Poradna.finance.cz

Potřebujete poradit s financováním bydlení, s daňovými záležitostmi, nebo třeba s ukončením svého studia?

Položte nám dotaz do příslušné poradny, kde se mu budeme věnovat. Zodpovězení dotazu je bezplatné. Dotazy můžete zadávat do formuláře níže.

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

NEJNOVĚJŠÍ DOTAZY

odpovídal(a): Redakce

Do jakého § přiznání daně fyz. osob a proč se…

Do jakého § přiznání daně fyz. osob a proč se zařadí pravidelný měs. příjem za reklamu na základě smlouvy o pronájmu, jejímž předmětem je celá plocha auta. Smlouva je uzavřena na 3 roky. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Zakladatel více právnických osob, v nichž má 100 …

Zakladatel více právnických osob, v nichž má 100 % podíl, nepobírá v jedné z nich mzdu.Auditor má k tomu výhradu, že je to velmi neobvyklé. Je to stanoveno v nějakém zákoně, že musí brát mzdu? Děkuji.odpovídal(a): Redakce

Dobry den. Chtela bych Vas pozadat o odpoved na…

Dobry den. Chtela bych Vas pozadat o odpoved na nasledujici dotaz: Jsem fyzicka osoba podnikajici na ZL a mam kontrakt se spanelskou firmou. Cast roku musim stravit mimo uzemi CR - v ruznych zemich sveta (cca tyden v kazde z 15 zemi a 3 mesice ve Spanelsku). Co musim udelat, pokud nestravim na uzemi CR pozadovanych 183 dni v roce? Jaky dopad bude mit tento fakt na me danove priznani? Dekuji za odpoved.


odpovídal(a): Zdeněk Navrátil, JUDr.

Prosím o sdělení, zda existuje nějaké omezení v…

Prosím o sdělení, zda existuje nějaké omezení v počtu odpracovaných hodin např. u učitelů, kteří mají plný úvazek v rámci pracovní smlouvy a pak pracují v téže škole jako lektoři na DOPP, případně zpracovávají pro jiné školy výukové materiály na základě smlouvy podle autorského zákona. Děkuji Valer


odpovídal(a): Redakce

Zdanění příjmů z příle?itostných činností

Vedle hlavního pracovního poměru jsem měla za rok 1999 nahodilé příjmy ve výši 9 800,- Kč. Musím tuto částku uvést na daňovém přiznání. Nevlastním ŽL.


odpovídal(a): Redakce

1)FO (jednoduch. účetnictví) se stane čtvrtletním…

1)FO (jednoduch. účetnictví) se stane čtvrtletním plátcem DPH od 1.12.99, DPH odečte i ze zásob koupených v 12-98, DPH z těchto zásob dám v r. 1999 do příjmů nebo zdaním až v r. 2000? 2)Může FO pronajímat nemovitost k jinému účelu než je zkolaudována? Jsem názoru, že to FU nevadí;a jak je to s odpisem nemovitosti používaného k podnikání (je v majetku firmy), který je zkolaudován k něčemu jinému, než je podnikatelsky využíván? Mnohokrát děkuji


odpovídal(a): Redakce

Prosím o radu. Podnikl jsem zahraniční 18ti…

Prosím o radu. Podnikl jsem zahraniční 18ti denní služební cestu jako podnikatel, konkrétně do Itálie a chtěl bych poradit jestli mám nárok na cestovní náhrady (diety), jestli ano, v jaké výši a jak je mám zaúčtovat. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Vážení odvolávám se na dotaz ze dne 31.5.2000…

Vážení odvolávám se na dotaz ze dne 31.5.2000 domnívám se že jste dali číslo tomuto dotazu 1926, když né jedná se o havarované auto a vrácení DPH. Lze - li to prosím,podívejte se na tento dotaz, je dost dlouhý. Doplňte tento dotaz o toto.Pojišťovna zaplatí častku opravně, né nám,jak potom mohu účtovat,o něčem co mi nepřišlo vůbec na firmu.Pohledávce rozumím, když pošlou pojistné plnění naší firmě, to vím jak zaůčtovat,ale nevím když to plnění pošlou jiné firmě ( opravně ) jak mohu něco zaůčtovat když fiz. nedostanem ty peníze my. Domnívám se že když něco hmatatelně není, nelze o tom účtovat, prosím poradíte mi nevím co s tím.Mohu stále požádat zůčastněné strany,aby šlo vše přez naší firmu. Děkuji za trpělivost,pěkný den Vám všem přeje Helena


odpovídal(a): Redakce

Jaké konečné srážkové dani podléhá vyplácený…

Jaké konečné srážkové dani podléhá vyplácený kupón (výplata v roce 2000) z obligací emitovaných do konce roku 1997?


odpovídal(a): Redakce

Dotaz Co lze považovat za dočasné rozdíly ve…

Dotaz Co lze považovat za dočasné rozdíly ve vztahu k výpočtu výše odložené daně, do roku 1999 včetně se při výpočtu vycházelo pouze z rozdílů mezi účetními a daňovými odpisy? S pozdravemodpovídal(a): Redakce

Sazba DPH

Jaká je sazba DPH u oprav vodovodních baterií, splachovačů, umyvadel a záchodů.


odpovídal(a): Redakce

mam-li jako student nejaky prijem,jake jsem …

mam-li jako student nejaky prijem,jake jsem povinen platit dane,pripadne jine poplatky? dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dotaz V zákoně o dani z příjmů je v § 25 uvedeno…

Dotaz V zákoně o dani z příjmů je v § 25 uvedeno, že odměny členů statutárních orgánů nelze započítávat do daňových nákladů a není nutné z nich odvádět pojistné na sociální či zdravotní pojištění. Vztahuje se tento výklad na veškeré odměny představenstva a dozorčí rady i v případě, že mají smlouvu podle zákoníku práce, nebo podle obchodního zákoníku? Jde např. o odměny za zasedání představenstva a dozorčí rady, za výkon činnosti představenstva a DR, tantiémy atd? S pozdravem


odpovídal(a): Redakce

zdanitelné plnění

Dobrý den, v ČR jsme provedli práce související s rozjetím projektu pro Mexickou firmu a nyní jí tyto služby musíme přefakturovat. Obě strany jsou osoby identifikované k DPH. Všechny služby byly provedeny v ČR. Jakým způsobem budeme nyní fakturovat Mexiku co se DPH týče? Předem děkuji.


odpovídal(a): Redakce

ÚROKY Z TV

Vážení, Podnikám jako fyzická osoba na základě živnostenského oprávnění. V průběhu roku jsem postupně z účtu který používám pro podnikání převedl peníze na termínovaný vklad. Souhrn připsaných úroků byl cca 50 000,- Kč. Z této částky mi banka odečetla 15 % jako daň z příjmu. Jak mám operovat s výnosem z připsaných úroků při zdanění zisku z podnikání.


odpovídal(a): Redakce

1. Byla mi darována nemovitost-rod. dům od matky.…

1. Byla mi darována nemovitost-rod. dům od matky. Jakým způsobem mám zaplatit darovací daň? 2. Jako vlastník rod. domu, který se rekonstruuje a je neobyvatelný, musím platit celou daň z nemovitosti nebo mám nárok na úlevu na dani?


odpovídal(a): Redakce

Spol. s r.o. si pronajímá od pronajímatele…

Spol. s r.o. si pronajímá od pronajímatele výrobní halu a zařízení (stroje). V nájemní smlouvě je uvedeno, že nájemné se platí měsíčně předem vždy v předchozím měsíci. Lze pak akceptovat jako datum zdanitelného plnění na faktuře za nájemné pro uplatnění odpočtu DPH poslední den předchozího měsíce ? Tedy například 31.03.2000 u nájemného za duben 2000 ? Děkujeme za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Bude-li mě známý ze zahraničí (cizinec)…

Bude-li mě známý ze zahraničí (cizinec) pravidelně bezúročně půjčovat větší finanční částky v cizí měně s dlouhou dobou splatnosti na stavbu mého RD tady v ČR, měl bych já nebo on daňovou či jinou povinnost (např. ohlašovací, justiční apod.), popř. v zahraničí? Musíme nutně mít úvěrovou smlouvu nebo stačí verbální dohoda? Podotýkám, že jsem fyzická osoba s příjmem ze závislé činnosti a on podnikatel v SRN.Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Již několikrát se nám stalo, že jsme poslali…

Již několikrát se nám stalo, že jsme poslali úhradu nějakého závazku a věřitel nám později sdělil , že tuto úhradu použil na úplně jiný závazek, např. na úrok z prodlení. Tím ovšem se v určitém období značně liší naše evidence závazků a jeho evidence pohledávek, nehledě k tomu, že nám dále nabíhají poplatky či úroky z prodlení z původního závazku. Tento postup praktikují zejména banky a finanční úřad, ale někdy i obchodní partneři. Domníváme se, že je v rozporu s § 330 Obchodního zákoníku, nebo se mýlíme? S pozdravem


odpovídal(a): Redakce

Mohu se dovědět co znamená na výzvě z finančního…

Mohu se dovědět co znamená na výzvě z finančního úřadu \\\"\\\"Výzva dle ustanovení§ 16, ods. 2a a c, zákona č. 337/92 Sb. o správě daní a pol. v plat. znění.\\\"\\\" Děkuji.Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.