FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna pojištění je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Chystam se se svoji felicii do Velke Britanie (na…

Chystam se se svoji felicii do Velke Britanie (na 6 mesicu) a chci mit havarijni pojisteni do ciziny. Potreboval bych poradit kde hledat informace o techto produktech. Predem dekuji Petra


odpovídal(a): Redakce

Prosím o informaci, která pojišťovna má výhodné…

Prosím o informaci, která pojišťovna má výhodné pojištění staveb a domácnosti. Jedná se o rodinný domek, který bych chtěl pojistit na novou hodnotu cca 2 000 000,- Kč. Domek je na vesnici, kde nehrozí záplavy, povodně, zřícení skal, lavin atp. Dále bych rád pojistil domácnost o 5 obytných místnostech včetně kuchyně a celkové podlahové ploše cca 160 m2. U pojištění domácnosti předpokládám částku cca 300 000,- Kč. Domácnost nemá bezpečnostní zámek. Případné připojištění škod způsobených psem vítáno. Předem děkuji za informace. S pozdravem L. Příhoda



odpovídal(a): Redakce

etika pojišťovnictví

etika pojišťovnictví


odpovídal(a): Redakce

Žádám o HÚ na koupi bytu v Praze u Komerční banky…

Žádám o HÚ na koupi bytu v Praze u Komerční banky. Za úvěr ručím kromě kupovaného ještě jedním bytem. Jakým způsobem musím nemovitosti pojistit. U které pojišťovny mě vyjde pojistné nejlevněji?


odpovídal(a): Redakce

Žádám Vás o radu při výběru žívotního pojištění …

Žádám Vás o radu při výběru žívotního pojištění zda kapitálové či rizikové a více peněz dát do penzijního připojištění. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Procházela jsem ´Váš server ohledně povinného…

Procházela jsem ´Váš server ohledně povinného ručení a nikde jsem nenašla zánik smlouvy vyřazením vozidla z provozu. Podle zákona pojištění zaniká, ale pojišťovny chtějí platit déle, pokud jim nenahlásíte že vozidlo je vyřezeno?


odpovídal(a): Redakce

Dobry den.Rada bych se informovala o moznosti…

Dobry den.Rada bych se informovala o moznosti pojisteni nemovitosti. Jedna se o pojisteni stavby obytneho domu a hospodarske budovi na vesnici. Mam platne pojisteni z roku 1990 u české pojostovny a uvažuji o zmene. Stavajici pojistka zahrnuje pojisteni stavby pro pripad poskozeni nebo zniceni zivelni udalosti, vodou z vodovodnich zarizeni a pro pripad poskozeni ci zniceni narazem dopr. prostredku.Zahrnuto je poskozeni ci poniceni stavebnich soucasti stavby pri nasilnem vniknuti pachatele, pojisteni se vztahuje na zkrat elektromotoru vodárny, čerpadla ... Pojisteni se vztahuje na veci prislusenstvi budovi - vybaveni pradelny, susarny, vodarny ... Pojisteni odpovednosti - stavby,chodniku, plotu, stavebnika, pojisteni uskladneneho staveb. materialu. Plneni pojistovny pri jedne udalosti je omezeno castkou 100tis. Prosim o doporuceni nove pojistky za obdobnych podminek u jne nez Ceske pojistovny. Dekuji, s pozdravem Lenka Kerhartova, Rychnov nad Kneznou


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, máme uzavřeno kapitálové život.poj. u…

Dobrý den, máme uzavřeno kapitálové život.poj. u Kooperativy a nezdá se nám příliš výhodné a rádi bychom dostali radu,u které z pojiš'toven je toto životní pojišťění pro nás nejvýhodnější.( z hlediska zůstatku na účtě ročních úroků a celkové naspoř.částky). Je nám 40 let. Spoříme 540 kč. Děkujeme za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

prosím Vás, hledám nějaké celoroční cestovní…

prosím Vás, hledám nějaké celoroční cestovní pojištění, tedy pojištění léčebných výloh v zahraničí pro neomezený počet cest uskutečněných v průběhu jednoho roku, ale na vašich stránkách se o tom nezmiňujete, neměli by jste nějaký tip ? děkuji, Hynek Bouda


odpovídal(a): Redakce

Dobry den. Chystam se vratit se svoji triletou…

Dobry den. Chystam se vratit se svoji triletou dcerou po dlouhodobem pobytu (10 let) v zahranici zpet do Cech. Chci si najit praci, koupit dum (okolo 1.2mil.), starsi auto. Jaka pojisteni by jste doporucili, abych si vyridila jako prvni. Kolik Kc mesicne zaplati prumerna ceska rodina(ne v Praze) za veskera pojisteni?Dekuji za odpoved. Lenka Mason



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den! Jsme 5ti člená rodina, privatizujeme…

Dobrý den! Jsme 5ti člená rodina, privatizujeme byt, na který si budeme muset půjčit. Mám zájem o pojištění manžela, jakožto hlavního živitele rodiny. Manžel se takovému pojištění brání, proto bych chtěla sjednat a platit pojištění za něj. V nabídkách pojišťoven a v produktech se moc nevyznám, a proto potřebuji doporučit druh pojištění a pojišťovnu, pro případ nenadálé události, aby byla rodina zabezpečena. Manžel pracuje ve stavebnictví. Děkuji za radu.


odpovídal(a): Redakce

jaké životní pojištění by si měl vybrat voják…

jaké životní pojištění by si měl vybrat voják před odjezdem do válečné mise?


odpovídal(a): Redakce

Kolik je povinen odvést živnostník za 1…

Kolik je povinen odvést živnostník za 1 kalendářní rok na zdravotní a sociální pojištění?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, potřebuji poradit v oblasti životního…

Dobrý den, potřebuji poradit v oblasti životního pojištění. Rozhoduji se o uzavření životního pojištění a na Vašem serveru jsem se dozvěděl mnoho o tomto druhu pojištění, dokonce jsem nalezl i seznam pojišťoven, které toto pojištění nabízejí, ale bohužel jsem už nenašel nějaké jejich srovnání jako máte třeba perfektně zpracované u penzijních fondů. Nejvíce by mě zajímla informace o výši úročení za všechny roky doby trvání nabízení životních pojistek u jednotlivých, z vámi uváděných cca 17 pojišťoven. Pokud takovýto přehled máte, byl bych rád, jestli byste mi ho formou nějaké ucelené tabulky neposlali. Velice děkuji, za jakoukoliv radu a pomoc. Ing.Petr Kubica


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, Dne 7. 3. 2003 jsem uzavřel…

Dobrý den, Dne 7. 3. 2003 jsem uzavřel leasingovou smlouvu prostřednictvím AAA autobazaru v Brně. Ve smlouvě nemám zapsán leasingový koeficient, ani konečnou částku zaplaceného leasingu. Je možné změnit pojišťovnu z České pojišťovny na Allianz pojišťovnu? U pojišťovny Allianz jsem měl pojištěno předchozí auto a byl jsem s nimi velmi spokojen. Pokud ne uveďte mi prosím důvod. Dále bych chtěl uplatnit bonus za beznehodový průběh zákonného i havarijního pojištění, prosil bych o informaci, kde můžu tento bonus uplatnit. Dále by mě zajímalo zda uzavřením leasing. smlouvy je podmíněno i ?pojištění schopnosti splácet leasing. splátky?, a stanovení spoluúčasti na havarijním pojištění na 10% spoluúčasti. Já osobně bych měl zájem na 5% spoluúčasti, i za cenu vyšší platby na pojistném.


odpovídal(a): Redakce

Ktery program pro duchodove pojisteni je pro mne…

Ktery program pro duchodove pojisteni je pro mne nejlepsi, kdyz mi zamestnavatel plati 8000 Kc rocne - nechci zadne dalsi pripojisteni uraz a pod. Diky. Jan Pospech


odpovídal(a): Redakce

Je mi 25 let a letos mi končí stavební spoření.…

Je mi 25 let a letos mi končí stavební spoření. Ještě před změnou zákona o stavebním spoření bych chtěl uzavřít smlouvu novou. V současné době nemám uzavřené žádné úrazové ani životní pojištění. A proto hledám vhodnou pojšťovnu, která by pro mne měla výhodnou nabídku. Múj příjem je v současné době mírně nadprůměrný. Petr Kubica, Brno.


odpovídal(a): Redakce

Chci si uzavřít životní pojštění. Někteří makléři…

Chci si uzavřít životní pojštění. Někteří makléři mě přesvědčují,že důležitý pro výběr pojišťovny je rating. Je opravdu důležitý? Kde získám o ratingu informace?


odpovídal(a): Redakce

Ma smysl uzavirat zivotni pojsiteni v 58 letech ?…

Ma smysl uzavirat zivotni pojsiteni v 58 letech ? Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, ráda bych požádala o radu. Máme…

Dobrý den, ráda bych požádala o radu. Máme pojištěný rekreační dům se stodolou asi 80 let starý (pojištění na novou cenu). Dům byl v důsledku srpnových povodní z r. 2002 staticky narušen a demolován, stodola ne. Likvidátor pojišťovny nám sdělil, že zaplatí dům do výše sjednané částky. Po demolici ale tvrdí, že pojišťovna přehodnocuje "totální" škody a zpětně začali zjišťovat, jak to bylo postavené, základy, atd. Co můžeme očekávat, jak se bránit, pokud jsme v právu? Dnes nám přišla od pojišťovny složenka na zaplacení ročního pojistného (v nezměněné výši - dům už nestojí), máme pojistné uhradit, abychom se vyhnuli komplikacím při likvidaci škody z loňska? Děkuji za radu. Groschaftová