FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA OBCHODY NA RM-SYSTÉMU

odpovídal(a): Redakce

Zentiva

Dobrý den, mám dotaz ohledně squeez outu akcií společnosti Zentiva, ke kterém došlo v loňském roce. Jsem minoritní akcionář a bohužel jsem nestihla uplatnit výkup. Vím, že nyní probíhá evropský soud, ale nevím jak mám dále postupovat, abych získala protiplnění ze svých akcií. Podle informací ze společnosti Zentiva nemusí nový majitel společnost sanofi-aventis písemě informovat o skončení soudu. Zajímá mě tedy jaká mám práva a povinnosti a hlavně jak se dozvím, že už mohu své peníze dostat? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Investice na RM-Systému

Chci se podílet na přímo na akciovém trhu prostřednictvím RM-systému. Předpokládám, že na tom není nic náročného. Zkrátka zajít na nějakou pobočku RM-S, říci, že mám zájem investovat tam nebo tam, vyslovit požadavek na cenu a čekat. Je tomu tak? Je třeba ještě něco navíc? Samozřejmě musím vědět kam investice nasměrovat, že ano. Děkuji za odpověd.