FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna pojištění je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Chtěla bych požádat o bližší informace k…

Chtěla bych požádat o bližší informace k pojištění, které uzavře zaměstnanec a týkalo by se odpovědnosti za škody, které způsobí svému zaměstnavateli. Pojištění by se mělo vztahovat na chyby, které může při své práci způsobit např. chybným výpočtem a dále škody, které způsobí na firemním vozidle při nehodě, kdy bude viníkem nehody. Firma má uzavřeno havarijní pojištění, takže se jedná o pojištění v případě, kdy zaměstnavatel bude po zaměstanci požadovat náhradu ve výši spoluúčasti. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Mam zivnostensky list, odvadim zdravotni a…

Mam zivnostensky list, odvadim zdravotni a socialni pojisteni. Jsem momentalne v Anglii,kde po mne chteji take platit pojisteni i zdravotni. Je mozne to udelat tak,abych pojisteni v Anglii platit nemusela?



odpovídal(a): Redakce

Prosím o doporučení vhodné pojišťovny pro…

Prosím o doporučení vhodné pojišťovny pro sjednání životního pojištění pro muže 52 let s měsíční platbou 1000 Kč s pojistnou částkou pro případ smrti 200 000 CZK. Srovnání Allianz poj.,ČPP, ČP, Kooperativa,IPB. Děkuji Marie Vetchá


odpovídal(a): Redakce

Potřebuji si pojistit karavan pevně stojící (ne…

Potřebuji si pojistit karavan pevně stojící (ne na kolech) v kempu (po celý rok). Karavan nemá SPZ. Jakou pojišťovnu, jaký produkt mi nabídnete. Jaká pojistná krytí bude pojištění poskytovat. Jak vysoká bude pojistná částka. Děkuji a přeji příjemný den Zuzana D.


odpovídal(a): Redakce

Naše paní doručovatelka mi nabídla životní…

Naše paní doručovatelka mi nabídla životní pojištění České pojišťovny na České poště. Co si o tom myslíte a na co bych si měl dát pozor? Je to kvalitní a nemohu o své peníze přijít?


odpovídal(a): Redakce

odpověď

Chtěl bych se zeptat na 2 otázky: 1. Pokud si uzavřu životní pojištění, měsíční splátka 1000 Kč, a zaměstnavatel mi bude přispívat částkou 666 Kč/měsíc (já budu tedy platit jen 334 Kč/měsíc), mohu si odečíst ze základu daně celých 12 000 Kč/rok nebo jen částku, kterou spořím já osobně (334*12=4000)? 2.Pokud si uzavřu životní pojištění na 12000 Kč/rok (budu jej platit sám) a ještě i penzijní připojištění, mohu si odečítat z daní oboje? Je nějaká hranice horní hranice, kolik si mohu odečíst? Děkuji za ospověď. Sobieský


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mam dva dotazy k zivotnimu pojisteni:…

Dobry den, mam dva dotazy k zivotnimu pojisteni: 1. Studoval jsem Vasi srovnavaci tabulku zivotniho pojisteni pro pripad smrti a doziti. Prestoze jsou pojistne castky u jednotlivych pojistoven vicemene srovnatelne, lisi se plneni v pripade doziti v radu statisicu korun. Muzete mi prosim vysvetlit jak je to mozne? Jedna se o garantovane vynosy? 2. Jsem obcanem CR ale ziji v zahranici. Uzavru-li zivotni pojisteni v CR, bude toto splatne i v pripade umrti mimo uzemi CR? Nabizi tuto moznost alespon nektera pojistovna s mezinarodni pusobnosti? Dekuji. S pozdravem Nadvornik


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den! Co je prosím obsahem Programu…

Dobrý den! Co je prosím obsahem Programu zajištění současných příjmů a kolik stojí jeho zpracování při neuzavření smlouvy (o které se zmiňujete)? Děkuji za odpověď. Králová


odpovídal(a): Redakce

Mám zájem o uzavření životní pojistky pro mého 3…

Mám zájem o uzavření životní pojistky pro mého 3-měsíčního syna. Rád bych se seznámil s konkrétními nabídkami pojišťoven.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, povinne ruceni: pojistovna po me…

Dobry den, povinne ruceni: pojistovna po me vyzaduje udajny dluh za rok 2000. Platil jsem radne kazdy rok, doklad mam pouze pro rok 2002. Maji pravo vypovedet smlouvu? Co by to pro mne znamenalo? Muzete rychle poradit? Dekuji, Trojanovic.



odpovídal(a): Redakce

Jak se od sebe lisi pojisteni podnikatelu a…

Jak se od sebe lisi pojisteni podnikatelu a pojisteni prumyslu? Jsou tam nejake kriteria pro oddeleni techto dvou druhu pojisteni?


odpovídal(a): Redakce

Je mi 53 let,nemám žádné závažné onemocnění,jsem…

Je mi 53 let,nemám žádné závažné onemocnění,jsem lékařka ,předpokládám odchod do důchodu cca v 65 letech.Mohu investovat do živ.pojištění cca 3 000 Kč měsíčně.je pro mne vhodnější živ.pojištění či důch.připojištění?Jaká forma? Děkuji MUDr Hana Čerbáková


odpovídal(a): Redakce

Potřeboval bych živ.pojištění,za co nejméně peněz…

Potřeboval bych živ.pojištění,za co nejméně peněz největší poj.částku a k tomu nejlepší výnosy a možnost si vybrat část kapitálové hodnoty např.za pět let.


odpovídal(a): Redakce

je možné najít srovnání pojištění věna dítěte+ …

je možné najít srovnání pojištění věna dítěte+ úrazové pojištění,pojišťoven které toto nabízejí?


odpovídal(a): Redakce

Vazeni, Rad bych Vas pozadal o konsultaci ve…

Vazeni, Rad bych Vas pozadal o konsultaci ve veci pojisteni fototechniky pri vycestovani do zahranici at uz v ramci cestovniho pojisteni anebo samostatneho pojisteni foto zarizeni (muze byt i na cely rok vcetne CR, Ameriky, Asie) Dekuji predem za konzultaci a jsem s pozdravem, Skaloud Ondrej


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den! Existuje pojištění fyzické osoby …

Dobrý den! Existuje pojištění fyzické osoby (zaměstnance státní správy) odpovědnosti za škodu nebo pojištění právní ochrany, tak jako je to u podnikatelů?


odpovídal(a): Redakce

Manžel je od r. 1995 invalidní důchodce na astma,…

Manžel je od r. 1995 invalidní důchodce na astma, věk 55 let, a nevím pro které životní pojištění se rozhodnout, nebo která pojišťovna je ochotna pojistku uzavřít. Počítáme v budoucnu s úvěrem. Děkuji. Burková


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, potrebovala bych poradit pri volbe…

Dobry den, potrebovala bych poradit pri volbe zivotniho pojisteni. Mam zajem o uzavreni kapitaloveho zivotniho pojisteni, pricemz je pro me prioritou spise vyuziti vhodneho zpusobu sporeni nez samotne pojisteni (tzn. pojistnou castku bych si predstavovala mezi 50000 a 100000, mesicni platby pak tak do 200Kc,na dobu zhruba 34let-do sedesati, na smrt nebo doziti ). Zaroven bych chtela,aby u tohoto pojisteni byla moznost pripojisteni vaznych chorob a moznost neplaceni pojisteni pri invalidnim duchodu. Ovsem mym nejvetsim pozadavkem je, aby bylo mozne v prubehu pojisteni vybrat cast kapitaloveho zhodnoceni a jednorazove mimoradne privklady . Dokazete mi poradit, ktera pojstovna by byla pro tyto narocne pozadavky nejvyhodnejsi, popr. zda je vubec nektera dokaze splnit??? Mnohokrat dekuji za pomoc, s pozdravem P.Hercikova


odpovídal(a): Redakce

Mám zájem o pojištění nemovitosti určené k…

Mám zájem o pojištění nemovitosti určené k trvalému bydlení. Jedná se o starší rodinný domek, který si cením na cca 1.000.000 Kč. Předpokládaný rozsah pojištění : - požár - výbuch plynu - vítr a krupobití - úder blesku - porucha inženýrských sítí Prosím o doporučení vhodného typu pojištění, výše pojistného a výhodného pojišťovacího ústavu. Děkuji, s pozdravem P.Navrátil


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, je mi 30 let a začal jsem uvažovat o…

Dobrý den, je mi 30 let a začal jsem uvažovat o životní pojistce na 30 let. Po proštudování spousty materiálu jsem pořád nerozhodný zda si pořídit kapitálové životní pojištění nebo investiční. Nebo jestli není lepší ty peníze prostě pravidelně investovat než je dávat nějaké pojišťovně. Informace na dotazy v pojišťovnách nejsou objektivní(každý samožřejmě chválí jen svůj produkt). Existuje nějaká rada? Díky J.P.