FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna pojištění je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,bylo mi odcizeno vozidlo,den poté…

Dobrý den,bylo mi odcizeno vozidlo,den poté nalezeno vyhořelé jako totální vrak.Auto mám pojištěné u ČPP-Havarijní pojištění odcizení+živel.Pročítala jsem několikrát podmínky pojišťovny a stále doufám,že mi pojišťovna uhradí vozidlo jako následky krádeže a poškození cizí osobou.Aby mi pak neoznámili, že vozidlo zpátky již mám,ať je v jakémkoli stavu a tudíž mi nevyplatí nic.Máte,prosím,pro mě nějakou radu,jiné detailní podmínky ve smlouvě dány nemám,kromě pojistné částky a spoluúčasti.Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

DOBRÝ DEN RÁD BYCH SI U VÁS OBJEDNAL SLUŽBY…

DOBRÝ DEN RÁD BYCH SI U VÁS OBJEDNAL SLUŽBY FINANČNÍHO PORADCE OHLEDNĚ POJIŠTĚNÍ A INVESTIC V CO NEJBLIŽŠÍM TERMÍNU. POKUD JE TO MOŽNÉ, KONTAKTUJTE MNE PROSIM NA MUJ MAIL CI MOBIL 777272071. DĚKUJI A JSEM S POZDRAVEM,PETR JANIŠ



odpovídal(a): Redakce

Platební prázdniny u životního pojištění

Dobrý den,měla bych dotaz ohledně životního pojištění.Někde jsem četla,že existuje možnost požádat pojiš´tovnu ještě před koncem pojištění o převedení pojistky do takzvaných splacených.Pak dotyčná osoba nemusí již dále pojištění platit,ale na vložené peníze má nárok až po vypršené sjednané lhůtě pojištění.Zajímalo by mě,zda tomu tak opravdu je. Děkuji Lenka Holá


odpovídal(a): Redakce

Zvolit rizikové nebo kapitálové životní pojištění?

Dobrý den, beru si hypotéku na byt ve výši 800 000 Kč. Banka po mně životní pojištění pro případ smrti nevyžaduje, ale chci se proti riziku smrti zajistit, aby po mne případně nezbyly vysoké dluhy. Nevím jen, zda je lepší "rizikové" pojištění ve výši cca 350 Kč měsíčně anebo jestli mám zvolit kapitálové životní pojištění. Mám 43 let. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Přechod a změna pojistných smluv

Dobrý den, můj pojišťovací zprostředkovatel mi nabízí přejít ze staršího životního pojištění na nové variabilnější u stejné pojišťovny. Již jsem ale několik let po sobě uplatňoval daňové odpočty. Prosím sdělte mi, jak je možné přejít z jednoho životního pojištění na novější, aniž bych musel provést nějaké dodanění. Pokud bych přeci přesel ta, že v jeden den by jedno pojištění skončilo a zárověň jiné začalo, v čem je problém? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

DOBRÝ DEN JE MI 36 LET, JSEM BEZDĚTNÝ A SVOBODNÝ…

DOBRÝ DEN JE MI 36 LET, JSEM BEZDĚTNÝ A SVOBODNÝ. PRACUJI JAKO SVÁŘEČ A NAVÍC POBÍRÁM PŘÍSPĚVEK ZA SLUŽBU V OZBROJENÉM SBORU. PLATÍM SI STAVEBKO I DŮCHODOVÉ PŘIPOJIŠTĚNÍ A MŮJ DOTAZ JE NÁSLEDUJÍCÍ:: DLE NĚJAKÉHO MOUDRÉHO ZÁKONA BYCH PŘIŠEL V PŘÍPADĚ ÚRAZU ČI NEMOCI A NÁSLEDNÉHO ZAŘAZENÍ NA PLNÝ INVALIDNÍ DŮCHOD O PŘÍSPĚVEK ZA SLUŽBU, POTAŽMO ROVNĚŽ O VÝPLATU A BYL BYCH NUCEN ŽÍT POUZE Z INVALIDNÍHO DŮCHODU. MŮŽETE MI TEDY POMOCI S VOLBOU ZDA SE PROTI TÉTO NEŠŤASTNÉ EVENTUALITĚ MÁM POJISTIT ŽIVOTNÍM POJIŠTĚNÍM NEBO ÚRAZOVÝM POJIŠTĚNÍM S POJIŠTĚNÍM PROTI ZTRÁTĚ ZAMĚSTNÁNÍ ČI ZDA MI NAVRHUJETE NĚJAKÝ JINÝ NÁSTROJ POJIŠTĚNÍ?? JSEM PŘIPRAVEN DO TOHOTO POJIŠTĚNÍ VKLÁDAT CCA 1300 KČ MĚSÍČNĚ, JELIKOŽ PŘIJÍT ZÁROVEŇ O PLAT I DOŽIVOTNÍ RENTU NECHCI RISKOVAT, POTŘEBUJI OVŠEM TAKOVOU POJISTKU ČI JINÉ ŘEŠENÍ ABYCH BYL V PŘÍPADĚ INVALIDITY ČI NAVÍC TĚŽKÝCH TRVALÝCH NÁSLEDKŮ DOSTATEČNĚ ZAJIŠTĚN FINANČNĚ. DĚKUJI VÁM ZA ODPOVĚĎ A V PŘÍPADĚ ŽE JE TO SLOŽITĚJŠÍ TAK RÁD VYUŽIJI VAŠICH SLUŽEB PLACENÉHO FINANČNÍHO PORADENSTVÍ. S POZDRAVEM


odpovídal(a): Redakce

Kapitálové životní pojištění jako spořící produkt

Dobrý den Mám ,,přebytečných" 200.000 Kč a jsem konzervativní investor. Můj poradce mi doporučil je dát do kžp od AMCICO, program PE s tím, že by se celá částka dala jednorázově na spořící část. Za 10 let mám garantovanou částku cca 225.000 Kč + kapitálovou hodnotu. Nyní můj dotaz: Myslíte si, že to je dobré rozhodnutí takto uložit peníze? Díky za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Ve 40 letech jako zdravá žena založím kapitálové…

Ve 40 letech jako zdravá žena založím kapitálové životní pojištění s počátečním vkladem 200 000 Kč a pravidelnou měsíční splátkou (pojistným) např. 1500 Kč. Odhad pojistné doby 20 let. Jaká bude cílová částka, která bude: a) pojistnou částkou pro případ mé smrti kdykoli v průběhu pojištění b) vyplacenou částkou v okamžiku dožití (ukončení pojistného v 60 letech) c) ve kterém roce dostanu zpět alespoň vložených 200 000 bez zhodnocení (odbytné) Děkuji vám.


odpovídal(a): Redakce

Mám nějaké volné finanční prostředky, které bych…

Mám nějaké volné finanční prostředky, které bych rád dlouhodobě zhodnotil. K tomu bych chtěl dále spořit formou penzijního připojištění nebo kapitálového životního pojištění. Prosím o návrh optimální kombinace. Doba pojištění cca 20 let.


odpovídal(a): Redakce

mohu zjistit přes internet,zda fungují ještě…

mohu zjistit přes internet,zda fungují ještě uzavřené pojistky z roku 1998?



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, můj dotaz sice nespadá do výše…

Dobrý den, můj dotaz sice nespadá do výše uvedených pojištění. Potřeboval bych zjistit, zda nějaká pojišťovna v ČR pojišťuje garanci ceny polotovaru uvedenou ve smlouvě - čas dodávky cca za půl roku či rok. Stačilo by mi, na koho se obrátit, aby mi poradil. Děkuji a s pozdravem PK


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den Rád bych znal Váš názor na KŽP obecně.…

Dobrý den Rád bych znal Váš názor na KŽP obecně. Někde jsem četl, že to je pro klinta nevýhodné, někde zase chválu na to, že spořící složka je výhodně zúročena (kolik teda) atd. Také jsem slyšel, že na začátku jde pojistné do kapsy pojišťovny a na zajištění rizikových fondů - je to pravda? Dále by mě zajímalo jestli si nárok na snížení daňového základu můžu uplatnit na tu část pojistného, která jde na PČ pro případ dožití, nebo celé pojistné? Vím že max. je 12K/rok. Díky za odpověď Kopackiy


odpovídal(a): Redakce

Pobyt v nemocnici se synem

Proplati mi pojistovna pobyt v nemocnici se synem do 6 let na odeleni usni,krcni,nosni.Jsem jeho matka,ale pobyt si musim hradit sama.Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den Zajímal by mě Váš názor na produkt…

Dobrý den Zajímal by mě Váš názor na produkt Clever Invest od Generali. Vím, že se jedná o IŽP a já mám zájem ho uzavřít jako investiční spoření. Zajímal by mě jeho minulý vývoj (kde se dá zjistit) a Váš celkový názor na tento produkt. Dále to samé na produkt PE od AMCICO. Předem děkuji za odpověď Kubíšek


odpovídal(a): Redakce

dobry den, pro me caste cesty do zahranici, se…

dobry den, pro me caste cesty do zahranici, se chci zeptat na sjednani cestovniho pojisteni na cely rok. Vseobecna pojistovna ma v nabidce celorocni cestovni pojisteni za 1500,- Kc. Je mozno sjednat nekde pojisteni za nizsi sumu ? A jaky je Vas nazor na cestovni pojisteni v ramci uctu v bance, ktere nabizi napr. Reiffeisen Bank ? Dekuji Koudelova


odpovídal(a): Redakce

Dobrý,smlouvu o povinném ručení lze vypovědet s 6…

Dobrý,smlouvu o povinném ručení lze vypovědet s 6 týdenním předstihem,ale není mi pořád jasné k jakému datu. Je to datum sjednání pov.ručeni třeba 30.062006?Já třeba platím čtvrletně.Nestačí to před tímto datem za stejných podmínek?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, máme syna po transplantaci ledviny.…

Dobrý den, máme syna po transplantaci ledviny. Prosím o radu, zda je možné ho někde pojistit (něco jako životní pojištění) pro případ, že by v budoucnu nemohl pracovat a aby měl pro tento případ nějaký příjem. Kdo ví, jak to bude s invalidními důchody atd. Nyní je mu 15 let, snad dostuduje, ale život je dlouhý... Děkuji za odpověď. Věra Kuřátková (matka)


odpovídal(a): Redakce

Vycestovala jsem jako au-apir do spanelska a pri…

Vycestovala jsem jako au-apir do spanelska a pri odjezdu jsem si odhlasila zdravotni pojisteni. Myslela jsem ze odjedu na 1 rok a tak jsem uzavrela cestovni pojisteni take na 1 rok.Nyni mi cestovni pojisteni konci ale chci tu jeste nejaky cas zustat dele. Slysela jsem ze ze zakona vsichni obcane CR musi mit uzavrene nejaky druh zdravotniho pojisteni. Bud stale mit v Cechach u pojistovny zakonne zdravotni pojisteni- to by tedy museli platit mi rodice, a nebo uzavrene cestovni zdravotni pojisteni do zahranici. Protoze si tu chci najit praci, kterou jeste nemam, musela jsem si zaridit kartu residence, identifikacni cislo cizince a tzv.CAT SALUD.Ta me opravnuje k osetreni zdarma u lekare v pripade nemoci ci jakeho koliv urazu.Spanelsky stat totiz po splneni techto podminek poskytuje tento druh sluzby zdarma. V Cechach, kdyz jsem prijela na dovolenou,kdyz jsem se chtela prihlasit zpet na 14 dni, tak mi rikali, ze musim dolozit smlouvu o cestovnim pojisteni, ze v pres ten rok, co jsem byla v zahranici, jsem mela uzavrene nejake pojisteni. Ma otazka: jestlize mohu vyuzivat Cat Salud, kdy potrebuji a budu kdykoliv osetrena, je nutne abych si jeste v Cechach po dobu meho pobytu zde platila cestovni pojisteni. Jde o to, abych az se vratim za rok do Cech mohla zase prijit do sve pojistovny a prihlasit se zpet bez problemu. dekuji predem za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Chci se zeptat, zda je pro mě výhodné…

Dobrý den. Chci se zeptat, zda je pro mě výhodné uzavření životního pojištění INVESTOR PLUS od ING. Měsíčně bych měla spořit 1 000 Kč. O vyšší půjčce či hypotéce v blízké době neuvažuji. Jsem vdaná, máme dvě děi a příjem můj a manžela je téměř totožný. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. 1. dotaz: U České pojišťovny mám…

Dobrý den. 1. dotaz: U České pojišťovny mám uzavřenu životní pojistku /přesně podle potvrzení o uzavření/: pojistnou smlouvu o kapitálovém živ. poj. pro případ závažných onemocnění, smrti nebo dožití podle sazby 3ZO (poj. pro případ závažných onemocnění, smrti nebo dožití za běžné pojistné s výplatou zvýšeného násobku poj. částky v případě záv. onemocnění nebo smrti pojištěného) se sjednanou dynamickou složkou. Je od r. 1998 do r. 2013. Nyní mi zástupkyně ČP nabídla její zrušení a převedení na produkt Dynamik, protože tato smlouva prý již neodpovídá zákonu a je také zastaralá. Mně se to moc nezdá, mám to udělat? Poj. částka pro případ dožití je 50 000 Kč, dostanu tedy na konci pojištění celých 50 000 Kč, nebo méně? Ona mi tvrdila že méně, na Dynamik by se teď převedly úroky z této pojistky, což by prý bylo odhadem 15 000 Kč. 2. dotaz: U České podnikatelské pojišťovny mám úrazovou pojistku a při povolámí mechanik seřizovač pletacích strojů v textilní firmě tam mám 1. rizikovou skupinu. Přesně je ve smlouvě uvedeno povolání: mechanik a popis nejrizikovější činnosti: rekreační sport. Zástupkyně České pojišťovny, když jsem jí tuto pojistku ukázal, mi však tvrdila, že bych měl mít 2. rizikovou sk. a v případě úrazu prý kvůli tomu nemusím peníze dostat. Zajímá mě, zda je to pravda. Dékuji Pátek Lubomír