FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna pojištění je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Promlčecí doba dluhu

Dobrý den, ke konci roku 2003 jsem při přechodu vyfasoval složenku na doplacení 1 a půl měsíce, kterou jsem doposud nezaplati a žádné oplétačky skrze exekuci nejsou. V případě, že teď příjdu na svoji pojišťovnu(Min.Vnitra) mohu automaticky uplatnit nárok na promlčecí lhůtu a tedy brát tuto pohledávku pojišťovny již jako bezcennou?


odpovídal(a): Redakce

Platnost životního pojištění

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, když jsem uzavřel zivotní pojištění s úrazovým pojištěním, kdy začíná platnost smlouvy. Jestli od podpisu smlouvy, od následujícího měsíce, do 24 hodin od podpisu smlovu. Děkuji za odpověď.



odpovídal(a): Redakce

Životní pojištění -změna pojišťovny

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně zrušení žp Dynamik a převodu finančních prostředků na jiné žp (doufám, že to napíšu srozumitelně). Dynamik jsem si kdysi založil s ohledem na nemalý měsíční příspěvek zaměstanavatele i když už tenkrát jsem věděl, že není úplně výhodný. Změnil jsem zaměstnavatele, takže příspěvek už není aktuální a chtěl bych se zeptat, jestli je možné naspořenou částku s minimální (pokud možno nulovou) ztrátou převést na jiné žp. Většinou jsem se dočetl, že při předčasném ukončení smlouvy se platí dodatečná daň (uplatňoval jsem slevu na daních). Kolega mi však říkal, že prý existuje možnost, kdy v převodu částky ze "starého" žp přímo na účet "nového" žp není třeba tuto daň platit, protože se nedotkne mého osobního účtu. Rád bych se zeptal jestli to je pravda a případně jaké jsou (jestli nějaké vůbec jsou) možnosti převodu. Děkuji za odpověď Radek T.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den.V roce 2007 jsem zkousel pracovat pro…

Dobry den.V roce 2007 jsem zkousel pracovat pro spolecnot OVB allfinanz.Zaregistroval jsem se, s tim ze mi bylo receno, ze registrace nic stat nebude.Na muj provizni ucet mi nikdy nic neprislo.Po par mesicich jsem zjistil jak firma pracaju, tak jsem radeji odesel.Dnes mi prisel dopis od OVB, ze muj provizni ucet vykazuje k dnesnimu dni -2000Kč.Chtel jsem se zeptat, zda-li mate uz nekdo s timto zkusenost nebo jste neco zjistovali?V kusech papiru, co se podepisovali pri registraci, nic takoveho nebylo... Dekuji za odpoved


odpovídal(a): Redakce

Pojištění pracovní neschopnosti

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, která pojišťovna nabízí pojištění pracovní neschopnosti pro drobné podnikatele už od 8(9) dne nemoci. Děkuji moc Vodehnal M.


odpovídal(a): Redakce

Životní pojištění_indexace

Dobrý den, před 2 lety jsem uzavřela u ČP pojištění Dynamik Plus. Pojišťovna mi však navyšuje pojistné jak se jí zlíbí.Zdůvodňuje to tzv. indexací pojištění a nutí mě, abych danou částku platila, jinak prý vznikne dluh na pojištění, který budu muset stejně uhradit.O indexaci a podobné praktiky nemám zájem, což jsem i dnes uvedla na infolince. Domnívala jsem se, že veškeré změny jsou možné pouze písemně. Momentálně jsem na MD a naše fin.situace mi nedovoluje platit tak vysoké pojistné (dnes už činní přes 700 Kč/měs. bez spoření) Na infolince mi bylo sděleno, že s tím nelze již nic dělat, prý jsem to měla odmítnout před účinností (údajná účinnost k výročnímu dni 9.5.). Údajně mi byl zaslán dopis, ve kterém mě o indexaci informovali. Žádný dopis jsem ale prostřednictvím pošty neobdržela. Toto mě tak namíchlo, že uvažuji i o zrušení živ.pojistky. Poradíte mi,jak se v dané situaci zachovat?Mají na toto vůbec právo? Nehodlám jim naspořené peníze nechat (cca 20 tis. + 15 tis. mim.vklady na počátku pojištění).


odpovídal(a): Redakce

Zkouška číslo 2

Zkouška číslo 2


odpovídal(a): Redakce

Zkouška spojení

Zkouška spojení


odpovídal(a): Redakce

Pojištění proti neschopnosti splácet půjčku

V únoru jsem přišla o zaměstnání.Mam pojištěnou půjčku proti neschopnosti splácet)B(.Mám nárok toto pojištění uplatnit i když nejsem vedená na úřadu práce a jsem v pracovní neschopnosti déle než 60dní?Chtěla bych poradit jak mám pokračovat.Předem děkuji za odpověďL.Pospíšilová


odpovídal(a): Redakce

Životní pojištění

Dobrý den! Manželka uzavřela smlouvu o životním pojištění KZP1 u nejmenované pojišťovny v listopadu roku 1999. V zápětí uzavřela výhodnější smlouvu KZP1 u téže pojišťovny, kdy původní smlouvu přestala platit s doporučením makléře, že tato smlouva do půl roku zanikne. Nyní začátkem dubna, tedy roku 2009 se pojišťovna prostřednictvím exekutorské firmy z Jeseníku ozvala o uhrazení nedoplatku za pojistné za dobu, kdy smlouva dobíhala. Byli jsme se tedy informovat na pobočce zmíněné pojišťovny o co se vlastně jedná, protože nám dle našeho mínění nebyla ze strany pojišťovny zaslána ani jediná výzva k zaplacení jakéhokoli dlužného pojištění. Nutno dodat, že nás makléř neupozornil na doběh pojistné smlouvy. Ještě bych dodal, že jsme u této pojišťovny pojištění celá rodina a jednání pojišťovny vůči manželce se nám vůbec nelíbí. K mému dotazu - chci se zeptat, jestli existuje nějaká promlčecí doba u těchto smluv a dluhů vzniklých nevědomostí klientů.



odpovídal(a): Redakce

Zrušení poj. smlouvy

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat. Uzavřela jsem pojistu na sebe i dceru asi před šesti lety přes pojišťovací agentu, ale vzhledem k tomu že jsem v té době byla samoživitelka a byla by to pro mě finanční zátěž, jsem této paní volala jestli by mohla tuto smlouvu stornovat. Ona mě ujistila že to není problém. 25.dubna2009 mi přišel dopis od vymáhací společnosti a chtějí po mě nějaký dluh z pojistné smlouvy i s úroky. Vzhledem k tomu jak dlouhá doba uplynula, jsem veškeré doklady už vyhodila. Nevím co s tím. Děkuji za radu.


odpovídal(a): Redakce

Pojištění domácnosti

Mám byt3+kk v osobním vlastnictí v paneláku na sídlišti.Byt je vybaven standartními věcmi,televize CRT,staré spotřebiče.Za zmínku stojí asi jen počítač a notebook.Zajímalo by mě,která pojišťovna nabízí nejvýhodnější podmínky pro pojištění domácnosti??Je rozdíl v pojištění bytu,který mám v osobním vlastnictví oproti pojištění družsteveního bytu??


odpovídal(a): Redakce

Předčasné zrušení životního pojištění

Dobrý den Chtěl bych se zeptat ohledně předčasné výpovědí životního pojištění. Zrušil jsem ho po třech letech, vím že budu muset zaplatit daň kterou jsem si odepsal, ale nevím z čeho, jelikož mi bylo sděleno že nedostanu z těchto peněz ani korunu?!? z důvodu předčasného zrušení.


odpovídal(a): Redakce

Životní pojištění hrazené zaměstnavatelem

Dobrý den,jak mám postupovat a vybrat nejlepší řešení. Uzavřel jsem u pojišťovny Kooperativa a.s.životní pojištění-důchodové pojištění 90 RG. Počátek pojištění 1.12.2008,pojistné hrazeno zaměstnavatelem 3000 Kč,pojistné období 3 měsíce. pjištění hrazeno pojistníkem: 0 Kč. Do dnešního dne nezaplatil zaměstnavatel žádnou částku.Dostal jsem upomínku k zaplacenídlužného pojistného do 30.05.2009,jinak smlouva zanikne po marném uplynutí této lhůty. Kdo zaplatí pojistné do zániku pojištění. Nyní jsem ve špatné finanční situaci pro dlouhodobé onemocnění a pojistku další mám. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Nemocenské pojištění

Zdravím! Zajímalo by mě, když jsem OSVČ a platím minimální důchodové a nemocenské pojistné (z minimálního vyměřovacího základu), jakou denní dávku nemocenské bych dostala v případě pracovní neschopnosti. Například budu-li mít zlomenou nohu a doba prac.neschopnosti bude 4 týdny. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dlužné pojistné

Dobrý den, mám uzavřené pojištění u ČP na nemovitost. Pojistku jsem chtěl v lednu zrušit, bohužel jsem to nestihl šest týdnů před výročním dnem a tudíž jsem měl smůlu. Na pojišťovně mi přímo poradili, ať pojistku neplatím, že po nějaké době ji sami zruší a já zaplatím jen poměrnou část do té doby. Podle tohoto doporučení jsem se tedy zařídil. Nyní po cca 3 měsících mi přišla upomínka, ve které stojí: Pokud by pojistne nebylo pripsano na nas ucet do 28.5.2009, pojisteni ve smyslu prislusnych ustanoveni zakona zanikne dnem 29.5.2009. V tomto pripade bychom vsak byli nuceni pohledavku z dluzneho pojistneho uplatnit v souladu s prislusnymi pojistnymi podminkami v rozhodcim, resp. soudnim rizeni, jehoz naklady by Vam byly pripsany k tizi. Můj dotzaz zní, zda pokud 29.5.2009 dojdu na pobočku s tím, že bych chtěl dluh urovnat, zda mi to bude umožněno, nebo je soudní řízení nevyhnutelné. Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám sepsanou pojistnou smlouvu,…

Dobrý den, mám sepsanou pojistnou smlouvu, kterou jsem si zaridila pres financniho poradce velke spolecnosti. Ted vyslo najevo, ze dotycny mel v době podpisu pozastavenou platnost registrace u ČNB, Presto pojistovna moji smlouvu prijala a zaslala mi "pojistku", Chci se zeptat, jestli je tato smlouva takto platna a na konci dostanu smluvenou castku atd., nebo zda bych se mela obratit na pojistovnu a vec resit, ale pochopte, ze se mi nechce cerit vody, pokud bych z toho mela mit treba neprospech.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den , chtěla bych se zeptat,jsem OBZP…

Dobrý den , chtěla bych se zeptat,jsem OBZP,platím si zdravotní pojištění a slyšela jsem , že sociální pojištěni je nepovinné,jak to tedy je a kde bych mohla získat více informací?Děkuji Iveta


odpovídal(a): Redakce

dobrý den , jsem OBZP , platím si zdravotní…

dobrý den , jsem OBZP , platím si zdravotní pojištění,slyšela jsem , že sociální pojištění je nepovinné,chtěla bych vedět ,jak tedy tomu je a kde bych získala více informací.Předem děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, 31.3. jsem dostal výpověď z pracovního…

Dobrý den, 31.3. jsem dostal výpověď z pracovního poměru (klasický pracovní poměr na dobu neurčitou). Zároveň studuji v denním studiu doktorský studijní program. Chci se zeptat zda do doby než seženu novou práci musím platit sociální a zdravotní pojištění, jakou částku? Jelikož jsem student, nemohu se přihlásit na úřad práce, abych se placení vyhnul. Jak by to bylo v případě, že ještě během dubna seženu novou práci (opět na pracovní poměr)? Je mi 26 let. Děkuji za odpoveď