FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna pojištění je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, hodlám koupit relativně nové auto…

Dobrý den, hodlám koupit relativně nové auto od fyzické osoby, která má bydliště v Sedlčanech ( bližší údaje mohu poskytnout ). Tento majitel měl toto auto původně na leasing u vaší společnosti, kdy v současné době údajně má být již leasing splacený, avšak rád bych měl 100 % jistotu. Po dodání údajů o autě nebo osobě, můžete mi podat tuto informaci, rovněž mě zajímá zda existuje nějaká souhrná databáte k ověřování ( konkrétně u movitostí ) stavu leasingu ? Rovněž toto navrhuji, jako zlepšení vašich www stránek, protože si myslím, že nejsem jediný koho to zajímá. Děkuji za odpověď, Klimes ( win55@post.cz, 607 636 207 ).


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám kamarádku studentku,která nebyla…

Dobrý den, mám kamarádku studentku,která nebyla připuštěna k maturitě,po reparátu má nový termín maturity v polovině září.Jak je to s placením zdravotního a sociálního pojištění v tomto případě?



odpovídal(a): Elena

U Českomoravské stavební spořitelny jsem…

U Českomoravské stavební spořitelny jsem překročil cílovou částku tím, že mně připsali výnosy a o překrokročení mně informovali až následně (v roce 2007). Na jejich upozornění jsem tedy smlouvu ukončil, ale sdělili mně, že již nemám nárok na úrokovou bonifikaci 1,5% za neposkytý úvěr. Je jich postup správný. V obchodních podmínkách se vůbec nepsalo co se stane v případě překročení cílové částky.


odpovídal(a): Elena

Dne 1.7.2007 vyprší mému otci pětileté penzijní…

Dne 1.7.2007 vyprší mému otci pětileté penzijní připojištění KB. Při vypovězení smlouvy mu paní na pobočce v Jindřichově Hradci řekla, že pokud uzavře novou smlouvu, tak mu budou peníze vyplaceny ihned, ale pokud bude připojištění ukončeno, bude mu vyplaceno až do tří měsíců od data přiznání. Další dotaz mám na částku vyplacenou a přiznanou. K dnešnímu datu je určitý zůstatek, který má být snížený o 15% daň na výnosy a příspěvky zaměstnavatele . Můj otec je v invalidním důchodu a spořil sám, bez přispění zaměstnavatele. Je takovéto jednání v pořádku? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den vsem, odevzdala jsem bakalarskou praci…

Dobry den vsem, odevzdala jsem bakalarskou praci na tema Pojistne na socialni zabezpeceni a zdravotni pojisteni zamestnancu a OSVC a nyni jsem k praci dostala otazku: "Jakych zmen ma dostat novela zakonu v oblasti socialniho zabezpeceni a zdravotniho pojisteni?" Protoze jiz nemam moc casu, chtela jsem poprosit nekoho, kdo se v tom orientuje, zda by mi nepodal odpoved. Popripade poradte, kde bych mohla k tomu neco najit. Diky a preji hezky den.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám uzavřeno penzijní pojištění. Mohu…

Dobrý den, mám uzavřeno penzijní pojištění. Mohu změnit pojišťovnu aniž bych přišel o nějaké výhody? Děkuji Klas


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, student - ukončení studia 31.5.2007.…

Dobrý den, student - ukončení studia 31.5.2007. Pokračovat ve studiu bude od 1.9.2007. V období od 06-08 2007 bude na brigádě. Prosím o radu, jak postupovat v platbě sociálního a zdravotního pojištění. Děkuji za odpověď. Jana K


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, měl bych dotaz. Potřeboval bych…

Dobrý den, měl bych dotaz. Potřeboval bych zjistit srovnání výše pojištění OSVČ u nás s jinými zeměmi v EU. Dalo by se to někde zjistit??? treba stací poslat link...díky moc


odpovídal(a): Redakce

Dobry den , mam dotaz ohlede povinnosti studenta…

Dobry den , mam dotaz ohlede povinnosti studenta hlasit sve pojistovne(v mem pripade OZP) zmenu skoly.Jestli ja jsem povinna toto oznameni ucinit nebo skola?Jsem jiz ve 3. rocniku a tato otazka me napadla az ted,tak nevim,zda neni pozde.Dekuji Rachel


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Mám uzavřenou pojistku pro…

Dobrý den. Mám uzavřenou pojistku pro podnikatele u ČP Zdraví a.s. pro případ pracovní neschopnosti z roku 1999. V té době mě paní ujišťovala,že se vztahuje mimo jiné i na rizikové těhotenství. I když neplánovaně, opravdu jsem se v této situaci ocitla, odležela si několik týdnů v nemocnici, pravidelně každých 14dní docházím na kontroly a když jsem chtěla uplatnit nárok z pojistky, bylo mě pojišťovnou sděleno,že se na tuto "nemoc" podle VPP pojistka nevztahuje. Bohužel nemám už kopii uzavřené smlouvy ani VPP z té doby. Jak mám postupovat,abych nárok na tuto pojistnou událost mohla uplatnit. Děkuji za odpověď. Alena Štvánová



odpovídal(a): Redakce

Zdanění odbytného

Dobrý den, uvažuji o zrušení kapitálového životního pojištění, na které přispíval pouze zaměstnavatel. Vyplacené odbytné ve výši cca 11.000,-Kč chci nechat převést jako mimořádný vklad na svoje penzijní připojištění (peníze nedojdou na můj bankovní účet). Bude se odbytné danit jednorázovou srážkou? V případě, že ano, v jaké výši? Bude nutné vyplacené odbytné uvést do daňového přiznání za rok 2007? Předem děkuji za Vaši odpověď Jiří Macháček


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o radu, o Vaše zkušenosti s…

Dobrý den, prosím o radu, o Vaše zkušenosti s firmou Makler service bohemia international. Chtěl bych vědět Vaše zkušenosti jak s jejich programy, tak se spoluprácí s nimi. Zajímaly by mě hlavně aktuální pohledy na věc. Proto uvítám Vaše příspěvky, děkuji, Michal Vyčítal


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,od 25.4.2007 mám Osvědčení o registraci…

Dobrý den,od 25.4.2007 mám Osvědčení o registraci k dani, jaké další oznamovací a platební povinnosti mám a v jakém čase případně jestli jsou nějaké sankce z prodlení. Děkuji Marie


odpovídal(a): Redakce

Kapitálové nebo investiční pojištění?

Dobrý den, letos na jaře se nám narodil syn. Chtěl bych nějak zajistit rodinu a také pojistit sebe a syna. Hledal jsem na trhu nějaký vhodný produkt u několika pojišťoven. Mé kritéria jsou hlavně zajistit rodinu, tedy pojistit sebe a také zároveň syna. Dále samozřejmě by neškodilo něco málo naspořit. Do pojistky chci dávat tak 600-800 kč měsíčně. Je mi 28 let a pojistku bych uzavřel asi do 60 let. Líbí se mi buď produkt Spektrum od ČSOB a nebo Investiční živ. pojištění + úraz. Family od Generali. Jsou to ovšem rozdílné produkty. U ČSOB je to kapitálové živ. pojištění a u Generali je investiční živ. pojištění. Potřebuji radu pro zásadní rozhodnutí jestli jít do kapitálového nebo investičního pojištění. Děkuji Tomáš Blahoš


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, Chtěl bych začít podnikat a při tom…

Dobrý den, Chtěl bych začít podnikat a při tom zůstat v zaměstnání na HPP. Zajímalo by mne, jak je to s placením zdravotního a sociálního pojištění, když ho za mně v současnosti platí zaměstnavatel. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Vážení poradci, Dne 22.12.2005 maminku porazilo…

Vážení poradci, Dne 22.12.2005 maminku porazilo auto na přechodu pro chodce, po nehodě byla hospitalizována v nemocnici s otřesem mozku a zlomeninou nohy.Dne 10.2.2006 byla přeložena do domova důchodců(nebyla schopna se o sebe sama postarat. V červnu jí byla vyplacena náhrada věcné škody a odškodnění za bolest.Dne 20.12.2006 podala tiskopis na ztížení společenského uplatnění do nemocnice (kam chodila na kontroly) k vyplnění od lékaře.Maminka dne 10.2.2007 zemřela.Vyplněný tiskopis od lékaře jsem obdržela 5.4.2007 a 13.4.2007 odeslala na pojišťovnu Kooperativu.Pojišťovna mi odepsala:náhradu za ztížení spol.uplatnění(ZSU) nehradíme,neboť se jedná o nárok osobní povahy.ZSU je vázáno na osobu poškozenou a jeho smrtí zaniká dle §579 odst.2 občanského zákoníku. Je tento postup pojišťovny správný,vždyť žádost o ZSU byla podána za života maminky. Prosím jak dále postupovat.Děkuji velice


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, nevím zda následující dotaz lze…

Dobrý den, nevím zda následující dotaz lze zařadit do této problematiky. Při žádosti klienta banky o finanční úvěr ve výši 200000,-Kč bylo pracovnici banky sděleno, že úvěr v takové výši bude schválen pouze s podmínkou, že bude pojištěn. Výše pojistného pro požadovanou výši úvěru byla stanovena po celou dobu splácení na částku 14000,-Kč. Při podpisu úvěrové smlouvy klient podepsal současně příkaz k převodu na částku 14000,- Kč pro pojišťovnu. Během placení úvěru po delší době od uzavření smlouvy klient zjistil,že podepsal úvěrovou smlouvu ne na 200000,-Kč jak požadoval, ale na 214000,-Kč,jelikož mu k požadované částce 200000,-Kč byla připočtena i částka 14000,-Kč. na pojištění. To znamená, že úroky bude platit i za požadované pojištění úvěru. Klient si je vědom toho,že si v době podpisu nepřečetl důkladně to co podepisuje,jelikož se spoléhal na pracovnici banky. Byl v tomto případě správný postup pracovnice,když k požadované částce o úvěr byla připočtena i částka požadovaná na pojištění a zda pojištění úvěru je podmínkou. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Neplatná adresa na pojistné smlouvě

Dobrý den, sjednal jsem si zhruba před rokem a půl ŽKP Life 2NB přes zprostředkovatele ZFP. V pojištění je neplatná adresa trvalého bydliště a kontaktní adresa. Chyba zprostředkovatele, kterého vedla vize pohádkových provizí:o) V důsledku toho nemám ani potvrzení o přijetí návrhu a číslo smlouvy. Je tato smlouva neplatná - mohu požádat o odstoupení od smlouvy - popř. i o návrat vložených prostředků. Velice Vám děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,chtěla bych se zeptat na nemocenské…

Dobrý den,chtěla bych se zeptat na nemocenské dávky. Zaměstnanec skončil prac.poměr 31.10.2006,ne úřad práce se nepřihlásil,do dalšího prac. poměru nastoupil 1.2.2007 a 16.4.2007 onemocněl.Má nárok na nemocenské dávky?Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,jsem dlouhodobě nezaměstnaný a našel…

Dobrý den,jsem dlouhodobě nezaměstnaný a našel jsem si brigádu,kde mám smlouvu o pracovní činnosti na dobu určitou.Začal jsem pracovat k 1.4.07 a smlouvu mi dali dne 19.4.07 Na pracovním úřadě mě vyřadili z evidence 11.4.07,ptž jsem o jeden den po lhůtě o zmněně oznámil změnu i když jsem neměl v ruce smlouvu.Teď po mě chtějí,abych si hradil zdravotní pojištění.Je toto jednání v souldu se zákonem,popř. poraďte mi v jakám zákonu se o tomto problému pojednává? děkuji jsem s pozdravem