FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna pojištění je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA ÚRAZOVÉ POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Musím být na nemocenské?

Dobrý den měl bych dotaz k úrazovému pojištění.Mám asi 4 měsíce novou úrazovou pojistku.Chtěl bych se zepat na toto.Měl jsem úraz oka a doba lečení trvala celkem 10 dní.Odmítl jsem nemocenskou,chodil jsem do práce ale lečbu jsem dodržel přesně tak jak mi lékař řekl.Ted si chci vyřídit výplatu úrazového pojištění.Není nutné pro vyřízení úrazové pojistné události byt na nemoceské že?U mého minulého úrazového pojištění to nebylo potřeba.Taky jsem měl uraz oka a celková doba lečby byla 6 týdnů bez nemocenské a bez problému mi pojistku vyplatili...jen se Vás chci zeptat jak to vlastně aby nebylo zbytečné nechat formulař pro pojištovnu vyplnit lékařem za který musím lekaři zaplatit..jde mi tedy o to zda se úrazová pojistka(plnění) dá vyřizovat i bez nemocenské,jen za dobu potřebné lečby určené lékařem.Děkuji za odpověď.Přemek.


odpovídal(a): Redakce

Úrazové pojištění

dobrý den, měla jsem sjednanou pojistku sluníčko a pojištěný byl syn. V březnu se stal úraz, pojistka byla aktivní ale neplacena. V květnu byla na vyzvání pojistovny neuhrazené pojistné zaplacené. Od té doby mi nechodí složenky na zaplacení. Je pojistka stále aktivní? A pokud je zrušená, mohu uplatnit synovo úraz jako pojistnou událost? Děkuji za radu



odpovídal(a): Redakce

Zrušení úrazového pojištění

Dobrý den.Chci se zeptat,je nutné mít notářsky ověřený podpis,pokud chci zrušit úrazové pojištění?Děkuji Radmila


odpovídal(a): Redakce

Trvalý následek úrazu

Dobrý den, mám dotaz ohledně plnění trvalých následků úrazu. Můj přítel měl u ČESKÉ POJIŠŤOVNY od roku 1992 sjednanou úrazovou pojistku na 10 let. V roce 1995 se mu stal úraz při kterém ochrnul na dolní polovinu těla a teto úraz byl odškodněn trvalými následky ve výši 100%. Tato pojistka vypršela v roce 2002 a následně poté si uzavřel pojistku novou opět u České pojišťovny. V roce 2006 utrpěl v zahraničí (měl uzavřenou i další pojistku na úraz v zahraničí) další úraz nohy, který má taktéž trvalé následky, které jsou potvrzeny i lékařskými zprávami. Ovšem pojišťvna mu odmítla plnění trvalých následů vyplatit s tím, že už mu trvalé následky ve výši 100%byly vyplacena na předchozí úraz. Můj dotaz tedy zní, zda má nárok na pojistné plnění trvalých následků, či nikoliv, když se vlastně už jedná o jinou pojistku, než na kterou mu bylo v roce 1995 již plněno? Popřípadě jak by měl postupovat dále...Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Úrazové pojištění

Dobrý den, mám dotaz ohledně úrazovho pojištění. Chceme si sjednat úrazové pojištění pro celou rodinu. Zaujali nás dvě nabídky: první je flexi od České spořitelny, druhá je od ČPP. Která z nich by byla pro naši rodinu výhodnější? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Plnění za trvalé následky úrazu

Dobrý den,před rokem jsem měla pracovní úraz a chtěla jsem se zeptat po jak dlouhé době se vyplácejí trvalé následky.U české pojišťovny a u kooperativy.Moc děkuji.Martina


odpovídal(a): Redakce

Trvalé následky

Dobrý den,v roce 2001 jsem byl pojištěný u České pojišťovny-klasická úrazová pojistka,a stal se mi úraz,kdy jsem měl zničené koleno-kus chrupavky a kosti pryč,a byla mi dělaná mozaik plastika.Úraz mi neuznali jako s trvalými následky,pak jsem s nimi ukončil smlouvu,a teď mám s tím kolenem poslední 2 roky problémy,špatně na ni přenesu váhu,chrupavka se opotřebovává a křupe tam.Je mi 30 let a dělám bojové umění.Lze ještě nárokovat trvalé následky i když u nich už nejsem a je to pár let? Problémy s tím mám teprve poslední 2 roky.Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Trvalé následky

Dobrý den, mám dotaz ohledně trvalých následků. Zajímá mě, když už je mám jednou přiznané, zda se o ně musí žádat každý rok.Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Sjednání úrazového pojištění

Chci sjednat úrazové pojištění pro 18tiletou dceru - studentku. Nesportuje. Jaké pojistné limity by pojistka měla mít? Myslím na trvalé následky apod. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jaká je v současné době dle Vašeho…

Dobrý den, jaká je v současné době dle Vašeho názoru nejlepší pojišťovna na našem trhu pro úrazové pojištění celé rodiny (2 dospělí + 3 malé děti)na jednu smlouvu? Děkuji za odpoveď. Adela



odpovídal(a): Redakce

Úrazové či kapitálové životní pojištění?

Dobrý den.Jsem muž 39 pracující jako řidič v zaměstnaneckém vztahu-rizikové pracoviště,neorganizovaný sportovec-cyklistika,plavání,běh,fitnes,zcela zdráv,doposud s minimem úrazů,nestonající a nevím zda a jaké zvolit pojištění.Zda úrazové nebo životní s měsíční platbou 200-300kč.Prosím o radu a stručné informace o tom kterém produktu.Děkuji předem


odpovídal(a): Redakce

Denní odškodné

dobry den mam na vas jeste jeden dotaz...tyka se sjednani pojistky denniho odskodneho...kdyz uz jsem byl s jednim vykloubenym ramenem na operaci a ted se chci pro vsechny pripady co kdyby nahodou nechat pojistit(denni odskodne) tak je v tom nejaky problem nebo proste prijdu do pojistovny a necham se pojistit a nic jim rikat nejsem povinny?neco jsem zaslechl ze by po me mohli chtit nejake ceste prohlaseni ze jsem v dobe podpisu pojistky plne zdrav a nic a zadne operace neplanuji..co je na tom pravdy ?muzete mi prosim odpovedet na toto dekuji. Prema


odpovídal(a): Redakce

Promlčení nároku na pojistné plnění

Dobrý den, dne 3.9.2003 se mi stal úraz. V měsíci srpnu 2007 (podací razítko 28.8.2007) jsem podala na pojišťovnu Oznámení úrazu vyplněnou lékařem. Pojistnou smlouvu úrazového pojištění mám v platnosti, řádně placenou a v platnosti byla i v době úrazu. Pojišťounou mi však bylo sděleno, že na likvidaci úrazu nemám nárok, protože případ je prý promlčený. Když jsem se proti tomuto ohradila, bylo mi řečeno, že jsem žádost podala pozdě a že by ji pojišťovna nestihla vyřídit do konce promlčecí doby. Měla jsem prý soud požádat o přerušení promlčecí doby. Jedná, prosím, pojišťovna v souladu se zákony?


odpovídal(a): Redakce

Vyplnění formuláře úrazového pojištění

zdravim vas a chtel bych se zeptat na jednu vec mam urazove pojisteni u kooperativy a zdravotni pojistku v sokolu...a jetse ted bych si chtel zaridit pojistku denni odskodne....jde to?muzu mit treba tri pojistky nebo musim nekterou zrusit?a druha vec kterou jsem se chtel zeptat formular urazove pojistky vyplnim z jedne strany ja a z druhe strany lekar..ale ktery ten co me operoval nebo obvodni lekar???bo si me prehazuji jak horky brambor tak bych potreboval vedet kdo mi to vyplni....dekuji za odpoved..prema


odpovídal(a): Redakce

Úrazové pojištění - parašutismus

Dobry den, poradite jaka pojistovna je schopna pojistit meho pritele proti urazu na parasutismus? Zivi se jako tandempilot a kameraman, skace cca 800 seskoku rocne. Existuje nejaka rozumna pojistovna, ktera ho pojisti za slusny peniz a plneni v pripade urazu neni zanedbatelne? Diky moc za odpoved. PJ


odpovídal(a): Redakce

Neplacení pojistného a nárok pojišťovny

Dobrý večer, prosím o radu. Loňský duben jsem uzavřel úrazové pojištěni "skupina 3" na popud bývalého zaměstnavatele - už tam nepracuji. Pojišťovna mi posílala složenky, které jsem neplatil, pojistku jsem ani nepotřeboval. Volal jsem jim, že pojistku chci zrušit, ale po telefonu tak nelze učinit. Přišel mi dopis, že pojistka zaniká a já jsem povinen zaplatit pojistné za půl roku. Lze se tomu nějak vyhnout, jak to řešit? Děkuji.