FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna pojištění je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, Rád bz jsem se zeptal jak je to s…

Dobrý den, Rád bz jsem se zeptal jak je to s plněním pojistné události ze strany České Pojišťovny. V srpnu 2002 jsem byl postižen povodněmi, ve svém bytě jsem měl cca 1,50m vody. Dodnes jsem neobdržel od ČP ani zálohu ani vyjádření proč by mi neměla tato záloha být vyplacena. Vzniklá škoda dosáhla výše cca 370tis. Kč. Jaký mám zvolit postup aby mi pojišťovna vzniklou škodu uhradila?? Pokud je vše jen na její benevolenci nechápu smysl pojišťování čehokoliv. Z jakého důvodu já musím smlouvu o pojištění plnit, tedy platit a při vzniku škody mě pojišťovna ne?? Děkuji za odpověď S pozdravem Jakub VÁVRA


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Mám dotaz ohledně manželova daň.…

Dobrý den. Mám dotaz ohledně manželova daň. přiznání. Je zaměstnancem, platí hypoteční úvěr a úrok s ním spojený, platí si kapitálové životní pojištění a důchodové připojištění - to pouze částečně, částečně mu na něj přispívá zaměstnavatel. Na konci roku mu budu dělat daň. přiznání a chtěla bych vědět, jak do něj všechny zmíněné "poplatky" mohu zahrnout jako odčitatelnou položku. Jsou na to nějaká omezení? Děkuji vám za pomoc.



odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chtela bych se informovat na…

Dobry den, chtela bych se informovat na nasledujici: budeme si brat s pritelem hypoteku na rekonstrukci domu,kterou budeme splacet 15 let.Jelikoz se bude na splaceni podstatnou merou podlet pritel - muj budouci manzel - chtela bych aby mel uzavrenou nejakou pojistku hypoteky a to napr. pro pripad ztraty zamestnani, urazu, trvaleho urazu, smrti. Nabizi toto nejaka pojistovna? Nemame zajem o hypoteku s zivotnim pojistenim - tento program jsme vyloucili...Dekuji predem za odpoved.Jitka Valkova


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych vědět, které pojišťovny…

Dobrý den, chtěla bych vědět, které pojišťovny nabízí pojištění domácnosti. /bytu/ A za kolik a které z nich nabízí pojištšní na novou hodnotu nebo zůstatkovou. Měla bych zájem o pojištění bytu tak asi na 500000,- korun a asi jen na živly, ne na krádež. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mel bych nasledujici dotaz. Mam…

Dobry den, mel bych nasledujici dotaz. Mam uzavreno pojisteni odpovednosti vyplyvajici z vlastnictvi pojistenych budov. V pojisteni je zahrnuta i odpovednost pojisteneho za skody vznikle pri provadeni oprav pojistene budovy. Pri provadeni oprav teto budovy poskodila najata firma z nedbalosti zed sousedni nemovitosti. Soused na mne pozaduje nahradu skody. Mam narok na plneni pojistovny? Pojistovna odmita skodu zaplatit s oduvodnenim, ze ja jako pojisteny jsem skodu nezavinil. V obcanskem judu na TV Nova vsak pravnik uvadel ze poskozeny se ma vzdy domahat odskodneni na vlastnikovi nemovitosti a ja jako vlastnik dnes nemam zadne prostredky jak donutit vinika k zaplaceni skody. Dekuji za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám zájem uzavřít životní pojištění…

Dobrý den, mám zájem uzavřít životní pojištění můžete mi doporučit nejvýhodnější variantu a pojišťovnu, kde tak lze učinit? parametry: věk 34 let doba trvání pojistky: do 60let pojistné plnění v případě smrti: a)1mil,b) 2mil - " - trv inval. a)2mil. b) 3mil Děkuji za odpověď a přeji hezký den


odpovídal(a): Redakce

Vážený poradce, - mám sjednané stavební spoření…

Vážený poradce, - mám sjednané stavební spoření s Českou stavební spořitelnou od roku 2000,kam jsem doposud vložila jednorázovou částku 54 000,-Kč. - dále mám sjednané kapitálově důchodové pojištění v National-Nederlanden od roku 1999 až do roku 2010, kam postupně ukládám cca 6000,-Kč ročně - mám zájem o sjednání důchodového pojištění s pojišťovnou Allianz. Tato pojišťovna byla vybrána mým podnikem, který mi v případě uzavření s tímto pojišťovnacím ústavem poskytne měsíčně dotaci v částce 100,-Kč. Je mi 55 let, pravděpodobně za dva roky odejdu do důchodu. Můj měsíční příjem se pohybuje kolem průměrného příjmu na obyvatele. Prosím o sdělení, jak nejlépe s uvedenými finančními produkty naložit. Děkuji Nešpůrková


odpovídal(a): Redakce

Chci uzavřít havarijní pojištění na osobní…

Chci uzavřít havarijní pojištění na osobní automobil VW pasat u které pojošťovny je to nejvýhodnější.Děkuji Zdeněk líkař


odpovídal(a): Redakce

Která pojišťovna a jaké pojištění je nejvhodnější…

Která pojišťovna a jaké pojištění je nejvhodnější pro muže nar. 1948 při měsíčních úhradách od 660 do max. 1000 Kč. Máme zájem o životní a kapitálové pojištění, na které může přispívat zaměstnavatel tak, aby si mohl příspěvek zaměstnanci (do výše 8500 Kč ročně?) odepsat z daní. Děkujeme.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, rad bych se zeptal, zda pri uvazovanem…

Dobry den, rad bych se zeptal, zda pri uvazovanem kapitalovem zivotnim pojisteni (2 osoby) je dobre pojistky rozdelit do dvou ruznych pojistoven (kazdy by tedy byl v jine)? Preci jen se bude jednat o pojistku na cca 30 let, mj. i jako zajisteni na stari. Dekuji Petr Zabransky



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat na CCA výši…

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat na CCA výši měšíční splátky rizikového pojištění k hypotéčnímu úvěru na 1.050.000,- Kč. Hypotéka bude sjednána na 30let, jsem ročník 1974 zcela zdráv. Předem velice děkuji za odpověď. S pozdravem a na další spolupráci se těší Petr Vostal Ing. Petr Vostal Projektová činnost ve výstavbě Husova 10 Třebíč 674 01 IČO: 658 49 736 Tel.:+420 568 844 612 Fax:+420 568 844 615 Mobil:+420 603 369 111 Bankovní spojení: ČSOB Třebíč, č.ú.: 152832682/0300 e-mail: vostal@iol.cz www: http://web.iol.cz/vostal/


odpovídal(a): Redakce

prosím o váš názor na AMCICO - konkrétně program…

prosím o váš názor na AMCICO - konkrétně program Zlatý kapitalový plán plus, jde peníze vložené do tohoto programu odpočítat z daní?


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mel bych nasledujici dotaz. Mam…

Dobry den, mel bych nasledujici dotaz. Mam uzavreno pojisteni odpovednosti vyplyvajici z vlastnictvi pojistenych budov. V pojisteni je zahrnuta i odpovednost pojisteneho za skody vznikle pri provadeni oprav pojistene budovy. Pri provadeni oprav teto budovy poskodila najata firma z nedbalosti zed sousedni nemovitosti. Soused na mne pozaduje nahradu skody. Mam narok na plneni pojistovny? Pojistovna odmita skodu zaplatit s oduvodnenim, ze ja jako pojisteny jsem skodu nezavinil. V obcanskem judu na TV Nova vsak pravnik uvadel ze poskozeny se ma vzdy domahat odskodneni na vlastnikovi nemovitosti a ja jako vlastnik dnes nemam zadne prostredky jak donutit vinika k zaplaceni skody. Dekuji za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Vztahuje se pojištění dávek pracovní neschopnosti…

Vztahuje se pojištění dávek pracovní neschopnosti i na těhotenství? V případě že uzavřu smlouvu např.1.1.2003 od kdy mohu uplatnit čerpání pojistné dávky? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Můžete mi poradit kontakt na finančního poradce .…

Můžete mi poradit kontakt na finančního poradce . Bydlím v Dlouhé Loučce okr. Olomouc, příp. Uničov,Šternberk Děkuji Vlčková


odpovídal(a): Redakce

Jak postupovat, při strátě zaměstnání(nedostatek…

Jak postupovat, při strátě zaměstnání(nedostatek finančních prostředků). Jaké jsou možnosti přerušení placení pojistného? Jendá se o životní pojistku Nationale-Nederlanden a životní pojistky IPB POJIŠŤOVNY na děti. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Pojištění zděné garáže (řadové, jednopatrové).…

Pojištění zděné garáže (řadové, jednopatrové). Děkuji, Svoboda.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám dotaz ohledně povinného ručení. …

Dobrý den, mám dotaz ohledně povinného ručení. Koupil jsem druhý automobil, mohu převést bonus z povinného ručení prvního automobilu na nový automobil a u původního platit plnou taxu? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

kde zjistím pojišťovnu-pojistitele vozdla u…

kde zjistím pojišťovnu-pojistitele vozdla u kterého vím SPZ


odpovídal(a): Redakce

Mám auto na leasing, 28.2.2003 mi končí…

Mám auto na leasing, 28.2.2003 mi končí leasingová smlouva, povinné ručení do té doby za mě platí leasingová společnost, co potom? Jde povinné ručení uzavřít až od 1.3.2003? Kde povinné ručení můžu uzavřít? Děkuji