FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna pojištění je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Mám zájem o životní pojištění u Nationale…

Mám zájem o životní pojištění u Nationale Neederlanden - výhody a nevýhody, jenž tato pojišťovna skýtá.


odpovídal(a): Redakce

Ktera pojistovna nabizi jako vyhodu ze sjednani…

Ktera pojistovna nabizi jako vyhodu ze sjednani povinneho ruceni na auto: "kupon MHD" (tramvajenku) popr. pro ktera mesta?



odpovídal(a): Redakce

Zajimalo by mel, jaky byl celkovy stav pojistoven…

Zajimalo by mel, jaky byl celkovy stav pojistoven na nasem trhu v roce 1999.Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Vážená paní nebo pane, zajímám se o problematiku…

Vážená paní nebo pane, zajímám se o problematiku pojištění duševního vlastnictví. Jestli mi v této oblasti můžete poskytnout jakékoli informace a nebo mi jinak pomoci, například poradit, na kterou pojišťovnu se v tomto obrátit, budu Vám zavázán. Děkuji a očekávám vaši odpověď tak brzy jak tobude možné. S pozdravem Tomáš Šimko


odpovídal(a): Redakce

Vážení, protože nemám čas obíhat pojišťovny a…

Vážení, protože nemám čas obíhat pojišťovny a trávit v každé čas vybíráním nejvhodnějšího produktu, obracím se na Vás touto formou. Jsme tříčlenná rodina ve věku 36,33 a 6 let. Máme úvěr a chtěli bychom si sjednat nějaké pojištění, které by alespoň pokrylo úvěr a nejlépe ještě něco navíc v případě, že by se jednomu z nás něco stalo a nebyli bychom schopni splácet. Pojistná částka by měla činit min. 200 000 Kč. Nejvhodnější by se nám zdálo pojištění takové, které by pokrylo úvěr 250000 Kč a ještě nás alespoň na nějakou přechodnou dobu zajistilo nebo zajistilo naše dítě (cca 150-200000 Kč). Nevylučujeme ani kombinaci více pojištění. Max. výše splátek by však neměla být více než 300-400 Kč/měsíc s možností upravit ji během pojištění nahoru nebo dolů podle momentální situace. Úvěr budeme splácet po dobu 8 let, podle toho také uvažujeme o délce pojištění. Navrhněte nám prosím typ pojištění , nejlépe i s návrhem splátkového kalendáře za tímto účelem, abychom se mohli alespoň zorientovat v nabídce. Pro konkrétní uzavření smlouvy bychom nejspíš kontaktovali nejbližší pobočku nebo zástupce.


odpovídal(a): Redakce

Pokud určím opravněnou osobu v případě životního…

Pokud určím opravněnou osobu v případě životního pojištění, je vyplacena částka pouze této osobě nebo se přihlíží k ustanovením o dědickém právu (nezletilé děti a pod.) Děkuji za odpověď. Radomír Zavíral


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o informaci potřebuji…

Dobrý den, prosím o informaci potřebuji životní pojištění či pojištění úvěru pro hypoteční ústav kde mám: hypotéku na 1 200 000 Kč, se splatností 20let,narozen jsem 1963, zdráv,lékař zajímám se o ústav s nejnižší možnou měsíční splátkou při této konfiguraci děkuji s pozdravem Vladimír Horák


odpovídal(a): Redakce

Memu otci je 59 let. Mohli byste mi poradit,…

Memu otci je 59 let. Mohli byste mi poradit, ktera pojistovna nabizi nejvyhodnejsi urazovou pojistku. Dale dle vaseho servisu me zaujala variabilni sporici pojistka - prod. akce trend s Go sadou mobilniho telefonu (protoze o nej kvuli nemocnemu srdci uvazuje) jake jsou podminky pro uzavreni smlouvy a u ktere pojistovny se sjednava. Za odpoved dekuji moc.


odpovídal(a): Redakce

Je výhodné sjednat životní pojištění (pro případ…

Je výhodné sjednat životní pojištění (pro případ smrti i dožití na 20 let ) zároveň se spořící úložkou za těchto podmínek: (můj věk 31 roků) Pojištné částka v případě smrti : 500 tis.Kč Roční platba pojistného 15.000,- Kč V případě dožití plnění ve výši cca 900 tis. Kč. Nebo založit pouze holé pojištění a spořit jinou formou. Děkuji a jsem s pozdravem


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím Vás, zda by jste mě mohl…

Dobrý den, prosím Vás, zda by jste mě mohl informovat o uvedeném druhu pojištění - za jakých podmínek, formu placení - měsíčně, ročně? ap. Konkrétně se mi jedná o pojištění odcizení při odvodu peněžní hotovosti cca 100-200 tis.



odpovídal(a): Redakce

Dcera má 18let a po skončeném pojištění proti…

Dcera má 18let a po skončeném pojištění proti úrazu jí zbyla hotovost 30 tis. Kč. Nové pojištění již uzavřela a chtěla by co nejlépe zhodnotit výše uvedenou částku s tím, aby byla uložena nejdéle na 3 roky, měla zaručený výnos a v případě nutnosti bylo možno část prostředků vybrat. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Vazeni, v lednu 2000 jsem uzavrel smlouvu o hyp.…

Vazeni, v lednu 2000 jsem uzavrel smlouvu o hyp. úveru na 20 let. Jelikoz si pocitam financni plan, povazuji za nutne se nechat zivotne pojistit. Jelikoz pocitam s predcasnymi splatkami (5-lete obdobi), zaujalo me pojisteni 8K u ALLIANZ, kdy dostanu vyplacenu pojistnou sumu po castech v prubehu pojisteni a tim bych napr. mohl postupne predcasne splacet hypoteku. Nabizi podobny produkt jeste jina pojistovna? Dekuji za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, protože mi končí pojištění domácnosti…

Dobrý den, protože mi končí pojištění domácnosti(byt v paneláku), tak mi prosím Vás, poraďte, u které pojišťovny bude nejlépe uzavřít novou pojistnou smlouvu?


odpovídal(a): Redakce

Prosím,potřebuji pojistit nemovitost,která se…

Prosím,potřebuji pojistit nemovitost,která se bude v průběhu pojištění opravovat a přistavovat. Pojištění nemovitosti, zařizovacích předmětů případně pracovníků. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Prosím o odpověď, zda je lepší (výnosnější)…

Prosím o odpověď, zda je lepší (výnosnější) založit si kapitálové životní pojištění (student -22let) nebo raději stavebně spořit či investovat do otevřených podíl. fondů (př. IPB fond fondů). Jedná se mi o výši výnosu, nikoli tedy pojistnou ochranu. Dočetl jsem se, že ČS-Živnostenská pojišťovna nabízí takový produkt, kde je možno z takovéhoto pojištění vybírat urč. část a pojištění kdykoli zrušit. A co kapitál. životní pojištění u IPB pojišťovny? Nabízí něco podobného? Děkuji Vám za odpověď a těším se na další spolupráci.


odpovídal(a): Redakce

Potřebuji uzavřít životní pojistku k zajištění…

Potřebuji uzavřít životní pojistku k zajištění hypotečního úvěru ve výši 468 000 Kč , splatnost 10 let. Žadatelem je manžel, který má 24 let, já jsem spolužadatel a je mi 21 let. Jaká pojišťovna má nejvýhodnější podmínky? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Uzavření úrazové a životní pojistky. Ročník 1970,…

Uzavření úrazové a životní pojistky. Ročník 1970, bezdětná svobodná.


odpovídal(a): Redakce

Pokus

Další pokus


odpovídal(a): Redakce

Další velký pokus

Další velký pokus


odpovídal(a): Redakce

Pro pojištění rodinného domku hledám optimální…

Pro pojištění rodinného domku hledám optimální pojištění ( s důrazem na solidnost pojišťovny)