FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna pojištění je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Komerční pojišťovna a.s. mi vypověděla smlouvu o…

Komerční pojišťovna a.s. mi vypověděla smlouvu o pojištění odpovědnosti ... ke dni 7.8.2002. O této skutečnosti mně vyrozuměla dopisem ze dne 17.9.2002. Jakým způsobem mohu řešit nepojištěnou dobu vozidla.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, obracím se na Vás s následujícími…

Dobrý den, obracím se na Vás s následujícími dotazy ohledně pojištění hrubé stavby domu a následného pojištění domu. Začátkem prosince bychom měli mít hotovou hrubou stavbu rodinného domu bez oken a dveří ( hrubá stavba za 2,1mil.Kč ), který bychom oplotit a přirozeně pojistit. Můžete nám napsat, co proto máme udělat, jak dlouho vyřízení pojištění trvá, co to obnáší, popř. nějakou nabídku? Děkuji E.H.



odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chtel bych poradit, ktera pojistovna…

Dobry den, chtel bych poradit, ktera pojistovna v CR nabizi nejvyhodnejsi (jak pokrytim, tak cenou)pojisteni domacnosti a zodpovednosti za provoz domacnosti. Predem dekuji. Milos Matus


odpovídal(a): Redakce

Prosím Vás chtěl bych vědět co nejvice o…

Prosím Vás chtěl bych vědět co nejvice o odpovědnostním pojistění - zpracovávám na to práci napište mi prosím kde se dají sehnat potřebné info (knihy, časopisy, odkazy, apod.) děkuji


odpovídal(a): Redakce

Nechám-li si vyplatit část kapitálové hodnoty z…

Nechám-li si vyplatit část kapitálové hodnoty z KŽP, je nutné z této části platit daň? Jakým způsobem se toto stane - musím vybranou částku sám nějak uvést v daňovém přiznání nebo ji živ.poj. automaticky nahlásí? Jsem FO, zaměstnanec, nepodnikající. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Uvažujeme o nějaké formě zajištění. Prosím o…

Uvažujeme o nějaké formě zajištění. Prosím o nějaký návrh nebo alespoň kontakt na nezávislého poradce (jsme z okresu UO) Představu máme asi takovou: 1) Pojištení životní (kapitálové,investiční) nebo úrazové.Nebráníme se ani jiné formě zajištění (spoření s pojištěním apod.) 2) Pojistná částka v případě smrti cca 200-250000. 3) Nejlépe pojištění nejen na smrt, ale i na úraz a trvalé následky. 4) Nejlépe aby byla vyplacena nějaká částka po skončení pojištění. 5) Předpokládaná doba pojištění na 5, 10 nebo 22 let. 6) Zvážit možnost zahrnout do pojištění též dítě, manželku nebo oba 7) Měsíční platba max. +- 1000 Kč, raději míň. 8) Zvážit možnost odpočtu z daní, popř. jiné vymoženosti. pojistitel nar. 1964 (obch. zástupce, čistý příjem 10-12 000 Kč) manželka 1966 dítě 1993


odpovídal(a): Redakce

Obracím se na Vás s dotazem, žádostí. Já, resp.…

Obracím se na Vás s dotazem, žádostí. Já, resp. můj přítel si chceme vzít hypotéku a koupit byt. Mám dotaz ohledně životního pojištění, které je k poskytnutí hypotéky nutné. Musí být výše pojistné částky shodná s výší hypotéky? Dále jsem vás chtěla poprosit o radu, které životní pojištění, resp. u které pojišťovny byste doporučovali. Moc děkuji za odpověď Hlaváčová Kateřina


odpovídal(a): Redakce

Vlastnim rod.dum, asi z poloviny 20.stol. …

Vlastnim rod.dum, asi z poloviny 20.stol. Nemovitost je nyni po gen.oprave, krome strechy. Jak nejoptimalneji pojistit tuto nemovitost, vcetne vnitrniho vybaveni? Nemovitost neni v zaplavove lokalite, ma plyn.vytapeni. Tzn.na jakou castku, v jakych cenach, popr.u koho. Dekuji Kvarda J.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, jsem studentem VS a v rijnu odjizdim…

Dobry den, jsem studentem VS a v rijnu odjizdim na 6.mesicni studium do Spanelska, hledam cestovni pojisteni do zahranici, hlavne kryti lecebnych vyloh, dale nahrada ztrat (zavazadla, doklady) a urazu. Dekuji za pomoc, s pozdravem Petr Zeman


odpovídal(a): Redakce

lekar,soukroma praxe,ma 2 zamestnance a chce se…

lekar,soukroma praxe,ma 2 zamestnance a chce se pojistit v pripade usleho zisku,tak aby mohl zajistit sve zamestnance,kdyz bude nemocny apod.



odpovídal(a): Redakce

Můj syn dlouhodobě pobývá v USA, byl pojištěn u…

Můj syn dlouhodobě pobývá v USA, byl pojištěn u společnosti Allians - roční pojištění, zdravotní, které mu zajišťvalo zdravotní péči v případě nemoci a úrazu. Současně nemusel v ČR platit zdravotní pojištění.VZP toto zdravot. pojištění uznává. chtěla bych se zeptat, zda-li máte taky takový produkt, na jakou dobu se klient musí pojistit, kolik stojí. A kde se musí pojištění uzavřít. Žijeme na severu Čech v Železném Brodě.Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

V zahranici jsem byl nabouran cizincem - byla to…

V zahranici jsem byl nabouran cizincem - byla to jeho vina. Mam policejni protokol, cislo jeho pojistky. Z ceho ma byt hrazena oprava auta? V servisu mi sdelili, ze to bude z me havarijni pojistky a ze budu muset zaplatit pojistovne spoluucast. Je to spravne, kdyz jsem nehodu nezavinil? Diky za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na životní…

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na životní pojišťění IPB Pojišťovny KZP1. Na začátku roku jsem si zažádal o odpočet ze základu daně, které bylo provedeno. V tomto měsíci mě navštívil externí pracovník IPB Pojišťovny a sdělil mi, že když jsem požádal o odpočet ze základu daně tak nemám nárok na výběr z kapitálové hodnoty, respektive mám na to nárok až při dosažení 60-ti let. Jediná možnost pro výběr kapitálové hodnoty je vrátit zpět odpočet. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Pobírám asi 220 000kč ročně čistého a jsem…

Pobírám asi 220 000kč ročně čistého a jsem zaměstnancem rozpočtové organizace.Mužete mi prosím sestavit program, který mi přinese zajištění takových příjmů formou vyrovnávacích dávek, aby v případě mé pracovní neschopnosti jsem pobíral stejný příjem jako v zaměstnání.


odpovídal(a): Redakce

Jsem cizinec zaměstnán v ČR s dlouhodobým pobytem…

Jsem cizinec zaměstnán v ČR s dlouhodobým pobytem. Chtěl bych se penzijně připojistit, ale bylo mi zděleno že musím mít trvalý pobyt v ČR. Na stránkach www.mpsv.cz jsem v návrhu zákona o penzijním připojištění zaměstnanců uvedenou podmínku nenašel. Je trvalý pobyt podmínkou při zřizování penzijního pojištění? Předem děkuji za Vaši odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Nevypadla Vám ze seznamu států kde platí nároky…

Nevypadla Vám ze seznamu států kde platí nároky na plnění za POV Itálie?


odpovídal(a): Redakce

Je mi 53 let,jsem lékařka,jsem zdravá délka…

Je mi 53 let,jsem lékařka,jsem zdravá délka sjednaného pojištění 10 let střední riziko a nízké riziko měsíční vklad 3000 Kč jaké je pro mne nejvýhodnější pojištění?


odpovídal(a): Redakce

Chci se zeptat na úrazové pojištění se spořením…

Chci se zeptat na úrazové pojištění se spořením pro 17.letého vnuka aby si to mohl uzavřít sám a platila by to za něj babička bez přítomnosti zákonného zástupce.


odpovídal(a): Redakce

Mam 36 roku,muz.Jake duchodove poisteni by ste mi…

Mam 36 roku,muz.Jake duchodove poisteni by ste mi odporucili,do jake miry prispevek zamnestnavatele je danovou polozkou, ako i pro mne jaka vyska je ponizuje me dane. Rovnako komercni ziv. poisteni-odpocet dane/rok pre zamenstnavatele i zamnestnance, poradte nejvyhodnejsi spusoby.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den,prosim o radu - k hypotece na koupi…

Dobry den,prosim o radu - k hypotece na koupi bytu musim mit uzavrenou zivotni pojistku - hypoteka je na 800 000,-, jsem zena 29 let,dusevne pracujici. Kde a za kolik uzavrit zivotni pojistku aby to nebylo pouze nucene placeni pojistky ale aby kdyz uz ji musim mit z toho take "neco bylo..".Dekuji velice za odpoved.Katka