FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna pojištění je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Vážení,obracím se na Vás s žádostí o radu.Chceme…

Vážení,obracím se na Vás s žádostí o radu.Chceme si s manželem brát hypotéku ve výši 1 600 000.Uvažovala jsem o sjednání životního pojištění pro případ že by se "něco stalo".V této problematice se vůbec neorientuji. Mohli byste mi,prosím,poradit,zda to není vyhazování peněz,případně, která pojišťovna je pro tento účel nejvhodnější.V jakých cenových relacích se tato pojištění poskytují? Současně Vás žádám o názor na pojištění budoucí stavby a rovněž u kterého ústavu byste tento typ pojištění doporučovali.Děkuji a přeji pěkný den.Anna Štarhová


odpovídal(a): Redakce

Mám smlouvu u Českého penzijního fondu. Změnil…

Mám smlouvu u Českého penzijního fondu. Změnil jsem bydliště, toto neoznámil. Nyní se mi platby od tohoto fondu vrací. Byl zrušen nebo spojen s jiným fondem? Nemohu najít žádnou zmínku o tomto fondu. Děkuji za odpověď



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, nedávno jsem se dozvěděl, že když si…

Dobrý den, nedávno jsem se dozvěděl, že když si částku zaplacenou na životním pojištění snižuji základ daně, tak při PŘEDČASNÉM ukončení živ. pojištění budu muset částku, kterou jsem získal z tohoto snižení daně VRÁTIT. Můžete mi říci, co je na tom pravdy?? Děkuji. David Lechner.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, ráda bych věděla jak hodnotíte program…

Dobrý den, ráda bych věděla jak hodnotíte program ČPP - životní pojištění s Filipem-standart. Zda-li je vhodný pro svobodnou 25-letou ženu s měsíčním příjmem nižším než je průměrná. Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

obracím se na Vás s velikou prosbou, a to o…

obracím se na Vás s velikou prosbou, a to o poradenství produktu Perpetuum. jsem prozatím bez práce, tzn. na úřadu práce, mám jedno dítě a bydlím v bytě. peněz nemám bohužel nazbyt, ale přesto bych ráda zabezpečila svou dceru.prosím proto o radu zda-li by jste mi doporučili založit výše uvedený produkt. prosím o sdělení, od kolika (nejmenší částka) můžu dávat do tohoto produktu, ráda bych také věděla, zda-li můžu peníze z tohoto produktu kdykoliv vybrat.předem děkuji.


odpovídal(a): Redakce

zda se dá pojistit proti neschopnosti splácet…

zda se dá pojistit proti neschopnosti splácet úvěr pro případ dlouhodobé nemoci, smrti, nebo ztráty zaměstnání


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,nevím zda tento dotaz patří do této…

Dobrý den,nevím zda tento dotaz patří do této rubriky,ale přesto.Chtěl by jsem se zeptat,jak postupovat.Při nezaviněné dopravní nehodě budu asi 1měsíc v pracovní neschopnosti.Zajímalo by mne, jak vymáhat ušlý plat který u mne výrazně přasahuje nemocenskou.Předem děkuji a omlouvám se pokud sem tento dotaz nepatří.Děkuji J.Hora


odpovídal(a): Redakce

kde je možné zjistit (v pochopitelné formě), jaké…

kde je možné zjistit (v pochopitelné formě), jaké je pojišťovnami předepsané zabezpečení bytu s nadstandardním vybavením, pokud je byt v přízemí a je jednou z bytových jednotek rodinného domu?V pojistných podmínkách pojišťoven je popsáno zabezpečení takového bytu pro laika poněkud nepochopitelnými výrazy. Prodejce pojištění, který chtěl s námi pojistku uzavřít neuměl na tuto otázku odpovědět.Zdá se, že pojistné podmínky počítají pouze s byty v panelovém nebo činžovním domě. Děkuji za odpověď. Přeji příjemný den


odpovídal(a): Redakce

Vážení, chtěl bych Vás požádat o radu, jaký typ…

Vážení, chtěl bych Vás požádat o radu, jaký typ pojištění uzavřít na mého očekávaného potomka, jaké pojištění je nutné a jaké je naopak zbytečné, popřípadě jaké pojišťovny jsou výhodné a naopak. Předem děkuji za odpověď a s pozdravem T. Horák


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych vědět, jaký je rozdíl…

Dobrý den, chtěla bych vědět, jaký je rozdíl mezi penzijním připojištěním, důchodovým pojištěním a životním pojištěním na smrt a dožití. Ráda bych si něco uzavřela a nemůžu se rozhodnout, co je lepší. Je mi 28 let, jsem pracující, vdaná a zatím bezdětná. Za odpověď děkuji a přeji hezký den Hana Formanová.



odpovídal(a): Redakce

Temer kazdy vikend od patku 17:00 hod. do nedele…

Temer kazdy vikend od patku 17:00 hod. do nedele 22:00 hod.pobyvam na Slovensku.Jezdim slovenskym autem.Je mi 55 let,trvalym pobytem v Brne,obcanstvi CR a mam zajem o pojisteni lecebnych vyloh na Slovensku(i ambulantich) v plnem rozsahu.Urazove pojisteni mne zajima jen okrajove.Dekuji.Juraj Olejcek,Brno.


odpovídal(a): Redakce

Jeden známý nám nevybíravým způsobem (mám na to i…

Jeden známý nám nevybíravým způsobem (mám na to i svědka) vnutil pojistku a přitom nám vůbec nedal potřebné informace. Dceři, která byla nezaměstnaná řekl, že může začít platit, až bude mít práci. Teď to ale po nás chce pojišťovna doplatit zpětně, což nám vůbec neřekl (z atakových podmínek bychom to vůbec neuzavřeli). Stěžovali jsem si na pojišťovně, chtěli jsme pojistku zrušit, ale vůbec nikdo senám neozval. Jak máme postupovat? Nezobrazujte prosim muj dotaz. Dekuji Jiri.


odpovídal(a): Redakce

Bude mi v březnu 40 let, jsem manažer, dvě děti 1…

Bude mi v březnu 40 let, jsem manažer, dvě děti 1 a 5 let, žena v domácnosti a plánuji si uzavřít životní pojištění, aby v případě smrti, úrazu nebo dožití dostala rodina nějakou korunu. Udělal jsem si hrubý přehled a líbí se mi nabídka Generali Z3A za zhruba 1400 - 1500 Kč / měs. v kombinaci s dalším úrazovým pojištěním rovněž za zhruba 300 kč za měsíc od Generali. Jsem ochoten platit celkem 2000 Kč / měs. Hledám samozřejmě jistotu a očekával bych i nejlepší návratnost ve formě výnosů. Prosím poraďte zda-li jsem si řekněme relativně dobře tzv.před-vybral. Jaké má Generali vůbec hodnocení co do kreditu a spokojenosti zákazníků? Děkuji Pavel


odpovídal(a): Redakce

Právě pořizuji nový řadový domek (cca 1/2 ceny…

Právě pořizuji nový řadový domek (cca 1/2 ceny formou hypotéky). Hypotéční bance stačila jako krytí samotná nemovitost s pozemkem. Přesto bych rád sjednal životní pojištění především pro zajištění v případě,že by se se mnou neco stalo a nemohl jsem splácet hypotéku. Prosím o tip na výběr správné pojistky/pojišťovny Ing. P.Janda


odpovídal(a): Redakce

Chci si vzít hypotéku na nákup nemovitosti - 1…

Chci si vzít hypotéku na nákup nemovitosti - 1.150.000,- Kč. Mám životní kapitálové pojištění u Wustenro pojistovny. Co by jste mi poradili dále. Děkuji. ing. zitterbart


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, je mi 29 let, dosud nemam zadne…

Dobry den, je mi 29 let, dosud nemam zadne pojisteni. Muj zamestnavatel se rozhodl prispivat mi castkou 200,--Kc bud na penzijni, nebo zivotni pojisteni. Rada bych vedela, ktera pojistovna ma nejvyhodnejsi podminky zivotniho pojisteni. Dekuji, M.Rozenska


odpovídal(a): Redakce

Vážení, potřebovala bych poradit jinou…

Vážení, potřebovala bych poradit jinou pojišťovnu na stomatologické pojištění než je ALLIANZ. Nechala jsem se vloni pojistit a oni pojištění vypověděli z důvodu rizika zdravotního stavu. Můžete mi poradit nějakou jinou a solidní pojišťovnu pro slušného člověka, který by si rád připlatil za nadstandard stomat.ošetření, protože pochází v rodiny stomatologa a chce svúmu chrupu věnovat maximum. Je mi ale už 49 let. Je to snad důvod k výpovědi pojištění? Děkuji předem za odpověď a přeji krásný den. Mikleová


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rád bych se zeptal na věc týkající se…

Dobrý den, rád bych se zeptal na věc týkající se reklamace zboží. Reklamoval jsem mobilní telefon, který je v záruční době u obchodníka u kterého jsem telefon koupil. Obchodník reklamoval telefon pře externí servis, který se vyjádřil že opravu může provés pouze placeně protože distributor na tento typ mobilního telefonu již záruční opravy neposkytuje. Obchodním mi tedy telefon vrátil neopravený. Přičež mám potvrzený záruční list, s platnou zárukou. Moje otázka zní: Musí mi obchodník poskytnout záruku? Jinými slovy provést opravu na svoje náklady a nebo mi vrátit peníze? Na koho se mohu obrátit jetliže jsem v právu a obchodník nebude ochoten reklamaci provést? Jsem si vědom že tento dotaz nespadá do kategorií vašeho rádce, snad poradíte. Děkuji za vaši odpověď S pozdravem Petr Piňos.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mam nasledujici dotaz: Jsem FO,…

Dobry den, mam nasledujici dotaz: Jsem FO, uctuji v JU. Za r2002 chci vykazovat vydaje pusalem 25% a za r 2003 skutecnymi vydaji. Slysel jsem o problemu pri prechodu vykazovani - ze pry bych musel pri podani priznani za r 2003 zpetne zmenit priznani za r 2002 a zvysit prijmy za r 2002 o pohledavky neuhrazene ke 31.12.2002- a doplatit penale dane a kdovico jeste. 1.Je to pravda? 2.Neni potom lepsi zahrnout tyto prijmy jiz ted do priznani za r 2002 jako castky zvysujici hospodarsky vysledek? A je to vubec mozne - kdyz v JU udajne rozhoduje datum skutecne uhrady? 3. Jak by to bylo potom s doplatky pojisteho za r 2002 ktere budou hrazeny v r 2003? Jde mi o to, abych nebyl narcen, ze presouvam vydaje patrici roku 2002 do r 2003 - kdy je vykazuji v plne vysi. Ve skutecnosti to tak neni - nedoplatek pojistneho by mi vznikl prave tim, ze bych musel do prijmu zahrnout fakturu vydanou v r 2002 a uhrazenou v r 2003. Pripada mi to jako zararovany kruh a nevim jak z nej ven. Predem moc dekuji za radu. (Pokud by jiz odpoved nespadala do odpovedi zdarma, dejte mi prosim vedet, jak ji uhradit.) Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Chtěla bych si uzavřít kapitálové životní…

Chtěla bych si uzavřít kapitálové životní pojištění. Je mi 29 let, představuji si částku cca 500,- Kč a po nějaké době možnost půjčky. Poraďte mi, která pojišťovna je nejlepší. Děkuji Petra Adámková