FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna pojištění je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Kamarád bude mít plný invalidní důchod. Pojistí…

Kamarád bude mít plný invalidní důchod. Pojistí jej životním pojištěním některá pojišťovna ? Teď má neschopenku.


odpovídal(a): Redakce

Vážení, chci si pojistit denní odškodné při…

Vážení, chci si pojistit denní odškodné při pracovní neschopnosti s pevnou částkou, bez ohledu na mé příjmy. Příklad: Chci se pojistit tak, aby mi bylo vypláceno řekněme po 14 dnech neschopnosti 500,- Kč denně. V současné době toto pojištění funguje tak, že když jsem OSVČ a měl jsem malé příjmy, nedostanu nic, nebo jen málo, ale určitě ne požadovanou pětistovku. Je nějaká možnost? Když ano u jaké pojišťovny? Děkuji Bronislav Skřivánek



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, potřebuji poradit v oblasti…

Dobrý den, potřebuji poradit v oblasti kapitálového životního pojištění. Je mi 28 let, chci spořit asi 300,-/měsíčně. Kamarád mi nabízí kapitálové životní pojištění Kooperativy a tvrdí, že její nabídka je pro mě ta nejlepší na trhu. Má pravdu? Můžete prosím srovnat životní pojišťovny dle výhodnosti pro klienta, nebo jsou všechny přibližně stejné? Díky za odpověď M. Skalický


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, vas server se mi velmi libi. Mam…

Dobry den, vas server se mi velmi libi. Mam jeden dotaz. Prave studuju VS a rodice mi chteji platit pojisteni, pripaden stavebni sporeni ci nejaky podobny produkt, tak abych po vystudovani mel nejake penize a abych byl pojisten proti urazu ci invalidite. Proto se Vas ptam, jaky produkt by jste mi doporucili? Jestli existuje kuprikladu stavebni sporeni kombinovane s zivotnim pojistenim, pripadne s pojistenim urazovym. Rodice si to predstavuji tak, ze bych treba za 56 let mohl s tou castkou po splneni urcitych nalezitosti (pravidelne vklady) volne disponovat a po dobu placeni tohoto produktu byl chranen urazovym ci zivotnim pojistenim. Predem dekuji za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Je mozne na Vasich strankach najit podily na…

Je mozne na Vasich strankach najit podily na zisku ze zivotniho pojisteni u jednotlivych pojistoven? (jakesi srovnani) Eventualne kde jinde? Dekuji za odpoved Vaclav Finek


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Narodil se mi syn. Zajímal by mě…

Dobrý den. Narodil se mi syn. Zajímal by mě nejvýhodnější spořící či pojistný produkt, příp. kombinace obou. Chtěl bych platit maximálně 200,- až 300 Kč měsíčně. Bylo by dobré, aby bylo možné naspořené částky vybírat. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Chci zjednat pojištění tříletého dítěte, zároveň…

Chci zjednat pojištění tříletého dítěte, zároveň to má být i spoření , na dlouhou dobu


odpovídal(a): Redakce

Je mi 48 let, mam uzavreno stavebni sporeni na 4…

Je mi 48 let, mam uzavreno stavebni sporeni na 4 cleny rodiny. mam zajem uzavrit zivotni pojisteni pro pripad umrti (pripadne ..a doziti), ve prospech svych deti. prosim doporucte nejvhodnejsi produkt a pojistovnu. diky


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chci uzavřít životní pojištění …

Dobrý den, chci uzavřít životní pojištění (kapitálové, investiční) pro případ smrti, vážné nemoci. Slyšel jsem o produktu TRENDu. Co to je za produkt a u jaké pojiš´tovny? Je mně 30 let, měsíční platba cca 500,- Kč. U jaké pojiš´tovny je to nejvýhodnější? V současné době mám běžné pojištění KZP u IPB. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Je mi 28 let a v současné době mi skončilo 10-ti…

Je mi 28 let a v současné době mi skončilo 10-ti leté pojištění mé osoby se spořením. Chtěl bych v podobném duchu pokračovat, ale stím, že mám v dnešní době rodinu a dvě děti a chtěl bych aby neměli žádné existenční problémy v případě mé smrti nebo nemoci. Jaký produkt a od jaké pojišťovny je pro mne nejvhodnější. Děkuji



odpovídal(a): Redakce

Zajimám se o životní pojištění konkrétně u…

Zajimám se o životní pojištění konkrétně u pojišťovny Wüstenrot. Byla bych ráda, kdybyste mi zaslali podrobnější informace o tomto pojištění, jaké prodkukty nabízení a jaké jsou všeobecné pojistné podmínky. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Zajimali by me podrobnosti o zivotnim pojisteni …

Zajimali by me podrobnosti o zivotnim pojisteni deti spojenem s urazovym pojistenim a zaroven, aby dite bylo zabezpeceno pro pripad smrti nebo invalidity rodicu. Existuje takovy produkt? Ktere pojistovny ho poskytuji? Lze na Vasem servru ziskat podrobne informace? Dekuji za odpoved


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,s úvěrem od stavební spořitelny…

Dobrý den,s úvěrem od stavební spořitelny dostavuji rodinný dům a tedy pro klid bych rád pojistil svou osobu. Chci tedy poprosit o radu kde a co by se nejlépe dalo pořídit za cca 500 Kč měsíčně. Předem děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Jako jednu z podminek cerpani hypotecniho uveru…

Jako jednu z podminek cerpani hypotecniho uveru od Bank Austria Creditanstalt potrebuji pojistit nemovitost (byt v bytovem dome)v kupni cene 1.5 mil Kc. Mohli byste mi doporucit vhodnou pojistovnu? Dekuji predem Roman Slowioczek


odpovídal(a): Redakce

mám zájem o pojištění denních dávek v nemoci a…

mám zájem o pojištění denních dávek v nemoci a hledám pojišťovnu, která poskytuje pojištění s následujícími parametry: a) pevná smluvní denní částka b) žádné prokazování příjmů i nákladů c) stačí pracovní neschopnost, není potřeba hospitalizace d) v případě úrazu výplata během několika dnů, nanejvýš 14 Quido Sochor


odpovídal(a): Redakce

Potrebuji pojistit venkovsky dum, uzivany jako…

Potrebuji pojistit venkovsky dum, uzivany jako rekreacni staveni, pokud mozno nejen stavbu, ale i veci v nem umistene (bezne zarizeni vcetne spotrebni elektroniky). Dum je cely zdeny, ve vesnici,v sousedstvi jsou domy trvale obyvane. Prosim poradte mi pojistovnu jinou nez Ceskou pojistovnu, ktera ma pro tento pripad dobry pojistny produkt (radeji 2 pojistovny, pokud toto pojistuji, o Ceske pojistovne vim, ze ano). Dum je v zapadnich Cechach, ale my bydlime v Praze - jednani o smlouve v Praze by bylo vyhodou. Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Zajímá mě oblast kapitálového pojištění: 1/…

Zajímá mě oblast kapitálového pojištění: 1/ možnost se pojistit společně s manželkou tak, kdyby se něco stalo-výplatu dostane druhý - kolik to stojí a o kolik je to dražší, než kdyby jsme se pojistily zvlášť 2/ Možnost se pojistit tak, abychom si část vložených prostředků mohli půjčit, nebo vybrat- jaké jsou úroky u půjček a zda-li se snižuje výše pojistky při půjčce a po vrácení zda-li výše pojistky se vrátí na původní hdnotu před půjčkou-jak dlouho se max. taková půjčka z pojistky vrací. U výběru trvalého - snižuje se hodnota pojistky? 3/Tzv. investiční pojištění-slyšel jsem, že lze z něho vybírat popř. vkládat, úrok je vyšší než u klasické životní pojistky. ajímalo by mne kdo nabízí možnost najednou definitivně zaplacených pojistek s investicí do nejen českých, ale i zahraničních fondů. 4/ Jaké jsou garance státu při krachu pojišťovny 5/ Možnost si připojistit úrazy - nechci ale Nationale N. protože u nich jsou úrazy jen velké. Mě zajímá i náhrada za lehké úrazy a to- při neschopnosti, i jako trvalé následky. Kolik takové poj. stojí, lze si ho uzavřít nezávisle na životní pojistce a co všechno v něm musí být ještě. 6/ Možnost pojištění léčebných nákladů vč. ceny pojištění u lyžování v zahraničí mimo sjezdovky. do Kč 40 denně. 7/ Kolik dostanu měsíčně po odchodu do důchodu v např.60 roce, když si své penzijní spoření nechám vyplácet. Mám další otázky - snad příště podle Vaší odpovědi Naspořeno bych měl mít cca 1 mil Kč.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Měl bych dotaz ohledně sdruženého…

Dobrý den. Měl bych dotaz ohledně sdruženého životního pojištění dětí. Před časem se mi narodil syn a chtěl bych uzavřít nejvýhodnější pojištění. Oslovila mne již ČP a Komerční pojišťovna. Konkrétně bych měl zájem o pojištění na cílovou částku např. 100.000,-- Kč. Na základě mého laického porovnání se mi jeví jako výhodnější pojištění u Komerční pojišťovny, ať se již týká měsíční pojistné čásky (350,-- Kč) nebo i plnění v případě úmrtí jednoho pojistníka (20% čílové částky jednorázově + 2% každý měsíc). Česká pojišťovna nemá asi jednorázovou výplatu 20% a podle všeho vyplácí roční důchod. Na druhou stranu je třeba ale asi zvážit to, zda zde budou pojišťovny ještě za těch 18 let. Měl bych k Vám proto prosbu, jestli byste mi mohl poradit, kde by asi bylo (s ohledem na nabídky a perspektivu pojišťoven,na výši měsíčního pojistného a cílové částky, atd.) nejvýhodnější uzavřít sdružené pojištění dětí. Zdali u některé z výše zmiňovaných pojišťoven, které mne již oslovily, nebo u nějaké úplně jiné. Mnohokrát Vám děkuji. Kopecký


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mam zajem o zivotni pojisteni na…

Dobry den, mam zajem o zivotni pojisteni na dvacet let. Pojistne bych slozil jednorazove, a to 300.000 Kč. Mohli byste mi, prosim, sdelit, jake podminky jednotlive pojistovny nabizi? Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mam zajem o zivotni pojisteni na…

Dobry den, mam zajem o zivotni pojisteni na dvacet let. Pojistne bych slozil jednorazove, a to 300.000 Kč. Mohli byste mi, prosim, sdelit, jake podminky jednotlive pojistovny nabizi? Dekuji