FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna pojištění je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, nenašel jsem na Vašich stránkách…

Dobrý den, nenašel jsem na Vašich stránkách porovnání životních pojistek u jednotlivých pojišťoven; obracím se proto na Vás s dotazem: zažádal jsem si o hypoteční úvěr na dvacet let ve výši 1915000Kč. Podmínkou pro jeho poskytnutí je mj. životní pojistka ve výši hypotéky. Podstatným momentem je pro mne výše měsíční splátky pojistného. Uvažuji o uzavření kapitálového živ.poj. s využitím nové státní podpory, ale nevím, o kolik jsou měsíční splátky vyšší, než v případě nejzákladnějších (nejlevnějších) druhů pojistného. Vždy jsem si prostřednictvím internetu dokázal potřebné údaje zjistit sám, ale v tomto případě nemám nejmenší tušení, zda měsíční splátky činí řádově stovky či v mém případě s takto vysokým úvěrem desetiticíce korun, nic. Nabídky jednotlivých pojišťoven rovněž srovnávat nelze, protože konkrétní informace i na jejich stránkách (stejně jako na Vašich) bohužel chybějí. Dokážete pomoci? Děkuji, Sochor.


odpovídal(a): Redakce

Vážení, prostřednictvím Vás jsem na dotaz získal…

Vážení, prostřednictvím Vás jsem na dotaz získal kontakt na poradenskou spol. OVB (na WWW stránky), ale neuložil jsem si je, prosím Vás tedy o jejich opětovné zaslání. Děkuji Freeman



odpovídal(a): Redakce

Jaké jsou podmínky pro odečtení ze základu daňe…

Jaké jsou podmínky pro odečtení ze základu daňe životního kapitálového pojištění? Mám na mysli ukládání pravidelných částek, které mi budou vyplaceny vč. zhodnocení při nástupu do důchodu a s tímto produktem související životní pojištění.


odpovídal(a): Redakce

Prosím sdělte mi o penzijním připojištění jaké…

Prosím sdělte mi o penzijním připojištění jaké nejlepší, nejjistěší a nejoptimálnější v poměru výnos a dlouhodobá jistota důvěry penzijního fondu. Je dobré penzijní připojištění u ČSOB? Děkuji a s pozdravem


odpovídal(a): Redakce

Je mi 28 let a rád bych uzavrel zivotni pojieteni…

Je mi 28 let a rád bych uzavrel zivotni pojieteni. Nevim vsak zda rizikove, kapitalove nebo investicni a co lze pojistit. Muzete mi, prosim objasnit tuto problematiku? Nebo snad poradit co by pro mne bylo nejvhodnejsi?


odpovídal(a): Redakce

Pojištění bytu: nechceme pojistit nábytek, jen…

Pojištění bytu: nechceme pojistit nábytek, jen osobní věci a škodu, kterou bychom mohli zpúsobit sousedům pod námi vyplavením z našeho velkého akvaria pojištění odpovědnosti.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, v unoru mi u Ceske Pojistovny…

Dobry den, v unoru mi u Ceske Pojistovny konci urazove pojisteni. Muzte mi prosim pro srovnani poradit a doporucit nejake ekvivalentni pojisteni u jinych pojistoven? Dekuji Grossman


odpovídal(a): Redakce

U které pojišťovny je nejvýhodnější pro…

U které pojišťovny je nejvýhodnější pro zaměstnance uzavřít : 1) pojištění denní dávky při pracovní neschopnosti při průměrném hrubém měsíčním příjmu 24000,-Kč 2) pojištění na škody způsobené zaměstnancem zaměstnavateli při výkonu povolání - nejpříznivější poměr cena za pojistku a pojistné plnění. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Havarijní pojištění škody Felicie výběr…

Havarijní pojištění škody Felicie výběr nejvhodnějšího pojištění


odpovídal(a): Redakce

Muzete mi zaslat podminky pro danove ulevy v…

Muzete mi zaslat podminky pro danove ulevy v zivotnim pojisteni? Dekuji.



odpovídal(a): Redakce

Je mi 47 let. Chtěla bych si platit životní…

Je mi 47 let. Chtěla bych si platit životní pojištění spojene s úrazovým a případně se zajištěním v době nemoci ev. s dalšími produkty. Počítám s částkou 1500,-Kč měsíčně. Kam se mám obrátit a jaké jsou možnosti ? Děkuji Talianová


odpovídal(a): Redakce

Mám zájem uzavřít životní pojištění. Zdá se mi to…

Mám zájem uzavřít životní pojištění. Zdá se mi to jako dobrý produkt (obzvlášt když zohledním daňový efekt). Problémem je, že nevím, jestli kapitálové nebo investiční, ale hlavně u které pojištovny - je jich jako máku. Některé sice nebudí mou důvěru, ale pořád jich ještě hodně zbývá. Četl jsem v novinách sice jakési porovnání,ale rozdíly byly tak velké, až to nebudilo důvěru. Je mi 39 let, uvažuji pojištění do 60 let s pojištěním neschopnosti platit pojistné, uvažovaná částka cca 12 tis. Kč/měsíc. Můžete mi poradit ? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Hezky den, chtel bych se zeptat jakou minimalni…

Hezky den, chtel bych se zeptat jakou minimalni castkou si mohu snizit danovy zaklad pri sjednani zivotniho pojisteni, jestlize splnuji podminku veku sporeni do 60 let. Vim, ze max. hranice je 12 000,- Kc za rok. Existuje i spodni hranice? Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, zajimam se o urazove a zivotni…

Dobry den, zajimam se o urazove a zivotni pojisteni. Rada bych srovnala podminky pojisteni u pojistoven: Wustenrot Nationale-Nederlanden zivotni pojistovna Allianz Winterthur pro produkty: - Zivotni pojisteni pro pripad smrti nebo doziti - Pripojisteni pro pripad urazu nebo nemoci Predpokladam rocni platbu pojistneho ve vysi kolem 12.tis. Kc. Jde mi o formu pojisteni s kapitalovym sporenim. Vera Kralova P.S. Odpoved prosim mailem bez hacku a carek, prilohy (ve formatu MS Office mohou byt vcetne diakritiky).


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mam v planu uzavrit pojistku…

Dobry den, mam v planu uzavrit pojistku odpovednosti skod zpusobene zamestnavateli. Prosim o navrh od pojistoven, ktere to umoznuji i pro osoby s vyssimi prijmy. (rekneme mezi 50 000 a 100 000,- hrubeho. Nektere pojistovny maji program pouze do urciteho prijmu napr. 20 000 hrubeho). Dekuji mnohokrat.


odpovídal(a): Redakce

U které pojišťovny je nejvýhodnější v současné…

U které pojišťovny je nejvýhodnější v současné době uzavřít : 1) pojištění denní dávky při pracovní neschopnosti 2) pojištění na škody způsobené zaměstnancem zaměstnavateli při výkonu povolání Děkuji za informace s pozdravem Mgr. Jiří Mrázek


odpovídal(a): Redakce

Dobrý večer,v červenci 1996 jsem uzavřela…

Dobrý večer,v červenci 1996 jsem uzavřela Kapitálové životní pojištění u National Netherlanden s třemi druhy připojištění.Zpočátku jsem platila 505,-Kč,nyní 709,-Kč.Připojištění dělá asi 15% z celkové částky.Po 4 letech a 6 měsících jsem nucena pojištění zrušit z finančních důvodů.Jsem si vědoma ,že zpět nedostanu celou částku,jelikož se jedná o pojištění.K mému údivu mi však poradce sdělil,že obdržím odbytné ve výši cca 13.000,-Kč,což dělá přibližně 40% z celkové vložené částky.Toto mi připadá zcela absurdní.Prosím o radu.Zatím jsem smlouvu nevypověděla. Předem velice děkuji a jsem s pozdravem Petra Patková Liberec


odpovídal(a): Redakce

pojisteni majetku- obytny dum

pojisteni majetku- obytny dum


odpovídal(a): Redakce

Mam tri deti. Pro nejstarsi jsem uzavrel zivotni…

Mam tri deti. Pro nejstarsi jsem uzavrel zivotni kapitalovou pojistku na 20 let u pojistovny KB s temito podminkami: pojisteny je dcera, pojistnik manzelka. V pripade smrti manzelky obdrzi dcera jednorazove nejakou castku a do konce pojisteni bude dostavat "duchod" (jen asi 1000 Kc/mesic) a na konci pojisteni dostane odbytne + vynosy (pry cca 150.000 Kc ). Pojisteni bylo uhrazeno jednorazove ve vysi asi 28.000 Kc. Chtel bych i dalsim detem udelat stejnou nebo podobnou pojistku s nasledujicimi podminkami: platba jednorazove do 30.000 Kc (nechci se vazat k pravidelnym platbam), odbytne cca 150.000 Kc za 20 let, manzelka letos bude mit 31 let a deti maji 2 roky a druhe 11 dni. Poradte mi prosim druh nejvhodnejsi pojistky a pojistovnu. Dekuji. S pozdravem Ladislav Burgr (GSM 0602/203427, E-mail vendi@volny.cz)


odpovídal(a): Redakce

Vazeni pani. S poistovnou Generali mam 2 roky…

Vazeni pani. S poistovnou Generali mam 2 roky uzavrete kap.ziv.poistenie (vek 38, 20 rokov, poist.ciastka 710t., rocne 31tis., s indexaciou). Zaroven mam uzavrete zmluvy o stav. sporeni pre 3 clenov domacnosti (1 dieta). Do buducna planujem ukladat dalsie fin. prostriedky ako rezervu pre este nedefinovane buduce potreby s cielom ich zhodnocovania. Uvazoval som nad kap. ziv.poistenim pre moju manzelku (38, v sucasnosti nezamestnana) s moznostou investicnych vkladov (aj jednorazovych) pri sucasnej moznosti disponovania s nimi. Inac formulovane: nepravidelne uvolnovane peniaze (priemerne ca.25t.) by som rad nechal zhodnocovat, ale sucasne pozadujem mat ich v pripade potreby k dispozicii. (Terminovane vklady sa mi zdaju z hladiska urokov malo efektivne.) Na vasich strankach som sa dozvedel o produkte Trend, ktory by evtl. splnoval moje predstavy. Odporucali by ste mi ho ? Ak ano, prosim o detailne informacie (urokove sadzby, spúsoby jednorazovych vkladov a vyberov, terminovanie,vyp. lehoty a pod.).Existuju ine podobne produkty na trhu ? Aky je Vas nazor na investiciu v podobe zakazkoveho postavenia rodinneho domu, prip. bytu v atraktivnej lokalite napr. okoli Prahy, financovaneho hypotecnym uverom (byvanie mam zabezpecene, jednalo by sa o ciste investicnu zalezitost s cielom protiinflacneho zabezpecenia vznikajucich volnych fin. prostriedkov zo zavislej cinnosti v zahranici). Za informacie dakujem Robert, jizni Cechy