FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna pojištění je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, na trhu existuje kombinace investice…

Dobrý den, na trhu existuje kombinace investice do podílových fondů a životního pojištění - investiční životní pojištění (kdy si klient na rozdíl od kapitálového životního pojištění může sám zvolit vlastní investiční strategii, nemá však garantovaný výnos). Ráda bych se zeptala, pro koho (jakou skupinu lidí) je tento druh pojištění vhodný. Komu byste ho doporučili a komu naopak ne. Obecně se uvádí, že životní pojištění je drahé a není vhodné pro každého. A zda není výhodnější investovat postupně stejnou částku jako do IŽP raději do klasického otevřeného podílového fondu - vyváženého portfolia na 20 let? Ze odpověd dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mam zivotni pojisteni ING Investor…

Dobry den, mam zivotni pojisteni ING Investor plus od ledna 2003 a uverove zivotni pojisteni pro pripad smrti od Pojistovny CS od zari 2004. Urcite bych se rada zabezpecila pro pripad urazu (smrt, trvale nasledky) a pojistila denni davky pri pracovni neschopnosti. Moc si nejsem jista dvema vecmi: 1) co vsechno bych si jeste mela pojistit (pripojistit), pokud chci abych-kdyz se mi neco stane- a) mela stale stejny prijem (nutny k ruznym platbam typu hypoteka, najem, ...) b) byla zajistena v pripade, ze skoncim "na voziku", tj. odkazana na pomoc druhych s nemoznosti vykonavat soucasne zamestnani (Key Account Manager) 2) je lepsi pozadat o doplneni ING a PCS, kde mam ted zivotni a uverovou pojistku, nebo je lepsi oslovit jine subjekty?? Po prostudovani vaseho webu me jeste napada, ze s otazkou 1) souvisi dalsi otazky: 3) proc pojistovat (pripojistovat) pobyt v nemocnici, kdyz bych mela pojistene denni davky pri pracovni neschopnosti?? 4) proc pojistovat invaliditu a dlouhodobou peci, kdyz bych mela pojistene trvale nasledky pro pripad urazu?? Diky za odpovedi a hezky den. Gabina



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den Tento rok se hlásím na jednoleté…

Dobrý den Tento rok se hlásím na jednoleté pomaturitní studium cizího jazyka ale jelikož jsem maturoval již před rokem nevztahují se na mě výhody studenta zj. úlevy od placení sociální a zdravotního pojištění, sleva na dopravu atd. Chtěl bych vědět kolik stojí placení převážně sociálního a zdravotního pojištění? děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, hledám nejvýhodnější / nejlevnější …

Dobrý den, hledám nejvýhodnější / nejlevnější ? rizikové-úvěrové pojištění hypotéky pro případ trvalé invalidity v důsledku úrazu nebo vážných nemocí +zjištění dg.vážných nemocí. Pojištění na smrt a pojištění denní dávky při pracovní neschopnosti mám uzavřeno. Prosím o doporučení pojištění na hypotéku 1 milion s dobou splatnosti 20 let. Oslovila jsem prostřednictvím e-mailu některé pojišťovny, zatím mne zaujal produkt ING Dočasné životní pojištění , které má v sobě i pojistku rizika smrti, což navýší měsíční splátku na 951 Kč. / Invalidita úrazem poj. částka 120.000, připojištění závaž. nemocí 500.000, riziko smrti 1 000 000/. Vstupní věk 39 let / r.1966/ žena ,zdravotní stav dobrý. Děkuji za dobrý tip. Strnadová Bára Březolupy 580


odpovídal(a): Redakce

měla bych dotaz v březnu mi bylo ukončeno studium…

měla bych dotaz v březnu mi bylo ukončeno studium na VŠ,teď jsem nemocná,mám povinnost platit zdravotní pojištění?


odpovídal(a): Redakce

Dcera jede v létě na tábor s programem jízdy na…

Dcera jede v létě na tábor s programem jízdy na koních. Dosud není nijak úrazově pojištěna. Mohu ji pojistit jen na těch 14 dní trvání tábora a kde a jak? Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,chtěla bych se zeptat, jaké pojištění…

Dobrý den,chtěla bych se zeptat, jaké pojištění by se vztahovalo na tuto událost:vlastním 1/2 nemovitosti,mám ji pojištěnou,mám pojištění odpovědnosti v běžném obč.životě,ale nemám poj.odpovědnosti z vlastnictví nemovitosti.Ze střechy spadne samovolně taška,cihla z komína na někoho nebo na něco (auto apod.),škoda na zdraví nebo na věci.A kdyby toto způsobil živel? A jak by to bylo v případě, kdyby někdo uklouzl a zranil se na chodníku před domem.Chodník patří městu,ale podle zákona jsem asi povinna se o něj starat.Děkuji za odpověď. Zimová


odpovídal(a): Redakce

Vážení, prosím Vás o radu týkající se cestovního…

Vážení, prosím Vás o radu týkající se cestovního pojištění k platebním kartám. Přes letní sezonu budu pracovat jako delegat CK v zahraničí a rozhodne chci využit nějakého cestovního pojištění. Je dostačující v tomto směru spoléhat na cestovní pojištění k platebním kartám (C.sporitelna-program Comfort a KB-poj. k plat.karte Inter Card Gaudeamus) a nebo je lepší uzavřít jiné pojištění. Pokud ano, jaké? Děkuji Vám za odpověd a přeji hezký den.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den Muj dotaz smeruje k zajisteni uveru…

Dobry den Muj dotaz smeruje k zajisteni uveru pri porizeni bytu v hodnote 1280000.Jake jsou nejlepsi moznosti zajisteni.Zivotni pojisteni ci jen pojisteni uveru?muzete uvest priklady a jake jsou ceny jednotlivych pojisteni pro tuto castku.Je mi 22let.Dekuji Kaderabek


odpovídal(a): Redakce

Mám penzijní připojištění u CS (200kč/měsíc),dnes…

Mám penzijní připojištění u CS (200kč/měsíc),dnes mi zaměstnavatel nabídl pp u Kooperativy,kde by mi přispíval.Mohu mít dvě připojištění a jak je to se státním příspěvkem? Děkuji za odpověď. Jurčeka Jaromír



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,mám dotaz ohledně uzavření pojistné…

Dobrý den,mám dotaz ohledně uzavření pojistné smlouvy na automobil (pov.ručení+havarijní poj.) cizincem (Francie). Tento má v ČR povolení k přechod.pobytu a je zde cca již 1 rok zaměstnán. Věk 27,bydliště Praha,ŘP od 18let,zatím bez nehod a zmíněné auto si chce teprve koupit, ojeté v ČR. Musí jakožto cizinec předložit k uzavření smlouvy nějaké zvláštní doklady? (osvědčení o poj.událostech apod.?)Je pro něj sazba stejná jako pro občana ČR?Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Pracuji u státní organizace. V loňském roce jsem…

Pracuji u státní organizace. V loňském roce jsem si nechal převést našetřené peníze z fondu FKSP na penzijní připojištění (7250,-Kč).Tuto částku mi organizace zdanila. PF Credit Swiss zařadil částku jako příspěvek zaměstnavatele. Po mé urgenci mi v březnu 05 zaslal potvrzení na daňový odpočet protože o tuto částku jsem v roce 2004 překročil vklad 6000,-Kč datované 15.2.05. Organizace mi odpočet neprovedla ani neoznámila že jde o pozdní podání. Co mohu dělat abych nebyl okraden?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Pracuji v autosalonu a zaměstnavatel…

Dobrý den. Pracuji v autosalonu a zaměstnavatel mi umožňuje občas jezdit tzv. předváděcím vozidlem domů či na víkend. Nemám jej však oficiálně jako služební ani pro soukromé účely, tedy nezvyšuje mi základ daně. Auta jsou klasicky pojištěna proti odcizení s 10% spoluúčastí. Je možné uzavřít pojištění odpovědnosti vůči zaměstnavateli pro případ, že mi auto někdo odcizí a zaměstnavatel po mě bude vyžadovat náhradu škody ve výši spoluúčasti? Děkuji, JV


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chceme pojistit mého přítele. Máme…

Dobrý den, chceme pojistit mého přítele. Máme zájem o kapitálovou ŽP. Pojistná částka na smrt by v současné době byla 1.150 tis. Kč, časem bychom tuto poj.částku chtěli snížit. Takto vysoká částka je jen kvůli bance, u které si bereme hypotéku. Dále by se můj přítel chtěl pojistit na úraz - trvalé následky a trvalá invalidita. Léčení pojišťovat nechceme. V počátku bychom nechtěli moc spořit. Přítel je narozen v r. 1975, abychom mohli snižovat daně, chceme uzavřít pojistku do 60 let, tedy na 30 let. Můžete nám, prosím, poradit či doporučit nějaké životní pojištění? Děkuji Stehnová


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, rada bych uzavrela nejake pojisteni…

Dobry den, rada bych uzavrela nejake pojisteni pro pripad smrti, urazu, trvale invalidity a davek v nemoci, protoze jsem si uzavrela smlouvu na hypoteku, ale nerada bych do toho utapela moc penez, vzhledem k tomu, ze jistina bude postupne klesat. Nekde jsem objevila, ze pojistne byva jedno procento z kazdeho tisice jistiny, tj. pojistne castky za mesic, coz by v mem pripade znamenalo "vyhodit" mesicne 1500 kc. Existuje produkt s klesajicim pojistnym, ci je mozna kombinace smluv, treba na jeden milion na deset let a na dvacet let 500.000, kde by v pripade nejake udalosti byly vyplaceny obe castky? Nebo je nejaka moznost kombinace s kapitalovym zivotnim pojistenim nastavit tak, aby cca 400 kc za mesic slo na pojisteni vyse zminenych rizik a zbytek na sporeni a byla by moznost v prubehu let smlouvu menit? Myslim tim, ze pokud napriklad hypoteku zaplatim za pet let, tak uz na ona rizika pojistne prestat platit? Jeste by me zajimalo, zda je lepsi uzavrit takhle kombinovanou smlouvu a nebo rizika zvlast a u kapitaloveho zivotniho pojisteni pouze sporit (slysela jsem, ze jde napriklad na rizika platit pojistene symbolicky, tj. napr. 1 kc a pak vsechny prostredky jdou na zhodnocovani a v pripade pojistne udalosti je vlastne vyplaceno nulove pojistne plneni). Za radu predem dekuji, Eva Hostasova


odpovídal(a): Redakce

Je pojišťovna povinna zaslat klientovi akceptaci…

Je pojišťovna povinna zaslat klientovi akceptaci smlouvy nebo její nezaslání považuje za důvod k vypovězení smlouvy tak jako to dělají některé penzijní fondy? Může klient takovouto nepotvrzenou smlouvu vypovědět a získat zpět zaplacené pojistné? Aby bylo jasno, mám na mysli dobu delší než 5 měsíců...


odpovídal(a): Redakce

Lze hradit z povinného ručení škodu na vozidle…

Lze hradit z povinného ručení škodu na vozidle způsobenou srážkou se zvířetem (srna, atd.)? Pokud ano, jak je nutné postupovat. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Chtěla bych vědět, jestli u havarijního pojištění…

Chtěla bych vědět, jestli u havarijního pojištění je povinná spoluúčast.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, začal jsem právě čerpat úvěr ze…

Dobrý den, začal jsem právě čerpat úvěr ze stavebního spoření od ČMSS ve výši 630000kč. Pro sjednání úvěru postačilo mé životní pojištění "Filip" od ČPP, ale rád bych si pro tento úvěr sjednal i pojištění úvěru pokud možno pro i pro případ dlouhodobé neschopnosti kvůli úrazu apod. poradíte kam se obrátit? děkuji předem Roman Černovský


odpovídal(a): Redakce

dobry den, jsem studentka Vysoke skoly, OSVC,…

dobry den, jsem studentka Vysoke skoly, OSVC, zajimalo by me, zda musim mit minimalni vymerovaci zaklad u zdravotnoiho pojisteni a jestli patrim mezi osoby, pro ktere je platce pojistneho i stat , tzn.,(pojistne OSVC, oddil A, radek 8).dekuji Lucie Cermakova