoupit indexove certifikaty online. A zaroven zda je nekde mozne online sledovat a porovnavat pohyb svetovych indexu i zpetne nekolik mesicu popripade i let. Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Kde a za jakých podmínek obchodovat s certifikáty?

Prosim o blizsi objasneni pojmu INVESTICNI CERTIFIKATY. Kde a za jakych podminek lze s nimi obchodovat? Ktera z bank ci investicnich spolecnosti ma dle vas nejlepsi / nejvetsi zkusenosti v tomto oboru investic. Dekuji predem za odpoved


odpovídal(a): Redakce

garantované certifikáty v CZK

Chci investovat 50 000,-Kč na 2,5roku s výnosem nad úrovní inflace.Poradíte mi konkrétní produkt,např garantovaný certifikát? Jak nepřijít o potencionální výnos při možném posilování koruny?Lze koupit garantovaný nebo diskontní certifikát v CZK? Pokud ano kde lze o nich získat informace?Děkuji za odpověď.