FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna pojištění je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Dle čeho se rozhodovat při výběru pojišťovacího…

Dle čeho se rozhodovat při výběru pojišťovacího ústavu a zájmu o zřízení katipálového životního pojištění?


odpovídal(a): Redakce

Vážená paní/pane, Je mi 33let a jde mi o…

Vážená paní/pane, Je mi 33let a jde mi o zabezpečení rodiny v případě mého úmrtí, invalidity a současně bych chtěl něco málo naspořit do budoucnosti? Dále uvažuji během 2-5let o stavbě rodinného domu - tudíž o úvěru. Také uvažuji o penzijním připojištění a úrazovém pojištění pro mne, manželku a děti. Dále chci přepojistit domácnost (nyní je u ČS pojišťovny), zde preferuji cenu a výši plnění. Je výhodné vše uzavřít u jednoho pojišťovacího ústavu? A u kterého (u kterých)? Můžete mi poradit, které produkty bude nejvýhodnější použít (nějakou stavebnici)? Děkuji za odpoveď. S pozdravem Libor Lecián



odpovídal(a): Redakce

Rád bych zjistil, zda existuje nějaký komplexní…

Rád bych zjistil, zda existuje nějaký komplexní produkt (myslím kapitálové životní pojištění), kde bych byl pojištěn pro případ úrazu, úmrtí, zůstatky by se úročily, součástí by bylo třeba i penzijní připojištění, atd. atd. Sdělte mi prosím, zda existuje pojišťovna, který podobný prodkut nabízí, případně odkaz na ni. S pozdravem Martin Leskour


odpovídal(a): Redakce

Zadam Vas o informace k pojistovani uveru. Jde…

Zadam Vas o informace k pojistovani uveru. Jde o hypotecni uver na 20 let, ve vysi 1 100 000Kc, ziji sam, je mi 35 let, neprovozuji rizikové sporty, mam stabilni zamestnani (st. urad). Zajima me kolik by pojisteni vyse uvedeneho uveru stalo, a to ve vice variantach pro ruzne pojistovny pusobici v CR. Dekuji. Stepanek


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chtela bych si uzavrit smlouvu o…

Dobry den, chtela bych si uzavrit smlouvu o zivotnim pojisteni, ale zatim vaham, jestli si sporit mesicne 1000 nebo 1500 korun. Chtela bych se proto zeptat, kolik by cinila rocni danova uspora podle nove schvalenych podminek u techto dvou castek. Je mi 25 let. Take bych se chtela zeptat, kolik by usetril clovek, ktery by platil stejnou castku, ale bylo by mu 40, resp. 50 let. dekuji Vam, s pozdravem Dana Zwiebova


odpovídal(a): Redakce

je mi 39 let, beru si hypoteku na 770 tis.Rád…

je mi 39 let, beru si hypoteku na 770 tis.Rád bych uzavřel živostní pojištění na částku cca 500 tis, protože více bych asi nebyl schopen uplatit. Jaký produkt by byl výhodný. rád bych, aby měl hlavně spořící formu s možností ev. výběru, nechci pouze rizikové. díky


odpovídal(a): Redakce

Chtěla bych si vybrat vhodné životní pojištění,…

Chtěla bych si vybrat vhodné životní pojištění, jak pro případ nějakých nenadálých událostí, spojené se spořením.


odpovídal(a): Redakce

Minulý týden jsem Vám poslal dotaz. Odpověď jsem…

Minulý týden jsem Vám poslal dotaz. Odpověď jsem ještě nedostal. Byl bych rád kdyby jste mi ji poslali do zítřejší středy


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chtela bych se informovat o pojisteni…

Dobry den, chtela bych se informovat o pojisteni pro rocni pracovni pobyt v USA jako AuPair, ktere by zahrnovalo stomatologickou peci, pojisteni zavazadel, pojisteni pri nabourani auta, pojisteni pri nemoci, atd.


odpovídal(a): Redakce

Mam dotaz na pojistovnu victoria spolehlivost,…

Mam dotaz na pojistovnu victoria spolehlivost, zkusenosti s ni, jak dlouho jiz funguje. A take mne zajima jeji kapitalove pojisteni, jak funguje vynosy, zkusenosti z nemecka.



odpovídal(a): Redakce

Slysel jsem o zivotnim pojisteni "s delfinem". …

Slysel jsem o zivotnim pojisteni "s delfinem". Je to podle Vas dobry pojistny program?


odpovídal(a): Redakce

Měl bych následující dotaz. Vztah mezi pojištěným…

Měl bych následující dotaz. Vztah mezi pojištěným a daněmi. Daňová uznatelnost nákladů na pojištění, nutnost odvést daň z pojistného plnění, ¨Když se jedná o podnikatele nebo zaměstnance.


odpovídal(a): Redakce

Pred nekolika lety jsem uzavrel penzijni…

Pred nekolika lety jsem uzavrel penzijni pripojisteni u IPB pojistovny. V nedavne dobe jsem se dozvedel, ze je mozne zde vlozit jednorazovy vklad, ktery mohu 1x rocne vybrat a ktery je urocen zajimavejsi urokovou mirou nez v pripade terminovanych vkladu. Potreboval bych vedet jestli za tento vklad ruci stat /jako v pripade termin. vkladu do 400 000 Kc/ a jestli by jste tuto variantu doporucili. Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať, či v Čr, keď…

Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať, či v Čr, keď prebiehala zmena zákonného poistenia automobilov, pôsobila nejaká maklérska firma, ktorá mala uzatvorené zmluvy so všetkými poisťovňami, a tým pádom, keď prišli k vlastníkovi automobilu, dali mu iba na výber, ktorú z poisťovní chce mať. Pýtam sa preto, lebo táto firma, aspoň to tak proklamuje, bude zastrešovať zákonné poistenie áut aj v SR - podobným spôsobom - a hovorí o tom, že dá zarobiť aj svojim klientom, ktorí jej budú sprostredkovávať toto poistenie( zisk pre klienta 10% z uzavretej zmluvy o poistení). Ale najprv pýtajú od klientov zaplatiť úvodný balíček 6 150, - Sk, s tým že peniaze sa im vrátia akonáhle nájdu 3 klientov pod seba, a ďalej budú veľké zisky, keď sa rozbehne toto poistenie. Trocha mi to smrdí pyramídou, oni tvrdia, že je multi-level-marketing. Študuejm finančný manažment, ale toto sa mi nezdá. Chcel by som Vás poprosiť o radu, či to fungovalo takto aj v ČR. Ďakujem. S pozdravom bc. Martin BOŠANSKÝ


odpovídal(a): Redakce

prosím o zpracování nejoptimalnejsi nabídky na…

prosím o zpracování nejoptimalnejsi nabídky na pojištění nemovitosti proti živelným pohromám novostavby RD ( V současné době rozestavěna stavba zapsána v katastru) v kú. Kopřivnice, obec Vlčovice, okr. Nový Jičín. Uvažovaná výše pojistné smlouvy cca 3. mil. Kč


odpovídal(a): Redakce

Prosím o zaslání srovnávací tabulky povinného…

Prosím o zaslání srovnávací tabulky povinného ručení z provozu vozidla nebo informaci, kde bylo toto srovnání publikováno. Zajímal by mě objem 1,4. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den preji, zajimalo by me, jake mate…

Dobry den preji, zajimalo by me, jake mate informace o pojistovne Commercial Union. Dekuji. Martin Pokorny


odpovídal(a): Redakce

Jaký druh životního pojištění si mám sjednat k…

Jaký druh životního pojištění si mám sjednat k hypotečnímu úvěru /rekonstrukce rod. domu/


odpovídal(a): Redakce

Nedavno jsem uzavrel urazove pojisteni - u…

Nedavno jsem uzavrel urazove pojisteni - u Allianz. Jako jedna z vzhod mi bylo receno, ze i kdyz pojistuji jen jednoho clena rodiny - tedy sebe, vztahuje se tato pojisteni i na ostatni cleny rodiny. S prekvapenim jsem vsak zjistil,ze pojisteni syna plati jen do 8 let veku, i kdyz cilova castka muze byt vyplacena az v 18 letech. Neco jsem nepochopil? A jak to tedy bude po dovrseni 8 let veku? Budu muset uzavrit novou smlouvu?


odpovídal(a): Redakce

která pojišťovna je v oblasti životního…

která pojišťovna je v oblasti životního kapitálového pojištění nejvíce solidní