FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna pojištění je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

V roce 2001 mi Ceska pojistovna v >Praze…

V roce 2001 mi Ceska pojistovna v >Praze uhradila jenom castecne opravu naseho auta. Dotazuji se oipet, proc mi nebyla nahrada uhrazena cela, kdyz jsem nehodu nezavinil?! Doplacel jsem ca 54.000 Kc!? Z jakeho duvodu, nevim, alew musel jsem to zaplatit, abych dostal vozidlo! Seonegin


odpovídal(a): Redakce

Komerční pojišťovna nyní zvýšila pojistné za…

Komerční pojišťovna nyní zvýšila pojistné za pojištění domácnosti i u starých smluv o 60%, což mi připadá přehnané. Předpokládám, že to již učinili i další pojišťovny, pak ale Vaše tabulka pojistného dle pojišťoven neodpovídá skutečnosti. Chtěl bych poradit, kde získám nejkomplexnější pojištění domácnosti za rozumnou cenu. Dále by mne zajímalo, která pojišťovna zohledňuje vyšší zabezpečení bytu.



odpovídal(a): Redakce

Dobry den, Mam zajem o Vasi program zajisteni…

Dobry den, Mam zajem o Vasi program zajisteni soucasnych prijmu. V nejblizsich dnech dokoncim jednani o hypotece, a zivotni pojisteni je soucast pozadavech. Prosim abyste me kontaktovali na mobil, na +420 724 073 364. S pozdravem, Douglas Arellanes


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, V roce 1998 jsem uzavřel životní…

Dobrý den, V roce 1998 jsem uzavřel životní pojistku u IPB pojišťovna,minulý rok a letos byly vybrány bez mé účasti a podpisu peníze.Přitom na dotaz jak je to možné mi nebyla dána uspokojivá odpověď.Chtěl bych vědět jak dál postupovat,ale v každém případě chci vypovědět smlouvu.Ale bohužel nevím jak tu žádost správně formulovat.Nevím jestli na internetu nejsou ke stáhnutí nějaké podobné formuláře.Předem děkuji za odpověď a právní pomoc. Petr Fait


odpovídal(a): Redakce

Vazeny pane, pani Muzete me prosim informovat…

Vazeny pane, pani Muzete me prosim informovat o vysi (zhruba) pojisteni najemniho domu v centru Brna, ktery ma 11 bytu? Uvitam take odkaz na vasi webove stranky bank ktere tento typ pojisteni nabizi -a jak presne se toto pojisteni vypocitava. Dekuji predem za vasi odpoved S uctou Jana Krskova


odpovídal(a): Redakce

Podle kterého práva mohu obdržet oznámení, že má…

Podle kterého práva mohu obdržet oznámení, že má pojistná smlouva na byt se od příštího data pojistné platby zvyšuje poplatek na 160%(uvedeno v Kč), při všech stejných v pojistné smlouvě uvedených podmínek?Během celého období platnosti smlouvy nedošlo k žádnému plnění a tak mi to připadá, že si strikně zařizují nehorázný příjem a bezprávně. Nikde ve Smluvních podmínkách není uvedena ohraničená doba platmosti, ale neotřele jsem byla vyzvána, že pokud nesouhlasím, ať se dostavím do pojišťovny změnit smlouvu.Jinak je vše zařízeno a oni si sami přes inkaso zúčtují navýšenou částku.


odpovídal(a): Redakce

Byla jsem pojištěna u České pojišťovny na úraz na…

Byla jsem pojištěna u České pojišťovny na úraz na nízkou částku.Toto pojištění mě bylo zrušeno.Jsem řidička a chtěla bych být pojištěná ale jsem důchodce a na drahé pojištění nemám.Jaké by jste mě poradili pojištění které by bylo pro mne únosné když mám důchod 7000 Kč. Spozdravem M.Dolečková


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, zaměstnavatel nám přispívá 500,-…

Dobrý den, zaměstnavatel nám přispívá 500,- penzijní nebo životní pojištění. Chtěla bych poradit, co je pro mě nejvýhodnější. Je mi 25 let, plat 15000,- čistého, v budoucnu bych si chtěla vzít hypotéku na byt. Určitě bych uspořené peníze chtěla využít na stáří, ale zároveň bych chtěla bých pojištěná proti pracovní neschopnosti, případně neschopnosti splácet hypotéku nebo pojistné. Ráda bych uspořila co nejvíce i za předpokladu menšího rizika. Můžete mi nějaký program doporučit? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobry den.S novym skolnim rokem se stanu…

Dobry den.S novym skolnim rokem se stanu studentem presentacniho studia na VS(prvni) je mi 25 let a v prvnim mesici studia mi bude 26. Poradíte mi, jak se v mém případě vypočítává výše sociálky a zdrav. pojištění? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Zajímalo by mne, zda může uzavřít…

Dobrý den. Zajímalo by mne, zda může uzavřít některou formu životního pojištění v ČR občan slovenské republiky, který je zde přihlášen pouze k přechodnému pobytu. Je to překážkou? Je někde definováno, kdo může a nemůže být účastníkem tohoto typu pojištění (věk, občanství, trvalý pobyt) nebo záleží na každé pojišťovně?



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám sjednáno dvě životní pojistky u…

Dobrý den, mám sjednáno dvě životní pojistky u poj. Generali, a nevím jestli jsem udělal uplně správně - nemáte prosím k dispozici něco na srovnání životních pojišťoven, třeba podle připsaných výnosu??


odpovídal(a): Redakce

Manžel 51 let, živnostník. Vlastníme…

Manžel 51 let, živnostník. Vlastníme rekonstruovaný rodinný dům s velkou zahradou v krajském městě. Potřebovali bychom uzavřít pojistku /pro úraz, smrt následkem úrazu nebo smrt/ pro manžela. V případě těchto skutečností bych byla postavena před vypořádání dědictví pro sebe a 2 manželovy syny. Byla bych postavena pouze před prodej nemovitosti, což bych nechtěla. Také bych měla probémy s financováním provozu domu, když bych měla provoz hradit pouze ze svého platu.


odpovídal(a): Redakce

1) U koho uzavřít co nejefektivněji životní…

1) U koho uzavřít co nejefektivněji životní pojištění s úrazovým pojištěním na 5 let pro 18letého s jednorázovým vkladem 50 000 Kč. 2) Obdobně chlapec čerstvě narozený do 18 let jeho věku, měsíčně 200-300 Kč


odpovídal(a): Redakce

dobrý den.Zajímalo by mně která byla pojištovna…

dobrý den.Zajímalo by mně která byla pojištovna roku 2002 nebo která nabízí nejlepší životní zajištění(úrazové+životní).Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Potřebuji odbornou konzultaci ve věci pojištění…

Potřebuji odbornou konzultaci ve věci pojištění vážných onemocnění. Přezkoumání podmínek konkrétní smlouvy. Kdo může odborně pomoci? Praha (centrum). Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Mám uzavřené životní pojištění FORTAX u…

Mám uzavřené životní pojištění FORTAX u společnosti UNIQUA 3 rok, sjednaná do 60 let. Toto pojištění nejdříve hradil zaměstnavatel, nyní já osobně.Mám několik otázek: - kdy je nejvhodnější tuto pojistku vypovědět? je nějaká hranice,kdy dostanu zpět nějaké odbytné? - dotkne se tato výpověď nějakým způsobem zaměstnavatele, který si zaplacené pojistné odečetl ze zisku? ja sám jsem snížení základu daně neuplatnil díky


odpovídal(a): Redakce

Dobry den jsem otcem dvou deti a splacim…

Dobry den jsem otcem dvou deti a splacim dlouhodobe zavazeky ve vysci cca 20.000,-/M, chtel bych uzavrit asi zivotni pojistku, ktera by kryla tyto zavazky v pripade me smrti, kde to lze udelat nejlevneji - nejlepe?? diky jirka


odpovídal(a): Redakce

Nedávno mě navštívil pracovník firmy Makler…

Nedávno mě navštívil pracovník firmy Makler Service Bohemia International a nabízel mi kapitálové životní pojištění Filip standard,které nabízejí ve spolupráci s Českou podnikatelskou poj.Je mi 27 let a měl bych i o něco takového zájem.Můžete mi poradit,zda této firmě důvěřovat?díky.dušan


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mam otazku z oblasti pojisteni.…

Dobry den, mam otazku z oblasti pojisteni. Maminka ma byt pojisteny u pojistovny Union, ktera souvisi s Union bankou, ktera ma v soucasne dobe problemy. Vcera ji prisla postou slozenka na zaplaceni rocniho pojistneho. A na to jsem se chtela zeptat. Funguje pojistovna i pres problemy banky. Nemuze se statm ze kdyz zaplati pojistne a neco se ji doma stane, ze nedostane plneni, protoze na to pojistovna nebude mit? Dekuji Jana Pokorna


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, měl jsem v zahraničí autonehodu,…

Dobrý den, měl jsem v zahraničí autonehodu, kterou jsem nezpůsobil. S druhým účastníkem jsme sepsali hlášení o pojistné události na předepsaném formuláři. Pokud se nepletu mojhe škoda by měla být hrazena z povinného ručení toho, kdo škodu způsobil. Nehoda se stala 3.3.2003, dodnes jsem nedostal žádné plnění. Pokusil jsem se obrátit na pojišťovnu, která by měla plnit (Winthertur v Itálii), ale bez jakékoliv odezvy. Můžete mi poradit další postup? Děkuji J. Horký