FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna pojištění je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, v březnu 2005 jsem přetrhl telefonní…

Dobrý den, v březnu 2005 jsem přetrhl telefonní dráty v areálu firmy. K nehodě došlo mojí nepozorností, protože jsem správně neuložil hydraulickou ruku na vozidle. 27.10 2006 mi přišla obsílka od České kanceláře pojistitelů, že mám zaplatit částku 12 500 Kč. Z dopisu vyplynulo, že majitel vozidla, což je ČSOB-Leasing, neměla zaplacené povinné pojištění. Částku nyní vymáhají na mně. Je mojí povinností to platit, nebo by se Česká kanc. pojistitelů měla obrátit na ČSOB-Leasing? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Prosím o návrh na pojišťovnu pro účely pojištění…

Prosím o návrh na pojišťovnu pro účely pojištění odpovědnosti zaměstnance zaměstnavateli. Pracuji jako zástupce vedoucího odboru Městského úřadu a podepisuji rozhodnutí svých podřízených. V případě odvolání občanů proti těmto rozhodnutím k soudu, ale i pro případ odpovědnosti za škodu způsobenou při výkonu veřejné moci, resp. nesprávným úředním postupem dle zákona 82/1998 Sb. potřebuji pojistit. Děkuji



odpovídal(a): Redakce

Dobry den, jsem vlastnikem bytu , ktery jsem…

Dobry den, jsem vlastnikem bytu , ktery jsem se rozhodla pronajmout. Jake pojisteni si mam sjednat? Chtela bych nejake pojisteni na skody ktere by spachal najemce. Predem dekuji za Vasi odpoved Hanka


odpovídal(a): Redakce

Výhody a nevýhody životního pojištění

Dobrý den, zvažujeme, že synovi sjednáme životní pojištění..dostala jsem 2 nabídky - jednu ke kapitálovému životnímu pojištění a druhou k investičnímu životnímu pojištění.. Ráda bych se zeptala, co je pro nás lepší a jaké jsou klady či zápory jednotlivých variant..Děkuji moc za ochotu a odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych si vzít s přítelem…

Dobrý den, chtěla bych si vzít s přítelem hypotéku. Je nutné mít již předem životní pojištění, slyšela jsem, že někde vyžadují nejméně půl roku jeho placení. Jaká je nejnižší platba tohoto pojištění?


odpovídal(a): Redakce

jak správně pojistit stavbu chaty? je součástí…

jak správně pojistit stavbu chaty? je součástí pojištění volně ložený stavební materiál? je součástí pojištění stavební materiál uložený v zamčené boudě? musí být stavební pozemek před stavbou oplocen? které pojišťovny stavbu a materiál ke stavbě pojišťují? na co si dát u pojištění stavby pozor, co pojišťovny neřeknou?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na tuto věc.mám…

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na tuto věc.mám vůz škoda octavia combi r.v. 2000/11měsíc. Vůz je na leasing, s havarijní pojistkou u České pojištovny, All-risk s územní platností evropa,10 procentní spoluúčast.Jsem druhý majitel. Auto jsem půjčil svému synovi na cestu do itálie. Tam měl v noci havarii, narazil čelně do svodidel, zavinil to sam, jelikož však neodhadl dobře výši škody na voze, nezavolal policii, na druhy den poslal fotografie mailem mě do ČR a já odhadl škodu na voze tak 100 000Kč. v současné době vyřizuji přes ČPasistenci převoz vozu do ČR, protože oprava v itálii by byla mnohem dražší(rozhodla pojišťovna). Pověřil jsem syna aby se snažil dostat od policie nějaký záznam o nehodě ale obávám se že se mu to nepodaří. Dále vyřizuji potřebné dokumenty na pojištovně. Vůz bude odtažen do nejbližšího autorizovaného servisu. 1. Zajímalo by mě jak bude postupovat pojištovna pokud nepředložíme záznam o nehodě, bylo mě oznámeno na pojištovně at alespon syn napíše čestné prohlášení že nepil před jízdou alkohol. Má to ale nějakou váhu? Jak se to projeví při vyplácení pojistky. 2. Projeví se amortizace vozu na výši výplaty pojistky? 3.autorizovaný servis je smluvním partnerem ČP, jak zajistit aby opravu platila přímo ČP a já jen doplatil rozdíl? vzhledem k časové tísni bych byl rád za vaši včasnou odpověď, děkuji


odpovídal(a): Redakce

Kde naleznu seznam nezávislých seriózních poradců…

Kde naleznu seznam nezávislých seriózních poradců?Děkuji D.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. U vozidla byl okončen leasing a nebylo…

Dobrý den. U vozidla byl okončen leasing a nebylo uzavřeno povinné ručení ani prodloužena/převedena původní smlouva. (S vozidlem se nejezdilo, nezpůsobilo tedy žádné škody, ovšem STP nebyla v depozitu - bylo (a je) tedy několik let bez pojištění.) Pokud má majitel zájem toto napravit a uzavřít pojistku (vozidlo je po GO a mohlo by jezdit), bude doplácet nějaké sankce, pokuty či minulá pojištění? Má pojišťovna povinnost informovat o tomto přestupku?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, potřebuji pojistit nemovitost - starý…

Dobrý den, potřebuji pojistit nemovitost - starý RD vč. domácnosti, ve kterém bydlíme. Poradíte mi, prosím, jaký druh pojištění bych měla uzavřít? Měla bych zájem i o pojištění psa v návaznosti na sousedské vztahy. Předem děkuji za odpověď. Prošková



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, Mám u pojištovny UNIQUA celoživotní…

Dobrý den, Mám u pojištovny UNIQUA celoživotní program quatro - životní pojištění + úrazove (pro případ trvalé invalidity), Měsíčně platím 342Kč. Kvůli špatné finanční situaci uvažuji o zrušení této pojistky, ale stále nevím... Je mi 28 let, pojištěný jsem u nich 6 let a konec pojištění bude v mych 70ti letech. (Krom toho mám penzijní připojištění, které se mi zdá výhodnější) Dostal bych, v případě zrušení pojištění, naspořenou částku zpět? Díky.


odpovídal(a): Redakce

Chtěl bych se zeptat na nejnižší částku povinného…

Chtěl bych se zeptat na nejnižší částku povinného ručení na osobní automobil o obsahu 1800 cm2. Která pojišťovna je pro mě nejvýhodnější? Děkuji moc Vinš Jiří


odpovídal(a): Redakce

Mam byt 75m2 v Zlonicke ulici v Praze Letnanech a…

Mam byt 75m2 v Zlonicke ulici v Praze Letnanech a chci si sjednat pojisteni domacnosti.Domacnost ej vybavena beznym zpusobem.Pojisteni staci do 300tis.Ktera pojistovna je pro me financne nejvyhodnejsi?Dekuji Tomas Dvorak


odpovídal(a): Redakce

Vyhrála jsem auto, které jsme si přivezli z Prahy…

Vyhrála jsem auto, které jsme si přivezli z Prahy, tam nám sepsali pojíštění, aby jsme mohli dojet domů. Auto chceme prodat a nemáme zaplacenou ještě složenku na pojíštění auta. Musíme jí zaplatit, když na autě nejezdíme? A budeme ho prodávat. Tím pádem nám připadá zbytečné, platit pojíštění a pak odhlašovat. Auto nemáme přihlášené ani na dopravce. (Prý ho nemusíme přihlásit, když ho chceme prodat).


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rád bych se zeptal jak mám postupovat…

Dobrý den, rád bych se zeptal jak mám postupovat v následujícím případě. Můj prarodič (děda) uzavřel v roce 1984 klasickou pojistku na domek, v roce 1990 zemřel a domek v dědictví dostal můj otec. V platbách pojistky se stále pojkračovalo a až tento týden nám zástupkyně české pojišťovny řekla, že je pojista neplatná a tím tedy platíme 16 let pojistné naprosto zbytečně. Po telef.hovoru s info linkou Č.poj. mi bylo sděleno že "pojistka je - pokud se stále platí pojistné - platná, ale v případě vzniku pojistné události by nárok na toto měl již 16 let mrtvý děda, tedy by poté nastal problém s plněním". Obracím se na Vás s žádostí o radu jak se máme zachovat, jaké máme možnosti. Připadá mi dost nefér takové jednání pojišťovny. Zrušit pojistku není problém ale pojistné za uplynulé roky bychom tím pojišťovně věnovaly jen tak. Děkuji za odpověď. Zdraví, Pivoňka.


odpovídal(a): Redakce

Uzavřela jsem Životní pojištění Dynamik a při…

Uzavřela jsem Životní pojištění Dynamik a při uzavírání smlouvy mi bylo jako výhodné nabídnuto vložit peníze z předchozího pojištění (80.000 Kč) jako mimořádné pojistné zaplacené od počátku pojištění.Byla sjednána pojistná částka pro případ smrti ve výši 100.000 Kč. Platím 1.400 měsíčně a pojištění bude ukončeno v r. 2016. Nikde nemohu ve smlouvě vyčíst, zda dostanu nějaké peníze v tom r. 2016. Nebyl mi to schopen vysvětlit ani pojišťovací agent. Můžete mi k tomu něco bližšího sdělit vy?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, stavíme dřevěný roubený rodinný dům…

Dobrý den, stavíme dřevěný roubený rodinný dům a zajímalo by mne, zda lze uzavřít pojištění rozestavěné stavby a následně i domu včetně pojištění proti vandalismu - sprejerství. Vzhledem k tomu, že je "fasáda" tvořena přímo dřevěnými trámy, je jakákoli "oprava" prakticky nemožná příp.značně nákladná. Děkuji za radu


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, v brzké době cestujeme do Skotska a…

Dobrý den, v brzké době cestujeme do Skotska a hodláme zde jezdit autem našeho známého, které je registrováno ve Skotsku. Zjistili jsme, že pojištění odpovědnosti z provozu vozidla se ve Skotsku vztahuje na řidiče, nikoli však na auto. Tudíž se chci zeptat, zda by bylo možné krýt případné námi zaviněné škody během řízení vozidla po území Skotska u nás v České republice uzavřeným pojištěním odpovědnosti za škodu vzniklou v občanském životě třetím osobám či jiným druhem pojištění. Za odpověď předem děkuji. Martina Čechová


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, nevím, zda mi můžete poradit až v…

Dobrý den, nevím, zda mi můžete poradit až v takovém rozsahu, ale přece jen to zkusím. S manželem zvažujeme, že našemu 5měšíčnímu synovi založíme životní pojištění. Dočetli jsme se, že lze kombinovat pojištění životní, úrazové a zároveň dítěti spořit. Kamarádka nám ohledně takovéto kombinace doporučovala Generali. Hledali jsme, jestli neexistuje nějaké srovnání pojišťoven a jejich produktů, ale nenašli jsme. Proto jsem se chtěla zeptat, zda nám v této otázce můžete poradit, nebo se máme spolehnout na námi nalezené informace. Děkuji moc za odpověď a přeji hezký den Martina Urbanová


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám dotaz ohledně kapitálového…

Dobrý den, mám dotaz ohledně kapitálového životního pojištění. Pokud mám sjenáno pojištění pro případ úmrtí či dožití. Co všechno bude součástí pojistného plnění mi bude vyplaceno v případě: smrti, dožití. Předem děkuji za odpověď.