FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna pojištění je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jsem občan Slovenska s dlouhodobým…

Dobrý den, jsem občan Slovenska s dlouhodobým povolením k pobytu a práci a chtěl bych vědět jestli si můžu taky uzavřít pojišťení které se může odepisovat z daní a na které přispívá zaměstnavatel.S pozdravem Papcún D.


odpovídal(a): Redakce

Která pojišťovna je nejlepší pro uzavření…

Která pojišťovna je nejlepší pro uzavření životního pojištění z hlediska rizika a výnosu. Děkuji.



odpovídal(a): Redakce

Dobry den. Pro potreby hypotecni banky (i…

Dobry den. Pro potreby hypotecni banky (i vlastni potreby) si chci pojistit bytovou jednotku. Bytova jednotka je zapsana na katastru a je v dome s dalsimi 2 byty. Zatim jsem se bavil s 5 pojistovnami - Generali, Allianz, CS-Zivpo, Amcico a Ceska pojist. Jedine v Generali nemeli problem, CS-Zivpo by to snad nejak umela a v ostatnich pojistovnach na me koukali jako na vola, co to po nich chci. Je jeste nejaka pojistovna, ktera umi nabidnout pojisteni bytove jednotky? Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Je mi 42let mám problem uzavřít životní pojištění…

Je mi 42let mám problem uzavřít životní pojištění z duvodu zdravotních problemu,jaké jsou podmi pro sjednání ž.p.a zohlednení zdravotního stavu ?


odpovídal(a): Redakce

Životní pojištění: Jsem žena, je mi 48 let, chci…

Životní pojištění: Jsem žena, je mi 48 let, chci spořit na kapitálové životní pojištění 2000,-/měs. Která pojišťovna je z pohledu plnění v případě dožití nejvýhodnější? Je z tohoto pohledu plnění různé v případě pojištění důchodového a pojištění pro případ smrti nebo dožití??


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, Pracuji pro makléřskou firmu,…

Dobrý den, Pracuji pro makléřskou firmu, která sprostředkovává prodej produktu pro pojišťovnu. Před časem ca 3 týdny jsem se na žádost jednoho z mých klientů zůčastnil návštěvy finančního poradce makléřské firmy OVB Allfinanz. došlo k tomu, že si dotyčný pan poradce nechal předložit od dotyčné rodiny veškeré finanční produkty, které do té doby byly v této rodině uzavřeny. Byl jsem svědkem toho jak pan poradce, bral do ruky jednu smlouvu po druhé a ke všem měl výhrady. Z jeho úst padly firmy jako Česká pojišťovna,IPB pojišťovna,Kooperativa,ČMPF,ČMSS, atd. Samozřejmě byly z jeho strany podávány naprosto zkreslující a nepřesné informace a v podstatě měl tendenci přinutit klienta ke zrušení stávajících produktů, případnému převedení smluv jinam. Mohu s klidným svědomím říci, že ze strany klienta dojde z 90% k tomu, že nabídku tohoto poradce přijme.Chtěl bych se proto informovat, jak postupovat, když byl touto cestou zcela zjevně porušen Etický kodex v pojišťovnictví. Věřím, že Etický kodex, který je alespoň v mém případě neustále ze strany vedení mé mateřské firmy vštěpován do hlavy, není pouze kus bezcenného papíru.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Měla bych dotaz ohledně rozesíláných…

Dobrý den. Měla bych dotaz ohledně rozesíláných žádostí o splacení dluhu u VZP, pokud pojištěnná osoba nebyla několik dnů vedena na pracovním úřadě nebo pokud bývalý zaměstnavatel (který zkrachoval) neplatil zdr. pojištění + penále od r. 1993 . Pokud se jedná o dluh, nemám námitek. ALE jakým právem mohou vymáhat penále za 8 let bez jakéhokoliv upozornění ? !!! . Moc prosím o vysvětlení a uvedení paragrafů zákona, podle kterých se řídí VZP pro své obohacení a co se stane pokud odmítnu zaplatit penále. S velkým díky a pozdravem Alice Klofátová Alice Klofátová Kollárova 182 563 01 Lanškroun ---------------------------------------- Mobil. : +420 605 810 041 E-mail : alici@atlas.cz


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Měl bych dva dotazy: 1) Kde se…

Dobrý den. Měl bych dva dotazy: 1) Kde se pojišťovny získávají prostředky na zhodnocování rezerv v takové výši (cca 11% vyhlášená sazba od 1.7.2000)? Ve sféře bezpečného investování bývají nástroje do cca 6%. Kromě toho si značnou část zhodnocení musí nechat, protože i bez slibovaného podílu na zisku je pojistná částka vyšší než zaplacené pojistné. Například u České životní pojištění při středním věku na 5 let (sazba 15SK): při jednorázovém splacení pojistného 200.000 činí pojistná částka za 5 let přes 260.000, což je po odečtení 15% daně přes 4.6% čistého ročního výnosu. Když k tomu připočteme 6% slibovaný podíl na výnosech, odpovídá propočtená částka 336 tisíc ročnímu výnosu 10% čistého. Otázka tedy zní: kde na ty výnosy berou? 2) Jaká je míra bezpečnosti takovýchto pojištění? Napadla mě alternativa zacházet s takovýmto pojištěním jako s pětiletým vkladem a mít jich několik. Je rozumné vložit do řady takovýchto krátkodobých pojistek (pětiletých) podstatnou část rodinných úspor?


odpovídal(a): Redakce

Vážení, obracím se na Vás s dotazem. Slyšel jsem…

Vážení, obracím se na Vás s dotazem. Slyšel jsem od přátel, že existuje možnost půjčky, prostřednictvím uzavřené životní pojistky, bohužel nejsem schopen najít takovýto produkt. Můžete mi prosím odpovědět na tuto otázku. Nachází se na našem trhu produkt ,který je kombinací životního pojištění a půjčky? Děkuji Sedláček Petr


odpovídal(a): Redakce

Jedu na dovolenou s CK u ktere mam pojisteni…

Jedu na dovolenou s CK u ktere mam pojisteni lecebnych vyloh a potrebuji se pripojistit pro odskodneni pri invalidite nebo umrti nasledkem urazu, poskozeni a odcizeni zavazadel. Jsem pojistencem u Zdrav.poj.Ministerstva vnitra.Dekuji,Karel Imlauf



odpovídal(a): Redakce

Prosím o radu. Mám notebook 2 roky starý,…

Prosím o radu. Mám notebook 2 roky starý, pořizovací cena ca 55 000,-. Nyní mi upadl a poškodil se display. Nový display stojí 35 000,- (nový notebook 39 000,-) Mám sjednáno pojištění domácnosti u IPB pojišťovny. Je možné použít tuto pojistku? Pokud ano dostanu zaplacenu celou částku za display anebo kdybych si koupil nový notebook tak dostanu zaplacenu tuto částku? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Vážení, hledám pro svého 2 letého syna spořící…

Vážení, hledám pro svého 2 letého syna spořící pojištění (do 18 let). Přivítám připojištění pro invaliditu a sproštění (pokud byc se se mnou něco stalo). Mohu ukládat cca 6000-12000 Kč ročně. Děkuji za nabídku.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, dozvedel jsem se, ze existuje tzv.…

Dobry den, dozvedel jsem se, ze existuje tzv. pojisteni pravni ochrany. K cemu slouzi? Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Chtěl bych svoji firmu pojistit proti případným…

Chtěl bych svoji firmu pojistit proti případným škodám ,protože dělám elekroinstalace a opravy . Také bych rád věděl jestli se mohu pojistit na určitou akci,nebo měsíc či na celý rok.A také nevím ,která pojištovna je nejvíhodnější a jak to mám udělat.


odpovídal(a): Redakce

Jsou nejake sankce pro zamestnavatele ktery tim…

Jsou nejake sankce pro zamestnavatele ktery tim ze prispiva na PF nebo ZP poziva danove ulevy A zamestnanec z jakehokoliv duvodu vypovi smlouvu. Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Mám zájem o nejvýhodnější životní pojištění s…

Mám zájem o nejvýhodnější životní pojištění s měsíčním pojistným 1000 Kč - pojištění pro případ dožití 60 let(mám 53). Poraďte nejvýhodnější produkt a pojišťovnu. Dá se uzavřít z internetu?


odpovídal(a): Redakce

Co to je sankce pri vypoctu pojistneho plneni a…

Co to je sankce pri vypoctu pojistneho plneni a kdy je muzeme uplatnit?


odpovídal(a): Redakce

Nemám živnostenský list, nejsem zaměstnán a byl…

Nemám živnostenský list, nejsem zaměstnán a byl jsem vyřazen z evidence uchazečů o zaměstnání u úřadu práce, neberu žádnou sociální podporu. Musím si platit zdravotní a sociální pojištění? V případě, že ano, v jaké výši? U sociálního pojištění - komu?


odpovídal(a): Redakce

Jaká je výše pojistného plnění ze zákonného…

Jaká je výše pojistného plnění ze zákonného pojištění? Uplatňuje se amortizace, tzn. výše plnění je nižší, než částka za opravu poškozeného vozidla? Je tato amortizace stanovena zákonem nebo je plně v možnostech pojišťovny o ní rozhodovat? Jsou v tomto směru všechny pojišťovny "stejné".


odpovídal(a): Redakce

Vazeni Dulezitym udajem pro rozhodovani o vyberu…

Vazeni Dulezitym udajem pro rozhodovani o vyberu zivotniho kapitaloveho pojisteni nebo penzijniho pripojisteni je vynos, ktereho dana pojistovna nebo penzijni fond dosahoval v minulosti. Mohli byste mi dat navod, jak tento udaj vypocitat z vykazu zisku a ztrat? Dekuji Se srdecnym pozdravem Libor Zubek Brno